FacebookTwitterLinkedIn

Jak powstrzymać maincaptcha.top przed wyświetlaniem niechcianych powiadomień

Znany również jako: Ads by maincaptcha.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest maincaptcha[.]top?

Maincaptcha[.]top to niewiarygodna strona internetowa, która wyświetla się w zwodniczy sposób, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień. Ponadto przekierowuje na inne tego rodzaju strony (jedna z nich to oszukańcza witryna). Odkryliśmy maincaptcha[.]top podczas inspekcji witryn z torrentami, nielegalnych stron z transmisją filmów i innych witryn korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych.

Reklamy maincaptcha[.]top

Szczegółowe informacje o maincaptcha[.]top

Maincaptcha[.]top instruuje odwiedzających, aby kliknęli przycisk „Zezwól", aby udowodnić, że nie są robotami. Prosi ich o wypełnienie fałszywego CAPTCHA. Kliknięcie przycisku „Zezwól" na stronie maincaptcha[.]top przyznaje tej stronie uprawnienia do wyświetlania powiadomień.

Zwykle powiadomienia z takich stron, jak maincaptcha[.]top promują różne oszustwa związane z pomocą techniczną, strony phishingowe, podejrzane aplikacje itp. W niektórych przypadkach wyświetlają one zwodnicze treści, aby nakłonić odwiedzających do pobrania malware. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie zezwalać na wyświetlanie powiadomień przez maincaptcha[.]top.

Dodatkowo maincaptcha[.]top może przekierowywać na inne zwodnicze strony. Odkryliśmy, że na jednej ze stron promowanych przez maincaptcha[.]top działa oszustwo podobne do "oszustwa POP-UP AMAZON TRIAL". Oszuści wykorzystują takie strony, aby nakłonić odwiedzających do podania poufnych informacji, uiszczenia opłat „administracyjnych", „wysyłkowych" (lub innych) oraz w innych celach.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by maincaptcha.top
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Seclookup (złośliwy), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 5.8.67.176
Objawy Oglądanie reklam nie pochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o witrynach tego typu

Zwykle użytkownicy trafiają na strony takie jak maincaptcha[.]top po kliknięciu podejrzanych reklam lub odwiedzeniu nielegalnych stron do strumieniowego przesyłania filmów, torrentów, stron dla dorosłych lub podobnych. W niektórych przypadkach strony te są otwierane przez zainstalowane programy reklamowe.

Wszystkie witryny podobne do maincaptcha[.]top mają na celu nakłonienie odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień (wyświetlania zwodniczych treści). Przykładami podobnych witryn są ourwowspot[.]com, stream-trust[.]xyz i mytopwords[.]com.

Jak strona maincaptcha[.]top otrzymała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny mogą wyświetlać powiadomienia tylko wtedy, gdy mają do tego uprawnienia. Odwiedzający wyrażają zgodę na otrzymywanie powiadomień, klikając przycisk „Zezwól" (lub podobny), gdy przeglądarki powiadamiają ich, że te strony chcą wyświetlać powiadomienia.

Jak zapobiec wyświetlaniu powiadomień spamowych przez zwodnicze strony?

Nie ufaj stronom, które twierdzą, że kliknięcie przycisku „Zezwól" jest wymagane do udowodnienia, że nie jesteś robotem, odtworzenia filmu, pobrania pliku, weryfikacji wieku itp. Zamknij takie strony lub kliknij „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia " lub podobny przycisk, gdy proszą o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień.

Jeśli otrzymujesz niechciane powiadomienia, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny maincaptcha[.]top (GIF):

Wygląd witryny maincaptcha[.]top (GIF)

Inny wariant strony maincaptcha[.]top:

Kolejny wariant reklam maincaptcha.top

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez maincaptcha[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Ta witryna (ani żadna inna strona) nie może wyświetlać powiadomień bez pozwolenia. Oznacza to, że podczas odwiedzania maincaptcha[.]top kliknięto przycisk „Zezwól".

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Powiadomienia pochodzące ze stron internetowych nie mogą infekować komputerów. Mogą jednak otwierać złośliwe witryny (jeśli zostaną kliknięte).

Czy maincaptcha[.]top jest wirusem?

Maincaptcha[.]top nie jest wirusem. Ta strona promuje różne oszustwa, podejrzane aplikacje itp. Robi to, wyświetlając niewiarygodne powiadomienia i przekierowując odwiedzających na inne strony.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy maincaptcha[.]top. Czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie uprawnienia przyznane dla maincaptcha[.]top. Co więcej, ta aplikacja zablokuje dalszy dostęp do maincaptcha[.]top. Nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by maincaptcha.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by maincaptcha.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.