FacebookTwitterLinkedIn

Jak usnąć aplikacje zaprojektowane do otwierania goodsurvey365.org?

Znany również jako: Reklamy goodsurvey365.org
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Czym jest goodsurvey365[.]org?

Goodsurvey365[.]org to strona przeznaczona do promowania innych stron internetowych (głównie podejrzanych) i ładowania fałszywych ankiet. Jej funkcjonalność zależy od adresu IP odwiedzającego. Istnieje wiele przykładów stron takich jak goodsurvey365[.]org, niektóre z nich to junesmile[.]xyz, zpreland[.]com i reverscaptcha[.]com.

Przekierowania pop-up goodsurvey365[.]org

Szczegółowe informacje o goodsurvey365[.]org

Warto wspomnieć, że użytkownicy rzadko odwiedzają samodzielnie strony takie jak goodsurvey365[.]org. Zwykle strony te są otwierane przez zwodnicze reklamy, inne podejrzane witryny i potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Zazwyczaj użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują wyżej wymienione aplikacje.

W czasie badania, goodsurvey365[.]org ładowała ankietę z pytaniami o płeć i wiek. Po udzieleniu odpowiedzi na te pytania goodsurvey365[.]org otwierała stronę internetową gry World Of Tanks. Osoby stojące za goodsurvey365[.]org otrzymują opłatę za polecenie, gdy użytkownicy utworzą konto na tej witrynie z grami za pośrednictwem tej strony.

Goodsurvey365[.]org może również otwierać inne, podejrzane witryny. Przykładami podobnych stron są "Chance To Win The Brand New Playstation 5", "Norton Antivirus 2021 Update" lub "Instagram Copyright Infringement". Ponadto, może ona otwierać strony zaprojektowane w celu nakłonienia użytkowników do zainstalowania adware, porywaczy przeglądarki (lub innych PUA).

Ponadto, goodsurvey365[.]org prosi o pozwolenie na wyświetlanie powiadomień. Zwykle witryny takie jak ta wykorzystują pewną technikę przynęty do kliknięcia, aby nakłonić odwiedzających do wyrażenia zgody na wyświetlanie ich powiadomień (kliknięcie przycisku „Zezwól"). Tak czy inaczej, zdecydowanie nie zaleca się zezwalania stronom takim jak goodsurvey365[.]org na wyświetlanie powiadomień.

Jak wspomniano wcześniej, strony takie jak goodsurvey365[.]org często są promowane za pośrednictwem potencjalnie niechcianych aplikacji. Warto wspomnieć, że aplikacje tego typu często są przeznaczone do zbierania różnych informacji i generowania reklam. W niektórych przypadkach aplikacje tego rodzaju mogą być złośliwe.

Przykładami danych zbieranych przez PUA są adresy IP, geolokalizacje, odwiedzane strony internetowe. Mogą one być zaprojektowane do zbierania poufnych informacji, takich jak hasła, czy dane karty kredytowej. Co gorsza, zebrane informacje mogą zostać wykorzystane do złośliwych celów, na przykład do kradzieży tożsamości, kont internetowych.

Reklamy generowane przez PUA (banerowe, kuponowe, pop-up, ankietowe itp.) mają zwykle na celu promowanie podejrzanych witryn. W niektórych przypadkach reklamy te mogą być wykorzystywane do rozpowszechniania PUA — mogą one pobierać lub nawet instalować niechciane aplikacje, uruchamiając określone skrypty. Dlatego zdecydowanie zaleca się, aby nie klikać tych reklam.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy goodsurvey365.org
Typ zagrożenia Reklamy powiadomień push, niechciane reklamy, reklamy pop-up
Obsługiwany adres IP 172.67.75.138
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje (adware)
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy goodsurvey365.org, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Ogólne informacje o potencjalnie niechcianych aplikacjach i takich stronach, jak goodsurvey365[.]org

Podsumowując, zaleca się unikanie odwiedzania stron takich jak goodsurvey365[.]org lub posiadania potencjalnie niechcianych aplikacji zainstalowanych w przeglądarkach lub komputerach. Obie służą do promowania innych podejrzanych witryn i aplikacji. Warto wspomnieć, że PUA mogą być reklamowane jako legalne i przydatne aplikacje.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Zwykle użytkownicy pobierają i instalują potencjalnie niechciane aplikacje, klikając zwodnicze reklamy zaprojektowane do uruchamiania określonych skryptów lub razem z innymi programami, które zawierają te PUA dołączone w swoich konfiguratorach pobierania lub instalatorach jako dodatkowe oferty. Tak czy inaczej, nieświadomie je pobierają lub instalują.

