FacebookTwitterLinkedIn

Jak pozbyć się powiadomień/reklam wyświetlanych przez stronę captcha4you.top

Znany również jako: Ads by captcha4you.top
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest captcha4you[.]top?

Captcha4you[.]top to nieuczciwa witryna zaprojektowana w celu nakłonienia odwiedzających do umożliwienia jej wyświetlania spamowych powiadomień przeglądarki. Dodatkowo ta strona internetowa może przekierowywać użytkowników na inne (prawdopodobnie podejrzane/złośliwe) witryny.

Nasi badacze odkryli captcha4you[.]top podczas inspekcji witryn korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych. Warto zauważyć, że przekierowania powodowane przez wyżej wymienione strony to sposób, w jaki większość użytkowników odwiedza captcha4you[.]top i podobne witryny.

Przekierowania pop-up captcha4you[.]top

Przegląd captcha4you[.]top

Zachowanie nieuczciwych witryn może zależeć od adresu IP odwiedzającego (geolokalizacji). Kiedy sprawdziliśmy captcha4you[.]top, pojawił się obraz robota mówiącego – "CLICK ALLOW TO CONFIRM THAT YOU ARE NOT A ROBOT!". Ta fałszywa weryfikacja CAPTCHA ma na celu zwabienie odwiedzających do wyrażenia zgody na wyświetlanie powiadomień przeglądarki.

Te powiadomienia/reklamy promują różne oszustwa, niewiarygodne/szkodliwe witryny i oprogramowanie, a nawet malware. Naciśnięcie przycisku „Zezwól" spowodowało przekierowanie do witryny z oszustwem "Chrome Search Contest 2022".

Podsumowując, na stronach takich jak captcha4you[.]top użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by captcha4you.top
Typ zagrożenia Reklamy z powiadomieniami push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 179.60.146.33
Obserwowane domeny a.captcha4you[.]top; b.captcha4you[.]top; c.captcha4you[.]top; i.captcha4you[.]top; g.captcha4you[.]top; d.captcha4you[.]top; f.captcha4you[.]top; h.captcha4you[.]top; e.captcha4you[.]top
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Sprawdziliśmy tysiące nieuczciwych witryn, a politicosta[.]biz, licktaughigme[.]com, news-kezana[.]cc, lpnottech[.]com i jonne[.]club to tylko kilka przykładów.

Te strony internetowe wyświetlają powiadomienia przeglądarki, które promują zwodnicze/złośliwe materiały. Należy pamiętać, że wszelkie legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam najprawdopodobniej w ten sam sposób wspierają oszustów, którzy nadużywają swoich programów partnerskich w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Jak captcha4you[.]top otrzymała zgodę na wyświetlanie spamowych powiadomień?

Witryny wymagają zgody użytkownika na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Dlatego jeśli widzisz te reklamy z captcha4you[.]top, prawdopodobnie wszedłeś na tę stronę i kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobną prezentowaną na niej opcję.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem spamowych powiadomień?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, nie zezwalaj podejrzanym witrynom na ich wyświetlanie (tj. nie klikaj „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" itp.). Zamiast tego zalecamy ignorowanie lub odrzucanie próśb o wyświetlanie powiadomień (tj. naciśnięcie „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli twoja przeglądarka ciągle wymusza otwieranie podejrzanych witryn (np. captcha4you[.]top itp.), może to być spowodowane obecnością oprogramowania reklamowego (adware). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzuty ekranu powiadomień/ogłoszeń wyświetlanych przez witrynę captcha4you[.]top:

Ogłoszenie wyświetlone przez stronę captcha4you[.]top 1 Ogłoszenie wyświetlone przez stronę captcha4you[.]top 2

Wygląd witryny captcha4you[.]top (GIF):

Wygląd witryny captcha4you[.]top (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez captcha4you[.]top w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Dlatego prawdopodobnie odwiedziłeś stronę captcha4you[.]top i zezwoliłeś jej na wyświetlanie tych reklam (tj. kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" itp.).

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnego procesu infekcji systemu. Jednak witryny i oprogramowanie promowane za pośrednictwem tych reklam mogą być zwodnicze/złośliwe i powodować poważne problemy (w tym infekcje malware).

Czy captcha4you[.]top jest wirusem?

Nie, witryny takie jak captcha4you[.]top nie są sklasyfikowane jako wirusy, ale mogą promować złośliwe treści. Zwykle promują oszustwa internetowe, niewiarygodne/szkodliwe aplikacje i malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie najlepsze reklamy captcha4you[.], czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i cofnie uprawnienia przyznane witrynie captcha4you[.]top. Ponadto Combo Cleaner może ograniczyć dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych, zwodniczych i złośliwych stron internetowych. Dlatego nie będą potrzebne żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by captcha4you.top kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by captcha4you.top na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.