FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez e-maile twierdzące, że pojemność twojej poczty została przekroczona

Znany również jako: Spam You Have Used Up Your Mail Storage
Poziom zniszczenia: Średni

Co to jest oszustwo e-mailowe „you have used up your mail storage"?

„You have used up your mail storage" to nazwa e-mailowej kampanii spamowej. Wiadomości te twierdzą, że konta e-mail adresatów zostaną zablokowane z powodu przekroczenia limitów miejsca — chyba że zostaną zaktualizowane. Celem tej wiadomości spamowej jest promowanie strony phishingowej podszywającej się pod stronę logowania na konto e-mail.

E-mailowa kampania spamowa You have used up your mail storage

Przegląd oszustwa e-mailowego „You have used up your mail storage"

Oszukańcze wiadomości „you have used up your mail storage" informują odbiorców, że nie otrzymają żadnych e-maili, ponieważ ich konta osiągnęły limit miejsca. Aby nadal otrzymywać wiadomości, adresaci otrzymują polecenie uaktualnienia swoich kont pocztowych.

Link prezentowany w tych wiadomości spamowych przekierowuje do strony phishingowej, która podszywa się pod stronę logowania na konto e-mail. Próbując zalogować się za pośrednictwem tej witryny, użytkownicy nieumyślnie ujawnią swoje hasła e-mail oszustom stojącym za tą kampanią spamową.

Konta e-mail są celem ataków, ponieważ są powiązane (np. używane do rejestracji) z innymi platformami, usługami itp. Dlatego poprzez skradzione wiadomości e-mail można uzyskać kontrolę nad połączonymi z nimi kontami.

Przykładowo, konta komunikacyjne (np. e-maili, mediów społecznościowych, komunikatorów itp.) mogą być wykorzystywane do rozsyłania malware poprzez udostępnianie złośliwych plików lub linków. Oszuści mogą również korzystać z tych platform, aby poprosić kontakty/znajomych o pożyczki, pod przykrywką prawdziwych właścicieli.

Konta związane z finansami (np. bankowości internetowej, portfeli cyfrowych, handlu elektronicznego itp.) mogą być wykorzystywane do dokonywania nieautoryzowanych transakcji i/lub zakupów online.

Podsumowując, ufając phishingowym wiadomościom spamowym użytkownicy mogą doświadczyć poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa you have used up your mail storage Email Scam
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Oszukańcze wiadomości twierdzą, że odbiorca nie będzie otrzymywać wiadomości e-mail, dopóki nie zwiększy przestrzeni dyskowej swojego konta e-mail.
Powiązane domeny qxxcifwcvh.web[.]app
Nazwy wykrycia (qxxcifwcvh.web[.]app) Nie dotyczy (VirusTotal)
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, nieuczciwe reklamy pop-up online, techniki zatruwania wyszukiwarek, domeny z błędami pisowni.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o kampaniach spamowych

"Oszustwo e-mailowe Office 365", "Your email account has been reported for spam abuse" i "oszustwo e-mailowe Network Solutions" to kilka przykładów wiadomości phishingowych.

Ta poczta może używać wielu przebrań i obierać za cel różne informacje. Oprócz oszustw phishingowych i innych, kampanie spamowe są również wykorzystywane do rozsyłania malware (np. ransomware, trojanów, koparek kryptowalutowych itp.). Ze względu na rozpowszechnienie spamu zdecydowanie zaleca się zachowanie ostrożności przy przychodzących e-mailach i wiadomościach.

Jak kampanie spamowe infekują komputery?

Wiadomości spamowe mogą zawierać dołączone zainfekowane pliki lub linki do pobrania takich plików. Zawirusowane pliki mogą być plikami wykonywalnymi (.exe, .run itp.), archiwami (RAR, ZIP itp.), dokumentami Microsoft Office i PDF, JavaScript itd. Po ich otwarciu inicjowane jest pobieranie/instalacja złośliwego oprogramowania.

