FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij klikania linków w takich e-mailach jak oszustwo e-mailowe Undelivered Mails

Znany również jako: Spam Undelivered Mails
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest oszustwo Undelivered Mails?

Oszuści wykorzystują pocztę e-mail jako narzędzie do różnych celów. Jednym z nich jest nakłonienie odbiorców do podania danych osobowych. E-maile tego typu nazywane są e-mailami phishingowymi.

Zwykle oszuści stojący za e-mailami tego typu podszywają się pod legalne firmy i próbują nakłonić odbiorców do podania danych logowania (na przykład nazw użytkowników, haseł), danych karty kredytowej (na przykład imienia i nazwiska posiadacza karty, kodu CVV, daty ważności), numerów ubezpieczenia społecznego lub innych danych poufnych.

Często oszuści używają oszukańczych witryn, aby nakłonić użytkowników do podania informacji. Przykładowo maskują fałszywe strony logowania jako legalne i oficjalne witryny. Tak czy inaczej e-maile (i zawarte w nich linki) tego typu powinny być ignorowane.

Kampania spamowa oszukańczych e-maili Undelivered Mails

Więcej informacji o oszustwie Undelivered Mails

Ten e-mail jest zamaskowany jako wiadomość od dostawcy usług e-mail (Webmail). Stojący za nim oszuści próbują oszukać odbiorców, aby uwierzyli, że dwanaście e-maili nie zostało dostarczonych z powodu opóźnienia systemu i aby kliknęli hiperłącze „Click Here To Release Pending Messages Inbox".

Podany link otwiera zwodniczą stronę internetową proszącą o podanie danych logowania (adresu e-mail i hasła). Istnieje wiele przykładów podobnych wiadomości phishingowych, których oszuści używają w celu kradzieży kont e-mail.

Często oszuści sprawdzają konta, do których uzyskuje się dostęp, pod kątem ważnych wiadomości zawierających poufne informacje, wykorzystują je do nakłaniania innych osób do dokonywania transakcji pieniężnych, podania danych osobowych oraz do innych złośliwych celów (np. do wysyłania spamu, malspamu). Innym problemem związanym z kradzieżą konta e-mail (lub innego) jest to, że jego dane logowania mogą zostać użyte do uzyskania dostępu do innych kont (np. mediów społecznościowych, kont do gier).

Jest to jednak problem tylko wtedy, gdy użytkownicy używają tych samych danych logowania do wielu kont (z tego powodu zaleca się stosowanie różnych haseł do różnych kont).

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Undelivered Mails Scam
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Dwanaście e-maili nie zostało dostarczonych z powodu opóźnienia systemu
Przebranie List od dostawcy usług poczty elektronicznej
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera.
Metody dystrybucji Oszukańcze e-maile, nieuczciwe reklamy pop-up online, techniki zatruwania wyszukiwarek, domeny z błędami pisowni.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady podobnych oszustw

Więcej przykładów e-maili phishingowych to "oszustwo e-mailowe BANCO BPM", "oszustwo Emails Rejected On Admin Server" i "oszustwo e-mailowe New App(s) Have Access To Your Microsoft Account". Wspólną cechą większości z nich jest to, że wyglądają jak wiadomości od legalnych podmiotów i zawierają podejrzane załączniki lub linki.

Jak wspomniano w pierwszym akapicie, oszuści wykorzystują e-maile phishingowe do wydobywania danych logowania, danych karty kredytowej i innych poufnych informacji, które mogą zostać wykorzystane do kradzieży tożsamości, dokonywania nieautoryzowanych zakupów, transakcji oraz do innych złośliwych celów. Należy wspomnieć, że poczta e-mail może być wykorzystywana jako narzędzie do dystrybucji malware.

Wiadomości e-mail używane do dystrybucji malware są bardzo podobne do wiadomości e-mail używanych do wydobywania poufnych informacji. Kilka przykładów e-maili wykorzystywanych przez cyberprzestępców do nakłaniania odbiorców do zainstalowania malware na ich komputerach to "wirus e-mailowy Santander", "wirus e-mailowy Contech" i "wirus e-mailowy Air Sea Land".

