FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa, jak Kaspersky - Your PC is infected with 5 viruses!

Znany również jako: Oszustwo Kaspersky - Your PC is infected with 5 viruses!
Poziom zniszczenia: Średni

Jakiego rodzaju oszustwem jest "Kaspersky - Your PC is infected with 5 viruses!"?

Natknęliśmy się na to okienko pop-up podczas badania innych stron korzystających z nieuczciwych sieci reklamowych (witryn wyświetlających podejrzane reklamy i otwierających niewiarygodne strony). Celem tego oszustwa jest oszukanie odwiedzających, aby uwierzyli, że ich komputer jest zainfekowany wirusami oraz wykupienie subskrypcji antywirusowej.

Oszustwo Kaspersky - Your PC is infected with 5 viruses!

Szczegółowe informacje o oszustwie „Kaspersky - Your PC is infected with 5 viruses!"

Po zbadaniu tego oszustwa pop-up dowiedzieliśmy się, że wyświetlająca je strona jest przeznaczona do uruchamiania fałszywego skanowania systemu i przedstawienia odwiedzającym listy fałszywych wykryć. Twierdzi, że komputer jest zainfekowany pięcioma wirusami. Pokazuje również komunikat informujący o wygaśnięciu subskrypcji antywirusowej Kaspersky.

Kaspersky to legalne oprogramowanie antywirusowe. Nie ma ono nic wspólnego z tym oszustwem (jego twórcy nie wykorzystują takich stron do reklam). Podobnie jak większość podobnych oszustw wyświetlających fałszywe powiadomienia z legalnych programów antywirusowych, to służy do pobierania nielegalnych prowizji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo Kaspersky - Your PC is infected with 5 viruses!
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Komputer jest zainfekowany pięcioma wirusami
Przebranie Powiadomienie z Kaspersky antivirus
Powiązana domena localdatadefence[.]com
Nazwy wykrycia Nie dotyczy (VirusTotal)
Objawy Fałszywe komunikaty o błędach, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywe skanowanie komputera.
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o podobnych oszustwach

Większość zwodniczych witryn internetowych, które stosują taktykę zastraszania, aby nakłonić odwiedzających do pobrania lub zakupu oprogramowania, jest zamaskowana jako legalne strony internetowe. Używają prawdziwych logo, nazw legalnych firm (lub produktów) itp. Jednak żadna z tych stron nie jest wiarygodna.

Przykładami podobnych stron są "TROJAN Zeus2021 Spyware Adware Detected", "Your Windows 10 Is Infected With Viruses", "Your Computer Is Disabled. Please Call Microsoft.". Często oszuści kryjący się za takimi stronami próbują nakłonić odwiedzających do zadzwonienia pod podany numer. Dążą do uzyskania zdalnego dostępu do komputerów, wyłudzenia pieniędzy, dystrybucji malware itp.

Jak otworzyłem oszukańczą witrynę?

Witryny, które wyświetlają okienka pop-up, są otwierane przez zwodnicze reklamy, nielegalne transmisje strumieniowe, witryny z torrentami i podobne strony, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe. Mogą być również promowane za pomocą fałszywych przycisków „Pobierz" wyświetlanych na podejrzanych stronach internetowych lub technik zatruwania wyszukiwarek. Czasami są otwierane przez zainstalowane podejrzane aplikacje.

Jak uniknąć odwiedzania oszukańczych stron?

Nie odwiedzaj witryn pobierania pirackiego oprogramowania, stron z nielegalnymi transmisjami filmów, witryn z torrentami itp. ani nie klikaj reklam wyświetlanych na witrynach tego typu. Pobieraj aplikacje i pliki z legalnych źródeł, takich jak oficjalne strony i platformy. Nie ufaj pobieranym plikom z innych źródeł.

Zawsze sprawdzaj programy pobierania i instalatory pod kątem dodatkowo dołączonych aplikacji i odznacz je przed pobraniem lub zainstalowaniem oprogramowania. Nie zezwalaj na wyświetlanie powiadomień przez podejrzane witryny. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany niechcianymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up "Kaspersky - Your PC is infected with 5 viruses!" (GIF):

Wygląd oszustwa Kaspersky - Your PC is infected with 5 viruses!

Tekst w oknie pop-up:

kaspersky

Your PC is infected with 5 viruses!

ACTION REQUIRED!

Your Kaspersky Subscription Has Expired!

Renew now to keep your pc protected.

If your PC is unprotected, it is at risk for viruses and other malware.

[Proceed...]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Często zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo pop-up?

Jest to fałszywy wirus, błąd lub inne powiadomienie zachęcające odwiedzających witrynę do wykonania określonych czynności.

Jaki jest cel oszustwa pop-up?

Może ono być używane do różnych celów. Oszuści wykorzystują je do wydobywania poufnych informacji, uzyskiwania zdalnego dostępu do komputerów i rozpowszechniania malware. Ponadto, okienko pop-up może być wykorzystywane do nakłaniania odwiedzających do zapłacenia za niepotrzebne (lub fałszywe) oprogramowanie lub usługi.

Dlaczego napotykam fałszywe okienka pop-up?

Zwykle witryny, które wyświetlają okienka pop-up, są odwiedzane w sposób niezamierzony. Są one otwierane przez podejrzane reklamy lub inne podejrzane strony internetowe i fałszywe przyciski. W innych przypadkach witryny te są promowane za pośrednictwem podejrzanych aplikacji lub technik zatruwania wyszukiwarek.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami pop-up?

Combo Cleaner może skanować strony internetowe i wykrywać złośliwe. Do tej kategorii należą również witryny internetowe, które wyświetlają okienka pop-up. W ten sposób Combo Cleaner ostrzeże cię o podejrzanych witrynach i ograniczy dostęp do nich.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo Kaspersky - Your PC is infected with 5 viruses! kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo Kaspersky - Your PC is infected with 5 viruses! na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.