FacebookTwitterLinkedIn

Jak rozpoznać takie oszustwa kryptowalutowe, jak Ripple giveaway?

Znany również jako: Oszustwo XRP giveaway
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest oszustwo Ripple Giveaway?

Oszustwa związane z rozdawaniem kryptowalut to nieuczciwe próby nakłonienia niczego niepodejrzewających osób do uwierzenia, że jeśli wyślą pieniądze (w tym przypadku kryptowalutę XRP), otrzymają w zamian więcej. Zwykle te oszustwa kryptowalutowe podszywają się pod firmy i osoby prywatne.

Oszustwo Ripple Giveaway

Szczegółowe informacje o oszustwie Ripple Giveaway

Oszuści stojący za tym oszustwem z nagrodami kryptowalutowymi twierdzą, że Brad Garlinghouse (dyrektor generalny Ripple Labs) wierzy, że XRP będzie warta co najmniej 10 $ do końca 2021 roku. Próbują oszukać ludzi do wzięcia udziału w rozdaniu 100 000 XRP, w którym mogą wysłać od 5 000 XRP do 1 000 000 XRP i otrzymać w zamian dwa razy więcej.

Ani Brad Garlinghouse, ani Ripple nie mają nic wspólnego z tym oszustwem. Osoby, które przesyłają pieniądze oszustom, nigdy nie dostają niczego w zamian. Te oszustwa należy zignorować i zgłosić.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo XRP giveaway
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo
Fałszywa obietnica Ludzie mogą podwoić swoje fundusze XRP
Przebranie Legalna strona z nagrodami XRP
Powiązana domena xrpdrop21[.]com
Nazwy wykrycia (xrpdrop21[.]com) AlienVault (złośliwy), Emsisoft (Phishing), Google Safebrowsing (Phishing), Netcraft (złośliwy), Spamhaus (Spam), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Metody dystrybucji Zaatakowane strony internetowe, nieuczciwe internetowe reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Strata pieniężna
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o oszustwach rozdania kryptowalut

Przykładami podobnych oszustw kryptograficznych są "Polkadot Giveaway Scam", "SAFEMOON Giveaway Scam" i "Binance Giveaway Scam". Większość z nich wymienia osoby związane z kryptowalutą (takie jak liderów kryptowalut czy liderów firm powiązanych z kryptowalutami). Są one promowane za pośrednictwem potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA), podejrzanych reklam i stron internetowych.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zainstalowały się na moim komputerze?

Większość użytkowników pobiera lub instaluje PUA wraz z innymi programami za pośrednictwem podejrzanych reklam zaprojektowanych do uruchamiania określonych skryptów lub fałszywych instalatorów. Konfiguratory pobierania i instalatory programów mają PUA uwzględnione w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych ustawieniach. Jeśli użytkownicy ich nie zmienią, zgadzają się na pobranie lub zainstalowanie zarówno pożądanych, jak i niechcianych programów.

Fałszywe instalatory są promowane przez strony internetowe, które twierdzą, że odwiedzający muszą zaktualizować, naprawić oprogramowanie, zainstalować jakieś rozwiązanie zabezpieczające, aby chronić komputery itd.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zdecydowanie zaleca się unikanie korzystania z zewnętrznych konfiguratorów pobierania, instalatorów, sieci peer-to-peer, nieoficjalnych witryn lub innych źródeł i narzędzi do pobierania lub instalowania aplikacji, plików. Powinny być pobierane z oficjalnych stron.

Wskazane jest również, aby nie pobierać ani nie instalować programów bez sprawdzenia „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawień, które mogą być dostępne w ich konfiguratorach pobierania lub instalatorów, a także nie klikać reklam, które mają na nich podejrzane strony. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Wygląd oszustwa Ripple Giveaway (GIF):

Wygląd oszustwa Ripple Giveaway

Tekst na tej oszukańczej stronie:

Giveaway Rules Bonus Terms Transactions To Participate
Official Ripple event 100.000.000 XRP
Brad Garlinghouse and Ripple believes that XRP will hit $10 by the end of 2021. To speed up the process of cryptocurrency mass adoption, we've decided to run a 100,000,000 XRP giveaway.

To Participate
More info
ABOUT GIVEAWAY
During this unique event we will give you a chance to win 100,000,000 XRP, have a look at the rules and don't miss on your chance! You can only participate once!

FUNDAMENTAL RULES
To participate you just need to send from 5 000 XRP to 1 000 000 XRP to the contribution address and we will immediately send you back 10 000 XRP to 2 000 000 XRP (x2) to the address you sent it from.

SPECIAL WELCOME BONUS
If you send 5,000+ XRP, you will be get 10,000+ XRP back
If you send 10,000+ XRP, you will be get 20,000+ XRP back
If you send 50,000+ XRP, you will be get 100,000+ XRP back
If you send 150,000+ XRP, you will be get 300,000+ XRP back
If you send 500,000+ XRP, you will be get 1,000,000+ XRP back
If you send 1,000,000+ XRP, you will be get 2,000,000+ XRP back
INSTRUCTIONS FOR PARTICIPATING IN THE DISTRIBUTION

To make a transaction, you can use any wallet or exchange to participate!

Once we receive your transaction, the outgoing transaction is processed to your address.

Once we receive your transaction, we will immediately send the requested amount back to you.

Every address that is sent too late, gets their XRP immediately sent back.

SHOW YOU PAYMENT DATA
LIVE TRANSACTIONS

ra14cUMNvdHfnoc5QBCHVYttcqobDyHoLw
Giveaway Rules Bonus Terms Transactions To Participate

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie PUA za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem oszustwo xrp giveaway, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome firefox menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem oszustwo xrp giveaway, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware oszustwo xrp giveaway ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat oszustwo xrp giveaway lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/22224-ripple-giveaway-scam

Najczęściej zadawane pytania (FAQ)

Co to jest oszustwo związane z rozdawaniem kryptowalut?

Oszustwo związane z kryptowalutami to rodzaj oszustwa polegającego na wysłaniu określonej ilości kryptowaluty i otrzymaniu większej kwoty w zamian. Zwykle takie oszustwa oferują podwojenie środków i twierdzą, że ilość rozdawanej kryptowaluty jest ograniczona.

Jaki jest cel oszustwa kryptowalutowego?

Celem takich oszustw jest nakłonienie niczego niepodejrzewających osób do przesłania kryptowaluty oszustom.

Wysłałem kryptowalutę oszustom, czy mogę odzyskać pieniądze?

Takie transakcje są praktycznie niewykrywalne, co oznacza, że nie będziesz w stanie odzyskać utraconych środków.

Dlaczego spotykam się z takimi oszustwami?

Zwykle takie oszustwa są dostarczane przez złośliwe witryny, których użytkownicy nie odwiedzają celowo. Strony te są otwierane przez obecne złośliwe aplikacje lub strony korzystające z podejrzanych sieci reklamowych.

Czy Combo Cleaner ochroni mnie przed fałszywymi konkursami i podobnymi oszustwami?

Combo Cleaner jest przeznaczony do skanowania każdej odwiedzanej witryny i jest w stanie wykryć złośliwe. Ta aplikacja poinformuje cię, że strona nie jest godna zaufania i ograniczy dostęp do niej.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo XRP giveaway kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo XRP giveaway na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.