FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć powiadomienia/reklamy wyświetlane przez devicespam-shield.com

Znany również jako: Ads by devicespam-shield.com
Poziom zniszczenia: Średni

Jaką stroną jest devicespam-shield[.]com?

Odkryliśmy nieuczciwą stronę devicepam-shield[.]com podczas sprawdzania zwodniczych witryn internetowych. Promuje ona oszustwa, wysyła spamowe powiadomienia przeglądarki i przekierowuje odwiedzających do innych (prawdopodobnie podejrzanych/złośliwych) witryn. Użytkownicy zwykle wchodzą na takie strony za pośrednictwem innych, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe.

Przekierowania pop-up devicespam-shield[.]com

Przegląd devicespam-shield[.]com

Zachowanie nieuczciwych stron internetowych (tj. to, co hostują i promują) może zależeć od adresu IP/geolokalizacji odwiedzającego.

Podczas sprawdzania devicepam-shield[.]com natknęliśmy się na dwa warianty. Jedna z wersji tej witryny promowała oszustwo "Your Chrome Is Severely Damaged By 13 Malware!". Początkowe okienko pop-up twierdzi, że urządzenie odwiedzającego zostało naruszone. Strona w tle zawiera więcej szczegółów na temat fałszywej infekcji, takich jak uszkodzenia przeglądarki Chrome, potencjalne zagrożenia stwarzane przez złośliwe oprogramowanie i kroki usuwania.

Drugi wariant prezentowany jest jako artykuł o nowej aplikacji na urządzenia z systemem Android. Oba rodzaje oszustw zwykle promują adware, porywaczy przegladarki, fałszywe antywirusy i różne PUA (potencjalnie niechciane aplikacje).

Ponadto devicepam-shield[.]com poprosiła odwiedzających o zezwolenie zgody na wyświetlanie powiadomień przeglądarki. Strony tego typu wykorzystują je do prowadzenia natrętnych kampanii reklamowych. Wyświetlane powiadomienia/reklamy promują różne oszustwa, podejrzane/szkodliwe witryny i oprogramowanie, a nawet malware.

Dlatego na stronach takich jak devicepam-shield[.]com użytkownicy mogą doświadczyć infekcji systemu, poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i kradzieży tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by devicespam-shield.com
Typ zagrożenia Powiadomienia push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP 23.106.248.15
Obserwowane domeny 83.devicespam-shield[.]com, 69.devicespam-shield[.]com
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, fałszywe twierdzenia na odwiedzanych witrynach, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o spamowych powiadomieniach przeglądarki

Przeanalizowaliśmy tysiące nieuczciwych stron internetowych, a myauto[.]site, nerybelfaste[.]xyz, news-jivuka[.]cc, takecontent[.]net, di04[.]biz to tylko kilka ich przykładów.

Powiadomienia przeglądarki wyświetlane przez te strony internetowe promują zwodnicze i złośliwe treści. Warto zauważyć, że jest bardzo mało prawdopodobne, aby jakiekolwiek legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam były promowane w ten sposób przez ich programistów. Ta promocja jest zwykle podejmowana przez oszustów, którzy nadużywają programów partnerskich produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Jak strona devicespam-shield[.]com uzyskała pozwolenia na wyświetlanie spamowych powiadomień?

Strony internetowe nie mogą wyświetlać powiadomień przeglądarki bez zgody użytkownika. W związku z tym prawdopodobnie odwiedziłeś devicepam-shield[.]com i zezwoliłeś jej na wyświetlanie tych reklam (tj. kliknąłeś „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" lub podobne). Należy pamiętać, że nieuczciwe strony internetowe często stosują oszustwa (np. przynętę do kliknięcia, fałszywą weryfikację CAPTCHA itp.), aby zachęcić/przestraszyć odwiedzających do włączenia powiadomień.

Jak zapobiec wyświetlaniu spamowych powiadomień przez zwodnicze strony?

Aby uniknąć otrzymywania niechcianych powiadomień przeglądarki, nie zezwalaj na ich wyświetlanie przez podejrzane witryny. Innymi słowy, nie klikaj „Zezwól", „Zezwól na powiadomienia" ani żadnych analogicznych opcji prezentowanych na takich stronach. Radzimy ignorować lub odmówić wyświetlania powiadomień (np. nie naciskać „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.).

