FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie powiadomień/ogłoszeń wyświetlanych przez stronę save-your-time.com

Znany również jako: Reklamy save-your-time.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest save-your-time[.]com?

Nasi badacze odkryli nieuczciwą stronę save-your-time[.]com podczas sprawdzania podejrzanych witryn. Jest przeznaczona do ładowania zwodniczych treści, wyświetlania spamowych powiadomień przeglądarki i przekierowywania odwiedzających na inne (prawdopodobnie podejrzane/złośliwe) witryny. Użytkownicy zwykle wchodzą na te strony internetowe za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych.

Przekierowania pop-up save-your-time[.]com

Przegląd save-your-time[.]com

Zachowanie nieuczciwych stron internetowych (tj. to, co hostują i/lub promują) może zależeć od adresu IP/geolokalizacji odwiedzającego.

Kiedy sprawdziliśmy save-your-time[.]com – napotkaliśmy dwa warianty. Jeden zawierał bardzo podejrzany artykuł promujący aplikację bezpieczeństwa, którą użytkownicy mogą kupić, podczas gdy drugi zawierał wersję oszustwa "Your Chrome Is Severely Damaged By 13 Malware!".

Kiedy ta ostatnia była uruchomiona na save-your-time[.]com, po odwiedzeniu jej, witryna wyświetliła okienko pop-up, próbując nakłonić odwiedzających do umożliwienia jej wyświetlania powiadomień przeglądarki - "Missing permissions detected/ Click on the bell icon shown in the top right/left of the address bar then click allow".

Po naciśnięciu przycisku „Zezwól", pojawiło się inne wysokienko z informacją - "YOUR DEVICE HAS BEEN COMPROMISED!/ Immediate Action is Required". Strona w tle zawierała szczegóły dotyczące nieistniejących infekcji.

Zwykle takie oszustwa, jak te prowadzone na save-your-time[.]com, są wykorzystywane do promowania podejrzanego, nielegalnego i szkodliwego oprogramowania.

Jeśli save-your-time[.]com może wyświetlać powiadomienia, użyje ich do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Wyświetlane powiadomienia/reklamy promują przede wszystkim oszustwa internetowe, niewiarygodne/niebezpieczne strony i oprogramowanie, a nawet malware.

Podsumowując, na stronach takich jak save-your-time[.]com użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy save-your-time.com
Typ zagrożenia Powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 23.106.248.15
Obserwowane domeny 20.save-your-time[.]com; 25.save-your-time[.]com
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Sprawdziliśmy tysiące nieuczciwych stron, a news-rulujo[.]cc, computeradshub[.]com i safemacpc[.]xyz to tylko kilka przykładów.

Witryny tego rodzaju wyświetlają powiadomienia przeglądarki, które promują głównie zwodnicze i złośliwe treści. Warto zauważyć, że jest mało prawdopodobne, aby jakiekolwiek legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam były promowane przez ich rzeczywistych twórców. Zamiast tego ta promocja jest podejmowana przez oszustów, którzy nadużywają programów partnerskich produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Jak strona save-your-time[.]com uzyskała pozwolenie na wyświetlanie powiadomień spamowych?

Witryny wymagają zgody użytkownika na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Dlatego jeśli widzisz reklamy z save-your-time[.]com, prawdopodobnie odwiedziłeś tę stronę i zezwoliłeś na ich wyświetlanie. Innymi słowy, kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub analogiczną opcję prezentowaną na save-your-time[.]com.

Jak powstrzymać zwodnicze strony prze wyświetlaniem spamowych powiadomień?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, odradzamy wyrażanie zgody na ich wyświetlanie przez podejrzane witryny (tj. nie klikaj „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" itp.). Zamiast tego zalecamy ignorowanie lub odrzucanie próśb o wyświetlanie powiadomień (tj. klikanie „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli twoja przeglądarka nieustannie wymusza otwieranie podejrzanych witryn bez pytania o zgodę, może to być spowodowane obecnością adware. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu okna pop-up wyświetlanego przez witrynę save-your-time[.]com:

Pop-up wyświetlany przez save-your-time[.]com

Zrzut ekranu strony w tle oszustwa "Your Chrome Is Severely Damaged By 13 Malware!" w witrynie save-your-time[.]com:

Strona w tle oszustwa działającego na save-your-time[.]com

Alternatywny wygląd witryny save-your-time[.]com (GIF):

Wygląd wariantu witryny save-your-time[.]com (GIF)

Film pokazujący, jak usunąć reklamy wyświetlane przez save-your-time[.]com przy użyciu Combo Cleaner:

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Video showing how to disable web browser notifications:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez save-your-time[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. Dlatego prawdopodobnie wpisałeś save-your-time[.]com i klikniesz „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobną opcję – w ten sposób pozwoliłeś witrynie na wyświetlanie tych reklam.

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie zainicjuje żadnych łańcuchów infekcji systemu. Jednak witryny/aplikacje promowane za pośrednictwem tych reklam mogą być złośliwe i powodować poważne problemy (w tym infekcje malware).

Czy save-your-time[.]com jest wirusem?

Nie, save-your-time[.]com nie jest sklasyfikowana jako wirus, ale może promować zakaźne treści. Nieuczciwe strony często rozpowszechniają oszustwa internetowe, podejrzane/szkodliwe oprogramowanie, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy save-your-time[.]com, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój system i usunie wszystkie uprawnienia nadane witrynie save-your-time[.]com. Ponadto Combo Cleaner może blokować dalszy dostęp do nieuczciwych, zwodniczych i złośliwych witryn. Dlatego dodatkowe kroki będą niepotrzebne.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy save-your-time.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy save-your-time.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.