Użytkownicy mogą odrzucić niechciane oferty za pomocą „Niestandardowych", „Zaawansowanych", „Własnych" lub innych ustawień lub odznaczając pola wyboru, które mają te programy pobierania lub instalacji. Użytkownicy pobierają lub instalują potencjalnie niechciane aplikacje wraz z pożądanymi programami, gdy pozostawiają powyższe ustawienia bez zmian.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby nie używać zewnętrznych programów do pobierania, instalatorów, nieoficjalnych witryn, sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule), jako narzędzi do pobierania lub instalowania programów, plików – często mogą one służyć do rozsyłania niechcianych aplikacji. Zaleca się korzystanie z oficjalnych witryn i bezpośrednich linków.

Należy sprawdzić programy pobierania i instalacji, które mają jakiekolwiek ustawienia (takie jak „Zaawansowane", „Niestandardowe", „Własne") lub zaznaczone pola wyboru. W większości przypadków te konfiguratory pobierania i instalacji mają dołączone opcjonalne oferty. Dlatego pobieranie i instalacje powinny zostać zakończone po usunięciu zaznaczenia wszystkich niechcianych aplikacji.

Nie należy ufać (klikać) reklamom pojawiającym się na podejrzanych stronach. Najczęściej te reklamy mają na celu otwieranie podejrzanych witryn. W niektórych przypadkach mogą uruchamiać skrypty przeznaczone do pobierania i instalacji. Wszelkie podejrzane lub nieznane programy zainstalowane w przeglądarce internetowej lub komputerze powinny zostać usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd witryny goodsurvey365[.]org (GIF):

Wygląd witryny goodsurvey365[.]org (GIF)

Powiadomienie z goodsurvey365[.]org:

Powiadomienie reklamowe goodsurvey365.org

WAŻNA UWAGA! Ta zwodnicza strona prosi o włączenie powiadomień przeglądarki internetowej.

Dlatego przed rozpoczęciem wykonaj następujące kroki:

Google Chrome (PC):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Ustawienia", przewiń w dół i kliknij "Zaawansowane"
 • Przewiń w dół do sekcji "Prywatność i bezpieczeństwo", wybierz "Ustawienia treści", a następnie "Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL i kliknij "Blokuj" lub "Usuń" (jeśli klikniesz "Usuń" i ponownie wejdziesz na złośliwą stronę, pojawi się prośba o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Google Chrome

Google Chrome (Android):

 • Kliknij przycisk Menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu ekranu i kliknij "Ustawienia"
 • Przewiń w dół, kliknij "Ustawienia strony", a następnie "Powiadomienia"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL i kliknij je jeden po drugim
 • Wybierz "Powiadomienia" w sekcji "Pozwolenia" i ustaw przycisk na "WYŁ."

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Android Google Chrome

Mozilla Firefox:

 • Kliknij przycisk Menu (trzy paski) w prawym górnym rogu ekranu
 • Wybierz "Opcje" i na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu kliknij "Prywatność i bezpieczeństwo"
 • Przewiń w dół do sekcji "Pozwolenia" i kliknij dwukrotnie przycisk "Ustawienia" obok "Powiadomień"
 • W otwartym oknie znajdź wszystkie podejrzane adresy URL, kliknij menu i wybierz "Blokuj"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Mozilla Firefox

Microsoft Edge:

 • Kliknij przycisk menu (trzy kropki) w prawym górnym rogu okna Edge i wybierz „Ustawienia"
 • Kliknij „Uprawnienia witryny" na pasku narzędzi po lewej stronie ekranu i wybierz „Powiadomienia"
 • Kliknij trzy kropki po prawej stronie każdego podejrzanego adresu URL w sekcji „Zezwalaj", a następnie kliknij „Zablokuj" lub „Usuń" (jeśli klikniesz „Usuń" i ponownie odwiedzisz złośliwą witrynę, pojawi się monit o ponowne włączenie powiadomień)

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Microsoft Edge

Safari (Mac):

 • Kliknij przycisk "Safari" w lewym górnym rogu ekranu i wybierz "Preferencje..."
 • Wybierz zakładkę "Witryny", a następnie w lewym panelu wybierz sekcję "Powiadomienia"
 • Sprawdź podejrzane adresy URL i dla każdej z nich zastosuj opcję "Odmów"

Wyłącz powiadomienia pop-up w przeglądarce Safari

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy goodsurvey365.org: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy goodsurvey365.org. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adware goodsurvey365[.]org za pomocą Panelu sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, która powoduje przekierowania goodsurvey365[.]org, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie reklam goodsurvey365[.]org z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie reklam goodsurvey365[.]org z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy goodsurvey365.org, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie reklam goodsurvey365[.]org z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie reklam goodsurvey365[.]org z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy goodsurvey365.org, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

 • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy goodsurvey365.org ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy goodsurvey365.org lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/21299-goodsurvey365-org-ads

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy goodsurvey365.org kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy goodsurvey365.org na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy goodsurvey365.org dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.