Przykładowo, dokumenty Microsoft Office powodują infekcje, wykonując złośliwe makropolecenia. Ten proces odbywa się natychmiast po otwarciu dokumentów w wersjach pakietu Microsoft Office starszych niż z 2010 roku. Późniejsze wersje mają tryb „Widoku chronionego", który temu zapobiega. Zamiast tego użytkownicy mogą ręcznie włączyć makra (tj. edycję/treść).

Warto zauważyć, że złośliwe dokumenty często zawierają wiadomości mające na celu oszukanie użytkowników, aby wyrazili zgodę na makropolecenia.

Jak uniknąć instalacji malware?

Nie należy otwierać podejrzanych i nieistotnych e-maili. Zdecydowanie odradza się otwieranie/klikanie załączników i linków znajdujących się w tych wiadomościach, ponieważ mogą one powodować infekcje systemowe. Zaleca się korzystanie z wersji Microsoft Office wydanych po 2010 roku.

Złośliwe oprogramowanie jest również rozsyłane za pośrednictwem podejrzanych kanałów pobierania (np. sieci udostępniania peer-to-peer, nieoficjalnych witryn i stron z bezpłatnymi plikami do pobrania itp.), nielegalnych narzędzi aktywacyjnych („pirackich") i fałszywych aktualizacji. Dlatego ważne jest, aby pobierać produkty z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł oraz aktywować/aktualizować programy za pomocą narzędzi zapewnionych przez legalnych programistów.

Bardzo ważne jest, aby mieć zainstalowany i regularnie aktualizowany renomowany program antywirusowy. To oprogramowanie musi być używane do wykonywania regularnych skanów systemu i usuwania zagrożeń. Jeśli już otworzyłeś złośliwe załączniki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć obecne malware.

Tekst prezentowany w oszukańczej wiadomości e-mail „you have used up your mail storage":

Subject: Your Email Storage is Filled Up

 

Greetings ********

 

We write to inform you that you have used up your mail storage
limit of 99.0 gigabytes as defined by your system Admin.

 

You will be blocked from receiving and mailings E-mails
if not upgraded today.

 

Kindly Add more storage with the link below for immediate upgrade to receive
additional storage space.

 

ADD MORE STORAGE


Regards,

******** Service Administrator

Zrzut ekranu witryny phishingowej promowanej przez kampanię spamową „you have used up your mail storage":

Oszukańczy e-mail You have used up your mail storage promujący witrynę phishingową

Kolejny przykład e-maila spamowego o tematyce pojemności poczty, promującego stronę phishingową:

Spam You're out of storage and may not receive new emails promujący stronę phishingową

Prezentowany w nim tekst:

Subject: Your Mail Account is out of storage

 

You're out of storage and may not receive new emails


- has exceeded the storage limit.
Kindly upgrade your mailbox for free to continue using your email account or risk deactivation.
 
12 incoming emails are placed on pending because of low storage size.
 
 
Increase Storage Limit


Note: This account might be deactivated in 24hours!

2022 - Mailbox. All rights reserved.

Zrzut ekranu promowanej strony phishingowej:

Strpna phishingowa promowana przez spam You're out of storage and may not receive new emails

Kolejny przykład oszukańczego e-maila „You Have Used Up Your Mail Storage" promującego stronę phishingową:

Oszustwo e-mailowe You Have Used Up Your Mail Storage (2022-09-06)

Prezentowany w nim tekst:

Subject: Attention: your - Account storage is almost full


Your storage is 99% full
14.85 GB Used     15 GB

You've used 14.85 GB of the  15 GB of storage that's available in your - Once it's full, you won't be able to:
Send and receive emails on your  -     
Upload new files to  -     
Edit or create new files using  - ,     
Back up new photos and videos to  -     
Get more storage

 
Not ready to get more storage?
Delete files to free up space.

