FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie powiadomień/reklam wyświetlanych przez stronę vipcaptchanow.top

Znany również jako: Ads by vipcaptchanow.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest vipcaptchanow[.]top?

Vipcaptchanow[.]top to nieuczciwna strona, którą nasi badacze odkryli podczas sprawdzania niewiarygodnych stron internetowych. Została zaprojektowana w celu promowania spamowych powiadomień przeglądarki i przekierowywania odwiedzających do innych (prawdopodobnie niewiarygodnych/szkodliwych) stron internetowych.

Większość użytkowników uzyskuje dostęp do stron internetowych, takich jak vipcaptchanow[.]top poprzez przekierowania spowodowane stronami, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe.

Przekierowania pop-up vipcaptchanow[.]top

Przegląd vipcaptchanow[.]top

Zachowanie nieuczciwych stron internetowych (tj. treść, którą ładują/promują) może się różnić w zależności od adresu IP odwiedzającego (geolokalizacji). Kiedy weszliśmy na witrynę vipcaptchanow[.]top przedstawiono nam obraz robota mówiącego: „CLICK ALLOW TO CONFIRM THAT YOU ARE NOT A ROBOT!".

Celem tego fałszywego testu CAPTCHA jest oszukanie odwiedzających, aby umożliwić vipcaptchanow[.]top wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Reklamy te przede wszystkim promują różne oszustwa, podejrzane/szkodliwe oprogramowanie, a nawet malware.

Podsumowując, za pośrednictwem witryn takich jak vipcaptchanow[.]top, użytkownicy mogą doświadczać infekcji systemowych, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by vipcaptchanow.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Fortinet (malware), malwares.com URL checker (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 155.138.161.229
Obserwowane domeny c.vipcaptchanow[.]top; b.vipcaptchanow[.]top; vipcaptchanow[.]top; a.vipcaptchanow[.]top; e.vipcaptchanow[.]top
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Sprawdziliśmy tysiące nieuczciwych stron, a authenticpcnetwork[.]com, coolcaptchahere[.]top i us-safehub[.]click to tylko kilka przykładów naszych najnowszych znalezisk.

Te strony internetowe wyświetlają powiadomienia przeglądarki promujące zwodnicze i złośliwe treści. Pamiętaj, że wszelkie legalne produkty lub usługi napotkane za pośrednictwem tych reklam raczej nie będą promowane przez ich deweloperów. Zamiast tego prowadzą je oszuści, którzy nadużywają programów partnerskich treści w celu uzyskania nielegalnych komisji.

Jak strona vipcaptchanow[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Dlatego prawdopodobnie odwiedziłeś vipcaptchanow[.]top pewnym momencie i pozwoliłeś jej na wyświetlanie reklam.

Należy pamiętać, że nieuczciwe strony internetowe często używają zwodniczych treści (np. zachęty do kliknięcia, fałszywej weryfikacji CAPTCHA itp.), aby oszukać użytkowników, aby umożliwić wyświetlanie powiadomień/reklam.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem spamowych powiadomień?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki - nie pozwól, aby podejrzane strony internetowe je wyświetlały (tj. nie klikaj „pozwól", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Radzimy ignorowanie lub odmowę próśb wyświetlania powiadomień (tj. naciśnięcie „blokuj", „blokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli przeglądarka nieustannie otwiera siłowo podejrzane witryny bez pytania o zgodę, może to wynikać z instalacji adware na urządzeniu. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy uruchomienie skanowania z Combo Cleaner w celu ich automatycznego usunięcia.

Zrzut ekranu powiadomienia/reklamy wyświetlonej przez witrynę vipcaptchanow[.]top:

Ogłoszenie wyświetlone przez witrynę vipcaptchanow[.]top

Wygląd witryny vipcaptchanow[.]top (GIF):

Wygląd witryny vipcaptchanow[.]top (GIF)

Film pokazujący, jak usunąć reklamy generowane przez vipcaptchanow[.]top za pomocą Combo Cleaner:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarce) wyświetlane przez vipcaptchanow[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Dlatego prawdopodobnie odwiedziłeś vipcaptchanow[.]top i wybrałeś „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" lub analogiczną opcję przedstawioną na tej stronie – umożliwiając w ten sposób wyświetlanie reklam.

Kliknąłem powiadomienia reklamowe. Czy mój komputer jest zarażony?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnych procesów infekcji systemu. Jednak reklamy te promują szkodliwe treści zdolne do powodowania poważnych problemów (w tym infekcji malware).

Czy vipcaptchanow[.]top jest wirusem?

Nie, vipcaptchanow[.]top nie jest uważana za wirusa, ale może promować zakaźne treści. Zwodnicze strony zwykle promują oszustwa online, podejrzane/niebezpieczne oprogramowanie, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner usunie automatycznie reklamy vipcaptchanow[.]top lub będą wymagane dalsze kroki?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i cofnąć uprawnienia przyznane witrynie vipcaptchanow[.]top. Ponadto Combo Cleaner może blokować dalszy dostęp do tego i innych nieuczciwych, zwodniczych/oszustw i złośliwych stron. Dlatego nie będą konieczne żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by vipcaptchanow.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by vipcaptchanow.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.