FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez e-mail "I Know That You Cheat On Your Partner"

Znany również jako: E-mail sekstorsyjny I Know That You Cheat On Your Partner
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim e-mailem jest "I Know That You Cheat On Your Partner"?

Nasza inspekcja e-maila „I Know That You Cheat On Your Partner" ujawniła, że jest to spam, który działa jako odmiana oszustwa seksualnego. Oszuści stojący za tą kampanią spamową twierdzą, że mają dowód niewierności odbiorców i grożą ujawnieniem go, chyba że ofiary zapłacą okup.

Należy podkreślić, że żadne z twierdzeń zawartych w tym e-mailu nie jest prawdziwe, dlatego nie stanowi zagrożenia dla nikogo, kto go otrzymał.

E-mailowa kampania spamowa I Know That You Cheat On Your Partner

Przegląd e-maila „I Know That You Cheat On Your Partner"

E-mail o temacie „New payment" (może się różnić) informuje odbiorcę, że nadawca obserwuje go od jakiegoś czasu. Ta ukradkowa obserwacja doprowadziła do odkrycia, że odbiorca zdradza swojego partnera.

Dowody wideo zdrady zostaną upublicznione, chyba że odbiorca zapłaci 580 $ w kryptowalucie Bitcoin. Na dokonanie płatności przewidziano dwa dni (48 godzin), licząc od momentu otwarcia maila. Po upływie terminu nagranie zostanie ujawnione.

Jak wspomniano na początku, wszystkie twierdzenia zawarte w tej wiadomości są fałszywe. W związku z tym nie istnieje żaden film z odbiorcą, a oszuści stojący za tą wiadomością twierdzą, że tak jest, aby nakłonić ofiary do zapłacenia.

Warto wspomnieć, że ze względu na charakter transakcji kryptowalutowych są one praktycznie niewykrywalne i nieodwracalne. Dlatego ofiary, które już zapłaciły, nie będą mogły odzyskać swoich środków.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa E-mail sekstorsyjny I Know That You Cheat On Your Partner
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo, oszustwo sekstorsyjne
Fałszywe twierdzenie Nadawca posiada nagranie niewierności odbiorcy i ujawni je, chyba że zostanie zapłacony okup.
Kwota okupu 580 USD w kryptowalucie Bitcoin
Adres portfela kryptowalutowego cyberprzestępców bc1quv2l07cec2pluq6qgpv95fu990mjlm7ljqksky (Bitcoin), bc1q444vm07qcwqyd3ytrnmp2hyklc3kq97qlvgvxl (Bitcoin)
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, nieuczciwe reklamy pop-up online, techniki zatruwania wyszukiwarek, domeny z błędami pisowni.
Zniszczenie Strata pieniężna, potencjalna utrata wrażliwych informacji prywatnych.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady spamowych kampanii sekstorsyjnych

Przeanalizowaliśmy niezliczone wiadomości spamowe, a "Some Bad News That You Are About To Hear", "I Regret To Inform You About Some Sad News For You" i "I am a Russian hacker who has access to your operating system" to tylko kilka przykładów e-maili z oszustwami sekstorsyjnymi.

Ta poczta wykorzystuje wiele różnych modeli i przebrań oszustwa (np. wiadomości od legalnych firm, organizacji, instytucji itp.). Oprócz różnych oszustw, wiadomości spamowe są również wykorzystywane do rozsyłania trojanów, ransomware i innego malware.

Jak kampanie spamowe infekują komputery?

Wiadomości spamowe mogą zawierać złośliwe pliki jako załączniki lub linki do pobrania. Pliki te mogą być dokumentami Microsoft Office i PDF, archiwami (ZIP, RAR itp.), plikami wykonywalnymi (.exe, .run itp.), JavaScript itd.

Po wykonaniu, uruchomieniu lub otwarciu zakaźnego pliku uruchamiany jest proces infekcji. Przykładowo, dokumenty Microsoft Office infekują urządzenia, wykonując złośliwe makropolecenia.

Jak uniknąć instalacji malware?