Zrzut ekranu promowanej strony phishingowej:

Strona phishingowa promowana przez oszukańczy e-mail You Have Used Up Your Mail Storage (2022-09-06)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Typy złośliwych wiadomości e-mailowych:

Phishing email icon E-maile phishingowe

Najczęściej cyberprzestępcy wykorzystują zwodnicze e-maile, aby nakłonić użytkowników internetu do podania swoich poufnych informacji prywatnych, na przykład danych logowania do różnych usług online, kont e-mail lub informacji bankowych online.

Takie ataki nazywane są phishingiem. W ataku phishingowym cyberprzestępcy zwykle wysyłają wiadomość e-mail z logo popularnej usługi (na przykład Microsoft, DHL, Amazon, Netflix), tworzą wrażenie pilności (zły adres wysyłki, nieaktualne hasło itp.) i umieszczają link, który mają nadzieję ich potencjalne ofiary klikną.

Po kliknięciu linku prezentowanego w takiej wiadomości ofiary są przekierowywane na fałszywą stronę internetową, która wygląda identycznie lub bardzo podobnie do oryginalnej. Ofiary są następnie proszone o podanie hasła, danych karty kredytowej lub innych informacji, które zostały skradzione przez cyberprzestępców.

Email-virus icon E-maile ze złośliwymi załącznikami

Innym popularnym wektorem ataku jest poczta spamowa ze złośliwymi załącznikami, które infekują komputery użytkowników malware. Złośliwe załączniki zwykle zawierają trojany zdolne do kradzieży haseł, informacji bankowych i innych poufnych informacji.

W przypadku takich ataków głównym celem cyberprzestępców jest nakłonienie potencjalnych ofiar do otwarcia zainfekowanego załącznika do wiadomości e-mail. Aby osiągnąć ten cel, wiadomości e-mail wspominają zwykle o ostatnio otrzymanych fakturach, faksach lub wiadomościach głosowych.

Jeśli potencjalna ofiara wpadnie w pułapkę i otworzy załącznik, jej komputery zostaną zainfekowane, a cyberprzestępcy mogą zebrać wiele poufnych informacji.

Chociaż jest to bardziej skomplikowana metoda kradzieży danych osobowych (filtry spamu i programy antywirusowe zwykle wykrywają takie próby), jeśli cyberprzestępcy będą skuteczni, mogą uzyskać znacznie szerszy wachlarz danych i zbierać informacje przez długi czas.

Sextortion email icon E-maile wyłudzenia seksualnego

To jest rodzaj phishingu. W takim przypadku użytkownicy otrzymują wiadomość e-mail z informacją, że cyberprzestępca może uzyskać dostęp do kamery internetowej potencjalnej ofiary i ma nagranie wideo przedstawiające masturbację.

Aby pozbyć się wideo, ofiary proszone są o zapłacenie okupu (zwykle przy użyciu Bitcoin lub innej kryptowaluty). Niemniej jednak wszystkie te twierdzenia są fałszywe — użytkownicy, którzy otrzymują takie wiadomości, powinni je zignorować i usunąć.

Jak rozpoznać złośliwy e-mail?

Chociaż cyberprzestępcy starają się, aby ich wiadomości z przynętą wyglądały na wiarygodne, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, próbując wykryć e-mail phishingowy:

  • Sprawdź adres e-mail nadawcy („od"): Najedź kursorem myszy na adres „od" i sprawdź, czy jest prawidłowy. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, sprawdź, czy adres e-mail to @microsoft.com, a nie coś podejrzanego, takiego jak @m1crosoft.com, @microsoft.com, @account-security-noreply.com itp.
  • Sprawdź ogólne powitania: Jeśli powitanie w wiadomości brzmi „Szanowny użytkowniku", „Szanowny @twojamail.com", „Szanowny drogi kliencie", powinno to wzbudzić podejrzliwość. Najczęściej firmy zwracają się do ciebie po imieniu. Brak tych informacji może sygnalizować próbę phishingu.
  • Sprawdź linki w wiadomości e-mail: Umieść wskaźnik myszy nad linkiem przedstawionym w e-mailu. Jeśli link wydaje się podejrzany, nie klikaj go. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, a link w wiadomości wskazuje, że prowadzi do adresu firebasestorage.googleapis.com/v0... nie powinieneś mu ufać. Najlepiej nie klikać żadnych linków w e-mailach, a najpierw odwiedzić witrynę firmy, która wysłała ci wiadomość.
  • Nie ufaj ślepo załącznikom wiadomości e-mail: Najczęściej legalne firmy proszą cię o zalogowanie się na ich stronie internetowej i przejrzenie znajdujących się tam dokumentów. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z załącznikiem, dobrym pomysłem jest przeskanowanie jej programem antywirusowym. Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail są powszechnym wektorem ataku wykorzystywanym przez cyberprzestępców.

