FacebookTwitterLinkedIn

Uniknij zostania oszukanym przez oszustwo kryptowalutowe "Doge Giveaway"

Znany również jako: Oszukańcza witryna Doge Giveaway
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania oszustwa "Doge Giveaway"

Czym jest "Doge Giveaway"?

"Doge Giveaway" to oszustwo promowane na różnych zwodniczych witrynach. Obiecuje ponad dwukrotność wkładu kryptowaluty DOGE (Dogecoin), który wnoszą użytkownicy. Innymi słowy, użytkownicy mają wysłać co najmniej 5 000 w kryptowalucie DOGE, i odesłana zostanie do nich dwukrotność tej kwoty. Jednak niezależnie od ich wkładu – ofiary oszustwa nie otrzymają nic w zamian. Mówi się, że „Doge Giveaway" ma powstać w oparciu o ideę, że ta kryptowaluta „uczyni świat bardziej sprawiedliwym". Oszustwo twierdzi, że wierzy w to Elon Musk – magnat biznesowy, projektant przemysłowy, inżynier i dyrektor generalny zarówno SpaceX, jak i Tesli Inc. Należy podkreślić, że „Doge Giveaway" nie jest w żaden sposób powiązane z Elonem Muskiem ani korporacjami/firmami, z którymi jest związany. Wielu użytkowników nieumyślnie uzyskuje dostęp do zwodniczych/oszukańczych witryn za pośrednictwem błędnie wpisanych adresów URL lub przekierowań spowodowanych natrętnymi reklamami lub zainstalowanymi PUA (potencjalnie niechcianymi aplikacjami).

Oszustwo Doge Giveaway

Oszustwo „Doge Giveaway" stwierdza, że jego celem jest zachęcenie do masowego przyjęcia kryptowaluty DOGE. Program ma rzekomo rozdawać sto milionów Dogecoinów. Użytkownicy są zachęcani do udziału poprzez wpłacenie pięciu tysięcy (lub więcej) DOGE, a w ten sposób rzekomo otrzymają z powrotem dwukrotność przesłanej kwoty. Ponadto, istnieje „specjalna premia" w wysokości 10%, która zostanie dodana do podwojonej sumy składki. Jeśli użytkownicy spóźnią się z udziałem, oszustwo zapewnia, że ich wkład zostanie odesłany. Pięć tysięcy Dogecoinów (najmniejsza kwota, jaką użytkownicy mogą wysłać, aby ją podwoić) jest wartych około dwustu dolarów; jednak kursy kryptowalut stale się zmieniają, więc konwersja prawdopodobnie będzie niedokładna w przyszłości. Jak wspomniano na początku, „Doge Giveaway" jest oszustwem i wszelkie przesłane do niego wkłady nie zostaną zwrócone. Dlatego ufając temu oszustwu, użytkownicy poniosą straty finansowe.

Warto zauważyć, że oszustwa takie jak „Doge Giveaway" często działają razem z innymi programami. Na przykład w połączeniu z phishingiem - rodzajem oszustwa mającego na celu wyłudzenie poufnych/osobistych informacji od swoich ofiar. Interesujące dane obejmują (między innymi): nazwiska, adresy, e-maile, numery telefonów, dane logowania do konta/usługi/platformy (tj. nazwy użytkownika i hasła), dane konta bankowego i karty kredytowej itp. Zebrane informacje mogą być nadużywane na różne sposoby, np. wykorzystywane do innych programów, sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) itd. Oszuści są szczególnie zainteresowani kryptowalutami, ponieważ ich transakcje są trudne/niemożliwe do wyśledzenia. W związku z tym jest bardzo mało prawdopodobne, że ofiary odzyskają swoje straty lub że cyberprzestępcy zostaną skutecznie prześladowani. Podsumowując, ufając „Doge Giveaway" (lub podobnym oszustwom), użytkownicy mogą doświadczyć poważnych problemów z prywatnością, strat finansowych i innych poważnych problemów.

