FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować aplikację typu adware Weather

Znany również jako: Ads by Weather
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest adware Weather?

Nieuczciwą aplikację o nazwie Weather odkryliśmy podczas rutynowej inspekcji zwodniczych witryn pobierania. Po przeanalizowaniu tego oprogramowania dowiedzieliśmy się, że działa jako adware. Ponadto zauważyliśmy, że Weather jest praktycznie identyczna z adware Prime.

Folder instalacyjny adware Weather

Przegląd adware Weather

Adware ma na celu umożliwienie umieszczania treści graficznych (reklam) stron trzecich na odwiedzanych witrynach i/lub innych interfejsach.

Adware może jednak wymagać spełnienia określonych warunków (np. kompatybilnej przeglądarki/systemu lub geolokalizacji użytkownika, wizyty na określonych witrynach itp.) w celu prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Jednak niezależnie od tego, czy Weather (lub inne adware) wyświetla reklamy, czy nie – jego obecność w systemie zagraża bezpieczeństwu urządzenia/użytkownika.

Reklamy wyświetlane przez oprogramowanie reklamowe promują oszustwa internetowe, fałszywe/szkodliwe aplikacje, a nawet malware. Niektóre natrętne reklamy mogą po kliknięciu pobierać/instalować oprogramowanie bez zgody użytkownika.

Należy pamiętać, że prawdopodobieństwo, że jakiekolwiek legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam nie będą promowane przez ich rzeczywistych twórców, jest bardzo małe. Zamiast tego, ta promocja jest realizowana przez oszustów nadużywających programów partnerskich produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Co więcej, Weather prawdopodobnie ma możliwości śledzenia danych. Adware zwykle zbiera następujące informacje: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane zapytania, dane osobowe, nazwy użytkowników/hasła, dane finansowe/bankowe itp. Zebrane informacje są następnie udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cybernetycznym). przestępcy).

Podsumowując, obecność oprogramowania takiego jak Weather na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, poważnych problemów prywatności, strat finansowych, a nawet kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Weather
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy wykrycia (instalatora) Avast (Win64:Adware-gen [Adw]), Combo Cleaner (Application.AdSearch), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.Script.AdSearch.gen), Zillya (Adware.AdSearch.Script.1), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) Combo Cleaner (Application.AdSearch), Jiangmin (AdWare.Script.gh), MAX (Malware (ai Score=77)), Zillya (Adware.AdSearch.Script.1), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwa zwodniczego procesu Weather Technologies Copyright © all rights reserved 2022 (nazwa procesu może się różnić)
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Watch It, Video Ad Remover, Extra-Dark i Ads Skipping to tylko niektóre przykłady adware, które ostatnio przeanalizowaliśmy.

To oprogramowanie zwykle wydaje się uzasadnione i przydatne. Oferuje również szeroką gamę funkcjonalności, które rzadko działają. Dlatego oprogramowanie wspierane przez reklamy jest nie tylko bezużyteczne, ale także zagraża integralności urządzenia i prywatności użytkownika.

Jak zainstalowano Weather na moim komputerze?

Pobraliśmy Weather z oszukańczej strony internetowej. Użytkownicy zwykle uzyskują dostęp do stron internetowych promujących adware za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez witryny korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętnych reklam, błędnie wpisanych adresów URL lub zainstalowanego adware (z możliwością wymuszenia otwierania przeglądarki).

Adware może być również dołączone (spakowane razem) do zwykłych programów. Pobieranie produktów z podejrzanych kanałów (np. z nieoficjalnych witryn i stron z bezpłatnym oprogramowaniem do pobrania, sieci udostępniania peer-to-peer itp.) oraz pośpieszanie instalacji zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów na urządzenia.

Natrętne reklamy są również wykorzystywane do rozsyłania adware. Po kliknięciu reklamy mogą uruchamiać skrypty do pobierania/instalacji produktów bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji adware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania i pobieranie go wyłącznie z oficjalnych/zweryfikowanych kanałów. Należy ostrożnie podchodzić do procesów instalacji, np. czytając warunki, analizując możliwe opcje, korzystając z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień i rezygnując ze wszystkich dodatków.

Zdecydowanie zalecamy zachowanie czujności podczas przeglądania, ponieważ nielegalne i złośliwe produkty zwykle wydają się nieszkodliwe. Przykładowo, natrętne reklamy wyglądają nieszkodliwie, ale przekierowują na podejrzane strony (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.).

Jeśli zauważysz takie reklamy/przekierowania, sprawdź urządzenie i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Weather, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu zawartości konfiguratora instalacji adware Weather:

Zawartość instalatora adware Weather

Zrzut ekranu procesu adware Weather w Menedżerze zadań Windows (nazwa procesu "Weather Technologies Copyright © all rights reserved 2022"):

Proces adware Weather w Menedżerze zadań (nazwa procesu - Weather Technologies Copyright © all rights reserved 2022)

Zrzut ekranu zwodniczej witryny używanej do promowania adware Weather:

Witryna promująca adware Weather

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Weather:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Weather za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Weather", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy Weather), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Weather z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Weather nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarek na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było dołączond do innego adware. Dlatego zaleca się usunięcie wszystkich potencjalnie niechcianych dodatków przeglądarki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Weather z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam Weather z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by weather, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Weather z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam Weather z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by weather, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by weather ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by weather lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/23781-weather-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Adware może obniżyć jakość przeglądania sieci i wydajność systemu. Jest również uważane za zagrożenie prywatności, ponieważ ma zwykle funkcje śledzenia danych. Reklamy wyświetlane przez adware mogą być zwodnicze/złośliwe i powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.).

Co robi adware?

Adware ma na celu prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych. Innymi słowy, oprogramowanie obsługiwane przez reklamy wyświetla reklamy na odwiedzanych stronach internetowych i/lub innych interfejsach. Adware może również wymuszać otwieranie witryn i zbierać prywatne dane.

Jak twórcy adware generują przychody?

Adware generuje przychody głównie za pośrednictwem programów partnerskich, promując różne strony internetowe, oprogramowanie, produkty, usługi i tym podobne.

Czy Combo Cleaner usunie adware Weather?

Tak, Combo Cleaner może skanować systemy i usuwać zainstalowane aplikacje typu adware. Warto zauważyć, że ręczne usuwanie (bez pomocy oprogramowania bezpieczeństwa) może nie być idealne. W niektórych przypadkach, nawet po (ręcznym) usunięciu samego adware – różne pozostałości (pliki) pozostają ukryte w systemie. Co więcej, takie komponenty mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego tak ważne jest, aby dokładnie usunąć adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Weather kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Weather na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.