FacebookTwitterLinkedIn

Nie przesyłaj kryptowaluty do oszustwa "1INCH Giveaway"

Znany również jako: Oszukańcza witryna 1INCH Giveaway
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest "1INCH Giveaway"?

„1INCH Giveaway" to oszustwo, które nasz zespół badawczy odkrył podczas sprawdzania witryn wykorzystujących nieuczciwe sieci reklamowe. Ta fałszywa promocja obiecuje, że przelewając co najmniej 10 000 1INCH na podany portfel cyfrowy – użytkownicy otrzymają potrójną kwotę.

Należy podkreślić, że „1INCH Giveaway" jest oszustwem, a wszystkie przekazane na niego środki – przepadną bezpowrotnie.

Oszustwo 1INCH Giveaway

Przegląd oszustwa „1INCH Giveaway"

To oszustwo twierdzi, że przesyłając do niego kryptowalutę 1INCH – użytkownicy otrzymają potrójną kwotę. Najmniejsza suma, jaką użytkownicy mogą wysłać, to 10 000 1INCH, a największa - 100 000 1INCH. Dlatego fałszywe promocje obiecują, że użytkownicy otrzymają od 30 000 do 300 000 1INCH za udział. Zgodnie z tymi twierdzeniami, oszustwo podaje następne kroki dotyczące przesłania kryptowaluty.

Jak wspomniano na początku, niezależnie od kwoty wysłanej do „1INCH Giveaway" – wszystko przepadnie. Jeśli wysłano już 1INCH do tego oszustwa, najprawdopodobniej jest to nieodwracalne, ponieważ transakcje kryptowalutowe są praktycznie niemożliwe do wyśledzenia.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszukańcza witryna 1INCH Giveaway
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Oszustwo twierdzi, że użytkownicy otrzymają trzykrotną kwotę kryptowaluty 1INCH, którą do niego przeleją.
Adres portfela kryptowalutowego cyberprzestępców 0xEFbd951eF0C016af66C76679e53F75479eC8261c (1INCH)
Powiązane domeny 1inchgiveaway[.]com
Nazwy wykrycia (1inchgiveaway[.]com) ESTsecurity-Threat Inside (Phishing), Fortinet (Spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady oszustw pobierających za cel kryptowalutę

Przeanalizowaliśmy dziesiątki oszustw podobnych do „1INCH Giveaway", a "CoinMarketCap Giveaway", "NASA ETH and BTC Giveaway" i "UFO giveaway" to tylko kilka przykładów.

Oszustwa związane z kryptowalutami zyskały popularność w sieci. Ogólnie rzecz ujmując, internet jest pełen oszukańczych i złośliwych treści. Popularne modele oszustw obejmują fałszywe: ostrzeżenia o wirusach/błędach, ostrzeżenia o nieaktualnym/wybrakowanym oprogramowaniu, loterie, loterie, ankiety, strony logowania (phishing) itd.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Strony promujące oszustwa są zwykle odwiedzane nieumyślnie. Te treści są często promowane przez natrętne reklamy i spamowe powiadomienia przeglądarki. Witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych mogą wymuszać otwieranie zwodniczych stron lub powodować przekierowania do nich po kliknięciu ich reklam/przycisków/linków.

Wiadomo, że adware promuje oszustwa internetowe. Może wyświetlać reklamy, które przekierowują do oszukańczych witryn lub powodują, że przeglądarka spontanicznie je otwiera. Niektóre fałszywe strony internetowe mogą zostać odwiedzane przez błędnie wpisany adres URL danej witryny.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych witryn?

Witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych często promują oszustwa internetowe. Sieci te są zwykle używane przez strony internetowe, które oferują torrenty, nielegalne przesyłanie strumieniowe/pobieranie i inne podejrzane usługi. Dlatego zdecydowanie odradzamy odwiedzanie/korzystanie z takich stron.

Spamowe powiadomienia przeglądarki również wspierają oszukańcze strony. Jeśli wchodzisz na podejrzaną stronę internetową, która zamiast wyrażać zgodę, zamiast wyrażać zgodę, prosi o włączenie powiadomień przeglądarki (tj. klikając „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" itp.) – musisz zignorować lub odrzucić te prośby (tj. nacisnąć „Zablokuj", „Blokuj powiadomienia" itp.).

Adware zwykle promuje zwodnicze i złośliwe treści. Zalecamy korzystanie wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych źródeł pobierania i zachowanie ostrożności podczas procesu instalacji, aby zapobiec infiltracji systemu przez adware.

Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w oszustwie "1INCH Giveaway":

1inch


To verify your 1INCH address, just send from 10,000 to 100,000 1INCH to the generated address below and get from 30,000 to 300,000 1INCH 1INCH sent back to the address you sent 1INCH from or the one you specified below, you will get X3 of what you send to the giveaway adress.


In this event, participant will get 3X(TRIPLE) of whatever they send to the giveaway address instantly which can be traded on any exchange


How To Participate:


Step1: Make sure you have at least 10,000 1INCH or above in your wallet.


Step2: Enter the amount you wish to invest below.


Step3: Enter the 1INCH address you want to receive the bonus with


Step4: Click the "Generate Payment" button to generate the payment address.


Step5: Send the amount you entered to the generated address.


Step6: Wait for at least 5 - 10 minutes after your transaction is confirmed.


The 3X bonus will be sent to the address you entered or the one you sent the 1INCH from.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo internetowe?

Oszustwa internetowe to kłamstwa, które wykorzystują strony internetowe jako swoje platformy. Innymi słowy, te zwodnicze treści są hostowane na stronie internetowej i podobnie jak wszystkie oszustwa ma na celu nakłonienie odwiedzających do wykonania określonych działań. Przykładowo, ofiary mogą zostać zwabione do przelania środków, podania prywatnych informacji, pobrania/zainstalowania oprogramowania itd.

Jaki jest cel oszustw internetowych?

Oszustwa są tworzone w celu generowania przychodów dla ich projektantów. Cyberprzestępcy mogą czerpać zyski, pozyskując fundusze poprzez oszustwa, nadużywanie lub sprzedaż wrażliwych informacji, promowanie (prawdopodobnie fałszywego lub szkodliwego) oprogramowania, promowanie malware itp.

Wysłałem kryptowalutę na adres podany w oszustwie „1INCH Giveaway". Czy mogę odzyskać pieniądze?

Najprawdopodobniej nie. Transakcje kryptowalutowe są praktycznie niewykrywalne, co czyni je nieodwracalnymi.

Dlaczego spotykam się z oszustwami internetowymi?

Oszustwa internetowe są hostowane przez różne podejrzane witryny. Te strony internetowe są zwykle otwierane za pośrednictwem błędnie wpisanych adresów URL lub przekierowań spowodowanych przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętnych reklam lub zainstalowanego adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami internetowymi?

Combo Cleaner może skanować odwiedzane strony internetowe i wykrywać złośliwe. Do tej kategorii należą również strony internetowe zaprojektowane do prowadzenia oszustw. Dlatego zostaniesz natychmiast ostrzeżony, a dostęp do takich stron zostanie zablokowany.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszukańcza witryna 1INCH Giveaway kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszukańcza witryna 1INCH Giveaway na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.