FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware LogarithmicList?

Znany również jako: Reklamy LogarithmicList
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest adware LogarithmicList?

LogarithmicList to potencjalnie niechciana aplikacja (PUA) zaprojektowana do generowania reklam i przejmowania kontroli nad przeglądarkami poprzez zmianę ich ustawień. Innymi słowy, ta aplikacja ma cechy aplikacji typu adware i porywacza przeglądarki. W większości przypadków użytkownicy przypadkowo pobierają i instalują aplikacje takie jak LogarithmicList.

Adware LogarithmicList

Szczegółowe informacje o adware LogarithmicList

Klikanie reklam generowanych przez aplikacje takie jak LogarithmicList nie jest bezpieczne — często są one używane do promowania witryn pobierania PUA, różnych podejrzanych stron zaprojektowanych w celu wyodrębniania poufnych informacji itd. W niektórych przypadkach te reklamy mogą powodować nieoczekiwane pobrania, a nawet instalacje.

Kilka przykładów witryn, które mogą otwierać reklamy generowane przez adware (w tym aplikację LogarithmicList), to "MALWARE DETECTED Action Required", "Device Infected After Visiting An Adult Website" i "Receive iPhone 12". Należy wspomnieć, że te reklamy mogą również otwierać złośliwe witryny.

Zwykle aplikacje obsługujące reklamy generują reklamy ankietowe, pop-up, kuponowe, banerowe itp. Oprócz ich wykorzystywania do reklamowania niewiarygodnych witryn, reklamy te zakrywają zawartość odwiedzanych witryn. Innym powodem, dla którego nie należy ufać aplikacji LogarithmicList, jest to, że promuje fałszywą wyszukiwarkę.

Wiadomo, że LogarithmicList zmienia adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty na adres fałszywej wyszukiwarki i nie pozwala użytkownikom na cofnięcie tych zmian. Fałszywe wyszukiwarki nie generują unikalnych wyników - większość z nich pokazuje wyniki generowane przez inne wyszukiwarki.

Należy wspomnieć, że fałszywe wyszukiwarki mogą wyświetlać wyniki generowane zarówno przez legalne, jak i niewiarygodne wyszukiwarki. W niektórych przypadkach mogą generować zwodnicze wyniki (promować podejrzane witryny) i wyświetlać reklamy. Tak czy inaczej, używanie fałszywych i podejrzanych wyszukiwarek nigdy nie jest bezpieczne.

Ponadto, możliwe jest, że LogarithmicList jest przeznaczona do zbierania informacji związanych z przeglądaniem, takich jak adresy IP, odwiedzane strony, wprowadzone zapytania wyszukiwania itd. Co więcej, może być zaprojektowana do zbierania danych kart kredytowych, nazw użytkowników, haseł i innych poufnych informacji. W takim przypadku zebrane informacje mogą zostać wykorzystane do złych celów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy LogarithmicList
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:AdAgent-L [Adw]), Combo Cleaner (Gen:Variant.Adware.MAC.AdLoad.8), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.C), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.h), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata informacji prywatnych.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Szczegółowe informacje o adware LogarithmicList

LogarithmicList jest niegodną zaufania aplikacją przeznaczoną do generowania reklam i zmuszania użytkowników do korzystania z fałszywej wyszukiwarki. Jest prawdopodobne, że LogarithmicList jest również przeznaczona do zbierania różnych danych. Jest dość podobna do DominantFormula, UpgradedPlatform, AnalyserKey i wielu innych PUA typu adware.

Jak zainstalowano LogarithmicList na moim komputerze?

Dość często użytkownicy powodują niechciane pobrania i instalacje, gdy programiści rozpowszechniają potencjalnie niechciane aplikacje, łącząc je z bezpłatnymi programami. Dokładniej, kiedy nie odrzucają niechcianych ofert. Zwykle oferty te można odrzucić za pomocą „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych podobnych ustawień lub odznaczając zaznaczone pola wyboru.

W innych przypadkach użytkownicy pobierają lub instalują PUA za pomocą fałszywych instalatorów lub reklam zaprojektowanych do wykonywania określonych skryptów. Aby nakłonić użytkowników do korzystania z fałszywych instalatorów lub klikania podejrzanych reklam, osoby stojące za nimi korzystają z podejrzanych i zwodniczych witryn.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie aplikacji z oficjalnych i godnych zaufania stron internetowych (oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków). Zewnętrzne programy do pobierania, instalatory innych firm, nieoficjalne strony, sieci peer-to-peer, takie jak klienci torrent, eMule itp., nie powinny być używane do pobierania lub instalowania jakichkolwiek plików lub aplikacji.

Zaleca się również sprawdzenie programów pobierania i instalatorów pod kątem potencjalnie niechcianych aplikacji oraz odznaczenie wszystkich niechcianych ofert przed zakończeniem pobierania i instalacji. Ponadto, nie zaleca się ufania reklamom wyświetlanym na podejrzanych stronach. Zwykle te reklamy są wykorzystywane do promowania niewiarygodnych witryn, a nawet do rozpowszechniania PUA.

I na koniec, nie powinno być żadnych niechcianych, podejrzanych rozszerzeń, wtyczek lub dodatków zainstalowanych w przeglądarce lub programów tego rodzaju zainstalowanych w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany LogarithmicList, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji LogarithmicList:

Pop-up adware logarithmiclist wyświetlany po zakończeniu instalacji

Folder zawartości LogarithmicList:

Folder zawartości adware logarithmiclist

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware LogarithmicList:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z LogarithmicList z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy logarithmiclist:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy logarithmiclist z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy logarithmiclist z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy logarithmiclist z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy logarithmiclist z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy LogarithmicList kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy LogarithmicList na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.