FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać pushycaptcha.live przed wyświetlaniem powiadomień

Znany również jako: Ads by pushycaptcha.live
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest pushycaptcha[.]live?

Nasz zespół zbadał pushycaptcha[.]live i dowiedział się, że wyświetla zwodniczą wiadomość, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Dodatkowo pushycaptcha[.]live przekierowuje na oszukańcze witryny. Odkryliśmy pushycaptcha[.]live podczas sprawdzania stron internetowych korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych.

Reklamy pushycaptcha[.]live

Szczegółowe informacje o pushycaptcha[.]live

Pushycaptcha[.]live wyświetla komunikat, który instruuje odwiedzających, aby kliknęli przycisk „Zezwól", aby potwierdzić, że nie są robotami (aby wykonać fałszywą weryfikację CAPTCHA). Wykorzystuje technikę zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień.

Powiadomienia z pushycaptcha[.]live promują takie oszustwa, jak "McAfee - Your PC is infected with 5 viruses!". Mogą również otwierać podejrzane strony internetowe, prosząc o podanie poufnych informacji, nakłaniając do zakupu legalnego (lub potencjalnie złośliwego) oprogramowania lub dzwoniąc pod fałszywe numery pomocy technicznej itp.

Odkryliśmy również, że pushycaptcha[.]live przekierowuje do witryny z oszustwem podobnym do "AMAZON TRIAL". Zwykle witryny tego typu mają na celu nakłonienie odwiedzających do zapłacenia opłat „administracyjnych", „wysyłkowych" lub innych oraz (lub) podania danych karty kredytowej i innych danych osobowych.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by pushycaptcha.live
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Combo Cleaner (malware), Fortinet (malware), G-Data (malware), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 5.181.203.33
Objawy Wyświetlanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia w odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o witrynach tego typu

Zwykle takie witryny, jak pushycaptcha[.]live wyświetlają oszukańcze treści, aby nakłonić odwiedzających do wyświetlenia powiadomień. Większość z nich przekierowuje również odwiedzających na inne podejrzane strony. Są one promowane głównie za pośrednictwem stron korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych (np. stron z nielegalnym streamingiem filmów, stron z torrentami), podejrzanych reklam i aplikacji wspieranych reklamami.

Przykładami podobnych stron są justpush[.]biz, yourcommonblog[.]com i wilycaptcha[.]live.

Jak strona pushycaptcha[.]live uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Pushycaptcha[.]live może wyświetlać powiadomienia podczas odwiedzania jej. Zezwolenie na wyświetlanie powiadomień zostało udzielone poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól" lub podobnego. Żadna witryna nie może wyświetlać powiadomień bez uprzedniego uzyskania zgody.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem powiadomień spamowych?

Nigdy nie ufaj witrynom, które twierdzą, że kliknięcie przycisku „Zezwól" spowoduje odtworzenie filmu, udowodnienie, że nie jesteś robotem, pobranie jakiegoś pliku itp. Zamknij takie strony lub kliknij przycisk „Blokuj", „Zawsze blokuj" lub równoważny przycisk, gdy przeglądarka powiadamia cię, że podejrzana strona chce wyświetlać powiadomienia.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Wygląd witryny pushycaptcha[.]live (GIF):

Wygląd witryny pushycaptcha[.]live (GIF)

Powiadomienie z pushycaptcha[.]live:

Powiadomienie pushycaptcha.live

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez pushycaptcha[.]live w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Gdy witryna wyświetla powiadomienia, oznacza to, że zezwolono jej na ich wyświetlanie. Strony internetowe nie mogą wyświetlać powiadomień bez uprzedniego uzyskania zgody na to. Zgoda ta jest przyznawana poprzez kliknięcie przycisku „Zezwól" lub podobnego, gdy przeglądarki powiadamiają odwiedzających, że odwiedzane strony chcą wyświetlać powiadomienia.

Kliknąłem reklamy z powiadomieniami. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Komputer nie może zostać zainfekowany przez powiadomienie. Jednak powiadomienie wyświetlane przez niewiarygodną stronę może prowadzić do złośliwej strony.

Czy pushycaptcha[.]live to wirus?

Witryny takie jak pushycaptcha[.]live nie są wirusami. Większość z nich wyświetla zwodnicze treści, aby skłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień zaprojektowanych w celu promowania różnych oszustw, potencjalnie złośliwych aplikacji i stron internetowych.

Czy Combo Cleaner usunie reklamy pushycaptcha[.]live automatycznie, czy nadal wymagane będą ręczne czynności?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie wszystkie uprawnienia nadane dla pushycaptcha[.]live. Zablokuje również dalszy dostęp do pushycaptcha[.]live. Żadne dodatkowe kroki nie będą wymagane.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by pushycaptcha.live kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by pushycaptcha.live na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.