Jak odinstalować adware MusiCalm z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy MusiCalm
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania adware MusiCalm

Czym jest MusiCalm?

MusiCalm to nieuczciwa aplikacja, sklasyfikowana jako adware. Działa poprzez natrętne kampanie reklamowe. Innymi słowy, prezentuje różne niechciane i potencjalnie szkodliwe reklamy. Co więcej, większość reklamowych programów posiada możliwości śledzenia danych, wykorzystywane do śledzenia nawyków przeglądania Internetu przez użytkowników. Dlatego jest wysoce prawdopodobne, że ta aplikacja ma również takie umiejętności. Ze względu na podejrzane metody proliferacji MusiCalm jest również sklasyfikowana jako PUA (potencjalnie niechciana aplikacja). Zaobserwowano, że jest dystrybuowana za pośrednictwem nielegalnych narzędzi do aktywacji oprogramowania („łamania" oprogramowania), które są również powszechnie wykorzystywane do rozsyłania malware (np. trojanów, ransomware etc.).

MusiCalm adware

Adware MusiCalm umożliwia umieszczanie treści graficznych stron trzecich na każdej odwiedzanej witrynie. Dlatego reklamy (np. pop-upy, banerowe, ankietowe, kuponowe itp.) nie pochodzą z samych stron, ale są generowane przez MusiCalm. Natrętne reklamy znacznie zmniejszają komfort przeglądania, ponieważ ograniczają szybkość przeglądania i widoczność strony internetowej (nakładając się na nią). Ponadto po kliknięciu reklamy przekierowują na zorientowane na sprzedaż, nieuczciwe/niewiarygodne, oszukańcze/zwodnicze, zainfekowane i złośliwe witryny. Niektóre z tych reklam można nawet uruchomić (klikając) w celu wykonania skryptów zaprojektowanych do potajemnego pobrania/zainstalowania oprogramowania. Jednym z najlepszych przykładów programów infiltrowanych w ten sposób do systemów są PUA. Aplikacje te mogą otwierać podobnie niebezpieczne witryny, podobnie jak przekierowujące reklamy. Inne niechciane aplikacje mogą zmieniać przeglądarki i ograniczać/odmawiać dostępu do ich ustawień - w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. PUA (w tym adware) często śledzą aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane hasła itp.) i zbierają pochodzące z nich dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Dane te zazwyczaj zawierają dane osobowe. Co więcej, twórcy takich aplikacji zwykle udostępniają zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), starając się wykorzystać je w celu uzyskania korzyści finansowych. Dlatego obecność PUA na urządzeniach może prowadzić do różnych infekcji i infekcji systemu, strat finansowych, poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Aby zapewnić integralność urządzenia i bezpieczeństwo użytkownika, zdecydowanie zaleca się usunięcie wszystkich podejrzanych aplikacji i rozszerzeń/wtyczek przeglądarki natychmiast po wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy MusiCalm
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy (MusiCalm)
Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Nazwy wykrycia (zwodniczy instalator)
Avast (Win32:AdwareSig [Adw]), BitDefender (Gen:Variant.MSILPerseus.213713), DrWeb (Trojan.DownLoad4.13619), Emsisoft (Gen:Variant.MSILPerseus.213713 (B)), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania Internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy MusiCalm, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Access+, Damn Good Recipe Promos, Best Media Converter, MessengerHub to kilka przykładów innych aplikacji typu adware. Rzadko wydają się podejrzane, to oprogramowanie wydaje się być uzasadnione i przydatne. Użytkownicy mają ochotę pobrać/zainstalować, oferując „przydatne" funkcje. Jednak te funkcje rzadko działają, a nawet jeśli działają - to nie tak, jak obiecano. Dotyczy to praktycznie wszystkich PUA. Nie ma znaczenia funkcjonalność, wygoda użytkownika i bezpieczeństwo, ponieważ jedynym celem niechcianych aplikacji jest generowanie zysków dla programistów. Zamiast spełniać jakiekolwiek obietnice, PUA prowadzą natrętne kampanie reklamowe, zmuszają do otwierania niewiarygodnych i złośliwych witryn, porywają przeglądarki i zbierają prywatne informacje.

Jak zainstalowano MusiCalm na moim komputerze?

MusiCalm jest rozsyłane za pośrednictwem nielegalnych narzędzi aktywacyjnych („łamania" oprogramowania). Jednak PUA można również pobrać/zainstalować razem z innymi produktami. „Sprzedaż wiązana" to termin używany do opisania tej zwodniczej metody marketingowej polegającej na wstępnym dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania. Pospieszanie procesów pobierania/instalacji (np. pomijanie lub ignorowanie warunków, pomijanie kroków, używanie wstępnie ustawionych opcji itp.) zwiększa ryzyko przypadkowego dopuszczenia dodatków do systemów. Wybrane PUA mają swoje „oficjalne" strony pobierania, z których można je pobrać. Po kliknięciu natrętne reklamy mogą uruchamiać skrypty do pobierania/instalowania PUA bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Wszystkie produkty powinny zostać zbadane przed pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Należy używać wyłącznie oficjalnych i zweryfikowanych kanałów pobierania. Niewiarygodne źródła, np. nieoficjalne i bezpłatne witryny do hostingu plików, sieci udostępniania P2P (BitTorrent, Gnutella, eMule itp.) oraz inne narzędzia pobierania stron trzecich mogą oferować oszukańcze i/lub dołączone treści, dlatego odradza się ich używanie. Równie ważne jest aktywowanie oprogramowania za pomocą narzędzi/funkcji dostarczanych przez legalnych programistów, ponieważ nielegalne narzędzia aktywacyjne („łamania" oprogramowania) są często używane do rozsyłania PUA, a nawet malware. Podczas pobierania/instalowania zaleca się czytanie warunków, sprawdzanie wszystkich możliwych opcji, korzystanie z „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz rezygnację z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itd. Natrętne reklamy wydają się zwyczajne i nieszkodliwe, jednak przekierowują na różne podejrzane witryny (np. z pornografią, randkami dla dorosłych, hazardem i inne). Jeśli użytkownicy napotkają takie reklamy/przekierowania, muszą sprawdzić system i natychmiast usunąć z niego wszystkie podejrzane aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany MusiCalm, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu folderu instalacyjnego MusiCalm:

MusiCalm adware install folder

Zrzut ekranu adware MusiCalm na pasku zadań Windows:

MusiCalm adware on taskbar

Zrzut ekranu zwodniczego instalatora (narzędzia "łamania" oprogramowania) użytego do dystrybucji adware MusiCalm:

Installer used to distribute MusiCalm adware

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy MusiCalm: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy MusiCalm. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware MusiCalm:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

MusiCalm adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "MusiCalm", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy MusiCalm), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware MusiCalm z przeglądarek internetowych:

W czasie badań MusiCalm nie zainstalowało swoich wtyczek do przeglądarki na Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było powiązane z innym adware. Dlatego też należy usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki z twoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing MusiCalm ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing MusiCalm ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy musicalm, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing MusiCalm  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu ChromeGoogle Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing MusiCalm ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy musicalm, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing MusiCalm ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing MusiCalm ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy musicalm, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy musicalm ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy musicalm lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/17592-musicalm-adware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy MusiCalm kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy MusiCalm na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy MusiCalm dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.