FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez fałszywy konkurs „FIFA Crypto Giveaway"

Znany również jako: Witryna oszustwa „FIFA Crypto Giveaway"
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest „FIFA Crypto Giveaway"?

Nasz zespół badawczy odkrył oszustwo „FIFA Crypto Giveaway" podczas sprawdzania witryn korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych. Jest ono prezentowane jako nagroda organizowana przez FIFA, w ramach której użytkownicy mają przesłać określoną kwotę kryptowaluty Bitcoin (BTC) lub Ethereum (ETH) na „wydarzenie" i natychmiast otrzymać dwukrotność swojego wkładu.

Oczywiście ofiary tego oszustwa nie dostaną nic w zamian, a stracą jedynie przelaną kwotę. Należy podkreślić, że FIFA nie jest w żaden sposób powiązana z tym oszustwem.

Oszustwo FIFA Crypto Giveaway

Przegląd oszustwa „FIFA Crypto Giveaway"

Oszustwo „FIFA Crypto Giveaway" wydaje się być kompetentnie wykonane i podszywa się pod masową adopcję kryptowalut organizowaną przez FIFA. Zawiera nawet zdjęcie obecnego prezesa stowarzyszenia, Gianni Infantino. Jak wspomniano na początku, to oszustwo nie jest powiązane z FIFA ani żadnym innym uprawnionym podmiotem.

Oszustwo obiecuje, że uczestnikom rozdania zostanie rozdanych sto milionów dolarów w kryptowalucie. Twierdzi, że użytkownicy otrzymają podwójną kwotę kryptowaluty, którą prześlą. Wkłady mogą wynosić od 0,1 do 30 BTC i od 0,5 do 500 ETH.

W chwili pisania tego tekstu sumy te są warte odpowiednio około 1 600 do 400 000 USD i 500 do 500 000 USD (należy pamiętać, że kursy wymiany stale się zmieniają i kurs może już nie być dokładny). Niezależnie od kwoty w ramach tych specyfikacji, którą użytkownik przeleje - rzekomo spowoduje to, że otrzyma podwójny zwrot (tj. od 0,2 do 60 BTC lub od 1 do 1000 ETH).

Jednak twierdzenia tego oszustwa są fałszywe, a użytkownicy stracą wszystko, co prześlą na podane adresy portfela kryptowalut. Ponadto, ponieważ transakcje kryptowalutowe są praktycznie nie do wyśledzenia - ofiary tego oszustwa nie będą w stanie odzyskać swoich środków.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Witryna oszustwa „FIFA Crypto Giveaway"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Użytkownicy otrzymają podwójną kwotę kryptowaluty Bitcoin (BTC)/Ethereum (ETH), którą przeleją do oszustów.
Przebranie Konkurs kryptowalut organizowany przez FIFA
Adres portfela kryptowalutowego cyberprzestępców 1N15DdggWFv9Pvf9ZFZTBChV7xax3mBLJi (BTC), 0x0Ac57CEd5Ac155c1A5A11C109D86b74562C8d2b4 (ETH)
Powiązane domeny fifadouble[.]com
Nazwy wykrycia (fifadouble[.]com) Emsisoft (phishing), ESET (podejrzany), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (fifadouble[.]com) 172.67.207.34
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe reklamy pop-up online, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady podobnych oszustw

Przeanalizowaliśmy tysiące oszustw internetowych, a "ELON MUSK Twitter Giveaway", "ARK Invest Crypto Giveaway", "Official Solana NFT Launch" to tylko kilka przykładów fałszywych konkursów.

Internet jest pełen oszukańczych i złośliwych treści. Mogą one nosić różnorodne przebrania i wykorzystywać różne modele oszustwa. Ze względu na to, jak rozpowszechnione są oszustwa w internecie, zdecydowanie zalecamy ostrożność podczas przeglądania sieci.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Oszukańcze witryny można napotkać za pośrednictwem stron korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych. Mogą one wymuszać otwieranie witryn natychmiast po uzyskaniu dostępu lub interakcji z hostowaną treścią (np. kliknięciu przycisków, linków, reklam itp.).

