FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć gosearches.gg z ustawień przeglądarki

Znany również jako: Porywacz przeglądarki gosearches.gg
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest gosearches.gg?

Sprawdziliśmy gosearches.gg i odkryliśmy, że jest to fałszywa wyszukiwarka promowana przez porywaczy przeglądarki. Nasz zespół zauważył również, że gosearches.gg jest często końcowym docelowym adresem URL w łańcuchach przekierowań (np. gosearches.gg jest otwierana przez searchesmia.com). Zdecydowanie zaleca się, aby nie ufać gosearches.gg ani aplikacjom, które ją promują.

Fałszywa aplikacja Google Docs promująca gosearches.gg

Więcej informacji o gosearches.gg

Gosearches.gg to fałszywa wyszukiwarka, która może pokazywać wprowadzające w błąd wyniki (promować podejrzane strony internetowe) lub wyświetlać wyniki z podejrzanych wyszukiwarek. Tak czy inaczej, nie należy go używać. Zaleca się korzystanie wyłącznie z legalnych wyszukiwarek, takich jak Google.

Jedna z aplikacji promujących gosearches.gg to fałszywa aplikacja Google Docs. To rozszerzenie przejmuje kontrolę nad przeglądarką internetową (zmienia jej ustawienia). Zmienia domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i stronę nowej karty na gosearches.gg. Ponadto ta fałszywa aplikacja Google Docs dodaje funkcję „Managed by your organization" do przeglądarek Chrome.

Oprócz promowania gosearches.gg, fałszywa aplikacja Google Docs umieszcza niewidoczne warstwy na odwiedzanych stronach. Po kliknięciu tych warstw użytkownicy są przekierowywani do potencjalnie złośliwych stron internetowych. Witryny te mogą być wykorzystywane do dystrybucji porywaczy przeglądarki, adware, a nawet złośliwego oprogramowania (np. ransomware). Mogą również służyć do wydobywania poufnych informacji i (lub) pieniędzy od niczego niepodejrzewających gości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki gosearches.gg
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, przekierowanie, porywacz wyszukiwania, pasek narzędzi, niechciana nowa karta
Rozszerzenie(a) przeglądarki Fałszywe aplikacje Dokumenty Google i inne aplikacje porywające przeglądarkę
Rzekoma funkcjonalność Dokładne wyniki wyszukiwania
Zmienione ustawienia przeglądarki Strona główna, adres URL nowej karty, domyślna wyszukiwarka
Nazwy wykrycia (gosearches.gg) Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 104.21.74.70
Nazwy wykrycia (złośliwego instalatora) Combo Cleaner (Application.Agent.KXJ), Emsisoft (Application.Agent.KXJ (B)), G-Data (Application.Agent.KXJ), K7GW (Trojan ( 0059a7651 )), Webroot (W32.Malware.Gen), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Zmienione ustawienia przeglądarki internetowej (strona główna, domyślna wyszukiwarka internetowa, ustawienia nowej karty). Użytkownicy są zmuszani do odwiedzania strony porywacza i przeszukiwania internetu za pomocą jego wyszukiwarek.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Śledzenie przeglądarki internetowej (potencjalne problemy z prywatnością), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania do podejrzanych witryn.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o porywaczach przeglądarki

Celem porywaczy przeglądarki jest promowanie różnych (głównie fałszywych) wyszukiwarek. Czasami aplikacje porywające przeglądarkę promują te wyszukiwarki bez zmiany ustawień przeglądarek internetowych. Ponadto aplikacje tego typu mogą służyć do zbierania informacji związanych z przeglądaniem i innych.

Przykładami porywaczy przeglądarki są National Parks Tab, Clean Notifications i Whiteboard New Tab.

Jak zainstalowano oprogramowanie promujące gosearches.gg na moim komputerze?

Gosearches.gg jest promowana za pomocą fałszywych rozszerzeń (np. fałszywą aplikację Google Docs). Te rozszerzenia są dystrybuowane za pośrednictwem zwodniczych stron internetowych. Ponadto porywacze przeglądarki można znaleźć w niektórych instalatorach jako instalacje opcjonalne. Użytkownicy dodają te aplikacje do przeglądarek po zainstalowaniu oprogramowania bez zmiany „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawień.