Zdecydowanie zalecamy ostrożność w przypadku poczty przychodzącej. Nie należy otwierać załączników i linków znalezionych w podejrzanych/nieistotnych e-mailach i wiadomościach, ponieważ może to spowodować infekcję systemu. Ponadto ważne jest, aby używać wersji pakietu Microsoft Office wydanych po 2010 roku, ponieważ mają one tryb „Widoku chronionego", który uniemożliwia automatyczne wykonywanie makropoleceń.

Jednak malware jest dystrybuowane przy użyciu różnych metod. W związku z tym zalecamy również pobieranie produktów z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów i aktywowanie/aktualizowanie oprogramowania za pomocą legalnych narzędzi (ponieważ nielegalne narzędzia aktywacyjne [„pirackie"] i aktualizacje stron trzecich mogą zawierać złośliwe programy).

Innym zaleceniem jest zachowanie czujności podczas przeglądania sieci, ponieważ oszukańcze i złośliwe materiały zwykle wydają się nieszkodliwe.

Musimy podkreślić, jak ważne jest posiadanie zainstalowanego i regularnie aktualizowanego renomowanego programu antywirusowego. To oprogramowanie musi być używane do uruchamiania regularnych skanów systemu i usuwania wykrytych zagrożeń. Jeśli już otworzyłeś złośliwe załączniki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć obecne malware.

Tekst prezentowany w wiadomości e-mail "I Know That You Cheat On Your Partner":

Subject: New payment !


Hello -!


For some time now, I have been watching you
I know that you cheat on your partner.Its not my business, but i could make you loose everything if you fail to follow my instructions


All you have to do to prevent this from happening is - transfer bitcoins worth $580 (USD) to my Bitcoin address (if you have no idea how to do this, you can open your browser and simply search: "Buy Bitcoin").


My bitcoin addresses  (USE ANY OF THE BTC Wallets) :


BTC : bc1quv2l07cec2pluq6qgpv95fu990mjlm7ljqksky


BTC: bc1q444vm07qcwqyd3ytrnmp2hyklc3kq97qlvgvxl


After receiving a confirmation of your payment, I will delete the video right away, and that's it, you will never hear from me again.
You have 2 days (48 hours) to complete this transaction.
Once you open this e-mail, I will receive a notification, and my timer will start ticking.


Any attempt to file a complaint will not result in anything, since this e-mail cannot be traced back, same as my bitcoin id.
I have been working on this for a very long time by now; I do not give any chance for a mistake.


If, by any chance I find out that you have shared this message with anybody else, I will broadcast your video as mentioned above.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Typy złośliwych wiadomości e-mailowych:

Phishing email icon E-maile phishingowe

Najczęściej cyberprzestępcy wykorzystują zwodnicze e-maile, aby nakłonić użytkowników internetu do podania swoich poufnych informacji prywatnych, na przykład danych logowania do różnych usług online, kont e-mail lub informacji bankowych online.

Takie ataki nazywane są phishingiem. W ataku phishingowym cyberprzestępcy zwykle wysyłają wiadomość e-mail z logo popularnej usługi (na przykład Microsoft, DHL, Amazon, Netflix), tworzą wrażenie pilności (zły adres wysyłki, nieaktualne hasło itp.) i umieszczają link, który mają nadzieję ich potencjalne ofiary klikną.

Po kliknięciu linku prezentowanego w takiej wiadomości ofiary są przekierowywane na fałszywą stronę internetową, która wygląda identycznie lub bardzo podobnie do oryginalnej. Ofiary są następnie proszone o podanie hasła, danych karty kredytowej lub innych informacji, które zostały skradzione przez cyberprzestępców.

Email-virus icon E-maile ze złośliwymi załącznikami

Innym popularnym wektorem ataku jest poczta spamowa ze złośliwymi załącznikami, które infekują komputery użytkowników malware. Złośliwe załączniki zwykle zawierają trojany zdolne do kradzieży haseł, informacji bankowych i innych poufnych informacji.

W przypadku takich ataków głównym celem cyberprzestępców jest nakłonienie potencjalnych ofiar do otwarcia zainfekowanego załącznika do wiadomości e-mail. Aby osiągnąć ten cel, wiadomości e-mail wspominają zwykle o ostatnio otrzymanych fakturach, faksach lub wiadomościach głosowych.

