FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie powiadomień/reklam wyświetlanych przez stronę shield-fordesktop.com

Znany również jako: Reklamy shield-fordesktop.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest shield-fordesktop[.]com?

Nasi badacze odkryli stronę shield-fordesktop[.]com podczas sprawdzania podejrzanych witryn. Działa poprzez promowanie zwodniczych materiałów (oszustw), wysyłanie spamowych powiadomień przeglądarki i przekierowywanie odwiedzających na inne (prawdopodobnie podejrzane/złośliwe) strony.

Większość użytkowników wchodzi na strony takie jak shield-fordesktop[.]com przez przekierowania spowodowane przez strony internetowe korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware.

Przekierowanie pop-up shield-fordesktop[.]com

Przegląd shield-fordesktop[.]com

Należy wspomnieć, że zachowanie nieuczciwych witryn (tj. to, co ładują i promują) może być określone przez adres IP/geolokalizację odwiedzającego.

Podczas naszej inspekcji shield-fordesktop[.]com znaleźliśmy na niej trzy oszustwa. Jedno zostało przedstawione jako artykuł na temat aplikacji na Androida. Inne oferowało "Security Checkup" ponieważ urządzenie jest poważnie zagrożone, a ostatnie to "Your Chrome Is Severely Damaged By 13 Malware!". Te zwodnicze materiały są używane głównie do promowania adware, fałszywych antywirusów, porywaczy przeglądarki i różnych PUA.

Należy podkreślić, że żadna witryna nie jest w stanie wykryć zagrożeń/problemów obecnych na urządzeniach. Dlatego też takie twierdzenia są oszustwami.

Ponadto shield-fordesktop[.]com prosi odwiedzających o zgodę na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Niektóre warianty wyświetlają okienko pop-up z informacją: - "Missing permissions detected/ Click on the bell icon shown in the top right/left of the address bar then click allow".

Nieuczciwe witryny wykorzystują powiadomienia przeglądarki do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Reklamy te promują oszustwa internetowe, podejrzane/szkodliwe oprogramowanie oraz malware.

Podsumowując, za pośrednictwem witryn takich jak shield-fordesktop[.]com użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy shield-fordesktop.com
Typ zagrożenia Powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 23.106.248.15
Obserwowane domeny 57.shield-fordesktop[.]com; 15.shield-fordesktop[.]com
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Sprawdziliśmy tysiące nieuczciwych witryn, a freecaptcha[.]top, trusted-captcha[.]top, online-guard[.]com i advnottech[.]com to tylko niektóre ich przykłady.

Strony te wyświetlają powiadomienia przeglądarki, które promują przede wszystkim oszukańcze i złośliwe treści. Należy pamiętać, że jakiekolwiek legalne produkty promowane za pośrednictwem tych reklam prawdopodobnie nie są promowane przez ich rzeczywistych twórców. Te promocje są realizowane przez oszustów nadużywających programów partnerskich produktów w celu zarobienia nielegalnych prowizji.

Jak strona shield-fordesktop[.]com uzyskała pozwolenie na wyświetlanie spamowych powiadomień przeglądarki?

Witryny wymagają zgody użytkownika na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Jeśli widzisz takie reklamy wyświetlane przez shield-fordesktop[.]com, prawdopodobnie odwiedziłeś tę stronę i pozwoliłeś na ich wyświetlanie, wybierając „Zezwól", „Zezwól na wyświetlanie powiadomień" lub podobną opcję.

Jak powstrzymać zwodnicze strony przed wyświetlaniem spamowych powiadomień?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, nie pozwalaj podejrzanym witrynom na ich wyświetlanie (tj. nie klikaj „Zezwój", „Zezwól na wyświetlanie powiadomień" itp.). Zalecamy ignorowanie lub odrzucanie próśb o wyświetlanie powiadomień (tj. naciśnięcie „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli twoja przeglądarka ciągle wymusza otwieranie podejrzanych witryn bez pytania o zgodę, może to być spowodowane obecnością oprogramowania reklamowego (adware). Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzuty ekranu powiadomień/ogłoszeń wyświetlanych przez witrynę shield-fordesktop[.]com:

1 reklama wyświetlana przez shield-fordesktop[.]com 2 reklama wyświetlana przez shield-fordesktop[.]com 3 reklama wyświetlana przez shield-fordesktop[.]com 4 reklama wyświetlana przez shield-fordesktop[.]com

Zrzut ekranu strony shield-fordesktop[.]com promującej oszustwo "Your Chrome Is Severely Damaged By 13 Malware!":

1 oszustwo promowane na shield-fordesktop[.]com

Zrzut ekranu oszustwa promowanego na shield-fordesktop[.]com:

2 oszustwo promowane na shield-fordesktop[.]com

Wygląd wariantu witryny shield-fordesktop[.]com (GIF):

1 wygląd witryny shield-fordesktop[.]com (GIF)

Wygląd alternatywnego wariantu witryny shield-fordesktop[.]com (GIF):

2 wygląd witryny shield-fordesktop[.]com (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Video showing how to disable web browser notifications:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlany przez shield-fordesktop[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Dlatego prawdopodobnie odwiedziłęś shield-fordesktop[.]com i umożliwiłeś jej wyświetlanie tych reklam (tj. kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na wyświetlanie powiadomień" itp.).

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnych procesów pobierania/instalacji malware. Jednak materiały (np. strony internetowe, aplikacje itp.) promowane za pośrednictwem tych reklam mogą być zwodnicze/złośliwe i powodować poważne problemy (w tym infekcje systemowe).

Czy shield-fordesktop[.]com jest wirusem?

Nie, witryny takie jak shield-fordesktop[.]com nie są klasyfikowane jako wirusy, ale mogą promować złośliwe treści. Nieuczciwe witryny promują głównie oszustwa internetowe, podejrzane/niebezpieczne oprogramowanie, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy shield-fordesktop[.]com, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i cofać uprawnienia nadane stronie shield-fordesktop[.]com. Ponadto jest w stanie ograniczyć dostęp do tej i innych nieuczciwych, zwodniczych i złośliwych witryn. Dlatego nie będą potrzebne żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy shield-fordesktop.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy shield-fordesktop.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.