FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware AdvancedSprint z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy AdvancedSprint
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć adware AdvancedSprint z Mac?

Czym jest AdvancedSprint?

AdvancedSprint to nieuczciwe oprogramowanie sklasyfikowane jako adware. Ta aplikacja ma cechy porywacza przeglądarki. W związku z tym prowadzi natrętne kampanie reklamowe i promuje fałszywe wyszukiwarki, zmieniając ustawienia przeglądarki. Ponadto, większość typów adware i porywaczy przeglądarki zbiera informacje związane z przeglądaniem. Ze względu na podejrzane techniki wykorzystywane do dystrybucji AdvancedSprint, jest ono sklasyfikowane jako PUA (potencjalnie niechciana aplikacja). Zaobserwowano, że AdvancedSprint rozprzestrzenia się za pośrednictwem fałszywych aktualizacji Adobe Flash Player. Warto wspomnieć, że nielegalne aktualizacje/instalatory oprogramowania rozpowszechniają nie tylko PUA, ale są również wykorzystywane do rozsyłania trojanów, ransomware i innego złośliwego oprogramowania.

Wiadomość z błędem wyświetlana, gdy adware RecordMapper jest zainstalowane

Adware wyświetla reklamy banerowe, pop-up, ankietowe, kuponowe i inne natrętne. Poważnie obniżają one jakość przeglądarki, nakładając się na zawartość strony i spowalniając szybkość przeglądania. Ponadto, po kliknięciu natrętne reklamy przekierowują do niewiarygodnych/złośliwych witryn, a niektóre mogą uruchamiać skrypty w celu potajemnego pobierania/instalowania oprogramowania (np. PUA).

Porywacze przeglądarki przypisują fałszywe adresy wyszukiwania jako stronę główną przeglądarki, domyślną wyszukiwarkę i adresy URL nowej karty/okna. Dlatego mając zainstalowanego porywacza przeglądarki: każda otwarta nowa karta/okno przeglądarki i hasło wyszukiwania wpisywane w pasek adresu URL – przekierowują na promowany adres. Fałszywe wyszukiwarki zwykle nie są w stanie samodzielnie zapewnić wyników wyszukiwania. Mają tendencję do przekierowywania (lub powodowania łańcuchów przekierowań kończących się na) do Google, Yahoo, Bing i innych legalnych. Porywacze przeglądarki mogą cofnąć wszelkie zmiany, które użytkownicy próbują wprowadzić w swoich przeglądarkach i/lub całkowicie ograniczyć/odmówić dostępu do ustawień przeglądarki.

Co więcej, większość PUA (w tym adware i porywacze przeglądarki) ma możliwość śledzenia danych. Monitorują aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony internetowe, wpisywane zapytania wyszukiwania itp.) i zbierają pozyskiwane z nich poufne informacje (adresy IP, geolokalizacje, a nawet dane umożliwiające identyfikację). Zebrane dane są następnie udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Podsumowując, niechciane oprogramowanie może powodować infekcje systemowe, poważne problemy z prywatnością, straty finansowe i prowadzić do kradzieży tożsamości. Aby chronić bezpieczeństwo urządzenia i użytkownika, wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki muszą zostać niezwłocznie usunięte.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy AdvancedSprint
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata informacji prywatnych.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

ValidMemory, WizardUpdate, RecordMapper, OperativeDock - to tylko niektóre przykłady aplikacji typu adware. Wyglądają zwyczajnie i oferują „użyteczne" funkcje. Reklamowane funkcje rzadko jednak działają. W rzeczywistości dotyczy to praktycznie wszystkich PUA. Jedynym celem niechcianego oprogramowania jest generowanie przychodów kosztem użytkownika. Dlatego zamiast dotrzymywać jakichkolwiek obietnic, PUA mogą prowadzić natrętne kampanie reklamowe, przejmować kontrolę nad przeglądarkami, powodować przekierowania i zbierać wrażliwe informacje.

Jak zainstalowano AdvancedSprint na moim komputerze?

