FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć powiadomienia/reklamy wyświetlane przez stronę thebestcaptcha.top

Znany również jako: Ads by thebestcaptcha.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest thebestcaptcha[.]top?

Thebestcaptcha[.]top to fałszywa strona, którą nasz zespół badawczy odkrył podczas sprawdzania podejrzanych witryn. Działa poprzez promowanie spamowych powiadomień przeglądarki. W czasie przeprowadzania badań strona korzystała z fałszywej weryfikacji CAPTCHA. Ponadto thebestcaptcha[.]top może przekierowywać odwiedzających do innych (prawdopodobnie niewiarygodnych/szkodliwych) stron internetowych.

Większość użytkowników uzyskuje dostęp do stron internetowych, takich jak thebestcaptcha[.]top, poprzez przekierowania spowodowane przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up thebestcaptcha[.]top

Przegląd thebestcaptcha[.]top

Zachowanie nieuczciwych stron internetowych (tj. to, co ładują i promują) może zależeć od adresu IP/geolokalizacji odwiedzającego. Gdy weszliśmy na stronę bestcaptcha[.]top, wyświetlił się nam obraz robota mówiącego – "CLICK ALLOW TO CONFIRM THAT YOU ARE NOT A ROBOT!".

Ten fałszywy test CAPTCHA ma na celu oszukanie odwiedzających, aby umożliwili thebestcaptcha[.]top wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Nieuczciwe strony wykorzystują je do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Wyświetlane powiadomienia/reklamy promują oszustwa internetowe, podejrzane/szkodliwe oprogramowanie, a nawet malware.

Podsumowując, za pośrednictwem stron takich jak thebestcaptcha[.]top – użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by thebestcaptcha.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 155.138.207.75
Obserwowane domeny b.thebestcaptcha[.]top; e.thebestcaptcha[.]top; thebestcaptcha[.]top; a.thebestcaptcha[.]top
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Przeanalizowaliśmy tysiące nieuczciwych stron internetowych, a softstrorright[.]com, lightfoot[.]top i nowcaptchahere[.]top to tylko kilka przykładów tych, które ostatnio sprawdziliśmy.

Witryny te generują powiadomienia przeglądarki, które promują oszukańcze i złośliwe materiały. Należy wspomnieć, że chociaż legalne treści można znaleźć za pośrednictwem tych reklam, jest mało prawdopodobne, aby były promowane przez ich rzeczywistych twórców. Zamiast tego są one najprawdopodobniej prowadzone przez oszustów, którzy wykorzystują programy partnerskie produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji za promocję.

Jak strona thebestcaptcha[.]top uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny wymagają zgody użytkownika na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Dlatego prawdopodobnie w pewnym momencie odwiedziłeś bestcaptcha[.]top i kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobną opcję – pozwalając w ten sposób wyświetlanie reklam.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki – nie zezwalaj na ich wyświetlanie przez podejrzane witryny. Innymi słowy, nie klikaj „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" ani podobnej opcji prezentowanej na takich stronach. Zamiast tego zalecamy ignorowanie lub odrzucanie wyświetlania powiadomień – np. wybieranie „Blokuj", „Blokuj powiadomienia" itp.

Jeśli twoja przeglądarka ciągle wymusza otwieranie podejrzanych stron bez pytania, może to być spowodowane zainstalowanym na niej adware Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu powiadomienia/reklamy wyświetlonej przez witrynę thebestcaptcha[.]top:

Ogłoszenie wyświetlone przez stronę thebestcaptcha[.]top

Wygląd witryny thebestcaptcha[.]top (GIF):

Wygląd witryny thebestcaptcha[.]top (GIF)

Wygląd kolejnej witryny thebestcaptcha[.]top:

Wygląd witryny thebestcaptcha[.]top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez thebestcaptcha[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Dlatego prawdopodobnie odwiedziłeś bestcaptcha[.]top i nacisnąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub analogiczną opcję przedstawioną na tej stronie.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnych łańcuchów infekcji systemu. Jednak reklamy te promują szkodliwe treści, które mogą powodować poważne problemy (w tym infekcje złośliwym oprogramowaniem).

Czy thebestcaptcha[.]top to wirus?

Nie, thebestcaptcha[.]top nie jest klasyfikowana jako wirus, ale może promować zakaźne treści. Nieuczciwe strony internetowe zwykle promują różne oszustwa, podejrzane/szkodliwe oprogramowanie, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie thebestcaptcha[.]top, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój system i usunie wszystkie uprawnienia nadane stronie thebestcaptcha[.]top. Ponadto zablokuje dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych, zwodniczych/oszukańczych i złośliwych witryn. Dlatego żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by thebestcaptcha.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by thebestcaptcha.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.