FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware AnalyserKey?

Znany również jako: Reklamy AnalyserKey
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest adware AnalyserKey?

AnalyserKey to oprogramowanie wspierane reklamami – generuje reklamy. Ma również cechy porywacza przeglądarki - zmienia ustawienia przeglądarki internetowej, aby promować fałszywą wyszukiwarkę. Jest prawdopodobne, że AnalyserKey również zbiera różne informacje. Zwykle użytkownicy nieumyślnie instalują aplikacje typu adware, ponieważ są one rozpowszechniane przy użyciu podejrzanych metod.

Adware AnalyserKey

Szczegółowe informacje o adware AnalyserKey

Dość często reklamy generowane przez aplikacje takie jak AnalyserKey są wykorzystywane do promowania podejrzanych witryn, na przykład witryn pobierania potencjalnie niechcianych aplikacji, stron zaprojektowanych w celu wydobywania danych osobowych. Ponadto, reklamy te mogą być zaprojektowane tak, aby powodować nieoczekiwane pobrania lub instalacje.

Kilka przykładów witryn, które mogą otwierać reklamy wygenerowane przez aplikację taką jak AnalyserKey, to "MALWARE DETECTED Action Required", "Receive iPhone 12" i "Apple Platform Security". W taki czy inny sposób te reklamy nie powinny być klikane. Zwykle aplikacje takie jak AnalyserKey generują reklamy banerowe, kuponowe, pop-up, ankietowe.

Co więcej, aplikacja ta zmienia ustawienia przeglądarki internetowej, takie jak adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty, na adres fałszywej wyszukiwarki – porywa przeglądarkę. Problem z fałszywymi wyszukiwarkami polega na tym, że mogą one generować zwodnicze wyniki (pokazywać w wynikach linki do potencjalnie złośliwych stron).

Zwykle użytkownicy nie mogą usunąć fałszywej wyszukiwarki (jej adresu) z ustawień, chyba że odinstalują porywacza przeglądarki. Innym powodem, dla którego nie należy instalować aplikacji takiej jak AnalyserKey, jest to, że może ona być zaprojektowana do zbierania różnych informacji (adresów IP, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, odwiedzanych witryn itd.).

W niektórych przypadkach aplikacje typu adware (podobne do AnalyserKey) mogą uzyskać dostęp do poufnych informacji, takich jak hasła, dane karty kredytowej, numery telefonów. Informacje zbierane przez tego typu aplikacje mogą być wykorzystywane na różne sposoby, na przykład do kradzieży tożsamości, kont osobistych, dokonywania nieautoryzowanych zakupów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy AnalyserKey
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Adload-AG [Adw]), Combo Cleaner (Adware.MAC.Generic.23268), ESET-NOD32 (wariant OSX/Adware.Synataeb.F), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.h), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata informacji prywatnych.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Ogólne informacje o adware AnalyserKey

AnalyserKey nie jest godną zaufania (ani użyteczną) aplikacją. Głównym celem tej aplikacji jest generowanie reklam i porywanie przeglądarek. W internecie jest wiele aplikacji, takich jak AnalyserKey. Niektóre przykłady to OnlineExplorer, DataBoost i InetImprovment. Zwykle użytkownicy instalują je nieumyślnie.

Jak adware AnalyserKey zostało zainstalowane na moim komputerze?

Często zdarza się, że użytkownicy powodują niechciane pobrania i instalacje za pośrednictwem programów do pobierania i instalatorów innych programów – gdy PUA są do nich dołączone jako opcjonalne oferty. W większości przypadków oferty pobrania lub zainstalowania PUA można odznaczyć w „Zaawansowanych", „Niestandardowych" lub innych ustawieniach albo odznaczając zaznaczone pola wyboru.

Użytkownicy wyrażają zgodę na pobranie lub zainstalowanie dodatkowych aplikacji, gdy pozostawią powyższe ustawienia bez zmian. Czasami użytkownicy powodują nieoczekiwane pobrania lub instalacje, klikając reklamy zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów. Warto wspomnieć, że tego typu aplikacje pojawiają się głównie na podejrzanych stronach.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się pobieranie programów z oficjalnych witryn oraz poprzez bezpośrednie linki do pobierania. Narzędzia i źródła, takie jak zewnętrzne programy do pobierania (i instalatory), klienci torrent, eMule (lub inne sieci peer-to-peer), nieoficjalne strony mogą być wykorzystywane do dystrybucji potencjalnie niechcianych, a nawet złośliwych aplikacji.

Zaleca się również sprawdzenie „Zaawansowanych", „Niestandardowych" i innych podobnych ustawień dowolnego konfiguratora pobierania lub instalatora i sprawdzenie, czy te ustawienia nie wspominają o niechcianych ofertach. Takie oferty należy odrzucić przed zakończeniem pobierania i instalacji. Dodatkowo zaleca się, aby nie ufać reklamom na podejrzanych witrynach.

Reklamy te mogą powodować pobieranie, instalację niechcianych aplikacji lub otwieranie różnych podejrzanych stron. Nieznane, niechciane lub podejrzane rozszerzenia, wtyczki lub dodatki zainstalowane w przeglądarce lub tego rodzaju programy zainstalowane w systemie operacyjnym powinny zostać usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany AnalyserKey, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Pop-up wyświetlany po zakończeniu instalacji AnalyserKey:

Pop-up wyświetlany po zakończeniu instalacji adware analyserkey

Folder zawartości AnalyserKey:

Folder zawartości adware analyserkey

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adwareAnalyserKey:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z AnalyserKey z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy analyserkey:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy analyserkey z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy analyserkey z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy analyserkey z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy analyserkey z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy AnalyserKey kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy AnalyserKey na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.