FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez fałszywą promocję "Twitter Crypto Giveaway"

Znany również jako: Witryna oszustwa Twitter Crypto Giveaway
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest "Twitter Crypto Giveaway"?

Po sprawdzeniu „Twitter Crypto Giveaway" ustaliliśmy, że jest to oszustwo. Podobnie jak w przypadku wielu fałszywych promocji kryptowalut, to oszustwo obiecuje podwoić ilość Bitcoinów (BTC) lub Ethereum (ETH), które użytkownicy do niego prześlą.

To oszustwo jest prezentowane jako promocja stworzona przez Elona Muska - potentata biznesowego i inwestora oraz platformę społecznościową Twitter. Oszuści prawdopodobnie połączyli te dwa elementy ze względu na proponowane przejęcie Twittera przez Elona Muska in 2022 roku. Należy podkreślić, że ani Elon Musk, ani Twitter, Inc. nie są powiązani z tym oszustwem.

Oszustwo Twitter Crypto Giveaway

Przegląd oszustwa „Twitter Crypto Giveaway"

Oszustwo jest przedstawiane jest jako promocja mająca na celu przyspieszenie masowego przyjęcia kryptowalut. Podobno uczestnikom zostanie rozdanych 5000 BTC i 50 000 ETH. Użytkownicy proszeni są o przekazanie od 0,1 do 200 BTC lub od 1 do 1000 ETH, aby wziąć udział w tej promocji. Oszustwo obiecuje, że kwota zostanie podwojona i natychmiast odesłana do uczestnika.

Jak wspomniano na początku, ta promocja jest fałszywa. W związku z tym ofiary nie otrzymają zwiększonej kwoty, a zamiast tego stracą wszystko, co przekazały. Ponadto, ponieważ kryptowaluty są praktycznie niewykrywalne, ofiary nie będą w stanie odzyskać przelanych środków.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Witryna oszustwa Twitter Crypto Giveaway
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie W przypadku przesłania przez użytkowników kryptowaluty na konto promocji zostanie im zwrócona podwójna kwota.
Przebranie Promocja kryptowalutowa organizowana przez Elona Muska i Twitter, Inc.
Adres portfela kryptowalutowrgo cyberprzestępców 14nDGZLhBnfNBwJ9pckccDfdK9Ltopgc38 (Bitcoin), 0x8b0725961c3986E4605610137C56A6648e93185E (Ethereum)
Powiązane domeny twitter-elon[.]net
Nazwy wykrycia (twitter-elon[.]net) Combo Cleaner (malware), CRDF (złośliwy), CyRadar (złośliwy), ESET (phishing), Fortinet (phishing), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (twitter-elon[.]net) 94.26.249.141
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady oszustw o tematyce kryptowalutowej

Przeanalizowaliśmy niezliczone oszustwa związane z kryptowalutami, a "PancakeSwap Giveaway", "Tesla Giveaway" i "1INCH Giveaway" to tylko kilka przykładów podobnych do „Twitter Crypto Giveaway".

Warto wspomnieć, że internet jest pełen podejrzanych, zwodniczych i złośliwych treści. Oszustwa wykorzystują szeroką gamę przebrań i wykorzystują różne modele w celu zdobycia, a następnie nadużycia zaufania użytkowników. Dlatego zdecydowanie zalecamy zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Oszukańcze witryny rzadko są celowo odwiedzane. Użytkownicy mogą zostać przekierowani do nich w momencie odwiedzenia strony, która wykorzystuje nieuczciwe sieci reklamowe lub gdy wchodzą z nią w interakcję (np. klikają przyciski, linki, reklamy itp.).

Natrętne reklamy i spamowe powiadomienia przeglądarki również promują oszustwa internetowe. Błędne wpisanie adresu URL może również spowodować przekierowanie (lub łańcuch przekierowań) na złośliwą witrynę. Ponadto, adware może wyświetlać reklamy, które promują oszustwa lub wymuszają otwieranie stron zawierających oszukańcze treści.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Oszustwa internetowe są głównie promowane przez przekierowania spowodowane przez błędnie wpisane adresy URL, witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, natrętne reklamy, spamowe powiadomienia przeglądarki lub zainstalowane adware.

Dlatego zalecamy ostrożność podczas wpisywania adresów stron internetowych (URL). Ponadto odradzamy korzystanie z witryn oferujących pirackie programy/media lub inne podejrzane usługi (np. torrenty, nielegalne przesyłanie strumieniowe/pobieranie itp.), ponieważ zwykle zarabiają one na nieuczciwych sieciach reklamowych.