Jak kampanie spamowe infekują komputery?

Zwykle wiadomości e-mail używane do dystrybucji złośliwego oprogramowania zawierają złośliwy załącznik lub łącze. W obu przypadkach głównym celem tych e-maili jest nakłonienie odbiorców do pobrania i otwarcia złośliwego pliku.

Zazwyczaj cyberprzestępcy stojący za e-mailami tego typu próbują nakłonić odbiorców do otwarcia/uruchomienia złośliwego pliku wyodrębnionego z pliku ZIP, RAR lub innego, dokumentu Microsoft Office, dokumentu PDF, pliku wykonywalnego (takiego jak EXE) lub pliku JavaScript. Warto wspomnieć, że cyberprzestępcy próbują oszukać odbiorców, aby uwierzyli, że otrzymany plik to jakiś ważny dokument (np. zamówienie, faktura).

Tak czy inaczej zdecydowanie zaleca się, aby nie otwierać plików ani nie klikać linków w tego rodzaju wiadomościach. Warto wspomnieć, że nie wszystkie złośliwe dokumenty automatycznie infekują komputery.

W przypadku otwarcia za pomocą pakietu MS Office 2010 lub nowszego dokumenty te muszą uzyskać pozwolenie na włączenie poleceń makr (edycja lub zawartość). Chociaż starsze wersje MS Office nie mają trybu „Widoku chronionego", który zapobiega instalowaniu złośliwego oprogramowania przez otwarte złośliwe dokumenty bez konieczności ingerencji użytkownika.

Jak uniknąć instalacji malware?

E-maile zawierające linki lub załączniki powinny być dokładnie analizowane, zwłaszcza jeśli pochodzą od nieznanego nadawcy i nie są istotne. Powszechne jest, że e-maile tego typu są wykorzystywane do dystrybucji złośliwego oprogramowania – stojący za nimi cyberprzestępcy starają się nakłonić odbiorców do otwarcia złośliwych plików.

Pliki i programy należy pobierać wyłącznie z oficjalnych stron i za pośrednictwem bezpośrednich linków. Inne źródła mogą służyć do dystrybucji złośliwych plików/programów. Przykładami podejrzanych źródeł są sieci peer-to-peer (takie jak klienci torrent, eMule), nieoficjalne witryny, zewnętrzne programy do pobierania, witryny z bezpłatnym hostingiem plików.

Warto wspomnieć, że fałszywe instalatory innych firm mogą być również wykorzystywane do dystrybucji malware. Jeszcze jedną ważną rzeczą jest to, aby nie używać zewnętrznych, nieoficjalnych narzędzi do aktywacji lub aktualizacji oprogramowania.

Dość często narzędzia te są dołączone do malware (używanego do dystrybucji złośliwego oprogramowania). Innym problemem jest nielegalne aktywowanie legalnego oprogramowania za pomocą narzędzi do „łamania" zabezpieczeń oprogramowania.

Zainstalowane programy muszą być aktywowane i aktualizowane za pomocą narzędzi lub funkcji zapewnianych przez ich oficjalnych programistów. Dodatkowo zaleca się regularne skanowanie zagrożeń systemu operacyjnego i robienie tego za pomocą renomowanego oprogramowania antywirusowego lub antyszpiegowskiego.

Jeśli już otworzyłeś złośliwe załączniki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć zainfekowane malware.

Tekst prezentowany w wiadomości e-mail oszustwie Undelivered Mails:

Temat: ACCOUNT WARNING: Undelivered mails ******** Kindly rectify

Dear ********
You have [12] undelivered mails on 6/6/2021 7:19:35 a.m. This was caused due to a system delay, Rectify Below:

Click Here To Release Pending Messages Inbox

Product: ********  WebMail

Jeszcze inny przykład spamu związanego z niedostarczoną pocztą promującego witrynę phishingową:

Spam o tematyce Undelivered mail (2021-08-13)

Prezentowany na niej tekst:

Subject: You have 4 non delivered e-mails

 

Attention ********,

You have {4} undelivered mails as at ********

This is due to some technical system error from Mail Server.

