FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij oszustw kryptowalutowych, takich jak "NASA ETH and BTC Giveaway"

Znany również jako: Witryna oszustwa NASA ETH and BTC Giveaway
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest "NASA ETH and BTC Giveaway"?

Podczas inspekcji nieuczciwych i zwodniczych witryn nasi badacze odkryli kolejne oszustwo związane z rozdawaniem kryptowaluty. „NASA ETH and BTC Giveaway" jest przedstawiane jako program masowej adopcji kryptowaluty. Użytkownicy są zachęcani do przelania pewnej ilości kryptowaluty Ethereum (ETH) lub Bitcoin (BTC) do oszustwa – tak, aby mogli otrzymać dwa razy więcej. W rzeczywistości wszystko, co zostanie przesłane do portfeli dostarczonych przez to oszustwo, zostanie nieodwracalnie utracone.

Oszustwo NASA ETH and BTC Giveaway

Przegląd oszustwa „NASA ETH and BTC Giveaway"

Kiedy nasi badacze weszli na stronę promującą oszustwo „NASA ETH and BTC Giveaway", zachęcała ona do wybrania przycisków ETH lub BTC – w celu wskazania, którą kryptowalutą byli zainteresowani. Kliknięcie którejś z nich otwierało praktycznie identyczną stronę, z jedynym wyjątkiem w postaci wielkości sumy i odpowiedniej kryptowaluty.

Tekst na tej stronie twierdził, że „50 000 ETH/5 000 BTC Giveaway" jest w posiadaniu Billa Nelsona – amerykańskiego polityka i prawnika pełniącego funkcję administratora NASA (National Aeronautics and Space Administration). Należy podkreślić, że ani Bill Nelson, ani NASA nie są powiązani ani powiązani z tym oszustwem.

Fałszywe rozdanie można podobno wykorzystać raz i (w zależności od wybranej waluty) uczestnicy są proszeni o przesłanie 1 ETH do 500 ETH (w momencie pisania tego tekstu około 2 000 $ do 1 200 000 $) lub 0,1 BTC do 10 BTC (~3 000 $ – 340 000 $) na podany adres portfela kryptowalutowego. Użytkownikom obiecuje się, że otrzymają dwukrotność kwoty, którą przelali (np. 1 ETH – 2 ETH, 10 BTC – 20 BTC itp.).

Przed stwierdzeniem „podwój kwotę", w tym oszustwie użyto również wyrażenia „szansa na wygraną". Niezależnie od tego jest to oszustwo, więc nie ma gwarantowanych zwrotów ani żadnych szans na nie.

Jakakolwiek suma przesłana na „NASA ETH and BTC Giveaway" – przepadnie. Ponadto, ponieważ transakcje kryptowalutowe są trudne/niemożliwe do wyśledzenia, są one zasadniczo nieodwracalne. Dlatego, ufając temu oszustwu, ofiary poniosą straty finansowe.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Witryna oszustwa NASA ETH and BTC Giveaway
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Oszustwo obiecuje podwojenie przesłanej mu kryptowaluty.
Przebranie Oszustwo jest zamaskowane jako próba masowej adopcji stworzonej przez Billa Nelsona.
Powiązane domeny nasa-2022[.]net
Nazwy wykrycia (nasa-2022[.]net) Netcraft (złośliwy), Scantitan (Phishing), Webroot (złośliwy), Certego (podejrzany), ESET (podejrzany), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata poufnych informacji prywatnych, utrata pieniędzy, kradzież tożsamości, możliwe infekcje złośliwym oprogramowaniem.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Przykłady oszustw skoncentrowanych na kryptowalutach

Zbadaliśmy wiele oszustw związanych z kryptowalutami. "UFO giveaway", "PROT Giveaway", "Ripple Giveaway" i "Doge Giveaway" to tylko niektóre przykłady podobnych do "Wallet Access Connect", "Sync Wallets", "Trust Wallet scam" - oszustw phishingowych których celem są dane logowania do cyfrowego portfela. Ze względu na to, jak powszechne są różne oszustwa w internecie, zdecydowanie zalecamy zachowanie ostrożności podczas przeglądania sieci.

Jak otworzyłem stronę oszustwa?

Nasi badacze natknęli się na strony internetowe promujące oszustwo „NASA ETH and BTC Giveaway" za pośrednictwem innych, które wykorzystują nieuczciwe sieci reklamowe. Jednak dostęp do zwodniczych witryn można również uzyskać za pośrednictwem błędnie wpisanych adresów URL lub przekierowań spowodowanych przez spamowe powiadomienia przeglądarki/natrętne reklamy. Te strony mogą być również otwierane na siłę przez zainstalowane adware.