Potencjalnie niechciane aplikacje mogą wymusić otwarcie podejrzanych, zwodniczych, a nawet złośliwych witryn (np. promujących „Doge Giveaway"). Jednak PUA mogą mieć różne niewymienione i złośliwe zdolności, np. prowadzić natrętne kampanie reklamowe (adware), zmieniać przeglądarki (porywacz przeglądarki) itp. Co więcej, większość tych aplikacji może śledzić dane. PUA mogą śledzić aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane zapytania itp.) i zbierać zdobyte z nich wrażliwe informacje (adresy IP, geolokalizacje, a nawet dane osobowe). Następnie zarabia się na tych informacjach poprzez ich udostępnianie i/lub sprzedawanie stronom trzecim. Dlatego, aby zapewnić integralność urządzenia i prywatność użytkownika, wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki muszą zostać usunięte natychmiast po wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszukańcza witryna Doge Giveaway
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Oszustwo twierdzi, że wnosząc wkład w kryptowalutę DOGE, użytkownicy mogą podwoić zwrócone im sumy.
Adres portfela kryptowalutowego oszustów DNtu44cRemfJPcB3YaFK4tUZkW1Xmr1R8o (DOGE)
Powiązane domeny musk-in[.]com
Nazwy wykrycia (musk-in[.]com) Emsisoft (Phishing), ESTsecurity-Threat Inside (Phishing), Netcraft (Malicious), Spamhaus (Phishing), ESET (podejrzany), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Obsługiwany adres IP (musk-in[.]com) 190.115.30.171
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

"Generate Bitcoin", "BTC giveaway" i "Double Your Bitcoins" to kilka przykładów oszustw zorientowanych na kryptowalutę, a także "TikTok Followers Hack", "Fortnite Hack Generator", "Among Us Free Items", "Gift card giveaway" – te, które używają tego samego oszukańczego modelu. Internet jest pełen zwodniczych i złośliwych treści. Popularne oszustwa internetowe to: fałszywe prezenty i loterie z nagrodami, absurdalne okazje i oferty, ostrzeżenia, że urządzenie jest zainfekowane lub zagrożone, alerty, że element niezbędnego oprogramowania jest nieaktualny lub brakuje go, i wiele innych. Ze względu na powszechność takich oszustw zdecydowanie zaleca się zachowanie ostrożności podczas przeglądania.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

PUA mogą mieć „oficjalne" witryny promocyjne/do pobrania, które są często promowane przez oszukańcze lub złośliwe witryny. Aplikacje te można również pobrać/zainstalować razem z innymi produktami. Ta fałszywa technika marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania nazywana jest „sprzedażą wiązaną". Przyspieszanie procesów pobierania/instalacji (np. pomijanie kroków i sekcji itp.) zwiększa ryzyko wpuszczenia dołączonej zawartości do systemu. Do rozpowszechniania PUA używane są również natrętne reklamy. Po kliknięciu reklamy mogą uruchamiać skrypty, aby potajemnie je pobierać/instalować.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Ważne jest, aby sprawdzić produkty przed ich pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Ponadto należy używać wyłącznie oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Podejrzane źródła, np. nieoficjalne i bezpłatne witryny z hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer i inne zewnętrzne programy do pobierania oferują zwykle szkodliwe i/lub dołączone produkty. Zaleca się, aby podczas pobierania/instalowania przeczytać warunki, zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami, skorzystać z „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawień i zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Natrętne reklamy wydają się uzasadnione i nieszkodliwe; jednak przekierowują na niewiarygodne i podejrzane strony (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). W przypadku napotkania reklam i/lub przekierowań tego typu należy sprawdzić system, wykryć oraz natychmiast usunąć z niego wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Tekst prezenetowany w oszustwie "Doge Giveaway":

JOIN THE GIVEAWAY
Elon Musk believes that blockchain and Doge will make the world more fair. To speed up the process of cryptocurrency mass adoption, We decided to run 100 000 000 DOGE giveaway.