Aby uniknąć otrzymywania zwodniczych powiadomień przeglądarki – nie wyrażaj zgody na ich wyświetlanie przez podejrzane strony internetowe (tj. nie klikaj „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" itp.). Zamiast tego zignoruj lub odrzuć wyświetlanie powiadomień (tj. klikając „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Co więcej, zawsze korzystaj z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł pobierania i zachowaj ostrożność podczas instalacji (np. używaj „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień itp.), aby uniknąć wpuszczenia malware do systemu. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w oszustwie "Twitter Crypto Giveaway":

Giveaway Rules Bonus FAQ Transactions
To Join


Hurry up and take part in the giveaway of 5,000 BTC & 50,000 ETH


During this unique event we will give you a chance to win 5,000 BTC or 50,000 ETH, have a look at the rules and don't miss on your chance!


More info Participate in the giveaway


Marketplace
Price Predictions
Live Event
5,000 BTC
50,000 ETH
Giveaway


Bitcoin & Ethereum

 

Event 2022coin
Bitcoin (BTC) 5,000 BTC
Ethereum (ETH) 5,000 ETH


About
We believe that Twitter and Bitcoin & Ethereum coin will make the world more fair. To speed up the process of cryptocurrency mass adoption, We decided to run 5,000 BTC & 50,000 ETH giveaway.


Rules
To participate you just need to send from (0.1 BTC or 1 ETH) to (200 BTC or 500 ETH) to the contribution address and we will immediately send you back (0.2 BTC or 2 ETH) to (400 BTC or 1,000 ETH) (x2) to the address you sent it from.


Bonus


For Example Bitcoin


If you send 0.1+ BTC , you will get 0.2+ BTC  back.
If you send 0.5+ BTC, you will get 1+ BTC back.
If you send 1+ BTC, you will get 2+ BTC back.
If you send 5+ BTC, you will get 10+ BTC  back.
If you send 50+ BTC , you will get 100+ BTC back.
If you send 200+ BTC, you will get 400+ BTC back.


For Example Ethereum


If you send 1+ ETH, you will get 2+ ETH back.
If you send 5+ ETH, you will get 10+ ETH back.
If you send 10+ ETH, you will get 20+ ETH back.
If you send 50+ ETH, you will get 100+ ETH back.
If you send 200+ ETH, you will get 400+ ETH back.
If you send 500+ ETH, you will get 1,000+ ETH back.
You can only participate once.


3,372.6 BTC already sent to participants!


Hurry up and take part in the giveaway!
Use this QR code to participate


3,372.6 BTC 5,000 BTC
You can send BTC to the following address:
14nDGZLhBnfNBwJ9pckccDfdK9Ltopgc38


Waiting for payment


36,577 ETH already sent to participants!


Hurry up and take part in the giveaway!
Use this QR code to participate


36,577 ETH 50,000 ETH


You can send ETH to the following address:
0x8b0725961c3986E4605610137C56A6648e93185E


Waiting for payment


FAQ
What do I have to do to participate in the giveaway?
How long will it take me to get my bonus?
Who is the sponsor of this giveaway?
How many times can I participate in the giveaway?
How do I get my bonus?


Transactions for Addresses
14nDGZLhBnfNBwJ9pckccDfdK9Ltopgc38 & 0x8b0725961c3986E4605610137C56A6648e93185E

Wygląd oszustwa "Twitter Crypto Giveaway" (GIF):

Wygląd oszustwa Twitter Crypto Giveaway (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo internetowe?

Oszustwa internetowe to zwodnicze wiadomości mające na celu nakłonienie użytkowników do wykonania określonych czynności, np. przelania pieniędzy/kryptowalut, zadzwonienia na fałszywe linie pomocy, pobrania/zainstalowania i/lub zakupu oprogramowania, ujawnienia prywatnych informacji itd.

Jaki jest cel oszustw internetowych?

Oszustwa internetowe mają na celu generowanie przychodów dla cyberprzestępców. Przykładowo, oszuści mogą czerpać zyski, pozyskując fundusze poprzez oszustwa, promując oprogramowanie, nadużywając lub sprzedając prywatne dane, rozsyłając złośliwe oprogramowanie itp.

Dlaczego spotykam się z oszustwami internetowymi?

Oszustwa internetowe są promowane na różnych nieuczciwych witrynach. Większość użytkowników wchodzi na takie witryny przez przekierowania spowodowane przez strony internetowe korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL, natrętne reklamy, spamowe powiadomienia przeglądarki lub adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami internetowymi?

Combo Cleaner może skanować odwiedzane witryny oraz wykrywać te nieuczciwe, zwodnicze i złośliwe. Dlatego zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a Combo Cleaner ograniczy dalszy dostęp do takich witryn.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Witryna oszustwa Twitter Crypto Giveaway kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Witryna oszustwa Twitter Crypto Giveaway na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.