FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie rozszerzenia przeglądarki typu adware Ultimate Ad Eraser

Znany również jako: Ads by Ultimate Ad Eraser
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest Ultimate Ad Eraser?

Nasi badacze znaleźli rozszerzenie przeglądarki Ultimate Ad Eraser podczas sprawdzania podejrzanych witryn pobierania. To oprogramowanie jest promowane jako adblocker – narzędzie zdolne do usuwania i zmieniania reklam internetowych. Jednak po przeanalizowaniu Ultimate Ad Eraser dowiedzieliśmy się, że działa jako adware. Oprócz prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych, to rozszerzenie śledzi również aktywność przeglądania sieci przez użytkowników.

Adware Ultimate Ad Eraser proszące o uprawnienia

Przegląd adware Ultimate Ad Eraser

Oprogramowanie obsługujące reklamy (adware) umożliwia umieszczanie różnych reklam na odwiedzanych witrynach i/lub innych interfejsach. Reklamy te promują oszustwa internetowe, podejrzane/szkodliwe oprogramowanie i malware. Po kliknięciu, niektóre natrętne reklamy są nawet w stanie wykonać potajemne pobieranie/instalację.

Zwróć uwagę, że wszelkie legalne produkty napotkane za pośrednictwem reklam wyświetlanych przez adware najprawdopodobniej nie będą promowane przez ich twórców. Zamiast tego, ta promocja jest realizowana przez oszustów nadużywających programów partnerskich produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Należy wspomnieć, że adware może wymagać określonych warunków (np. kompatybilnej specyfikacji przeglądarki/systemu, wizyt na określonych stronach internetowych itp.) w celu prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Jednak niezależnie od tego, czy Ultimate Ad Eraser (czy inne adware) wyświetla reklamy – jego obecność w systemie zagraża bezpieczeństwu urządzenia/użytkownika.

Co więcej, Ultimate Ad Eraser ma możliwość śledzenia danych. Oprogramowanie obsługujące reklamy zwykle zbiera następujące informacje: aktywność przeglądania sieci (np. odwiedzane adresy URL, wyszukiwane zapytania itp.), dane osobowe, nazwy użytkowników/hasła, numery kart kredytowych i tak dalej. Zwykle zarabia się na zebranych danych poprzez ich sprzedaż stronom trzecim.

Podsumowując, obecność oprogramowania takiego jak Ultimate Ad Eraser na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Ultimate Ad Eraser
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Rozszerzenie(a) przeglądarki Ultimate Ad Eraser
Rzekoma funkcjonalność Narzędzie do blokowania reklam, adblocker
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Przeanalizowaliśmy tysiące próbek adware, a shade area, Weather i Video Ad Remover to tylko niektóre z naszych najnowszych odkryć. To oprogramowanie wygląda na legalne i oferuje „przydatne" funkcje. Jednak te funkcje rzadko działają zgodnie z obietnicą, a w większości przypadków w ogóle nie działają.

Jak zainstalowano Ultimate Ad Eraser na moim komputerze?

Pobraliśmy Ultimate Ad Eraser z jego „oficjalnej" strony promocyjnej. Adware często ma takie strony i jest promowane przez fałszywe witryny. Większość użytkowników wchodzi na te strony internetowe za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, błędnie wpisane adresy URL, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub adware (z funkcjami wymuszania otwierania przeglądarki).

Oprogramowanie obsługujące reklamy może być również dołączone (spakowane razem) do zwykłych programów. Pobieranie produktów z niewiarygodnych źródeł (np. witryn z bezpłatnym oprogramowaniem i stron trzecich, za pośrednictwem sieci udostępniania P2P itp.) oraz pospieszanie instalacji zwiększają ryzyko nieumyślnego wpuszczenia dołączonych produktów do systemu.

Natrętne reklamy również dystrybuują adware. Po kliknięciu niektóre z tych reklam mogą uruchamiać skrypty do pobierania/instalacji bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji adware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go z oficjalnych i zweryfikowanych kanałów. Ważne jest, aby podczas instalacji przeczytać warunki, sprawdzić możliwe opcje, użyć „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnować ze wszystkich dodatków.

Zalecamy również zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci — oszukańcze i złośliwe treści zwykle wyglądają nieszkodliwie. Przykładowo, natrętne reklamy wydają się autentyczne i nieszkodliwe, ale przekierowują do bardzo podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.).

Jeśli zauważysz tego rodzaju reklamy/przekierowania, sprawdź urządzenie i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Ultimate Ad Eraser, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzuty ekranu witryn używanych do promowania adware Ultimate Ad Eraser:

Witryna promująca adware Ultimate Ad Eraser (przykład 1) Witryna promująca adware Ultimate Ad Eraser (przykład 2) Witryna promująca adware Ultimate Ad Eraser (przykład 3)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Ultimate Ad Eraser:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Ultimate Ad Eraser za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Ultimate Ad Eraser", wybierz ten wpis i kliknij "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy Ultimate Ad Eraser), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Ultimate Ad Eraser z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Ultimate Ad Eraser z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "Ultimate Ad Eraser", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Usuwanie reklam Ultimate Ad Eraser z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by ultimate ad eraser, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Ultimate Ad Eraser z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Ultimate Ad Eraser".

Usuwanie reklam Ultimate Ad Eraser z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by ultimate ad eraser, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by ultimate ad eraser ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by ultimate ad eraser lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/23831-ultimate-ad-eraser-adware

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Adware może obniżyć jakość przeglądania i wydajność systemu. To oprogramowanie zwykle ma funkcje śledzenia danych, co stanowi zagrożenie dla prywatności. Reklamy wyświetlane przez adware mogą być zwodnicze/złośliwe i powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.).

Co robi adware?

Adware ma na celu umożliwienie umieszczania treści graficznych (reklam) stron trzecich na odwiedzanych witrynach i/lub innych interfejsach. Dodatkowo niektóre typy mogą wymuszać otwieranie stron internetowych i zbierać prywatne dane.

Jak twórcy adware generują przychody?

Adware generuje przychody głównie za pośrednictwem programów partnerskich, promując różne witryny, aplikacje, produkty, usługi itd. Deweloperzy mogą zarabiać prowizję z kliknięć reklam, odwiedzin strony internetowej, pobrania plików, zakupów produktów, subskrypcji usług lub podobnych.

Czy Combo Cleaner usunie adware Ultimate Ad Eraser?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i usuwać zainstalowane aplikacje typu adware. Warto zauważyć, że ręczne usuwanie (bez pomocy programów bezpieczeństwa) może nie być idealne. W niektórych przypadkach, nawet po (ręcznym) usunięciu samego oprogramowania – różne pozostałości (pliki) pozostają w systemie. Co więcej, te resztki mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego tak ważne jest, aby całkowicie usunąć adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Ultimate Ad Eraser kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Ultimate Ad Eraser na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.