FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć porywacza przeglądarki Search-News Default Search

Znany również jako: Przekierowanie search-news.xyz
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką aplikacją jest Search-News Default Search?

Podczas testowania aplikacji Search-News Default Search odkryliśmy, że działa ona jako porywacz przeglądarki. Promuje fałszywą wyszukiwarkę (search-news.xyz) poprzez zmianę niektórych ustawień przeglądarki internetowej. Odkryliśmy Search-News Default Search na podejrzanej stronie internetowej.

Porywacz przeglądarki search-news.xyz

Przegląd porywacza przeglądarki Search-News Default Search

Search-News Default Search ustawia search-news.xyz jako domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i stronę nowej karty. Ponadto nie pozwala użytkownikom na zastąpienie search-news.xyz jakimkolwiek innym adresem, gdy jest on dodawany do przeglądarki internetowej. Search-news.xyz jest fałszywą wyszukiwarką, ponieważ przekierowuje do bing.com (pokazuje wyniki według Bing).

Wyszukiwarki promowane przez porywaczy przeglądarki mogą wyświetlać wprowadzające w błąd wyniki i przekierowywać na podejrzane strony. Dlatego wysoce wskazane jest korzystanie wyłącznie z legalnych wyszukiwarek. Oprócz promowania fałszywej wyszukiwarki, Search-News Default Search może odczytywać i zmieniać dane.

Dane, do których uzyskuje dostęp ta aplikacja, mogą być niewłaściwie wykorzystywane do celów marketingowych, sprzedawane stronom trzecim lub można na nich zarabiać w inny sposób. Dlatego dodanie Search-News Default Search do przeglądarki internetowej może powodować problemy związane z prywatnością w internecie.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Search-News Default Search
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Search-News Default Search
Rzekoma funkcjonalność Ulepszone przeglądanie
Promowany URL search-news.xyz
Nazwy wykrycia Forcepoint ThreatSeeker (podejrzany), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (search-news.xyz) 104.21.11.120
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania strony porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o porywaczach przeglądarki

Porywacze przeglądarki promują podejrzane wyszukiwarki. Nie wszystkie porywacze przeglądarki zmieniają ustawienia przeglądarek internetowych, aby je promować. Większość użytkowników nieumyślnie pobiera i dodaje aplikacje tego typu (nie wiedząc, że ich przeglądarki zostaną porwane). Przykładami aplikacji porywających przeglądarkę są Daily Inspiration, Crypto Currency Converter i Sticky Notes.

Jak zainstalowano Search-News Default Search na moim komputerze?

Search-News Default Search jest promowana na podejrzanej stronie internetowej, która twierdzi, że może być wymagane bezpłatne rozszerzenie. Search-News Default Search przejmuje kontrolę nad przeglądarką internetową po wykonaniu kroków podanych na tej (i prawdopodobnie innej) stronie.

Ponadto porywacze przeglądarki są często dołączane do instalatorów jako opcjonalne instalacje. Użytkownicy zgadzają się zainstalować/dodać porywaczy przeglądarki po zakończeniu instalacji bez zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawień. Kliknięcie podejrzanych reklam może również prowadzić do niechcianych pobrań i instalacji.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Pobieraj aplikacje z oficjalnych stron internetowych i zweryfikowanych sklepów. Unikaj korzystania z sieci P2P, podejrzanych stron, zewnętrznych programów do pobierania (i sklepów) oraz podobnych źródeł do pobierania oprogramowania. Nie ufaj reklamom na podejrzanych witrynach ani nie zezwalaj na wyświetlanie powiadomień na takich stronach.

Zawsze usuwaj zaznaczenie dodatkowo dołączonych niechcianych aplikacji przed zakończeniem pobierania i instalacji. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Search-News Default Search, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć tego porywacza przeglądarki.

Search-news.xyz przekierowuje do bing.com (GIF):

Porywacz przeglądarki Search-News Default Search search-news.xyz przekierowuje do bing.com

Pozwolenia, o które prosi porywacz przeglądarki Search-News Default Search:

Porywacz przeglądarki Search-News Default Search proszący o pozwolenia

Zwodnicza strona promująca porywacza przeglądarki Search-News Default Search:

Witryna używana do promowania porywacza przeglądarki Search-News Default Search

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie porywacza przeglądarki Search-News Default Search:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki search-news.xyz za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki na stronę search-news.xyz), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie porywacza przeglądarki Search-News Default Search z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z search-news.xyz z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj „Search-News Default Search" i inne ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie strony domowej search-news.xyz z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Na starcie" wyłącz „Search-News Default Search", poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.search-news.xyz) poniżej opcji „Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie search-news.xyz z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia". W sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...". Na otwartej liście poszukaj „search-news.xyz", a po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem przekierowanie search-news.xyz, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z search-news.xyz z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj „Search-News Default Search", a także wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie search-news.xyz ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), następnie wybierz „Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz „Search-News Default Search", usuń hxxp://search-news.xyz i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy każdą momencie uruchomienia przeglądarki Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie search-news.xyz z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz „about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania u góry wpisz: „extensionControlled". Ustaw oba wyniki na „fałsz", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając plik Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem przekierowanie search-news.xyz, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem przekierowanie search-news.xyz, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia przekierowanie search-news.xyz ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat przekierowanie search-news.xyz lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25812-search-news-default-search-browser-hijacker

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzenia strony search-news.xyz?

Search-news.xyz jest bardziej opłacalna dla jego twórców, gdy liczba jej użytkowników jest wyższa.

Czy odwiedzanie search-news.xyz stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Fałszywe wyszukiwarki, takie jak search-news.xyz, mogą zwykle być zaprojektowane do zbierania różnych informacji o odwiedzających. W związku z tym korzystanie z nich może prowadzić do problemów związanych z prywatnością w internecie lub innych problemów.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Porywacze przeglądarki są często dystrybuowane za pośrednictwem podejrzanych powiadomień z podejrzanych stron, natrętnych reklam, sprzedaży wiązanej oprogramowania itp. Większość użytkowników nieumyślnie dodaje lub instaluje porywaczy przeglądarki.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki Search-News Default Search?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje system operacyjny i usunie porywaczy przeglądarki. Ponieważ porywacze przeglądarki mogą być zaprojektowane tak, aby ponownie instalowały się nawzajem, może być konieczne ich natychmiastowe usunięcie (jeśli obecny jest więcej niż jeden porywacz przeglądarki). Osiągnięcie tego ręcznie może być trudne. Dlatego zalecamy użycie Combo Cleaner do usuwania niechcianych aplikacji.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Przekierowanie search-news.xyz kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Przekierowanie search-news.xyz na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.