Jak odinstalować adware Giphy Search?

Znany również jako: Reklamy Giphy Search
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania przekierowania Giphy Search

Czym jest Giphy Search?

Giphy Search jest reklamowana jako wyszukiwarka obrazów GIF. Jednak ta aplikacja jest sklasyfikowana jako adware i poywacz przeglądarki: wyświetla reklamy, zbiera pewne informacje związane z przeglądaniem sieci przez użytkownika i zmienia niektóre ustawienia przeglądarki na giphy-search.best. Często zdarza się, że użytkownicy nieświadomie i niezamierzenie pobierają oraz instalują adware. Z tego powodu Giphy Search jest sklasyfikowana jako potencjalnie niechciana aplikacja.

Giphy Search pop-up redirects

Zwykle aplikacje sklasyfikowane jako adware wyświetlają reklamy kuponowe, banerowe, ankietowe, pop-up i/lub innego typu reklamy. Często zdarza się, że te reklamy po kliknięciu otwierają podejrzane witryny, a nawet powodują niechciane pobrania i/lub instalacje niechcianych aplikacji, wykonując określone skrypty. Ponadto Giphy Search ma na celu promowanie giphy-search.best (fałszywej wyszukiwarki) poprzez zmianę niektórych ustawień przeglądarki. Zwykle aplikacje tego typu zmieniają ustawienia, takie jak adres strony głównej, domyślnej wyszukiwarki i strony głównej. Takie wyszukiwarki są nazywane fałszywymi, ponieważ większość z nich nie generuje żadnych unikalnych wyników. Kiedy są używane, zapewniają wyniki generowane przez inną, legalną wyszukiwarkę (np. Yahoo, Google, Bing). Jednak niektóre fałszywe wyszukiwarki mogą generować wyniki zawierające linki do podejrzanych witryn. Zwykle użytkownicy, którzy mają aplikacje takie jak Giphy Search zainstalowane w przeglądarkach i/lub komputerach, mogą usunąć przypisany przez nie adres z ustawień tylko wtedy, gdy ta aplikacja nie jest już zainstalowana. Jeszcze jednym powodem, aby nigdy nie pobierać aplikacji takich jak Giphy Search, jest to, że często są one przeznaczone do zbierania różnych danych związanych z przeglądaniem. Na przykład adresów IP, adresów odwiedzanych witryn, wprowadzonych zapytań wyszukiwania, geolokalizacji. Niemniej jednak można je zaprojektować tak, aby zbierały również dane wrażliwe. Co gorsza, zebrane informacje mogą zostać wykorzystane do generowania przychodów, sprzedając je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub w inny sposób. Może to prowadzić do problemów związanych z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w internecie, a niektórym użytkownikom może nawet zostać skradziona tożsamość.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy Giphy Search
Typ zagrożenia Adware
Objawy Komputer staje się wolniejszy niż normalnie, pojawiają się niechciane reklamy pop-up, przekierowania na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicz e reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera, śledzenie przeglądania - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Reklamy Giphy Search, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

PopBlock+, WebNavigatorBrowser i The Rocket Arcade to kilka przykładów innych aplikacji, które również są sklasyfikowane jako adware. Najczęściej takie aplikacje są bezużyteczne i przeznaczone do wykonywania działań, które pomogłyby generować przychody ich programistom w taki czy inny sposób. Jeśli Giphy Search lub jakakolwiek inna aplikacja tego typu jest już zainstalowana w przeglądarce i/lub systemie operacyjnym, należy ją jak najszybciej odinstalować.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

Zwykle użytkownicy pobierają i/lub instalują aplikacje tego typu razem z innymi programami - gdy te aplikacje są uwzględnione w konfiguratorach pobierania lub instalacji jako dodatkowe oferty, a użytkownicy ich nie odrzucają. W większości przypadków oferty pobrania i/lub zainstalowania PUA można odrzucić w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i podobnych ustawieniach konfiguratora. Gdy użytkownicy pobierają i/lub instalują programy, które zawierają PUA w swoich konfiguratorach, bez sprawdzania i zmiany tych ustawień, pobierają i/lub instalują również te aplikacje. Ta metoda dystrybucji potencjalnie niechcianych aplikacji nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Ponadto niechciane pobrania i instalacje mogą być spowodowane klikaniem zwodniczych reklam zaprojektowanych do uruchamiania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Każde oprogramowanie należy pobierać z oficjalnych witryn (i za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania). Nie należy używać żadnych innych narzędzi do pobierania i instalacji, takich źródeł jak zewnętrzne programy do pobierania, instalatory, nieoficjalne witryny, sieci peer-to-peer (takie jak klienci torrent, eMule). Ponadto, konfiguratory pobierania i instalacji, które mają takie ustawienia jak „Niestandardowe" czy „Zaawansowane", powinny być sprawdzane pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania dodatkowego (niechcianego) oprogramowania. Często zdarza się, że niechciane pobrania i/lub instalacje są spowodowane pozostawieniem tych ustawień niezmienionych przez użytkowników. Ponadto odradza się klikanie reklam wyświetlanych na podejrzanych witrynach. Takie reklamy mogą być przeznaczone do otwierania podejrzanych stron lub powodowania niechcianych pobierań lub instalacji. Jeśli w przeglądarce są zainstalowane niechciane, nieznane lub podejrzane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki lub programy tego typu zainstalowane w systemie operacyjnym, należy je natychmiast odinstalować. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany nieuczciwymi aplikacjami, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je usunąć.

Zwodnicza witryna użyta do promowania Giphy Search:

giphy search adware deceptive download website

Powiadomienie mówiące, że Giphy Search może czytać i zmieniać konkretne dane:

giphy search adware notification

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Reklamy Giphy Search: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Reklamy Giphy Search. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Giphy Search adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, który powoduje przekierowania do Giphy Search, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Giphy Search  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj "Giphy Search" i usuń go.

Removing Giphy Search ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy giphy search, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Giphy Search ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing Giphy Search ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy giphy search, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Giphy Search ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing Giphy Search ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy giphy search, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy giphy search ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy giphy search lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/18895-giphy-search-adware

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy Giphy Search kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Giphy Search na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Reklamy Giphy Search dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.