Jak uniknąć oszukańczych witryn?

Podejrzane strony internetowe są powszechnie reklamowe przez te, które korzystają z nieuczciwych sieci reklamowych. Dlatego odradzamy odwiedzanie/korzystanie z torrentów, nielegalnego przesyłania strumieniowego/pobierania i innych stron oferujących podejrzane lub łamiące prawa autorskie usługi.

Oszustwa internetowe są również promowane za pomocą reklam hostowanych na podejrzanych witrynach, wyświetlanych przez adware lub dostarczanych jako powiadomienia przeglądarki. Tych ostatnich można uniknąć, odmawiając stronom internetowym wyświetlania powiadomień (tj. klikając „Zablokuj", „Zablokuj powiadomienia" itp.). Ignorowanie tych próśb jest również realną taktyką.

Oprogramowanie reklamowe może generować reklamy promujące oszustwo lub wymuszać otwieranie takich witryn. Aby zapobiec infiltracji systemu przez to oprogramowanie, zalecamy pobieranie produktów wyłącznie z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Ponadto należy ostrożnie podchodzić do procesów instalacji (np. czytać warunki, używać „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień, zrezygnować z dodatków itp.).

Bardzo ważne jest, aby mieć zainstalowany i regularnie aktualizowany renomowany program antywirusowy. Programy bezpieczeństwa muszą być używane do uruchamiania regularnych skanów systemu i usuwania wykrytych zagrożeń. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć wszystkie zagrożenia.

Tekst prezentowany w oszustwie "NASA ETH and BTC Giveaway":

Choose a coin


To participate in the distribution, you need to select the coin you are interested in


Ethereum Bitcoin


50.000 ETH / 5.000 BTC Giveaway by Bill Nelson
NASA believe that blockchain will make the world more fair. To speed up the process of cryptocurrency mass adoption, We decided to run 50 000 ETH / 5.000 BTC giveaway.

Wygląd oszustwa "NASA ETH and BTC Giveaway" (GIF):

Wygląd oszustwa NASA ETH and BTC Giveaway (GIF)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Jak rozpoznać oszustwo pop-up?

Okienka pop-up z różnymi fałszywymi wiadomościami są powszechnym rodzajem przynęty, z której korzystają cyberprzestępcy. Zbierają wrażliwe dane osobowe, nakłaniają internautów do zadzwonienia pod fałszywe numery pomocy technicznej, zakupu subskrypcji bezużytecznych usług online, zainwestowania w podejrzane oszustwa kryptowalutowe itp.

Chociaż w większości przypadków te okienka pop-up nie infekują urządzeń użytkowników malware, mogą powodować bezpośrednie straty finansowe lub kradzież tożsamości.

Cyberprzestępcy starają się tworzyć nieuczciwe okienka pop-up tak, aby wyglądały na wiarygodne. Jednak oszustwa mają zwykle następujące cechy:

  • Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy — Dokładnie sprawdź informacje wyświetlane w okienku pop-up. Błędy ortograficzne i nieprofesjonalne obrazy mogą być oznaką oszustwa.
  • Poczucie pilności — Minutnik z kilkoma minutami, proszący o podanie swoich danych osobowych lub zasubskrybowanie jakiejś usługi online.
  • Twierdzenia, że coś wygrałeś — Jeśli nie brałeś udziału w loterii, konkursie internetowym itp., a widzisz okienko pop-up z informacją, że wygrałeś.
  • Skanowanie komputera lub urządzenia mobilnego — Okienko pop-up, które skanuje urządzenie i informuje o wykrytych problemach jest niewątpliwie oszustwem. Witryny nie mogą wykonywać takich działań.
  • Wyłączność — Okienka pop-up informujące, że tylko ty masz tajny dostęp do programu finansowego, który może szybko uczynić cię bogatym.

Przykłady oszustwa pop-up:

Przykład oszustwa pop-up

Jak działają oszustwa pop-up?

Cyberprzestępcy i oszukańczy marketingowcy wykorzystują zwykle różne sieci reklamowe, techniki zatruwania wyszukiwarek i podejrzane strony internetowe, aby generować ruch do swoich okienek pop-up. Użytkownicy trafiają na ich internetowe przynęty po kliknięciu fałszywych przycisków pobierania, skorzystaniu ze strony z torrentami lub po prostu kliknięciu wyniku wyszukiwania w internecie.

Oszustwa pop-up są wyświetlane na podstawie lokalizacji użytkowników i informacji o urządzeniu. Przynęty prezentowane w takich okienkach pop-up obejmują zarówno programy szybkiego wzbogacania się, jak i fałszywe skany antywirusowe.

Jak usunąć fałszywe okienka pop-up?