 

To participate you just need to send from 5 000 DOGE to 10 000 000 DOGE to the contribution address and we will immediately send you back 10 000 DOGE to 20 000 000 DOGE (x2 back) to the address you sent it from.

 

For example:

 

If you send 5 000 DOGE, you will be get 10 000 DOGE back.
If you send 10 000 DOGE, you will be get 20 000 DOGE back.
If you send 100 000 DOGE, you will be get 200 000 DOGE back.
If you send 1 000 000 DOGE, you will be get 2 000 000 DOGE back.
If you send 5 000 000 DOGE, you will be get 10 000 000 DOGE back.
If you send 10 000 000 DOGE, you will be get 20 000 000 DOGE back.

 

Contribution Special BONUS:

 

10 000 DOGE + = 1 000 DOGE BONUS
25 000 DOGE + = 2 500 DOGE BONUS
50 000 DOGE + = 5 000 DOGE BONUS
100 000 DOGE + = 10 000 DOGE BONUS
1 000 000 DOGE + = 100 000 DOGE BONUS
10 000 000 DOGE + = 1 000 000 DOGE BONUS
PAYMENT ADDRESS
You can send DOGE to the following address:

 

DNtu44cRemfJPcB3YaFK4tUZkW1Xmr1R8o

 

Copy Address to Clipboard
Waiting for payment

 

7 999 874 / 100 000 000

 

Last chance
to get your DOGE!

Wygląd oszustwa "Doge Giveaway" (GIF):

Wygląd oszustwa Doge Giveaway (GIF)

Kolejny przykład oszukańczej witryny z konkursem Dodge i motywem Elona Muska (dogeforyou[.]com):

Oszukańcza witryna z tematyką Elona Muska i Doge - dogeforyou.com (2021-04-20)

Prezentowany na niej tekst:

Giveaway Rules Bonus FAQ Transactions To join
Hurry up and take part in the giveaway of 500 000 000 DOGE
During this unique event we will give you a chance to win 500 000 000 DOGE, have a look at the rules and don't miss on your chance!

More info
Participate in the giveaway

DOGE 500 000 000
USD Dollar 150 000 000

Elon Musk Event 2021 Marketplace Price Predictions Live Event 500 000 000 DOGE Giveaway About

We believe that Blockchain and DOGE coin will make the world more fair. To speed up the process of cryptocurrency mass adoption, We decided to run 500 000 000 DOGE giveaway.

Rules

To participate you just need to send from 3 000 DOGE to 3 000 000 DOGE to the contribution address and we will immediately send you back from 6 000 DOGE to 6 000 000 DOGE (x2) to the address you sent it from.

Bonus

For example
If you send 10 000+ DOGE, you will get 20 000+ DOGE back.
If you send 50 000+ DOGE, you will get 100 000+ DOGE back.
If you send 100 000+ DOGE, you will get 200 000+ DOGE back.
If you send 150 000+ DOGE, you will get 300 000+ DOGE back.
If you send 250 000+ DOGE, you will get 500 000+ DOGE back.
If you send 500 000+ DOGE, you will get 1 000 000+ DOGE back.
Extra bonuses
10 000+ DOGE = 10% Bonus
25 000+ DOGE = 20% Bonus
100 000+ DOGE = 40% Bonus
500 000+ DOGE = 50% Bonus
You can only participate once.

71 215 016 DOGE already sent to participants!
Hurry up and take part in the giveaway!

Use this QR code to participate

71 215 016 DOGE
500 000 000 DOGE
You can send DOGE to the following address:
DD9f4kxzCpdeLXtCyBZrtsaRk5rufZdR5s

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie PUA za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem oszukańcza witryna doge giveaway, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem oszukańcza witryna doge giveaway, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem oszukańcza witryna doge giveaway, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware oszukańcza witryna doge giveaway ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat oszukańcza witryna doge giveaway lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/20223-doge-giveaway-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszukańcza witryna Doge Giveaway kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszukańcza witryna Doge Giveaway na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.