PUA są dystrybuowane za pośrednictwem programów do pobierania/instalacji innego oprogramowania. Ta zwodnicza metoda marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłych produktów nazywa się „sprzedażą wiązaną". Przyspieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków, używanie wstępnie ustawionych opcji itp.) zwiększa ryzyko niezamierzonego wpuszczenia do systemu dołączonych produktów. Natrętne reklamy również rozpowszechniają PUA. Po kliknięciu, reklamy mogą uruchamiać skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania tych aplikacji bez zgody użytkownika. Niektóre PUA mają „oficjalne" witryny promocyjne/do pobrania.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzenie produktów przed ich pobraniem/instalacją lub zakupem w celu zweryfikowania ich legalności. Ponadto, należy korzystać wyłącznie z oficjalnych i wiarygodnych źródeł pobierania. Podejrzane kanały pobierania (np. nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostingu plików, sieci udostępniania peer-to-peer i inne zewnętrzne narzędzia do pobierania) często oferują dołączone produkty. Zaleca się, aby podczas pobierania/instalowania zapoznać się z warunkami, sprawdzić wszystkie możliwe opcje, skorzystać z „Niestandardowych" lub „Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Równie ważne jest zachowanie ostrożności podczas przeglądania. Natrętne reklamy wydają się uzasadnione i nieszkodliwe; jednak przekierowują do niewiarygodnych i podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych i wielu innych). W przypadku napotkania reklam i/lub przekierowań tego rodzaju, system musi zostać sprawdzony, a wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki wykryte i natychmiast z niego usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany AdvancedSprint, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Tekst prezentowany w okienku pop-up wyświetlanym, gdy obecne jest adware AdvancedSprint:

"AdvancedSprintd" will damage your computer.

 

This file was downloaded on an unknown date.

Zwodniczy instalator (fałszywy aktualizator Flash Player) promujący adware AdvancedSprint:

Pierwszy krok instalacji:

Zwodniczy instalator używany do promowania adware AdvancedSprint (krok 1)

Drugi krok instalacji:

Zwodniczy instalator używany do promowania adware AdvancedSprint (krok 2)

Pliki powiązane z adware AdvancedSprint, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/.[random_string]/Services/com.AdvancedSprint.service.app
  • ~/Library/LaunchAgents/com.AdvancedSprint.service.plist
  • /Library/Application Support/.[random_string]/System/com.AdvancedSprint.system
  • /Library/LaunchDaemons/com.AdvancedSprint.system.plist

WAŻNA UWAGA! W niektórych przypadkach złośliwe aplikacje, takie jak AdvancedSprint, zmieniają systemowe ustawienia serwera proxy, powodując w ten sposób niechciane przekierowania do różnych podejrzanych witryn.

Przekierowania prawdopodobnie pozostaną nawet po usunięciu samej aplikacji. Dlatego będziesz musiał przywrócić je ręcznie.

Krok 1: Kliknij ikonę koła zębatego w Docku, aby przejść do ustawień systemu. Jeśli ikona nie jest obecna w Docku, możesz ją znaleźć w Launchpadzie.

Zmiana ustawień proxy - przejdź do ustawień systemowych

Krok 2: Przejdź do ustawień sieci.

Zmiana ustawień proxy - przejdź do ustawień sieciowych

Krok 3: Wybierz podłączoną sieć i kliknij „Zaawansowane...".

Zmiana ustawień proxy - wybierz podłączoną sieć i kliknij Zaawansowane...

Krok 4: Kliknij zakładkę „Proxy" i odznacz wszystkie protokoły. Powinieneś także ustawić domyślne ustawienia każdego protokołu - "*.local, 169.254/16".

Zmiana ustawień proxy - odznacz wszystkie opcje i ustaw ich ustawienia na domyślne

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware AdvancedSprint przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware AdvancedSprint:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z AdvancedSprint z twojego folderu „Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy advancedsprint:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy advancedsprint z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy advancedsprint z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy advancedsprint z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy advancedsprint z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy AdvancedSprint kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy AdvancedSprint na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.