Please update/confirm e-mail ******** below to enable it receive your pending mails into your mailbox within 48hrs

Confirm Now

Sincerely
Mail support team.

Jeszcze inny przykład oszustwa związanego z niedostarczoną pocztą, promującego witrynę phishingową:

Spam o tematyce Undelivered mails

Prezentowany w nim tekst:

Temat: Resolve.ID #16,301134zi50


MAIL SUPPORT

Hi -,

You have (9) undelivered messages that failed to deliver to your inbox as of 9/28/2021 7:59 PM.

Follow the link below to release messages to inbox.

Release Messages

The link above will expire in 24 hours

Have a great day!

Kolejny przykład oszustwa związanego z dostarczaniem poczty:

Spam o tematyce Mail delivery failure (2021-11-12)

Prezentowany w nim tekst:

Temat 3rd Notice : 12 incoming mails could not be delivered : please review!!!

Dear - ,

You have reached your E-Mail storage bandwidth limit for account -.   Most of your incoming mails will now be placed on hold.
 
CLICK TO RE-VALIDATE YOUR EMAIL

After re-validating your email account all your incoming emails on hold will be delivered to your mailbox.

Regards.
Email Account Server {C} 2021

-

This message is auto-generated from E-mail - security server, and replies sent to this email can not be delivered.

Zrzut ekranu promowanej strony phishingowej:

Witryna wyłudzająca informacje promowana za pośrednictwem spamu związanego z niepowodzeniami w dostarczaniu poczty (2021-11-12)

Inny przykład spamu związanego z niedostarczoną pocztą, promującego witrynę phishingową:

Witryna wyłudzająca informacje promowana za pośrednictwem spamu związanego z niepowodzeniami w dostarczaniu poczty (2021-11-19)

Prezentowany w nim tekst:

Temat: Release Undelivered Mail

Email Delivery Notice
 
User:  -

You have 7 undelivered mail
Time : 11/18/2021 5:12:40 p.m.
This is due to a system error
 
Release All Undelivered Mail
 
However, if you do not release all undelivered mail, it will be completely wiped from - data base.

- Support Team
 

This message is auto-generated from E-mail security server, and replies sent to this email can not be delivered.This email is meant for: -

Copyright © 2021 - • Web Admin •

Zrzut ekranu promowanej strony phishingowej:

Witryna wyłudzająca informacje promowana za pośrednictwem spamu związanego z niepowodzeniami w dostarczaniu poczty (2021-11-19)

Jeszcze inny przykład spamu związanego z niedostarczoną pocztą, rozprzestrzeniającego plik HTML wykorzystywany do celów phishingu:

Spam o tematyce Undelivered mail (2021-12-07)

Prezentowany w nim tekst:

Temat: You have (4) pending messages

 

New notification for "-".

    
You have (4) new pending messages from your inbox because this version will soon expire, Please download attachment for the new version for free as soon as possible in order to prevent the loss of  any future emails.

The system generated this notice on 2021/06/12

Do not reply to this automated message.

Zrzut ekranu załączonego pliku HTML ("New_Version.html"):

Plik HTML dystrybuowany za pomocą spamu o tematyce nieodstarczonej poczty (2021-12-07)

Inny przykład nieudanej wiadomości spamowej związanej z dostarczaniem poczty, wykorzystywanej do promowania strony phishingowej:

Spam Your sent message was not delivered to recipient's inbox

Prezentowany w niej tekst:

Temat: Message Delivery Report (Wednesday, 09 March, 2022)

Your sent message was not delivered to recipient's inbox.
DELIVER MESSAGE INBOX NOW

Microsoft ®

© 2022
Unsubscribe

Zrzut ekranu promowanej strony phishingowej (fałszywa witryna Microsoft):

Strona phishingowa promowana przez spam Your sent message was not delivered to recipient's inbox

Inny przykład niedostarczonego oczekującego spamu pocztowego wykorzystywanego do promowania strony phishingowej:

Spam o tematyce oczekującej poczty

Prezentowany w nim tekst:

Temat: Mail System Error - Returned Mail - ********


Dear: ********

1 pending sent messages couldn't be delivered

* Action Required.    
* How to Fix It.

