FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak „ELON MUSK Twitter Giveaway"

Znany również jako: Witryna oszustwa ELON MUSK Twitter Giveaway
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim oszustwem jest „ELON MUSK Twitter Giveaway"?

Po zbadaniu tej witryny doszliśmy do wniosku, że jest to fałszywa strona z oszustwem kryptowalutowym, która oferuje wysłanie kryptowaluty na określony portfel i w zamian otrzymanie dwukrotnie większej kwoty. Oszuści stojący za tym oszustwem podszywają się pod Elona Muska (używają fałszywej strony na Twitterze), aby oszukać użytkowników. To kompletne oszustwo, które należy zignorować.

Oszustwo ELON MUSK Twitter Giveaway

Szczegółowe informacje o oszustwie „ELON MUSK Twitter Giveaway"

Ta strona oszustwa oferuje wysłanie od 0,1 BTC do 20 BTC lub 0,5 ETH do 200 ETH na „adres wkładu" (portfel BTC lub ETH) i otrzymanie z powrotem podwójnej wysłanej kwoty. Oferuje użytkownikom 200% zysku. Ta oszukańcza witryna twierdzi również, że użytkownicy mogą wziąć udział w tym konkursie tylko raz, więc potencjalne ofiary rozważyłyby wysłanie większej liczby kryptowaluty.

Należy wspomnieć, że istnieją co najmniej dwa warianty tej oszukańczej witryny. Obie strony mają podobny wygląd i te same instrukcje. Zrzut ekranu innego wariantu znajduje się poniżej.

Podobne oszustwa można również znaleźć na YouTube (filmy reklamujące fałszywe strony z nagrodami) i innych platformach społecznościowych. Zwykle te oszustwa są rzekomo promowane przez prawdziwe osoby, takie jak Elon Musk, Cathie Wood, Do Kwon, Brad Garlinghouse itp. We wszystkich przypadkach osoby, które nabiorą się na takie oszustwa, nigdy nie otrzymają zwrotu kryptowaluty.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Witryna oszustwa ELON MUSK Twitter Giveaway
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Uczestnicy otrzymają podwójną kwotę kryptowaluty, którą wyślą
Przebranie Promocja kryptowalutowa wspierana przez Elona Muska
Portfele kryptowalutowe oszustów 1MusKAVrUKKVQ92C4b88LCLdfiwfxfDrf (BTC), 0x3AA26e3F44E0b79e7834c00238C2478586c79Ea0 (ETH)
Powiązane domeny musk-event[.]info, musgivsnow[.]com
Nazwy wykrycia (musk-event[.]info) Avira (phishing), CRDF (złośliwy), Emsisoft (phishing), Kaspersky (phishing), Sophos (malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (musgivsnow[.]com) Emsisoft (phishing), ESET (phishing), Netcraft (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady podobnych oszustw

W internecie jest wiele oszustw związanych z rozdawaniem kryptowalut. Oto kilka przykładów: "oszustwo TeslaStrategy Giveaway", "oszustwo LUNA Giveaway" i "oszustwo Twitter Crypto Giveaway". Te oszustwa mają na celu nakłonienie osób do uwierzenia, że giełda kryptowalutowa lub celebryta organizuje konkurs.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Oszustwa związane z kryptowalutami są zwykle promowane za pośrednictwem YouTube, Twittera i innych platform mediów społecznościowych, e-maili lub wiadomości tekstowych. Mogą być również promowane za pośrednictwem stron, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe (np. nielegalne strony do strumieniowego przesyłania filmów, witryny z torrentami itp.), powiadomienia wyświetlane przez podejrzane strony, podejrzane reklamy i w inny sposób.

Jak uniknąć otwierania oszukańczych stron?

Nie ufaj powiadomieniom z podejrzanych witryn lub reklamom na takich stronach. Sprawdzaj konkursy przed wysłaniem kryptowaluty lub wniesieniem wkładu w inny sposób. Nie ufaj e-mailom wysyłanym z nieznanych lub podejrzanych adresów (to samo dotyczy wiadomości tekstowych wysyłanych z nieznanych numerów).

Jeśli twój komputer jest zainfekowany niechcianymi aplikacjami, które otwierają niewiarygodne witryny, zalecamy uruchomienie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up „ELON MUSK Twitter Giveaway" (GIF):

Wygląd oszustwa ELON MUSK Twitter Giveaway

Tekst na tej oszukańczej witrynie:

Official event

ELON MUSK DECIDES TO BUY TWITTER AFTER ALL THE BUSINESSMAN AGREED TO AN INITIAL COST OF 44 BILLION DOLLARS.
Amid these developments, he is giving away all cryptocurrencies from 5,000 BTC to 50,000 ETH.

Participate

Instruction for participate

To make a transaction you can use any wallet or exchange to participate!

Send the desired number of coins to the special address below.

Once we receive your transaction, we will immediately send the requested amount back to you.

You can only take part in our giveaway once. Hurry up!

Rules & Information
About giveaway

Amid these developments, he is giving away all cryptocurrencies from 5,000 BTC to 50,000 ETH.

How to participate ?

To participate you just need to send from (0.1 BTC to 20 BTC) or (0.5 ETH to 200 ETH) to the contribution address and we will immediately send you back (0.2 BTC to 40 BTC) or (1 ETH to 400 ETH) (x2) to the address you sent it from.

Count your prize

In order to calculate your prize, you can use the built-in calculator on our website

You will send BTC Your profit You receive
0.1 X 200% = 0.2

Participate in giveaway
Send your BTC to the address for X2 back
1MusKAVrUKKVQ92C4b88LCLdfiwfxfDrf

Copy address
Waiting for payment

Send your ETH to the address for X2 back
0x3AA26e3F44E0b79e7834c00238C2478586c79Ea0

Copy address
Waiting for payment

Zrzut ekranu kolejnego wariantu witryny oszustwa "ELON MUSK Twitter Giveaway":

kolejny wariant oszustwa elon musk twitter giveaway

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo prezentowe?

Jest to oszustwo, w którym oszust próbuje oszukać osoby, aby uwierzyły, że celebryta lub jakaś giełda kryptowalutowa organizuje konkurs.

Jaki jest cel oszustwa konkursowego?

Oszuści mają na celu nakłonienie osób do wysłania im kryptowaluty. Zwykle obiecują odesłać z powrotem dodatkową (np. dwukrotność wysłanej kwoty) kryptowalutę.

Wysłałem kryptowalutę na adres podany w takim oszustwie. Czy mogę odzyskać pieniądze?

Niestety nie ma możliwości odzyskania wysłanej kryptowaluty. Transakcje te są nieodwracalne.

Jak promowane są te oszukańcze witryny?

Większość oszustów wykorzystuje niewiarygodne witryny, platformy mediów społecznościowych, e-maile, wiadomości tekstowe i podobne metody do promowania swoich oszustw.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed fałszywymi witrynami z konkursami?

Combo Cleaner jest przeznaczony do skanowania każdej witryny i wykrywania podejrzanych (w tym stron z oszustwami). W ten sposób ta aplikacja ostrzeże cię o fałszywej stronie i ograniczy dostęp do niej.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Witryna oszustwa ELON MUSK Twitter Giveaway kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Witryna oszustwa ELON MUSK Twitter Giveaway na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.