FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować aplikacje zaprojektowane do promowania myactualblog.com?

Znany również jako: Reklamy myactualblog.com
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest myactualblog[.]com?

Myactualblog[.]com to niewiarygodna strona zaprojektowana w celu nakłaniania odwiedzających do wyrażenia zgody na otrzymywanie powiadomień (wyświetlanie zwodniczych treści) i otwieranie innych podejrzanych stron. Jej funkcjonalność zależy od geolokalizacji odwiedzających. Warto wspomnieć, że użytkownicy nie odwiedzają celowo stron takich jak myactualblog[.]com.

Przekierowania pop-up myactualblog[.]com

Szczegółowe informacje o myactualblog[.]com i PUA

W większości przypadków witryny takie jak myactualblog[.]com są promowane za pośrednictwem niewiarygodnych reklam, witryn lub potencjalnie niechcianych aplikacji (PUA). Badania pokazują, że myactualblog[.]com ładuje zwodniczą wiadomość zachęcającą odwiedzających do kliknięcia przycisku „Zezwól", aby kontynuować oglądanie filmu.

Podobnie jak większość witryn tego typu, myactualblog[.]com wykorzystuje technikę przynęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do umożliwienia jej wyświetlania powiadomień. Zdecydowanie zaleca się, aby nie zezwalać takim witrynom na wyświetlanie powiadomień. Zwykle ich powiadomienia zawierają zwodnicze reklamy, linki do podejrzanych stron internetowych itp.

Ponadto, myactualblog[.]com może otwierać witryny zaprojektowane w celu nakłaniania odwiedzających do podania danych osobowych, pobrania i zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji (takich jak porywacze przeglądarki, aplikacje typu adware i inne podejrzane strony. Jednak myactualblog[.]com może otwierać również legalne strony.

W czasie badań myactualblog[.]com otwierała stronę internetową gry World of Tanks. Często zdarza się, że osoby obsługujące strony takie jak myactualblog[.]com otrzymują opłatę za polecenie, gdy użytkownicy utworzą konta, kupią usługi lub produkty na stronach otwieranych za pośrednictwem witryn takich jak myactualblog[.]com. Tak czy inaczej, zaleca się, aby nie ufać tym witrynom.

Jak wspomniano wcześniej, strony takie jak myactualblog[.]com są często promowane za pośrednictwem potencjalnie niechcianych aplikacji. Często zdarza się, że aplikacje tego rodzaju są przeznaczone do zbierania danych związanych z przeglądaniem i innych. Na przykład takich danych, jak adresy protokołu internetowego, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzanych witryn, geolokalizacje itp.

Ponadto, tego rodzaju aplikacje mogą być zaprojektowane do zbierania poufnych informacji (np. danych karty kredytowej, haseł). Oprócz tego PUA mogą generować reklamy (np. pop-up, kuponowe, banerowe, ankietowe). Warto zauważyć, że reklamy wyświetlane przez PUA często są wykorzystywane do promowania podejrzanych stron internetowych lub powodowania niechcianych pobrań i instalacji.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy myactualblog.com
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Obsługiwany adres IP 139.45.197.170
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy myactualblog.com, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Ogólne informacje o potencjalnie niechcianych aplikacjach

Myactualblog[.]com jest podobna do snappeared[.]website, goodsurvey365[.]org, asoursuls[.]com i wielu innych witryn tego rodzaju. Wspólną cechą większości z nich jest to, że używają pewnej techniki zachęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do umożliwienia im wyświetlania powiadomień i otwierania innych podejrzanych witryn.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

W większości przypadków użytkownicy nieoczekiwanie i nieświadomie pobierają oraz instalują różne potencjalnie niechciane aplikacje. Zwykle dzieje się tak, gdy tego rodzaju aplikacje są dystrybuowane poprzez dołączenie ich do innych programów. Dokładniej, gdy te aplikacje są dołączone w konfiguratorach pobierania i instalatorach jako dodatkowe oferty, a użytkownicy nie usuwają ich zaznaczenia.

Zwykle oferty pobrania lub zainstalowania dołączonych aplikacji można znaleźć i odrzucić, odznaczając zaznaczone pola wyboru lub korzystając z dostępnych „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych ustawień/opcji. Zwykle użytkownicy nie wiedzą, że powyższe ustawienia mogą służyć do odznaczenia oferowanych aplikacji lub zapominają o sprawdzeniu i zmianie tych ustawień.

W niektórych przypadkach użytkownicy powodują nieoczekiwane pobrania i instalacje, klikając zwodnicze reklamy zaprojektowane do wykonywania określonych skryptów. Z reguły reklamy te pojawiają się na podejrzanych stronach internetowych. Te reklamy mogą być również generowane przez PUA. Kiedy te reklamy nie powodują nieoczekiwanych pobrań lub instalacji, otwierają podejrzane strony internetowe.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzanie konfiguratorów pobierania i instalatorów, które mają takie ustawienia, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane", „Własne" lub zaznaczone pola wyboru. Często zdarza się, że te programy do pobierania i instalatory są używane do dystrybucji potencjalnie niechcianych aplikacji. Niechciane oferty można odrzucić przed zakończeniem pobierania i instalacji.

Oprogramowanie (i pliki) należy pobierać z oficjalnych witryn oraz poprzez bezpośrednie linki. Inne źródła również mogą być wykorzystywane do dystrybucji niechcianych, potencjalnie złośliwych programów. Na przykład zewnętrzne programy do pobierania (i instalatory), nieoficjalne witryny, sieci peer-to-peer, takie jak klienci torrent, eMule), strony z bezpłatnym hostingiem plików.

Dodatkowo, odradza się klikanie reklam, które pojawiają się na podejrzanych stronach. Reklamy te mogą być zaprojektowane w celu promowania podejrzanych witryn lub powodowania niechcianych pobrań lub instalacji. Niechciane, nieznane lub podejrzane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki zainstalowane w przeglądarce (lub tego rodzaju programy zainstalowane w systemie operacyjnym) powinny zostać usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny myactualblog[.]com (GIF):

Wygląd witryny myactualblog[.]com (GIF)

Powiadomienia z myactualblog[.]com:

Powiadomienie reklamowe myactualblog.com 2 powiadomienie reklamowe myactualblog.com

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Google Chrome (PC)

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Google Chrome (Android)

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" obok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Mozilla Firefox (Android)

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia"
 • Kliknij „Uprawnienia witryny" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu i wybierz „Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL w sekcji „Zezwalaj", a następnie kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się monit o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Microsoft Edge (PC)

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Wyłącz powiadomienia przeglądarki w przeglądarce Safari (Mac)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy myactualblog.com: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy myactualblog.com. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware myactualblog[.]com za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania myactualblog[.]com, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam myactualblog[.]com z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam myactualblog[.]com z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy myactualblog.com, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam myactualblog[.]com z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam myactualblog[.]com z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy myactualblog.com, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy myactualblog.com ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy myactualblog.com lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/21311-myactualblog-com-ads

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy myactualblog.com kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy myactualblog.com na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy myactualblog.com dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.