Click here to view undelivered sent messages.

Created Date: 4/6/2022 1:00:00 p.m.
********  Your best Mail Service.

Zrzut ekranu promowanej strony phishingowej:

Strona phishingowa promowana poprzez spam o tematyce oczekującej poczty

Inny przykład spamu związanego z niedostarczoną pocztą, wykorzystywanego do promowania strony phishingowej:

Spam o tematyce Undelivered mail (2022-04-26)

Prezentowany w nim tekst:

Temat: Undelivered Mail Returned to Sender


This is the mail system at host ********.

I'm sorry to have to inform you that your message could not
be delivered to one or more recipients. Details.

You can find the the possible reasons of the undelivered message letter here:
View Emails

Please, do not reply to this message.

Host or domain name not found.
Name service error for name=xn--baslangc-zkb.com.tr type=AAAA: Host not found

Reporting-MTA: dns; forward103p. ********.
X-Yandex-Queue-ID: 1BA7718C0BB8
X-Yandex-Sender: rfc822; ********
Arrival-Date: Wed, 26 APR 2022 14:12:19 +030

Zrzut ekranu promowanej strony phishingowej:

Witryna wyłudzająca informacje promowana za pośrednictwem spamu związanego z niedostarczoną pocztą (2022-04-26)

Inny przykład spamu związanego z niedostarczoną pocztą, promującego witrynę phishingową:

Spam o tematyce Undelivered mail (2022-05-14)

Prezentowany w nim tekst:

Temat: Notification - Incoming Error


Incoming Server Error

-

The mail server encountered an error and failed to deliver your incoming important (12) emails. Some incoming messages (12) are stuck on the server.


Kindly use the button below to fix the error.

Retrieve (12) Emails to Inbox

Email is strictly for the attention of -
Copyright© 2022 -

Jeszcze inny przykład spamu związanego z niedostarczoną pocztą promującego witrynę phishingową:

Spam o tematyce Undelivered mail (2022-06-21)

Prezentowany w nim tekst:

Temat: You Have (7) New Undelivered Messages


Dear ********,

You have (7) new undelivered mail due to some error in ********  IMAP/POP3 mail server. We recommend you move messages to inbox and fix errors immediately to avoid more blockage.
 
Move message to inbox


All messages will deleted automatically without no response pending additional verification to free up your storage capacity and release all your pending messages.
******** web service.

Jeszcze inny przykład spamu związanego z niedostarczoną pocztą promującego witrynę phishingową:

Spam o tematyce nieodstarczonej poczty używany do promowania witryny wyłudzającej informacje (2022-09-08)

Prezentowany w nim tekst:

Temat Message Server Failure!
 
You have undelivered messages.     

You have 15 emails not delivered to your inbox on 06/09/2022
This is because your  - account has exceeded the
disk space limit. To avoid disruptions of your Email Services, add disk space to release undelivered Email messages to your inbox.


RELEASE MESSAGES  
ADD DISK SPACE HERE

-  server

Zrzut ekranu promowanej strony phishingowej:

Strona phishingowa promowana poprzez spam o tematyce Undelivered mail (2022-09-08)

Jeszcze inny przykład wiadomości e-mail z kampanii spamowej „Undelivered Mails" spam campaign:

Spam o tematyce Undelivered Mails (2023-02-22)

Prezentowany w niej tekst:

Temat: Action required ********

 

******** Notification.

You have (25) incoming messages that could not be delivered to ********

Kindly resolve these email issues to avoid missing important mails.

********     ********     25 messages
Action Required Pending
    
High Priority.

