FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać getcaptcha.top przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by getcaptcha.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest getcaptcha[.]top?

Getcaptcha[.]top jest jedną z wielu stron internetowych, które wykorzystują oszukańcze wiadomości, aby oszukać odwiedzających, aby zezwolili im na wyświetlanie powiadomień. Ponadto odwiedzający mogą zostać przekierowani do innych podejrzanych witryn podczas przeglądania sieci za pomocą getcaptcha[.]top. Odkrycie getcaptcha[.]top nastąpiło podczas inspekcji stron internetowych, które wykorzystują podejrzane sieci reklamowe.

Reklamy getcaptcha[.]top

Szczegółowe informacje o getcaptcha[.]top

Podczas odwiedzania getcaptcha[.]top pojawia się komunikat proszący odwiedzających o kliknięcie przycisku „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami. Ta strona sugeruje, że odwiedzający muszą zweryfikować CAPTCHA, aby przejść do witryny. Getcaptcha[.]top to jedna ze stron, które wykorzystują technikę zachęty do kliknięcia, aby otrzymać pozwolenie na wyświetlanie powiadomień.

Należy unikać zezwalania na wyświetlanie powiadomień z getcaptcha[.]top, ponieważ nie można ufać witrynom, które wykorzystują techniki zachęty do kliknięcia w celu uzyskania pozwolenia na wyświetlanie powiadomień. Zbadaliśmy powiadomienia z getcaptcha[.]top i stwierdziliśmy, że większość z nich twierdzi, że komputer jest zainfekowany wirusami, płatność za subskrypcję nie powiodła się, McAfee wygasł itp.

Kliknięcie tych powiadomień może spowodować otwarcie witryn wyłudzających informacje, fałszywych stron pomocy technicznej, witryn hostujących potencjalnie złośliwe aplikacje, a nawet złośliwych witryn. Ponadto getcaptcha[.]top może przekierowywać odwiedzających na inne podejrzane strony, w tym podobne witryny zaprojektowane w celu nakłonienia odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień.

Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie ufać getcaptcha[.]top i otwieranym przez nią stronom internetowym.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by getcaptcha.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia alphaMountain (podejrzany), Combo Cleaner (malware), Fortinet (spam), G-Data (malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 155.138.161.229
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej informacji o witrynach tego typu

Strony internetowe, takie jak getcaptcha[.]top, zwykle nie są celowo odwiedzane przez użytkowników. Zamiast tego często uzyskuje się do nich dostęp za pośrednictwem podejrzanych reklam, nielegalnych stron do strumieniowego przesyłania filmów, stron z torrentami, stron dla dorosłych i innych stron internetowych, które wykorzystują pozbawione skrupułów sieci reklamowe. W internecie roi się od stron podobnych do getcaptcha[.]top.

Przykładami podobnych stron są prowimoniser[.]com, advertisingnpclub[.]com i vipcaptchanow[.]top.

Jak strona getcaptcha[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Aby strona internetowa wyświetlała powiadomienia, odwiedzający musi wyrazić zgodę, klikając obecny na niej przycisk „Zezwól". Dlatego można wywnioskować, że miała miejsce wizyta na stronie getcaptcha[.]top, i podczas tej wizyty kliknięto przycisk „Zezwalaj".

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Jeśli podejrzana witryna prosi o zgodę na wyświetlanie powiadomień, najlepiej kliknąć „Zablokuj" lub „Zablokuj powiadomienia" (lub podobną opcję) albo zamknąć stronę. Nigdy nie zaleca się ufania stronom, które wyświetlają komunikaty sugerujące, że kliknięcie „Zezwól" jest konieczne do wykonania określonych czynności, takich jak odtworzenia filmu, pobrania pliku lub potwierdzenia, że odwiedzający nie jest robotem.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Wygląd witryny getcaptcha[.]top (GIF):

Wygląd witryny getcaptcha[.]top (GIF)

Powiadomienia z getcaptcha[.]top:

{ppgallery}

Powiadomienie getcaptcha.top

2 powiadomienie getcaptcha.top

3 powiadomienie getcaptcha.top

{ppgallery}

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez getcaptcha[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Użytkownicy muszą wyrazić zgodę, aby witryna wysyłała im powiadomienia przeglądarki. Dlatego prawdopodobnie odwiedziłeś getcaptcha[.]top i pozwoliłeś jej na wyświetlanie ci powiadomień.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Samo kliknięcie powiadomienia nie powoduje szkody. Jednak strony internetowe, do których te reklamy prowadzą użytkowników, mogą być złośliwe.

Czy getcaptcha[.]top to wirus?

Witryny takie jak getcaptcha[.]top nie są wirusami. Zwykle promują różne oszustwa internetowe, potencjalnie szkodliwe aplikacje, inne strony tego rodzaju itp.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy getcaptcha[.]top, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie uprawnienia przyznane getcaptcha[.]top. Zablokuje również dalszy dostęp do getcaptcha[.]top. Żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by getcaptcha.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by getcaptcha.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.