W większości przypadków oszustwa pop-up nie infekują urządzeń użytkowników złośliwym oprogramowaniem. Jeśli napotkałeś oszukańcze okienko pop-up, po prostu je zamknij. W niektórych przypadkach oszustwa pop-up mogą być trudne do zamknięcia. W takich przypadkach zamknij przeglądarkę internetową i uruchom ją ponownie.

W niezwykle rzadkich przypadkach może być konieczne przywrócenie przeglądarki internetowej. W tym celu skorzystaj z naszych instrukcji wyjaśniających jak przywrócić ustawienia przeglądarki internetowej.

Jak zapobiec fałszywym okienkom pop-up?

Aby zapobiec pojawianiu się oszustw pop-up, należy odwiedzać tylko renomowane witryny. Witryny z torrentami, pirackim oprogramowaniem, bezpłatnym streamingiem filmów online, pobieraniem filmów z YouTube i inne witryny o podobnej reputacji często przekierowują użytkowników sieci do oszustw pop-up.

Aby zminimalizować ryzyko napotkania oszustw pop-up, należy regularnie aktualizować przeglądarki internetowe i korzystać z renomowanej aplikacji anty-malware. W tym celu polecamy Combo Cleaner.

Co zrobić jeśli zostaniesz oszukany przez oszustwo pop-up?

To zależy od rodzaju oszustwa, na które się nabrałeś. Najczęściej oszustwa pop-up mają na celu nakłonienie użytkowników do wysłania pieniędzy, podania danych osobowych lub udostępnienia urządzenia.

  • Jeśli wysłałeś pieniądze oszustom: Powinieneś skontaktować się ze swoją instytucją finansową i wyjaśnić, że zostałeś oszukany. Jeśli szybko ją poinformujesz, istnieje szansa na odzyskanie pieniędzy.
  • Jeśli podałeś swoje dane osobowe: Zmień swoje hasła i włącz uwierzytelnianie dwuskładnikowe we wszystkich usługach online, z których korzystasz. Odwiedź stronę Federalnej Komisji Handlu, aby zgłosić kradzież tożsamości i uzyskać spersonalizowane kroki odzyskiwania.
  • Jeśli pozwolisz oszustom połączyć się z twoim urządzeniem: Powinieneś przeskanować komputer sprawdzonym oprogramowaniem antywirusowym (zalecamy Combo Cleaner) - cyberprzestępcy mogli na nim umieścić trojany, keyloggery i inne malware. Nie używaj komputera do czasu usunięcia potencjalnych zagrożeń.
  • Pomóż innym użytkownikom internetu: zgłoś oszustwa internetowe Federalnej Komisji Handlu.

Czesto zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo internetowe?

Oszustwa internetowe są promowane w internecie, a ich celem jest zwabienie/przestraszenie użytkowników do wykonania określonych działań. Przykładowo mogą nakłonić ofiary do dokonania fałszywych transakcji, ujawnienia prywatnych danych (np. nazwy użytkownika/hasła, numerów kart kredytowych itp.), pobrania/zainstalowania (prawdopodobnie niewiarygodnego lub złośliwego) oprogramowania itd.

Jaki jest cel oszustw internetowych?

Celem wszystkich oszustw jest generowanie przychodów kosztem ofiar. Aby rozwinąć, oszuści mogą czerpać zyski ze środków uzyskanych w wyniku oszustwa, nadużywając/sprzedając prywatne informacje, promując oprogramowanie, rozpowszechniając malware itp.

Wysłałem kryptowalutę na adres podany w oszustwie „NASA ETH and BTC Giveaway". Czy mogę odzyskać pieniądze?

Nie, transakcje kryptowalutowe są praktycznie niewykrywalne, więc nie można ich cofnąć.

Dlaczego spotykam się z oszustwami internetowymi?

Oszustwa internetowe są przeprowadzane na różnych nieuczciwych stronach, do których rzadko uzyskuje się celowo dostęp. Większość użytkowników wchodzi na takie strony internetowe przez błędnie wpisane adresy URL lub przekierowania spowodowane przez strony, które używają nieuczciwych sieci reklamowych, spamowe powiadomienia przeglądarki, natrętnych reklam lub zainstalowanego adware.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed oszustwami internetowymi?

Combo Cleaner jest przeznaczony do skanowania odwiedzanych stron internetowych i może wykrywać te nieuczciwe, promujące oszustwa i złośliwe. Oprócz wydawania ostrzeżeń, gdy takie witryny są odwiedzane, Combo Cleaner może ograniczyć wszelki dalszy dostęp do nich.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Witryna oszustwa NASA ETH and BTC Giveaway kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Witryna oszustwa NASA ETH and BTC Giveaway na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.