FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware BoostConsole z systemu?

Znany również jako: Reklamy BoostConsole
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć BoostConsole z Mac?

Czym jest BoostConsole?

BoostConsole ma na celu generowanie niechcianych reklam i zmianę ustawień przeglądarki w celu promowania fałszywej wyszukiwarki. Działa jako oprogramowanie wspomagane reklamami i porywacz przeglądarki. Prawdopodobnie BoostConsole działa również jako narzędzie zbierania danych. Z reguły użytkownicy nieumyślnie pobierają i instalują programy tego typu. Dlatego są one nazywane potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA). Zwykle PUA są dystrybuowane przy użyciu zwodniczych technik. Wiadomo, że BoostConsole jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora Adobe Flash Player.

Adware BoostConsole

Aplikacje takie jak BoostConsole generują przychody dla swoich programistów, automatycznie generując reklamy, na przykład kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up. Reklamy generowane przez aplikacje takie jak BoostConsole są często wykorzystywane do reklamowania podejrzanych witryn (na przykład oszustw typu "Chance To Win The Brand New Playstation 5"). Co gorsza, ich reklamy mogą być wykorzystywane do dystrybucji PUA: po kliknięciu mogą uruchamiać określone skrypty przeznaczone do pobierania lub nawet instalowania niechcianego oprogramowania. Dlatego zaleca się, aby nie ufać żadnym reklamom generowanym przez aplikacje typu adware, takie jak BoostConsole. Innym powodem, dla którego nie należy pobierać i instalować BoostConsole, jest to, że ta aplikacja została zaprojektowana do porywania przeglądarek poprzez zmianę ich ustawień. Dokładniej, zmienia adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty na adres fałszywej wyszukiwarki. Często zdarza się, że fałszywe wyszukiwarki wyświetlają wyniki generowane przez legalną wyszukiwarkę, na przykład Google lub Yahoo. Mogą jednak służyć do promowania podejrzanych, potencjalnie złośliwych witryn (generujących zwodnicze wyniki). W taki czy inny sposób korzystanie z fałszywych wyszukiwarek nie jest bezpieczne. Warto zauważyć, że ich wyniki mogą zawierać niechciane reklamy.

Ponadto, aplikacje takie jak BoostConsole często są przeznaczone do zbierania adresów protokołu internetowego, odwiedzanych adresów, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, geolokalizacji i innych szczegółów związanych z przeglądaniem internetu przez użytkownika. Istnieje jednak wiele aplikacji, takich jak BoostConsole, które mogą uzyskiwać dostęp do danych osobowych, takich jak dane karty kredytowej, hasła, numery telefonów i inne tego rodzaju dane. Potencjalnie niechciane aplikacje, które mogą uzyskać dostęp do poufnych informacji, należy jak najszybciej odinstalować – zebrane przez nie informacje mogą zostać wykorzystane do złośliwych celów. Mogą również zostać użyte do kradzieży kont osobistych, fałszowania tożsamości, dokonywania nieautoryzowanych zakupów, transakcji itd. Dlatego użytkownicy, którzy mają zainstalowane aplikacje takie jak BoostConsole w przeglądarce lub systemie operacyjnym, mogą ponieść straty pieniężne, utracić dostęp do kont osobistych, stać się ofiarami kradzieży tożsamości lub napotkać inne problemy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy BoostConsole
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia (BoostConsole.system) Avast (MacOS:Adload-AM [Trj]), AVG (MacOS:Adload-AM [Trj]), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AE), Fortinet (OSX/Adload.AE!tr.dldr), Pełna lista (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (BoostConsole.service) Avast (MacOS:Adload-AM [Trj]), AVG (MacOS:Adload-AM [Trj]), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AE), Fortinet (OSX/Adload.AE!tr.dldr), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy BoostConsole, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

BoostConsole jest podobna do EssentialDesktop, ConfigProgress, TypicalProcess i wielu innych aplikacji typu adware, które są zaprojektowane nie tylko do generowania reklam, ale także do zmiany ustawień przeglądarki w celu promowania określonego adresu (zwykle fałszywej wyszukiwarki). Warto zauważyć, że aplikacje takie jak BoostConsole są reklamowane jako przydatne i (lub) zamaskowane jako legalne aplikacje (np. Adobe Flash Player). W taki czy inny sposób zdecydowanie odradza się instalowanie jakiegokolwiek adware lub porywacza przeglądarki w przeglądarce lub systemie operacyjnym i jak najszybsze usunięcie już zainstalowanych PUA.

Jak zainstalowano BoostConsole na moim komputerze?

