FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować adware Valerie z systemu operacyjnego?

Znany również jako: Reklamy Valerie
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania adware Valerie

Czym jest Valerie?

Valerie to nazwa nieuczciwej aplikacji, sklasyfikowanej jako adware. Po udanej infiltracji prowadzi natrętne kampanie reklamowe. Innymi słowy, Valerie prezentuje różne zwodnicze, a nawet szkodliwe reklamy. Większość adware ma możliwości śledzenia danych, które służą do zbierania informacji związanych z przeglądaniem. Jest wysoce prawdopodobne, że Valerie również posiada taką funkcjonalność. Ze względu na podejrzane metody dystrybucji, aplikacje typu adware są również uważane za PUA (potencjalnie niechciane aplikacje).

Valerie adware

Adware umożliwia umieszczanie treści graficznych stron trzecich zwykle na każdej odwiedzanej witrynie. Dlatego reklamy pop-up, banerowe, kuponowe, ankietowe, całostronicowe i inne natrętne nie pochodzą z samych witryn. Prezentowane reklamy poważnie obniżają jakość przeglądania, ponieważ nakładają się na strony internetowe i spowalniają szybkość przeglądania. Co więcej, po kliknięciu natrętne reklamy przekierowują do różnych podejrzanych/złośliwych witryn, a niektóre mogą nawet potajemnie pobierać/instalować oprogramowanie. PUA są najlepszym przykładem programów inflitrowanych w ten sposób do systemów. Niechciane aplikacje mogą mieć różne złośliwe zdolności, a te funkcje mogą występować w różnych kombinacjach. Niektóre PUA mogą wymuszać otwieranie podejrzanych i niebezpiecznych witryn. Porywacze przeglądarki to inny rodzaj PUA, który działa poprzez zmianę ustawień przeglądarki i ograniczanie/odmawianie dostępu do nich - w celu promowania fałszywych wyszukiwarek. Promowane wyszukiwarki rzadko są w stanie udostępniać wyniki wyszukiwania, więc mają tendencję do przekierowywań (lub wywoływania łańcuchów przekierowań) kończących się na Google, Yahoo, Bing i innych legalnych. Co więcej, większość PUA (w tym adware) może śledzić dane. Monitorują aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wpisywane zapytania wyszukiwania itp.) i zbierają zdobyte z nich dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Następnie zarabia się na zebranych danych poprzez ich udostępnianie i/lub sprzedawanie stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Podsumowując, obecność niechcianego oprogramowania na urządzeniach może spowodować infekcje systemu, poważne problemy z prywatnością, straty finansowe, a nawet kradzież tożsamości. Aby zapewnić integralność urządzenia i bezpieczeństwo użytkownika, wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki muszą zostać niezwłocznie usunięte.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy Valerie
Typ zagrożenia Adware, niechciane reklamy, wirus pop-up
Nazwy wykrycia Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Dostrzeganie ogłoszeń niepochodzących oryginalnie z przeglądanych przez ciebie stron. Natrętne reklamy pop-up. Obniżona prędkość przeglądania internetu.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Obniżona wydajność komputera - problemy prywatności, możliwe dodatkowe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Valerie jest praktycznie identyczne z MusiCalm i ma wiele podobieństw z WikiNowRelevantKnowledge, PopBlock+, Giphy Search oraz niezliczonymi innymi aplikacjami typu adware. Wyglądają na legalne i oferują szeroki wachlarz „przydatnych" funkcji. Jednak pomimo tego, jak dobrze obiecane funkcje mogą brzmieć - zwykle nie działają. W rzeczywistości dotyczy to prawie wszystkich PUA. Jedynym celem niechcianego oprogramowania jest generowanie zysków dla programistów; dlatego funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkownika nie mają znaczenia. Zamiast spełniać jakiekolwiek obietnice, PUA mogą prowadzić natrętne kampanie reklamowe, powodować przekierowania, porywać przeglądarki i zbierać prywatne dane.

Jak zainstalowano Valerie na moim komputerze?

PUA są dystrybuowane za pośrednictwem konfiguratorów pobierania/instalacji innych programów. Ta fałszywa taktyka marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłego oprogramowania nazywana jest „sprzedażą wiązaną". Przyspieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków, korzystanie z „Szybkich"/„Łatwych" ustawień niesie ze sobą ryzyko nieumyślnego dopuszczenia dołączonych programów na swoje urządzenia. Natrętne reklamy również dystrybuują PUA. Po kliknięciu reklamy mogą uruchamiać skrypty w celu pobrania/zainstalowania tych aplikacji bez zgody użytkownika. Wybrane PUA mają „oficjalne" promocyjne strony internetowe, z których można je pobrać.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zaleca się sprawdzanie oprogramowania przed jego pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Wszystkie pliki do pobrania muszą pochodzić z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Niewiarygodne kanały to m.in. nieoficjalne i bezpłatne witryny z hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer i inne zewnętrzne programy do pobierania. Należy zachować ostrożność podczas pobierania i instalacji. W związku z tym ważne jest, aby czytać warunki, sprawdzać wszystkie dostępne opcje, użyć „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji i innych dodatków. Natrętne reklamy wydają się zwyczajne i nieszkodliwe, jednak przekierowują do różnych niewiarygodnych i podejrzanych witryn (np. z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp.). Jeśli użytkownicy napotkają takie reklamy i/lub przekierowania, muszą sprawdzić swoje urządzenia i natychmiast usunąć z nich wszystkie wykryte podejrzane rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany Valerie, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Zrzut ekranu konfiguratora pobierania/instalacji używanego do dystrybucji adware Valerie:

Valerie adware downloader/installer

Zrzut ekranu folderu instalacyjnego adware Valerie:

Valerie adware install folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware Valerie:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Valerie adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "Valerie", wybierz ten wpis i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji (która powoduje reklamy Valerie), przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware Valerie z przeglądarek internetowych:

W czasie badań Valerie nie zainstalowało swoich wtyczek w przeglądarkach w Internet Explorer, Google Chrome lub Mozilla Firefox, jednak było połączone z innymi adware. Dlatego radzimy usunąć wszystkie potencjalnie niechciane dodatki ze swoich przeglądarek internetowych.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Valerie  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing Valerie ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem reklamy valerie, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Valerie ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing Valerie ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem reklamy valerie, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Valerie ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing Valerie ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem reklamy valerie, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware reklamy valerie ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat reklamy valerie lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/19464-valerie-adware

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Reklamy Valerie kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy Valerie na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.