FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać rankcaptcha.top przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by rankcaptcha.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest rankcaptcha[.]top?

Rankcaptcha[.]top to witryna stworzona w celu oszukania odwiedzających, aby zaakceptowali jej powiadomienia i potencjalnie przekierowywania ich na inne podobne witryny. Rzadko zdarza się, aby takie strony były celowo otwierane przez użytkowników. Nasz zespół natknął się na rankcaptcha[.]top podczas badania stron wykorzystujących oszukańcze sieci reklamowe.

Reklamy rankcaptcha[.]top

Szczegółowe informacje o rankcaptcha[.]top

Rankcaptcha[.]top przyjmuje strategię zachęty do kliknięcia, aby oszukać odwiedzających do zezwolenia jej na otrzymywanie powiadomień. Zachęca odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami, dokonując fałszywej weryfikacji CAPTCHA. Strony takie jak rankcaptcha[.]top zwykle wyświetlają powiadomienia reklamujące inne potencjalnie szkodliwe witryny i aplikacje.

Analizując różne powiadomienia wyświetlane przez strony podobne do rankcaptcha[.]top, odkryliśmy, że większość z nich twierdzi, że komputer jest zainfekowany wirusami. Kliknięcie tych powiadomień może prowadzić do oszustw związanych z pomocą techniczną, stron phishingowych, witryn hostujących podejrzane aplikacje i nie tylko.

Dlatego wskazane jest, aby nie zezwalać rankcaptcha[.]top na wyświetlanie powiadomień. Ponadto strony takie jak rankcaptcha[.]top mogą również przekierowywać odwiedzających do podobnych witryn. Tym stronom również nie należy ufać.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by rankcaptcha.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Fortinet (spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 155.138.161.229
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia w odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o witrynach tego typu

Rankcaptcha[.]top zwykle nie jest odwiedzana celowo, ale raczej za pośrednictwem podejrzanych reklam i witryn korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych. Nielegalne witryny do strumieniowego przesyłania filmów i strony z torrentami to tylko niektóre z platform promujących tego typu strony internetowe, które mogą być również promowane za pośrednictwem aplikacji wspieranych przez reklamy.

Przykładami innych stron internetowych podobnych do rankcaptcha[.]top są greatcaptchahere[.]top, updaterlife[.]com i getcaptcha[.]top.

Jak strona rankcaptcha[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień bez zgody odwiedzającego. Zwykle odbywa się to poprzez kliknięcie przycisku „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" lub podobnego przycisku na stronach. Dlatego jeśli widzisz powiadomienia z rankcaptcha[.]top, to prawdopodobnie dlatego, że odwiedziłeś tę witrynę i kliknąłeś wspomniany przycisk.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Odwiedzając podejrzane witryny, kliknij przycisk „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" lub podobny. Innymi słowy, unikaj klikania przycisku „Zezwól", gdy podejrzane strony proszą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny rankcaptcha[.]top (GIF):

Wygląd witryny rankcaptcha[.]top (GIF)

Powiadomienie z rankcaptcha[.]top:

Powiadomienie rankcaptcha.top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) generowane przez rankcaptcha[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Aby witryna mogła wyświetlać powiadomienia przeglądarki, użytkownik musi najpierw udzielić na to zgody. Oznacza to, że jest wysoce prawdopodobne, że już odwiedziłeś rankcaptcha[.]top i pozwoliłeś jej na wysyłanie powiadomień.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Chociaż samo kliknięcie powiadomienia może nie wyrządzić szkody, strony internetowe, do których prowadzą te reklamy, mogą być złośliwe.

Czy rankcaptcha[.]top to wirus?

Witryny i podobne strony zwykle promują różne oszustwa i inne tego rodzaju witryny oraz podejrzane aplikacje. Strony te nie są jednak klasyfikowane jako wirusy.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy rankcaptcha[.]top, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie uprawnienia nadane rankcaptcha[.]top. Zablokuje również wszelki dalszy dostęp do rankcaptcha[.]top. Żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by rankcaptcha.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by rankcaptcha.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.