FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować adware SkilledObject?

Znany również jako: Reklamy SkilledObject
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć SkilledObject z Mac?

Czym jest SkilledObject?

Zwykle aplikacje sklasyfikowane jako adware wyświetlają reklamy. Jednak ta konkretna aplikacja promuje adres pewnej fałszywej wyszukiwarki, wprowadzając zmiany w ustawieniach przeglądarki i prawdopodobnie zbiera również pewne dane. Mówiąc najprościej, SkilledObject działa zarówno jako adware i porywacz przeglądarki. Wiadomo, że SkilledObject jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora, który ma wyglądać jak instalator Adobe Flash Player. Zazwyczaj użytkownicy świadomie nie pobierają i nie instalują takich aplikacji, dlatego nazywa się je potencjalnie niechcianymi aplikacjami (PUA).

SkilledObject adware

Przykładami typów reklam wyświetlanych przez aplikacje takie jak SkilledObject są reklamy pop-up, banerowe, kuponowe i ankietowe. Powszechne jest, że reklamy te nie tylko zakrywają treści odwiedzanych witryn, ale także promują różne podejrzane, a nawet złośliwe strony. W niektórych przypadkach mają one na celu powodowanie pobierania i/lub instalacji niechcianych aplikacji poprzez wykonywanie określonych skryptów. Dlatego reklamy generowane przez SkilledObject nie powinny być klikane. Ponadto SkilledObject promuje adres jakiejś fałszywej wyszukiwarki. Zmienia adres strony głównej, nowej karty i domyślnych wyszukiwarek na adres swojej fałszywej wyszukiwarki. Warto wspomnieć, że użytkownicy nie mogą cofnąć zmian wprowadzonych przez porywaczy przeglądarki, chyba że odinstalują je z przeglądarek i/komputerów. Ponadto jest prawdopodobne, że SkilledObject zbiera adresy IP, adresy odwiedzanych stron, wprowadzone zapytania wyszukiwania, geolokalizacje i/lub inne dane, a nawet bardziej poufne szczegóły. Oznacza to, że jej twórcy mogą nadużywać zebranych informacji do generowania przychodów. Na przykład mogą sprzedać je stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Dlatego użytkownicy, którzy mają taką aplikację zainstalowaną w przeglądarce i/lub komputerze, mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, napotkać problemy związane z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w internecie i/lub inne problemy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy SkilledObject
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:Agent-MT [Trj]), BitDefender (Adware.MAC.AdLoad.ACF), ESET-NOD32 (wariant OSX/TrojanDownloader.Adload.AE), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Cimpli.m), Microsoft (Trojan:Script/Wacatac.C!ml), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problem prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Więcej przykładów aplikacji, takich jak SkilledObject, to InitialSkill, GuideRecord i CleanParameter. Często zdarza się, że aplikacje obsługiwane przez reklamy są reklamowane jako legalne i przydatne. Chociaż większość z nich jest bezużyteczna dla ich użytkowników i zaprojektowana wyłącznie w celu generowania przychodów dla ich programistów. Dlatego takich aplikacji nie należy pobierać ani instalować.

Jak zainstalowano SkilledObject na moim komputerze?

Jak wspomniano w pierwszym akapicie, ta konkretna aplikacja jest rozpowszechniana za pośrednictwem fałszywego instalatora Adobe Flash Player. Takie instalatory mogą być używane do dystrybucji nie tylko PUA, ale także złośliwych programów, takich jak trojany, programy typu ransomware itp. Innym popularnym sposobem dystrybucji potencjalnie niechcianych aplikacji jest uwzględnienie ich w konfiguratorach pobierania i/lub instalacji innych, głównie bezpłatnych programów. Ta metoda dystrybucji jest nazywana „sprzedażą wiązaną". Z reguły użytkownicy mogą odrzucić takie oferty, odznaczając określone pola wyboru lub wybierając „Własne", „Zaawansowane", „Niestandardowe" lub inne ustawienia, jeśli są one dostępne w konfiguratorach pobierania i/lub instalacji. Gdy użytkownicy zakończą pobieranie i/lub instalacje bez wykonania tego, pobierają i/lub instalują również dołączone PUA. Czasami użytkownicy powodują niechciane pobrania i/lub instalacje, klikając zwodnicze reklamy, których celem jest wykonanie określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się, aby nie kończyć żadnego procesu pobierania i/lub instalacji bez sprawdzenia, czy konfigurator pobierania i/lub instalacji ma jakiekolwiek „Niestandardowe", „Zaawansowane i inne podobne ustawienia lub pola wyboru, których można użyć do odrzucenia ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Ponadto zaleca się pobieranie oprogramowania i plików wyłącznie z oficjalnych witryn oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Do pobierania i instalowania jakichkolwiek programów nie należy używać zewnętrznych narzędzi, takich jak sieci peer-to-peer, klienci torrent, eMule, nieoficjalne witryny itp. Reklamy na niewiarygodnych i podejrzanych witrynach (np. związanych z pornografią, randkami dla dorosłych, hazardem) również nie powinny być klikane. Mogą być przeznaczone do promowania innych stron tego rodzaju lub powodować niechciane pobrania i/lub instalacje. Należy usunąć wszelkie niechciane, podejrzane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki, które są już zainstalowane w przeglądarce internetowej. Oprogramowanie tego typu zainstalowane w systemie operacyjnym powinno zostać odinstalowane. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany SkilledObject, zalecamy przeskanowanie go za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu fałszywego instalatora używanego do dystrybucji SkilledObject (pierwszy krok instalacji):

skilledobject adware installer step 1

Zrzut ekranu fałszywego instalatora używanego do dystrybucji SkilledObject (drugi krok instalacji):

skilledobject adware installer step 2

Pliki powiązane z adware SkilledObject, które należy usunąć:

  • ~/Library/Application Support/.[random_string]/Services/com.SkilledObject.service.app
  • ~/Library/LaunchAgents/com.SkilledObject.service.plist
  • /Library/Application Support/.[random_string]/System/com.SkilledObject.system
  • /Library/LaunchDaemons/com.SkilledObject.system.plist

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware SkilledObject:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z SkilledObject z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy skilledobject:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy skilledobject z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy skilledobject z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy skilledobject z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy skilledobject z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy SkilledObject kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy SkilledObject na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.