Proceed To Resolve

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Typy złośliwych wiadomości e-mailowych:

Phishing email icon E-maile phishingowe

Najczęściej cyberprzestępcy wykorzystują zwodnicze e-maile, aby nakłonić użytkowników internetu do podania swoich poufnych informacji prywatnych, na przykład danych logowania do różnych usług online, kont e-mail lub informacji bankowych online.

Takie ataki nazywane są phishingiem. W ataku phishingowym cyberprzestępcy zwykle wysyłają wiadomość e-mail z logo popularnej usługi (na przykład Microsoft, DHL, Amazon, Netflix), tworzą wrażenie pilności (zły adres wysyłki, nieaktualne hasło itp.) i umieszczają link, który mają nadzieję ich potencjalne ofiary klikną.

Po kliknięciu linku prezentowanego w takiej wiadomości ofiary są przekierowywane na fałszywą stronę internetową, która wygląda identycznie lub bardzo podobnie do oryginalnej. Ofiary są następnie proszone o podanie hasła, danych karty kredytowej lub innych informacji, które zostały skradzione przez cyberprzestępców.

Email-virus icon E-maile ze złośliwymi załącznikami

Innym popularnym wektorem ataku jest poczta spamowa ze złośliwymi załącznikami, które infekują komputery użytkowników malware. Złośliwe załączniki zwykle zawierają trojany zdolne do kradzieży haseł, informacji bankowych i innych poufnych informacji.

W przypadku takich ataków głównym celem cyberprzestępców jest nakłonienie potencjalnych ofiar do otwarcia zainfekowanego załącznika do wiadomości e-mail. Aby osiągnąć ten cel, wiadomości e-mail wspominają zwykle o ostatnio otrzymanych fakturach, faksach lub wiadomościach głosowych.

Jeśli potencjalna ofiara wpadnie w pułapkę i otworzy załącznik, jej komputery zostaną zainfekowane, a cyberprzestępcy mogą zebrać wiele poufnych informacji.

Chociaż jest to bardziej skomplikowana metoda kradzieży danych osobowych (filtry spamu i programy antywirusowe zwykle wykrywają takie próby), jeśli cyberprzestępcy będą skuteczni, mogą uzyskać znacznie szerszy wachlarz danych i zbierać informacje przez długi czas.

Sextortion email icon E-maile wyłudzenia seksualnego

To jest rodzaj phishingu. W takim przypadku użytkownicy otrzymują wiadomość e-mail z informacją, że cyberprzestępca może uzyskać dostęp do kamery internetowej potencjalnej ofiary i ma nagranie wideo przedstawiające masturbację.

Aby pozbyć się wideo, ofiary proszone są o zapłacenie okupu (zwykle przy użyciu Bitcoin lub innej kryptowaluty). Niemniej jednak wszystkie te twierdzenia są fałszywe — użytkownicy, którzy otrzymują takie wiadomości, powinni je zignorować i usunąć.

Jak rozpoznać złośliwy e-mail?

Chociaż cyberprzestępcy starają się, aby ich wiadomości z przynętą wyglądały na wiarygodne, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, próbując wykryć e-mail phishingowy:

  • Sprawdź adres e-mail nadawcy („od"): Najedź kursorem myszy na adres „od" i sprawdź, czy jest prawidłowy. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, sprawdź, czy adres e-mail to @microsoft.com, a nie coś podejrzanego, takiego jak @m1crosoft.com, @microsoft.com, @account-security-noreply.com itp.
  • Sprawdź ogólne powitania: Jeśli powitanie w wiadomości brzmi „Szanowny użytkowniku", „Szanowny @twojamail.com", „Szanowny drogi kliencie", powinno to wzbudzić podejrzliwość. Najczęściej firmy zwracają się do ciebie po imieniu. Brak tych informacji może sygnalizować próbę phishingu.
  • Sprawdź linki w wiadomości e-mail: Umieść wskaźnik myszy nad linkiem przedstawionym w e-mailu. Jeśli link wydaje się podejrzany, nie klikaj go. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, a link w wiadomości wskazuje, że prowadzi do adresu firebasestorage.googleapis.com/v0... nie powinieneś mu ufać. Najlepiej nie klikać żadnych linków w e-mailach, a najpierw odwiedzić witrynę firmy, która wysłała ci wiadomość.
  • Nie ufaj ślepo załącznikom wiadomości e-mail: Najczęściej legalne firmy proszą cię o zalogowanie się na ich stronie internetowej i przejrzenie znajdujących się tam dokumentów. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z załącznikiem, dobrym pomysłem jest przeskanowanie jej programem antywirusowym. Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail są powszechnym wektorem ataku wykorzystywanym przez cyberprzestępców.