Aby zminimalizować ryzyko otwarcia phishingu i złośliwych wiadomości e-mail, zalecamy użycie Combo Cleaner

Przykład spamowej wiadomości e-mail:

Przykład e-maila spamowego

Co zrobić jeśli dałeś się oszukać e-mailowi ze spamem?

  • Jeśli kliknąłeś link w wiadomości phishingowej i wprowadziłeś hasło - pamiętaj o jak najszybszej zmianie hasła. Zwykle cyberprzestępcy zbierają skradzione dane uwierzytelniające, a następnie sprzedają je innym grupom, które wykorzystują je do złośliwych celów. Jeśli zmienisz hasło w odpowiednim czasie, istnieje szansa, że przestępcy nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby wyrządzić jakiekolwiek szkody.
  • Jeśli podałeś dane swojej karty kredytowej - jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem i wyjaśnij sytuację. Istnieje duża szansa, że będziesz musiał anulować zagrożoną kartę kredytową i uzyskać nową.
  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki kradzieży tożsamości - powinieneś natychmiast skontaktować się z Federalną Komisją Handlu. Ta instytucja zbierze informacje o twojej sytuacji i stworzy osobisty plan naprawczy.
  • Jeśli otworzyłeś złośliwy załącznik - twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany i powinieneś go przeskanować za pomocą renomowanej aplikacji antywirusowej. W tym celu zalecamy użycie Combo Cleaner.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu - zgłaszaj e-maile phishingowe do Roboczej Grupy Antyphishingowej, Centrum Skarg Przestępczości Internetowej, Narodowego Centrum Informacji o Przestępstwach Finansowych i Departamentu Sprawiedliwości USA.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego otrzymałem ten e-mail?

E-maile spamowe są wysyłane tysiącami w operacjach na dużą skalę. Dlatego są one bezosobowe i otrzymuje je wielu użytkowników.

Podałem moje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez ten e-mail ze spamem. Co mam zrobić?

Jeśli podałeś dane logowania do konta – zmień hasła do wszystkich zagrożonych kont i skontaktuj się z oficjalnym wsparciem. Jeśli ujawnione informacje miały inny charakter osobowy (np. dane dotyczące dowodu osobistego lub karty kredytowej itp.) – niezwłocznie skontaktuj się z odpowiednimi organami.

Przeczytałem e-mail ze spamem, ale nie otworzyłem załącznika. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, otwarcie wiadomości spamowej jest nieszkodliwe. Załączniki lub linki obecne w takich wiadomościach inicjują łańcuchy infekcji po ich otwarciu.

Pobrałem i otworzyłem plik załączony do wiadomości spamowej. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Jeśli plik był wykonywalny, to na pewno tak. Jednak infekcja mogła nie zostać wywołana, jeśli był to dokument (np. .doc, .pdf itp.), ponieważ takie pliki zwykle wymagają dodatkowych działań (np. włączenia makropoleceń).

Czy Combo Cleaner usunie infekcje malware obecne w załącznikach e-mail?

Tak, Combo Cleaner wykryje i usunie prawie wszystkie znane infekcje malware. Warto zauważyć, że wyrafinowane malware ma tendencję do ukrywania się głęboko w systemie. Dlatego bardzo ważne jest wykonanie pełnego skanu systemu.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Spam You Have Used Up Your Mail Storage kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Spam You Have Used Up Your Mail Storage na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.