FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować niechcianą aplikację SuperRegistryCleaner?

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja SuperRegistryCleaner
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania SuperRegistryCleaner

Czym jest SuperRegistryCleaner?

SuperRegistryCleaner to podejrzane oprogramowanie, reklamowane jako narzędzie do czyszczenia rejestru systemu. Ta aplikacja jest klasyfikowana jako PUA (potencjalnie niechciana aplikacja) ze względu na podejrzane techniki jej dystrybucji. Pomimo swojego zwykłego wyglądu, niechciane aplikacje zwykle nie działają (tj. nie mogą wykonywać reklamowanych funkcji). Ponadto, PUA mogą mieć niewymienione, złośliwe zdolności.

Niechciana aplikacja SuperRegistryCleaner

Chociaż podejrzane metody dystrybucji nie są rzadkością w promowaniu oryginalnych produktów, są one częściej wykorzystywane do rozsyłania podejrzanego/szkodliwego oprogramowania. Zaobserwowano, że SuperRegistryCleaner jest rozsyłana poprzez złośliwe konfiguratory instalacji. Co więcej, w czasie badań ta aplikacja ulegała ciągłym awariom - przez co była bezużyteczna. Jak wspomniano we wstępie, większość PUA obiecuje „przydatne" funkcje, które rzadko działają. Doskonałym przykładem są fałszywe antywirusy. Wymagają aktywacji (czyli zakupu) do działania zgodnie z reklamą, jednak po aktywacji - pozostają niefunkcjonalne.

PUA mogą mieć bardzo niepożądane, a nawet niebezpieczne funkcje. Niektóre z tych aplikacji mogą wymuszać otwieranie wprowadzających w błąd, zwodniczych/oszukańczych i złośliwych witryn. Typy adware prowadzą natrętne kampanie reklamowe. Generowane reklamy (np. okienka pop-up, ankietowe, banerowe itp.) poważnie zmniejszają komfort przeglądania. Co więcej, po kliknięciu natrętne reklamy przekierowują do podejrzanych/złośliwych witryn i mogą być w stanie potajemnie pobrać/zainstalować oprogramowanie. Inny rodzaj PUA zwany porywaczami przeglądarki - działa poprzez wprowadzanie zmian w ustawieniach przeglądarki w celu promowania nielegalnych wyszukiwarek. Promowane wyszukiwarki rzadko generują wyniki wyszukiwania, więc przekierowują Google, Yahoo, Bing i innych legalnych.

Większość PUA (niezależnie od typu) może śledzić dane. Monitorują aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wpisywane zapytania wyszukiwania itp.) i zbierają zdobyte z nich dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Twórcy PUA zarabiają na danych, udostępniając je i/lub sprzedając osobom trzecim. Podsumowując, niechciane oprogramowanie może powodować infekcje systemu, poważne problemy z prywatnością, straty finansowe i prowadzić do kradzieży tożsamości. Aby chronić integralność urządzenia i prywatność użytkowników, wykryto wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki należy natychmiast usunąć.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja SuperRegistryCleaner
Typ zagrożenia PUP (potencjalnie niechciany program), PUA (potencjalnie niechciana aplikacja)
Rzekma funkcjonalność Czyszczenie rejestru systemu
Nazwy wykrycia (złośliwego instalatora) Avast (Win32:Trojan-gen), BitDefender (Trojan.GenericKD.45709041), ESET-NOD32 (wariant Win32/TrojanDownloader.Adload.NUT), Kaspersky (Trojan.Win32.Ekstak.ainyd), Microsoft (Trojan:Win32/Ymacco.AA23), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (aplikacji) BitDefender (Trojan.GenericKD.34783670), ESET-NOD32 (wariant MSIL/Rebrand.LittleRegClean.A Potentially), McAfee (Artemis!67080A195704), Malwarebytes (Adware.Csdimonetize), Microsoft (Program:Win32/Ymacco.AAAC), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Na twoim komputerze pojawił się program, którego instalowania sobie nie przypominasz. Nowa aplikacja wykonuje skany komputerowe na twoim komputerze i wyświetla wiadomości z ostrzeżeniem o "znalezionych problemach". Prosi o płatność za usunięcie rzekomo znalezionych błędów.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Strata pieniężna (niepotrzebne zakupy fałszywego oprogramowania), niechciane ostrzeżenia pop-up, wolna wydajność komputera.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

