FacebookTwitterLinkedIn

Usuwanie rozszerzenia przeglądarki "Watch It" i wyświetlanych przez nie reklam

Znany również jako: Ads by Watch It
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Jakim rozszerzeniem przeglądarki "Watch It"?

Watch It nazwa rozszerzenia przeglądarki, które wykryliśmy podczas inspekcji podejrzanych stron pobierania. To oprogramowanie zapewnia użytkownikom łatwy dostęp do filmów, programów telewizyjnych i powiązanych materiałów. Po przeanalizowaniu tego rozszerzenia ustaliliśmy, że działa ono jako adware.

Adware Watch It proszące o pozwolenia

Przegląd adware Watch It

Adware ma na celu prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych, tj. wyświetlanie reklam na odwiedzanych witrynach i innych interfejsach. Reklamy te promują niewiarygodne/szkodliwe witryny i oprogramowanie, oszustwa internetowe, a nawet malware. Dodatkowo, niektóre natrętne reklamy są w stanie po kliknięciu wprowadzić oprogramowanie do systemów.

Jest bardzo mało prawdopodobne, aby jakiekolwiek legalne produkty napotkane za pośrednictwem tych reklam były wspierane przez ich rzeczywistych twórców. Zamiast tego, ta promocja jest prowadzona przez oszustów, którzy nadużywają programów partnerskich produktów w celu uzyskania nielegalnych prowizji.

Warto zauważyć, że adware może wymagać określonych warunków (np. kompatybilnej specyfikacji przeglądarki/systemu, wizyt na określonych stronach internetowych itp.) w celu uruchomienia natrętnych kampanii reklamowych. Jednak niezależnie od tego, czy Watch It (lub inne adware) wyświetla reklamy, czy nie – jego obecność w systemie zagraża urządzeniu i bezpieczeństwu użytkownika.

Ponadto, Watch It posiada funkcje śledzenia danych, które są standardem dla oprogramowania w ramach tej klasyfikacji. Adware zbiera zwykle dane związane z przeglądaniem (np. odwiedzane adresy URL, wyszukiwane zapytania itp.), dane osobowe, nazwy użytkowników/hasła, numery kart kredytowych itd. Zebrane informacje są następnie udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom).

Podsumowując, obecność na urządzeniach oprogramowania reklamowego, takiego jak Watch It, może skutkować infekcjami systemu, poważnymi problemami z prywatnością, stratami finansowymi, a nawet kradzieżą tożsamości.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Ads by Watch It
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Rozszerzenie(a) przeglądarki Watch It
Rzekoma funkcjonalność Łatwy dostęp do filmów i programów telewizyjnych
Objawy Oglądanie reklam niepochodzących z przeglądanych witryn. Natrętne reklamy pop-up. Zmniejszona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Zmniejszona wydajność komputera, śledzenie przeglądarki - problemy z prywatnością, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady adware

Video Ad Skipper, Energy i fill darker to kilka przykładów adware, które ostatnio przeanalizowaliśmy. To oprogramowanie zwykle wydaje się legalne i nieszkodliwe. Obiecuje też różne „poręczne" funkcje, które jednak rzadko działają.

Jak zainstalowano Watch It na moim komputerze?

Pobraliśmy Watch It z jego promocyjnej strony internetowej. Oprogramowanie reklamowe jest powszechnie rozsyłane za pośrednictwem wprowadzających w błąd stron, które je promują, oraz oszukańczych witryn. Użytkownicy zwykle wchodzą na tego rodzaju witryny za pośrednictwem przekierowań spowodowanych przez błędnie wpisane adresy URL, strony korzystające z nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętne reklamy lub zainstalowane adware (z możliwością wymuszania otwierania przeglądarki).

Adware jest również rozpowszechniane za pomocą techniki marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" – dołączania niechcianych/złośliwych dodatków do zwykłych instalatorów programów. Pobieranie produktów z podejrzanych kanałów (np. nieoficjalnych witryn i stron z freeware do pobrania, sieci udostępniania P2P itp.) oraz pośpieszanie instalacji — zwiększają ryzyko wpuszczenia dołączonych produktów na swoje urządzenia.

Natrętne reklamy są również wykorzystywane do rozpowszechniania adware. Po kliknięciu reklamy mogą uruchamiać skrypty, aby potajemnie pobierać/instalować.

Jak uniknąć instalacji adware?

Zdecydowanie zalecamy sprawdzanie oprogramowania oraz pobieranie go z oficjalnych i wiarygodnych źródeł. Należy ostrożnie obchodzić się z procesami instalacji, np. czytając warunki, sprawdzając możliwe opcje, korzystając z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień i rezygnując ze wszystkich dodatków.

Innym zaleceniem jest zachowanie czujności podczas przeglądania, ponieważ oszukańcze i złośliwe treści zwykle wydają się uzasadniona. Przykładowo, natrętne reklamy wydają się nieszkodliwe, ale przekierowują na podejrzane witryny (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.).

Jeśli napotkasz takie reklamy/przekierowania, sprawdź system i natychmiast usuń wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Watch It, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu "oficjalnej" witryny promocyjnej adware Watch It:

Witryna promująca adware Watch It

Zrzut ekranu zwodniczej witryny używanej do promowania adware Watch It:

Zwodnicza strona promująca adware Watch It

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Watch It:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware Watch It za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Watch It", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy Watch It), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Watch It z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam Watch It z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "Watch It", wybierz ten wpis i kliknij ikonę kosza.

Usuwanie reklam Watch It z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem ads by watch it, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam Watch It z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Watch It".

Usuwanie reklam Watch It z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem ads by watch it, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware ads by watch it ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat ads by watch it lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/23729-watch-it-adware

Często zadawane pytania (FAQ)

Jakie szkody może spowodować adware?

Adware zagraża integralności urządzenia i bezpieczeństwu użytkownika. Może zmniejszyć komfort przeglądania i wydajność systemu. To oprogramowanie jest również uważane za zagrożenie prywatności, ponieważ zwykle ma funkcje śledzenia danych. Ponadto, reklamy wyświetlane przez adware mogą być podejrzane/złośliwe i powodować poważne problemy (np. infekcje systemu, straty finansowe itp.).

Co robi adware?

Adware ma na celu umożliwienie umieszczania treści graficznych (reklam) stron trzecich na odwiedzanych witrynach i/lub innych interfejsach. Może również wymusić otwieranie witryn i zbieranie prywatnych danych.

Jak twórcy adware generują przychody?

Adware generuje większość swoich zysków poprzez produkty partnerskie w formie prowizji zarobionych na promocję różnych stron internetowych, oprogramowania, produktów, usług i tym podobnych.

Czy Combo Cleaner usunie adware Watch It?

Tak, Combo Cleaner przeskanuje twój komputer i usunie wykryte aplikacje typu adware. Należy wspomnieć, że ręczne usuwanie (bez pomocy oprogramowania bezpieczeństwa) może być nieskuteczne. Ponieważ nawet po tym, jak samo adware zostało (ręcznie) usunięte – w systemie mogą pozostać różne resztki plików. Co więcej, te pozostałości mogą nadal działać i powodować problemy. Dlatego bardzo ważne jest, aby dokładnie usunąć adware.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Ads by Watch It kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Ads by Watch It na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.