Jeśli twoja przeglądarka bez pytania i losowo wymusza otwieranie podejrzanych witryn, może to być spowodowane obecnością adware. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zrzut ekranu początkowej strony oszustwa "Your Chrome Is Severely Damaged By 13 Malware!" promowanej jako witryna devicespam-shield[.]com:

Strona początkowa oszukańczej witryny devicespam-shield[.]com

Zrzut ekranu strony w tle oszustwa:

Strona w tle witryny promującej oszustwo devicespam-shield[.]com

Alternatywny wygląd witryny devicespam-shield[.]com (GIF):

Wygląd alternatywnej witryny devicespam-shield[.]com (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Wyłącz niechciane powiadomienia przeglądarki:

Film pokazujący, jak wyłączyć powiadomienia przeglądarki:

Google Chrome logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome:

Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". W otwartym oknie wybierz „Prywatność i bezpieczeństwo", a następnie kliknij „Ustawienia witryny" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 1)

Na liście „Dozwolone wysyłanie powiadomień" wyszukaj witryny, z których nie chcesz otrzymywać powiadomień. Kliknij ikonę trzech kropek obok adresu URL witryny i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome (krok 2)

Android logoUsuń spamowe powiadomienia z Google Chrome (Android):

Stuknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i wybierz „Ustawienia". Przewiń w dół, stuknij „Ustawienia witryny", a następnie „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i stuknij je jeden po drugim. Gdy pojawi się okienko pop-up, wybierz „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli stukniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Google Chrome - Android (krok 2)

Mozilla Firefox logoUsuń spamowe powiadomienia z Mozilla Firefox:

Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu. Wybierz „Ustawienia" i kliknij „Prywatność i bezpieczeństwo" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu. Przewiń w dół do sekcji „Uprawnienia" i obok „Powiadomienia" kliknij przycisk „Ustawienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 1)

W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i zablokuj je za pomocą menu rozwijanego lub usuń je, klikając „Usuń witrynę" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń witrynę" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Mozilla Firefox (krok 2)

Microsoft Edge logoUsuń spamowe powiadomienia z Microsoft Edge:

Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia". Na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij „Uprawnienia dotyczące plików cookie i witryn" i wybierz „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 1)

W sekcji „Zezwól" kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Microsoft Edge (krok 2)

Safari logoUsuń spamowe powiadomienia z Safari (macOS):

Kliknij przycisk „Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz „Preferencje...". Wybierz zakładkę „Witryny", a następnie w lewym okienku wybierz sekcję „Powiadomienia".

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 1)

Sprawdź podejrzane adresy URL i za pomocą menu rozwijanego zastosuj opcję „Odmów" lub usuń je, klikając „Usuń" na dole okna (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień).

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w Safari - macOS (krok 2)

Jak uniknąć spamowych powiadomień przeglądarki?

Internauci powinni być bardzo sceptyczni, gdy są proszeni o zgodę na powiadomienia. Chociaż jest to przydatna funkcja, która umożliwia otrzymywanie aktualnych wiadomości z witryn, które lubisz, oszukańczy marketerzy często ją nadużywają.

Zezwalaj wyłącznie na powiadomienia z witryn, do których masz pełne zaufanie. W celu zwiększenia bezpieczeństwa używaj aplikacji chroniącej przed złośliwym oprogramowaniem z monitorem przeglądania sieci w czasie rzeczywistym, aby blokować podejrzane strony internetowe, które próbują nakłonić cię do wyrażenia zgody na spamowe powiadomienia. Polecamy korzystanie z Combo Cleaner.

Często zadawane pytania (FAQ)

Dlaczego widzę reklamy (powiadomienia przeglądarki) wyświetlane przez devicepam-shield[.]com w prawym dolnym rogu mojego pulpitu?

Witryny nie mogą wyświetlać tych powiadomień bez zgody użytkownika. W związku z tym prawdopodobnie odwiedziłeś devicepam-shield[.]com i kliknąłeś „Zezwalaj", „Zezwalaj na powiadomienia" lub podobne — co pozwala jej na wyświetlanie tych reklam.

Kliknąłem powiadomienia. Czy mój komputer jest zainfekowany?

Nie, kliknięcie powiadomienia przeglądarki nie uruchomi żadnych procesów infekcji systemu. Jednak treści przesyłane za pośrednictwem tych reklam mogą być szkodliwe/złośliwe i powodować poważne problemy (w tym infekcje systemowe).

Czy devicespam-shield[.]com jest wirusem?

Nie, devicepam-shield[.]com i podobne witryny nie są klasyfikowane jako wirusy, ale mogą promować złośliwe treści. Strony tego typu promują oszustwa internetowe, zawodne/niebezpieczne oprogramowanie, a nawet malware.

Czy Combo Cleaner automatycznie usunie reklamy devicepam-shield[.]com, czy nadal będą wymagane ręczne kroki?

Tak, Combo Cleaner może skanować urządzenia i usuwać uprawnienia nadane devicepam-shield[.]com. Ponadto Combo Cleaner może ograniczyć dalszy dostęp do tej i innych nieuczciwych, zwodniczych i złośliwych witryn. Dlatego nie będą wymagane żadne dodatkowe kroki.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by devicespam-shield.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by devicespam-shield.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.