Jeśli potencjalna ofiara wpadnie w pułapkę i otworzy załącznik, jej komputery zostaną zainfekowane, a cyberprzestępcy mogą zebrać wiele poufnych informacji.

Chociaż jest to bardziej skomplikowana metoda kradzieży danych osobowych (filtry spamu i programy antywirusowe zwykle wykrywają takie próby), jeśli cyberprzestępcy będą skuteczni, mogą uzyskać znacznie szerszy wachlarz danych i zbierać informacje przez długi czas.

Sextortion email icon E-maile wyłudzenia seksualnego

To jest rodzaj phishingu. W takim przypadku użytkownicy otrzymują wiadomość e-mail z informacją, że cyberprzestępca może uzyskać dostęp do kamery internetowej potencjalnej ofiary i ma nagranie wideo przedstawiające masturbację.

Aby pozbyć się wideo, ofiary proszone są o zapłacenie okupu (zwykle przy użyciu Bitcoin lub innej kryptowaluty). Niemniej jednak wszystkie te twierdzenia są fałszywe — użytkownicy, którzy otrzymują takie wiadomości, powinni je zignorować i usunąć.

Jak rozpoznać złośliwy e-mail?

Chociaż cyberprzestępcy starają się, aby ich wiadomości z przynętą wyglądały na wiarygodne, oto kilka rzeczy, na które należy zwrócić uwagę, próbując wykryć e-mail phishingowy:

  • Sprawdź adres e-mail nadawcy („od"): Najedź kursorem myszy na adres „od" i sprawdź, czy jest prawidłowy. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, sprawdź, czy adres e-mail to @microsoft.com, a nie coś podejrzanego, takiego jak @m1crosoft.com, @microsoft.com, @account-security-noreply.com itp.
  • Sprawdź ogólne powitania: Jeśli powitanie w wiadomości brzmi „Szanowny użytkowniku", „Szanowny @twojamail.com", „Szanowny drogi kliencie", powinno to wzbudzić podejrzliwość. Najczęściej firmy zwracają się do ciebie po imieniu. Brak tych informacji może sygnalizować próbę phishingu.
  • Sprawdź linki w wiadomości e-mail: Umieść wskaźnik myszy nad linkiem przedstawionym w e-mailu. Jeśli link wydaje się podejrzany, nie klikaj go. Przykładowo, jeśli otrzymałeś wiadomość od Microsoft, a link w wiadomości wskazuje, że prowadzi do adresu firebasestorage.googleapis.com/v0... nie powinieneś mu ufać. Najlepiej nie klikać żadnych linków w e-mailach, a najpierw odwiedzić witrynę firmy, która wysłała ci wiadomość.
  • Nie ufaj ślepo załącznikom wiadomości e-mail: Najczęściej legalne firmy proszą cię o zalogowanie się na ich stronie internetowej i przejrzenie znajdujących się tam dokumentów. Jeśli otrzymałeś wiadomość e-mail z załącznikiem, dobrym pomysłem jest przeskanowanie jej programem antywirusowym. Zainfekowane załączniki do wiadomości e-mail są powszechnym wektorem ataku wykorzystywanym przez cyberprzestępców.

Aby zminimalizować ryzyko otwarcia phishingu i złośliwych wiadomości e-mail, zalecamy użycie Combo Cleaner

Przykład spamowej wiadomości e-mail:

Przykład e-maila spamowego

Co zrobić jeśli dałeś się oszukać e-mailowi ze spamem?