Aby zminimalizować ryzyko otwarcia phishingu i złośliwych wiadomości e-mail, zalecamy użycie Combo Cleaner

Przykład spamowej wiadomości e-mail:

Przykład e-maila spamowego

Co zrobić jeśli dałeś się oszukać e-mailowi ze spamem?

  • Jeśli kliknąłeś link w wiadomości phishingowej i wprowadziłeś hasło - pamiętaj o jak najszybszej zmianie hasła. Zwykle cyberprzestępcy zbierają skradzione dane uwierzytelniające, a następnie sprzedają je innym grupom, które wykorzystują je do złośliwych celów. Jeśli zmienisz hasło w odpowiednim czasie, istnieje szansa, że przestępcy nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby wyrządzić jakiekolwiek szkody.
  • Jeśli podałeś dane swojej karty kredytowej - jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem i wyjaśnij sytuację. Istnieje duża szansa, że będziesz musiał anulować zagrożoną kartę kredytową i uzyskać nową.
  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki kradzieży tożsamości - powinieneś natychmiast skontaktować się z Federalną Komisją Handlu. Ta instytucja zbierze informacje o twojej sytuacji i stworzy osobisty plan naprawczy.
  • Jeśli otworzyłeś złośliwy załącznik - twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany i powinieneś go przeskanować za pomocą renomowanej aplikacji antywirusowej. W tym celu zalecamy użycie Combo Cleaner.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu - zgłaszaj e-maile phishingowe do Roboczej Grupy Antyphishingowej, Centrum Skarg Przestępczości Internetowej, Narodowego Centrum Informacji o Przestępstwach Finansowych i Departamentu Sprawiedliwości USA.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego otrzymałem ten e-mail?

Cyberprzestępcy mogli zdobyć twój adres e-mail w wyniku naruszenia bezpieczeństwa danych. E-maile phishingowe nie są osobiste. Są one zwykle wysyłane losowo na dużą liczbę adresów e-mail.

Podałem swoje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez ten e-mail. Co powinienem zrobić?

Jeśli podałeś swoją nazwę użytkownika i hasło oszustom, zmień je jak najszybciej. Skontaktuj się również z usługodawcą konta, którego dotyczy problem, i poinformuj go o sytuacji.

Pobrałem i otworzyłem szkodliwy plik dołączony do wiadomości e-mail. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Jeśli plik był wykonywalny, prawdopodobieństwo infekcji jest wysokie. Jednakże, jeśli był to dokument w formatach takich jak .pdf lub .doc, mogłeś uniknąć infekcji, ponieważ samo otwarcie dokumentu nie zawsze prowadzi do infiltracji systemu przez złośliwe oprogramowanie.

Przeczytałem e-mail, ale nie otworzyłem załącznika. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Samo otwarcie e-maili jest całkowicie bezpieczne. Jednak klikanie znajdujących się w nich linków lub otwieranie załączników może spowodować infekcje systemowe.

Czy Combo Cleaner usunie infekcje złośliwym oprogramowaniem, które były obecne w załączniku e-mail?

Combo Cleaner ma możliwość wykrywania i usuwania prawie wszystkich znanych infekcji malware. Wyrafinowane złośliwe oprogramowanie zwykle ukrywa się głęboko w systemie. Dlatego konieczne jest wykonanie pełnego skanowania systemu, aby zapewnić prawidłowe wykrycie i usunięcie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Spam Undelivered Mails kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Spam Undelivered Mails na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.