Jak wspomniano w pierwszym akapicie, aby nakłonić użytkowników do zainstalowania niechcianej aplikacji BoostConsole, jej programiści używają fałszywego instalatora, który udaje instalator Adobe Flash Playera. Jest wiele PUA, które są dystrybuowane za pomocą tej metody. Należy wspomnieć, że fałszywe instalatory mogą być złośliwe – mogą być przeznaczone do instalowania ransomware, trojanów lub innego złośliwego oprogramowania. Ponadto popularne jest rozpowszechnianie PUA poprzez dołączenie ich do innych programów (poprzez dołączanie ich do konfiguratorów pobierania/instalacji innych programów). Z reguły użytkownicy mogą znaleźć informacje o dodatkowych pobraniach, instalacjach i odrzucić niechciane oferty za pomocą „Niestandardowych", „Zaawansowanych", „Własnych" itp. ustawień lub odznaczając zaznaczone pola wyboru. Użytkownicy, którzy pobierają lub instalują programy dołączone do PUA bez zmiany tych ustawień, pobierają lub instalują również te PUA. W niektórych przypadkach PUA są rozpowszechniane za pośrednictwem zwodniczych reklam. Dokładniej, reklamy są projektowane tak, aby uruchamiały określone skrypty. Użytkownicy powodują niechciane pobrania i instalacje, klikając je.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Konfiguratory pobierania i instalacji, które mają takie pola wyboru lub ustawienia, jak „Zaawansowane", „Niestandardowe" czy „Własne", są często używane do dystrybucji PUA. Dlatego zaleca się sprawdzenie tych ustawień i sprawdzenie, czy można ich użyć do odrzucenia niechcianych ofert przed zakończeniem pobierania i instalacji. Pliki i aplikacje należy pobierać z oficjalnych stron i za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Często zdarza się, że do dystrybucji niechcianych, potencjalnie złośliwych aplikacji używane są inne źródła. Kilka przykładów podejrzanych źródeł pobierania programów lub plików to sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule), nieoficjalne witryny, witryny z bezpłatnym hostingiem plików, zewnętrzne programy do pobierania. Jak wspomniano w poprzednim akapicie, instalatory innych firm mogą być również używane do dystrybucji niechcianego oprogramowania. Innym sposobem uniknięcia niechcianych pobrań lub instalacji jest unikanie klikania reklam, które zawierają podejrzane witryny. Powszechne jest, że te reklamy są używane do promowania podejrzanych witryn lub dystrybucji (pobierania lub instalowania) niechcianych aplikacji. Niechciane, podejrzane wtyczki, dodatki lub rozszerzenia zainstalowane w przeglądarce powinny zostać usunięte. Programy tego rodzaju, które są zainstalowane w systemie operacyjnym, również należy odinstalować. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany BoostConsole, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okienko pop-up wyświetlane, gdy w systemie jest obecne adware BoostConsole:

Okienko pop-up adware boostconsole, które może się pojawić po zainstalowaniu boostconsole

Tekst w tym okienku pop-up:

"BoostConsole" will damage your computer.

This file was downloaded on an unknown date.
 
OK
Show in Finder

Zwodniczy instalator aplikacji promujący adware BoostConsole (pierwszy krok instalacji):

Zwodniczy instalator używany do promowania adware BoostConsole

Zwodniczy instalator aplikacji promujący adware BoostConsole (drugi krok instalacji):

Konfigurator adware boostconsole krok 2

Pliki powiązane z adware BoostConsole, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/.[random_string]/Services/com.BoostConsole.service.app
  • ~/Library/LaunchAgents/com.BoostConsole.service.plist
  • /Library/Application Support/.[random_string]/System/com.BoostConsole.system
  • /Library/LaunchDaemons/com.BoostConsole.system.plist

WAŻNA UWAGA! W niektórych przypadkach złośliwe aplikacje, takie jak BoostConsole, zmieniają systemowe ustawienia serwera proxy, powodując w ten sposób niechciane przekierowania do różnych podejrzanych witryn.

Przekierowania prawdopodobnie pozostaną nawet po usunięciu samej aplikacji. Dlatego będziesz musiał przywrócić je ręcznie.

Krok 1: Kliknij ikonę koła zębatego w Docku, aby przejść do ustawień systemu. Jeśli ikona nie jest obecna w Docku, możesz ją znaleźć w Launchpadzie.

Zmiana ustawień proxy - przejdź do ustawień systemu

Krok 2: Przejdź do ustawień sieci.

Zmiana ustawień proxy - przejdź do ustawień sieciowych

Krok 3: Wybierz podłączoną sieć i kliknij "Zaawansowane...".

Zmiana ustawień proxy - wybierz podłączoną sieć i kliknij Zaawansowane...

Krok 4: Kliknij zakładkę „Proxy" i odznacz wszystkie protokoły. Powinieneś także ustawić domyślne ustawienia każdego protokołu - "*.local, 169.254/16".

Zmiana ustawień proxy - odznacz wszystkie opcje i przywróć ich ustawienia domyślne

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy BoostConsole: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy BoostConsole. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware BoostConsole przy użyciu Combo Cleaner:

Usuwanie adware BoostConsole:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z BoostConsole z twojego folderu "Aplikacje":

Usuwanie porywacza przeglądarki mac z folderu aplikacji

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy boostconsole:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy boostconsole z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy boostconsole z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy boostconsole z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy boostconsole z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy BoostConsole kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy BoostConsole na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy BoostConsole dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraWybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.