Podejrzane reklamy i powiadomienia z podejrzanych stron są również wykorzystywane do nakłaniania użytkowników do dodawania porywaczy przeglądarki i instalowania innych niechcianych aplikacji.

Jak uniknąć instalacji porywaczy przeglądarki?

Pobieraj aplikacje z wiarygodnych źródeł, takich jak oficjalne strony internetowe i zweryfikowane sklepy. Nie ufaj reklamom na podejrzanych stronach ani nie pozwalaj na wyświetlanie powiadomień na takich stronach. Unikaj pobierania za pomocą sieci P2P, zewnętrznych programów do pobierania, witryn z bezpłatnym hostingiem plików itp.

Sprawdź narzędzia pobierania i instalatory pod kątem niechcianych aplikacji i odznacz je, zmieniając podane ustawienia (lub odznaczając pola wyboru) przed ukończeniem pobierania i instalacji. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Searchesmia.com przekierowuje do gosearches.gg (GIF):

searchesmia.com przekierowuje do gosearches.gg

Witryna rozpowszechniająca złośliwy instalator porywacza przeglądarki zaprojektowany w celu promowania searchmia.com:

Promoter gosearches.gg

Fałszywe aplikacje Dokumentów Google chcące uzyskać dostęp do witryny:

gosearches.gg fałszywa aplikacja google docs prosi o dostęp

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie przekierowania gosearches.gg:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie porywacza przeglądarki gosearches.gg poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów: spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk „Odinstaluj" lub „Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianych aplikacji (które powodują przekierowania przeglądarki do strony gosearches.gg), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niechcianych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie przekierowania gosearches.gg z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć przekierowania przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z gosearches.gg z Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Znajdź fałszywą aplikację „Google Docs" i inne podejrzane rozszerzenia, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie gosearches.gg ze strony domowej Google Chrome

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome),wybierz „Ustawienia". W sekcji „Po uruchomieniu" wyłącz złośliwe rozszerzenie (jeśli jest obecne), poszukaj adresu URL porywacza przeglądarki (hxxp://www.gosearches.gg) poniżej opcji „Otwórz określoną lub zestaw stron". Jeśli jest obecny, kliknij ikonę trzech pionowych kropek i wybierz „Usuń".

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie gosearches.gg z domyślnej wyszukiwarki Google Chrome

Aby zmienić twoją domyślną wyszukiwarkę w Google Chrome: kliknij ikonę menu Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Ustawienia", w sekcji „Wyszukiwarka" kliknij „Zarządzaj wyszukiwarkami...", na otwartej liście poszukaj „gosearches.gg", po zlokalizowaniu kliknij trzy pionowe kropki w pobliżu tego adresu URL i wybierz „Usuń".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem porywacz przeglądarki gosearches.gg, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z gosearches.gg z Mozilla Firefox

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), wybierz „Dodatki i motywy". Kliknij „Rozszerzenia", w otwartym oknie zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, kliknij trzy kropki, a następnie kliknij „Usuń".

Zmiana twojej strony domowej:

Usuwanie gosearches.gg ze strony domowej Mozilla Firefox

Aby przywrócić twoją stronę domową, kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), a następnie wybierz „Ustawienia", w otwartym oknie wyłącz złośliwe rozszerzenie (jeśli jest obecne), usuń hxxp://gosearches.gg i wprowadź preferowaną domenę, która otworzy się przy każdym uruchomieniu Mozilla Firefox.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

Usuwanie gosearches.gg z domyślnej wyszukiwarki Mozilla Firefox

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i naciśnij Enter. Kliknij „Zaakceptuj ryzyko i kontynuuj".

W filtrze wyszukiwania na górze wpisz "extensionControlled". Ustaw oba wyniki jako „fałszywe", klikając dwukrotnie każdy wpis lub klikając przycisk Mozilla Firefox switch about:config entry button.