  • Jeśli kliknąłeś link w wiadomości phishingowej i wprowadziłeś hasło - pamiętaj o jak najszybszej zmianie hasła. Zwykle cyberprzestępcy zbierają skradzione dane uwierzytelniające, a następnie sprzedają je innym grupom, które wykorzystują je do złośliwych celów. Jeśli zmienisz hasło w odpowiednim czasie, istnieje szansa, że przestępcy nie będą mieli wystarczająco dużo czasu, aby wyrządzić jakiekolwiek szkody.
  • Jeśli podałeś dane swojej karty kredytowej - jak najszybciej skontaktuj się ze swoim bankiem i wyjaśnij sytuację. Istnieje duża szansa, że będziesz musiał anulować zagrożoną kartę kredytową i uzyskać nową.
  • Jeśli zauważysz jakiekolwiek oznaki kradzieży tożsamości - powinieneś natychmiast skontaktować się z Federalną Komisją Handlu. Ta instytucja zbierze informacje o twojej sytuacji i stworzy osobisty plan naprawczy.
  • Jeśli otworzyłeś złośliwy załącznik - twój komputer jest prawdopodobnie zainfekowany i powinieneś go przeskanować za pomocą renomowanej aplikacji antywirusowej. W tym celu zalecamy użycie Combo Cleaner.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu - zgłaszaj e-maile phishingowe do Roboczej Grupy Antyphishingowej, Centrum Skarg Przestępczości Internetowej, Narodowego Centrum Informacji o Przestępstwach Finansowych i Departamentu Sprawiedliwości USA.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego otrzymałem ten e-mail?

Wiadomości spamowe nie mają charakteru osobistego. Tysiące użytkowników otrzymuje identyczne e-maile.

Czy mój komputer rzeczywiście został zhakowany i czy nadawca ma jakieś informacje?

Nie, wszystkie twierdzenia zawarte w e-mailu „Wiem, że oszukujesz swojego partnera" są fałszywe. Dlatego oszuści nie mają żadnych kompromitujących nagrań, a wszystkie ich groźby są puste.

Jak cyberprzestępcy zdobyli moje hasło do poczty e-mail?

Cyberprzestępcy mogli uzyskać dane uwierzytelniające do twojego konta e-mail poprzez naruszenie danych. Jednak znacznie bardziej prawdopodobne jest, że hasło zostało zdobyte w wyniku oszustwa phishingowego którego padłeś ofiarą. Mogła to być fałszywa strona logowania na konto e-mail, fałszywy formularz rejestracji platformy/usługi itd.

Wysłałem kryptowalutę na adres podany w tym mailu. Czy mogę odzyskać pieniądze?

Transakcje kryptowalutowe są praktycznie niewykrywalne, co oznacza, że nie można ich cofnąć. W związku z tym nie będziesz w stanie odzyskać swoich środków.

Podałem moje dane osobowe, gdy zostałem oszukany przez e-mail ze spamem. Co mam zrobić?

Jeśli ujawniłeś dane uwierzytelniające konta, zmień hasła do wszystkich kont, które mogły zostać naruszone i natychmiast poinformuj ich oficjalne wsparcie. A jeśli podałeś inne dane osobowe (np. dane dowodu osobistego, numery kart kredytowych itp.), niezwłocznie skontaktuj się z odpowiednimi urzędami.

Przeczytałem e-mail ze spamem, ale nie otworzyłem załącznika. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, samo otwarcie wiadomości spamowej nie zainicjuje żadnych procesów infekcji systemu. Pobieranie/instalacja malware jest uruchamiane, gdy załączniki lub linki znajdujące się w tej wiadomości zostaną otwarte/kliknięte.

Pobrałem i otworzyłem plik załączony do wiadomości spamowej. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Jeśli był to plik wykonywalny (.exe, .run itp.), najprawdopodobniej tak, twoje urządzenie zostało zainfekowane. Jednak mogłeś tego uniknąć, gdyby był to dokument (.doc, .xls, .pdf itp.). Te formaty mogą wymagać dodatkowej interakcji użytkownika (np. włączenia makropoleceń), aby rozpocząć pobieranie/instalowanie malware.

Czy Combo Cleaner usunie infekcje malware obecne w załącznikach e-mail?

Tak, Combo Cleaner jest przeznaczony do wykrywania i usuwania zagrożeń. Jest w stanie usunąć prawie wszystkie znane infekcje złośliwym oprogramowaniem. Warto zauważyć, że uruchomienie pełnego skanowania systemu ma kluczowe znaczenie, ponieważ wyrafinowane złośliwe programy zwykle ukrywają się głęboko w systemie.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
E-mail sekstorsyjny I Know That You Cheat On Your Partner kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania E-mail sekstorsyjny I Know That You Cheat On Your Partner na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.