FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware Movie Finder i generowane przez nie ogłoszenia?

Znany również jako: Reklamy Movie Finder
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania adware Movie Finder

Czym jest Movie Finder?

Movie Finder to fałszywe oprogramowanie, polecane jako narzędzie ułatwiające dostęp do treści związanych z filmami (np. najlepszych i popularnych filmów, ich tytułów itp.). Funkcje Movie Finder przypuszczalnie obejmują opcje szybkiego wyszukiwania w IMDb (internetowej bazie danych filmów) - filmów, programów telewizyjnych, domowych wideo, gier wideo, baz danych streamingowanych programów oraz witryny z agregacją recenzji filmów i programów telewizyjnych Rotten Tomatoes. Po udanej infiltracji, Movie Finder rozpoczyna prowadzenie natrętnych kampanii reklamowych, przez co jest sklasyfikowane jako adware. Dodatkowo, Movie Finder śledzi aktywność przeglądania sieci przez użytkowników. Ponieważ większość użytkowników nieumyślnie pobiera/instaluje adware, są one również klasyfikowane jako PUA (potencjalnie niechciane aplikacje).

Website used to promote Movie Finder adware

Adware umożliwia umieszczanie reklam pop-up, banerowych, kuponowych, ankietowych, całostronicowych i innych natrętnych – zwykle na każdej odwiedzanej stronie internetowej. Prezentowane reklamy poważnie utrudniają przeglądanie, ponieważ ograniczają szybkość przeglądania i widoczność witryny (poprzez nakładanie się na zawartość strony). Poza tym, że są uciążliwe, reklamy te są podejrzane, wprowadzają w błąd i mogą stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa urządzenia/użytkownika. Po kliknięciu, natrętne reklamy przekierowują do różnych witryn zorientowanych na sprzedaż/promocyjnych (zarówno legalnych, jak i nielegalnych produktów), nieuczciwych, porwanych i złośliwych witryn. Niektóre reklamy mogą być nawet uruchamiane (poprzez kliknięcie) w celu wykonania skryptów zaprojektowanych do pobierania/instalowania oprogramowania (np. PUA) bez zgody użytkownika. Niechciane aplikacje mogą mieć różne, zakaźne funkcje, a te funkcje mogą występować w różnych kombinacjach. PUA mogą wymusić otwieranie podejrzanych i niebezpiecznych witryn. Inny typ zwany porywaczami przeglądarki zmienia ustawienia przeglądarki i ogranicza/odmawia do nich dostępu - w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. Promowane wyszukiwarki internetowe rzadko są w stanie samodzielnie wygenerować wyniki wyszukiwania, więc zwykle przekierowują do Google, Bing, Yahoo i innych oryginalnych wyszukiwarek. Co więcej, większość PUA (niezależnie od typu) ma możliwości śledzenia danych, a Movie Finder nie jest wyjątkiem. Może monitorować aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony internetowe, wyszukiwane zapytania itp.) i zbierać zdobyte z nich dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Następnie zarabia się na zebranych danych poprzez ich udostępnianie i/lub sprzedawanie stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Podsumowując, obecność niechcianego oprogramowania na urządzeniach może skutkować infekcjami systemu, poważnymi problemami prywatności, stratami finansowymi, a nawet kradzieżą tożsamości. Dlatego zdecydowanie zaleca się usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki natychmiast po ich wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy Movie Finder
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Rozszerzenie(a) przeglądarki Movie Finder
Rzekoma funkcjonalność Łatwy dostęp do baz danych filmów/TV i powiązanych materiałów
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe doadatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

AdBlock Stream, MusiCalmWikiNow i Giphy Search to kilka przykładów adware. To oprogramowanie wydaje się legalne i nieszkodliwe. Użytkownicy są zachęcani do jego pobrania/instalacji ofertami różnych „przydatnych" funkcji. Jednak pomimo tego, jak dobrze te funkcje mogą brzmieć - rzadko działają zgodnie z reklamą, a w większości przypadków - nie działają wcale. Dotyczy to prawie wszystkich PUA. Jedynym celem niechcianych aplikacji jest generowanie zysków dla programistów. Dla użytkowników nie przynoszą prawdziwej wartości i mogą powodować poważne problemy. Dlatego zamiast spełniać obietnice, PUA mogą prowadzić natrętne kampanie reklamowe, powodować przekierowania, porywać przeglądarki i zbierać prywatne dane.

Jak zainstalowano Movie Finder na moim komputerze?

Niektóre PUA (np. Movie Finder) mają „oficjalne" promocyjne strony internetowe, z których można je pobrać. Aplikacje te można również pobrać/zainstalować razem z innymi produktami. Ta fałszywa metoda marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych produktów do zwykłych programów nazywana jest „sprzedażą wiązaną". Pospieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków i sekcji itp.) zwiększa ryzyko niezamierzonego dopuszczenia dołączonych programów do systemu. Po kliknięciu, natrętne reklamy mogą uruchamiać skrypty, aby potajemnie pobierać/instalować PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzenie oprogramowania przed jego pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Wszystkie pliki do pobrania muszą pochodzić z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Nieoficjalne i bezpłatne witryny z hostingiem plików, sieci wymiany peer-to-peer i inne programy do pobierania stron trzecich są uważane za niewiarygodne, ponieważ zwykle oferują szkodliwe i/lub dołączone programy. Należy zachować ostrożność podczas pobierania i instalacji. W tym celu zaleca się przeczytanie warunków, zapoznanie się ze wszystkimi możliwymi opcjami, skorzystanie z „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawień i odrzucenie ofert pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Równie ważne jest zachowanie ostrożności podczas przeglądania. Natrętne reklamy wyglądają na uzasadnione, jednak przekierowują do podejrzanych witryn (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). W przypadku napotkania tego rodzaju reklam i/lub przekierowań należy sprawdzić system, wykryć oraz niezwłocznie usunąć wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Movie Finder, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Adware Movie Finder proszące o pozwolenie na śledzenie aktywności przeglądania:

Movie Finder adware asking for permissions

Oszukańcza witryna promująca adware Movie Finder:

Movie Finder adware-promoting scam website

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Movie Finder:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Movie Finder adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Movie Finder", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy Movie Finder), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Movie Finder z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Movie Finder  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "Movie Finder", wybierz ten wpis i usuń go.

Removing Movie Finder ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy movie finder, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Movie Finder ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń "Movie Finder".

Removing Movie Finder ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy movie finder, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Movie Finder ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Poszukaj "Movie Finder", wybierz ten wpis i kliknij „Usuń".

Removing Movie Finder ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy movie finder, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy movie finder ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy movie finder lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/19634-movie-finder-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy Movie Finder kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Movie Finder na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.