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem porywacz przeglądarki gosearches.gg, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 2

W otwartym oknie preferencji wybierz zakładkę Rozszerzenia. Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia i odinstaluj je.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 3

W oknie preferencji wybierz zakładkę Ogólne i upewnij się, że Twoja strona domowa jest ustawiona na preferowany URL. Jeżeli jest zmieniona na porywacz przeglądarki, zmień to.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 4

W oknie preferencji wybierz zakładkę Szukaj i upewnij się, że wybrana jest Twoja preferowana wyszukiwarka.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 5

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Jak usunąć browser hijacker z Safari - 6

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Zmień ustawienia strony domowej i nowej zakładki:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 2

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz „Ustawienia". W sekcji "Po uruchomieniu" poszukaj nazwy porywacza przeglądarki i kliknij "Wyłącz".

Zmień swoją domyślną wyszukiwarkę internetową:

Usuwanie hakerów z przeglądarki z Microsoft Edge krok 3

Aby zmienić swoją domyślną wyszukiwarkę w Microsoft Edge: Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge), wybierz "Prywatność i usługi", przewiń w dół strony i wybierz "Pasek adresu". W sekcji "Wyszukiwarki używane w pasku adresu" poszukaj nazwy niechcianej wyszukiwarki internetowej, a po jej zlokalizowaniu kliknij przycisk "Wyłącz" obok niej. Możesz też kliknąć "Zarządzanie wyszukiwarkami". W otwartym menu poszukaj niechcianej wyszukiwarki internetowej. Kliknij ikonę puzzli Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) obok niej i wybierz "Wyłącz".

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem porywacz przeglądarki gosearches.gg, przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge..

Podsumowanie:

Podsumowanie porywacz przeglądarki

Porywacz przeglądarki to takiego typu adware, które zmienia ustawienia przeglądarki internetowej użytkownika poprzez zmianę strony domowej i domyślnej wyszukiwarki na pewną domyślną niechcianą stronę internetową. Najczęściej tego typu adware infiltruje system operacyjny użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Jeśli twoje pobieranie jest zarządzane przez klienta pobierania, należy zrezygnować z instalacji reklamowanych pasków narzędzi lub aplikacji, które chcą zmienić twoją stronę domową i domyślną wyszukiwarkę internetową.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia porywacz przeglądarki gosearches.gg ze swoich przeglądarek internetowych, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat porywacz przeglądarki gosearches.gg lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/25639-gosearches-gg-redirect

Często zadawane pytania (FAQ)

Jaki jest cel zmuszania użytkowników do odwiedzania strony gosearches.gg?

Twórcy fałszywych wyszukiwarek dążą do zwiększenia liczby użytkowników, ponieważ generuje to dla nich większe przychody.

Czy odwiedzanie gosearches.gg stanowi zagrożenie dla mojej prywatności?

Fałszywe wyszukiwarki mogą być zaprojektowane do zbierania informacji o ich użytkownikach/odwiedzających. W związku z tym odwiedzanie/korzystanie z fałszywych wyszukiwarek może prowadzić do problemów związanych z prywatnością w internecie.

Jak porywacz przeglądarki przeniknął do mojego komputera?

Jedna z aplikacji promujących gosearches.gg jest dystrybuowana za pośrednictwem zwodniczej strony internetowej, która pobiera fałszywy instalator. W innych przypadkach porywacze przeglądarki są dystrybuowane za pośrednictwem podejrzanych reklam i pakietów oprogramowania. Powiadomienia z podejrzanych stron są również wykorzystywane do promowania porywaczy przeglądarki.

Czy Combo Cleaner pomoże mi usunąć porywacza przeglądarki?

Tak, Combo Cleaner usunie wszystkie porywacze przeglądarki dodane do przeglądarki internetowej. Warto wspomnieć, że usunięcie dwóch lub więcej porywaczy przeglądarki może być trudne, jeśli są one zaprojektowane do ponownego instalowania się nawzajem. W takich przypadkach wymagane jest jednoczesne usunięcie wszystkich tych aplikacji.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Porywacz przeglądarki gosearches.gg kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki gosearches.gg na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.