PC Optimizer Pro, Garbage Cleaner, RocketFixio i Registry Medic to tylko niektóre przykłady aplikacji podobnych do SuperRegistryCleaner. PUA wydają się zwyczajne i nieszkodliwe. Użytkownicy są zachęcani do ich pobrania/instalacji i/lub zakupu ofertami różnych funkcji, od czyszczenia systemu po łatwość dostępu do określonych materiałów online. Jednak pomimo tego, jak dobrze te funkcje mogą brzmieć - zwykle nie działają. Funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkownika nie mają znaczenia, ponieważ celem niechcianych aplikacji jest wyłącznie generowanie przychodów dla programistów. Dlatego zamiast spełniać obietnice, PUA mogą powodować przekierowania, prowadzić natrętne kampanie reklamowe, porywać przeglądarki, zbierać poufne i umożliwiające identyfikację osoby informacje.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

PUA są dystrybuowane za pośrednictwem konfiguratorów pobierania/instalacji innych programów. Ta oszukańcza technika marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania nazywana jest „sprzedażą wiązaną". Przyspieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków i sekcji, używanie „Łatwych"/„Ekspresowych" ustawień zwiększa ryzyko nieumyślnego wpuszczenia dołączonych produktów do systemu. Natrętne reklamy również rozsyłają PUA. Po kliknięciu reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/zainstalowania tych aplikacji bez zgody użytkownika. Wybrane PUA mają „oficjalne" promocyjne strony, z których można je pobrać.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Ważne jest, aby zapoznać się z oprogramowaniem przed jego pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Ponadto, należy używać wyłącznie oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Niewiarygodne źródła, np. nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostowania plików, sieci udostępniania peer-to-peer i inne zewnętrzne programy do pobierania oferują zwykle szkodliwe i/lub dołączone produkty. Zaleca się, aby podczas pobierania/instalowania, przeczytać warunki, zapoznać się ze wszystkimi możliwymi opcjami, skorzystać z „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji i innych dodatków. Natrętne reklamy wydają się uzasadnione; jednak przekierowują do niewiarygodnych i podejrzanych witryn (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). W przypadku napotkania tego typu reklam i/lub przekierowań należy sprawdzić urządzenie, wykryć oraz natychmiast usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd aplikacji SuperRegistryCleaner (GIF):

Wygląd PUA SuperRegistryCleaner PUA (GIF)

Zrzut ekranu plików Screenshot of SuperRegistryCleaner:

Pliki niechcianej aplikacji SuperRegistryCleaner

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Odinstalowanie adwar SuperRegistryCleaner poprzez Panel sterowania

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "SuperRegistryCleaner" oraz wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

W czasie badań SuperRegistryCleaner nie zainstalowała żadnych niechcianych rozszerzeń przeglądarki, jednak niektóre niechciane aplikacje mogą być instalowane razem z adware i porywaczami przeglądarki. Jeśli podczas przeglądania sieci napotkasz niechciane reklamy lub przekierowania, przejdź do poniższego przewodnika usuwania.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Google Chrome krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja superregistrycleaner, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Mozilla Firefox krok 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja superregistrycleaner, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Internet Explorer krok 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych rozszerzeń przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z Internet Explorer krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja superregistrycleaner, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware potencjalnie niechciana aplikacja superregistrycleaner ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat potencjalnie niechciana aplikacja superregistrycleaner lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/20140-superregistrycleaner-unwanted-application

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja SuperRegistryCleaner kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja SuperRegistryCleaner na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.