Ponadto błędna pisownia domeny witryny (adresu URL) może spowodować przekierowanie (lub łańcuch przekierowań prowadzący) na zwodniczą stronę. Natrętne reklamy i spamowe powiadomienia przeglądarki również promują oszustwa internetowe. Adware może również wyświetlać reklamy promujące oszustwa lub wymuszające otwieranie witryn, na których są one uruchamiane.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Zdecydowanie odradzamy korzystanie z witryn zawierających nielegalne treści lub oferujących inne podejrzane usługi (np. torrenty, nielegalne przesyłanie strumieniowe/pobieranie itp.), ponieważ zwykle zarabia się na nich za pośrednictwem nieuczciwych sieci reklamowych. Ponadto zalecamy zwracanie uwagi na adresy URL i ostrożne wprowadzanie ich.

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, nie zezwalaj podejrzanym witrynom na ich wyświetlanie (tj. nie klikaj „Zezwól", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zamiast tego zignoruj lub odmów wyświetlania powiadomień (tj. naciśnij „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Zalecamy również pobieranie produktów wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł i zachowanie ostrożności podczas instalacji (np. używanie „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawień, rezygnację z dodatków itp.), aby zapobiec infiltracji systemu przez dołączone/szkodliwe oprogramowanie.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w oszustwie „FIFA Crypto Giveaway":

Official event


BIGGEST GIVEAWAY
CRYPTO OF $100,000,000


During this unique event FIFA will give you the opportunity to get 5,000 BTC or 50,000 ETH. Have a look at the rules and don’t miss your chance! You can only participate once!


Participate


Instructions to participate


To make a transaction, you can use any wallet or exchange to participate!


Send the desired number of coins to the special address below.


Once we receive your transaction, we will immediately send the requested amount back to you.


You can only take part in our giveaway once. Hurry up!


Rules & Information
About the giveaway

 

We believe that Blockchain will make the world more fair. To speed up the process of cryptocurrency mass adoption we decided to run a 5,000 BTC & 50,000 ETH giveaway for all crypto holders!


How to participate?


To participate you just need to send from (0.1 BTC to 30 BTC) or (0.5 ETH to 500 ETH) to the contribution address and we will immediately send you back (0.2 BTC to 60 BTC) or (1 ETH to 1,000 ETH) (x2) to the address you sent it from.


Count your prize


In order to calculate your prize, you can use the built-in calculator on our website


You will send BTC 0.1


Your profit 200%


You receive 0.2 B
Participate in the giveaway


Send your BTC to the address for X2 back
1N15DdggWFv9Pvf9ZFZTBChV7xax3mBLJi


Copy address
Waiting for payment


Send your ETH to the address for X2 back
0x0Ac57CEd5Ac155c1A5A11C109D86b74562C8d2b4


Copy address
Waiting for payment

Wygląd oszustwa pop-up „FIFA Crypto Giveaway" (GIF):

Wygląd oszustwa FIFA Crypto Giveaway (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Oszustwa pop-up to zwodnicze wiadomości mające na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych działań, np. przelania pieniędzy/kryptowaluty, ujawnienia prywatnych danych, pobrania/zainstalowania oprogramowania, zakupu produktów itd.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Celem oszustw związanych z okienkami pop-up jest generowanie przychodów. Cyberprzestępcy mogą czerpać zyski, uzyskując fundusze poprzez oszustwo, nadużywając lub sprzedając poufne dane, promując produkty i dystrybuując malware itp.

Wysłałem kryptowalutę na adres podany w oszustwie „FIFA Crypto Giveaway". Czy mogę odzyskać pieniądze?

Jest to wysoce nieprawdopodobne. Transakcje kryptowalutowe są praktycznie nie do wyśledzenia, a co za tym idzie, praktycznie niemożliwe jest ich odwrócenie.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Oszustwa pop-up są uruchamiane na różnych zwodniczych witrynach. Większość użytkowników uzyskuje dostęp do tych stron internetowych poprzez przekierowania spowodowane przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami w okienkach pop-up?

Combo Cleaner jest w stanie skanować odwiedzane strony internetowe oraz wykrywać nieuczciwe, oszukańcze i złośliwe. Dlatego jeśli wejdziesz na taką stronę, zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a dalszy dostęp do niej zostanie ograniczony.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Witryna oszustwa „FIFA Crypto Giveaway kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Witryna oszustwa „FIFA Crypto Giveaway" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.