FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo POP-UP This Computer Is Blocked

Znany również jako: Wirus "This computer is blocked"
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "This computer is blocked"

Czym jest "This computer is blocked"?

„This computer is blocked" to fałszywe powiadomienie o wirusie, które pojawia się tylko podczas odwiedzania podejrzanej/zwodniczej witryny. Zwykle użytkownicy nie odwiedzają celowo witryn tego typu – przekierowują je na nie potencjalnie niechciane aplikacje (PUA). Oprócz przekierowań do zwodniczych witryn, PUA generują reklamy i zbierają dane związane z przeglądaniem (i inne). Większość infiltruje systemy bez zgody użytkowników.

This computer is blocked scam

Jak stwierdzono w oknie pop-up „This computer is blocked", komputer użytkownika jest zablokowany z kilku powodów: klucz rejestracyjny systemu operacyjnego jest nielegalny; Windows używa pirackiego oprogramowania lub rozsyła wirusy lub komputer został zhakowany i używany z nieokreślonej lokalizacji. Według oszustów, komputer jest zablokowany ze względów bezpieczeństwa. Sama oszukańcza witryna sprawia wrażenie, że jest legalna, a powiadomienie o wirusie rzekomo pochodzi od pomocy technicznej Microsoft. Aby zapobiec uszkodzeniu danych lub śledzeniu informacji finansowych, użytkownicy są proszeni o kontakt z „zespołem pomocy" pod numerem telefonu "+1-855-552-7755". Oszuści korzystają z wielu identycznych witryn, które wyświetlają fałszywe komunikaty z ostrzeżeniami o wirusach. Jedyną różnicą jest podany numer kontaktowy (jeden przykład zachęca użytkowników do skontaktowania się z oszustami za pośrednictwem numeru "+1-844-813-1513"). Aby oszustwo było jeszcze bardziej wiarygodne, złośliwa witryna automatycznie pobiera losowe pliki (które są nieszkodliwe), aby spowodować awarię przeglądarki. Zwykle cyberprzestępcy stojący za tymi fałszywymi powiadomieniami o wirusach twierdzą, że są przedstawicielami zespołu wsparcia systemu operacyjnego (w zależności od systemu operacyjnego). W tym przypadku próbują sprawiać wrażenie, że są członkami zespołu pomocy technicznej Microsoft. Zauważ, że Microsoft nie ma z tym nic wspólnego. Oszuści próbują sprawiać wrażenie, że wystąpił problem z systemem (komputer jest zainfekowany, uszkodzony itd.) i próbują nakłonić ludzi do skontaktowania się z nimi za pośrednictwem numerów telefonów. Głównym celem jest nakłonienie użytkowników do zapłacenia za oprogramowanie lub usługi techniczne, które zdaniem tych cyberprzestępców naprawią problem (usuną wirusy itp.). Zdecydowanie zalecamy ignorowanie fałszywych wiadomości o wirusach (lub innych podobnych wiadomości) tego typu. Po prostu zamknij otwarte okno i nigdy nie wracaj do witryny. Jeśli witryna uniemożliwia jego zamknięcie, zamknij całą przeglądarkę lub zakończ proces przeglądarki za pomocą Menedżera zadań. Nie przywracaj zamkniętej sesji przy następnym otwarciu przeglądarki - to ponownie doprowadzi cię do oszukańczej witryny (lub strony, która doprowadziła cię do tej podejrzanej witryny w pierwszej kolejności).

PUA, które powodują przekierowania do zwodniczych witryn, generują również natrętne reklamy i zbierają dane. Te aplikacje generują użytkownikom reklamy pop-up, ankietowe, kuponowe, banerowe i inne podobne natrętne reklamy. Ponadto reklamy są zwykle wyświetlane za pomocą narzędzi, które umożliwiają umieszczanie treści graficznych stron trzecich na dowolnej witrynie. Zakrywają podstawowe materiały każdej odwiedzanej witryny. Po kliknięciu przekierowują użytkowników do niewiarygodnych i potencjalnie złośliwych witryn lub uruchamiają skrypty przeznaczone do pobierania/instalowania innych niechcianych aplikacji. Kolejną wadą potencjalnie niechcianych aplikacji jest to, że większość z nich zapisuje dane związane z przeglądaniem, takie jak adresy IP, naciśnięcia klawiszy, zapytania wyszukiwania, adresy URL odwiedzanych witryn itd. Często są to również dane osobowe/wrażliwe. Twórcy PUA udostępniają te prywatne dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które niewłaściwie wykorzystują je do generowania przychodów. Zainstalowane aplikacje mogą powodować różne problemy z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania, a nawet kradzieżą tożsamości. Zdecydowanie zalecamy natychmiastowe odinstalowanie PUA.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "This computer is blocked"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Objawy Nieautoryzowane zakupy online, zmienione hasła do kont internetowych, kradzież tożsamości, nielegalny dostęp do komputera ofiary.
Metody dystrybucji Zwodnicze e-maile, złośliwe reklamy internetowe, techniki zatruwania wyszukiwarki, domeny z błędnie wpisanymi nazwami.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus This computer is blocked, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.

Wiele witryn jest zaprojektowanych do wyświetlania fałszywych wirusów i innych wiadomości. Niektóre przykłady to MS MALWARE ALERT, Your Computer Was Locked i Error # 0xx90025ee9. Pomimo różnic, większość zwodniczych witryn wyświetlających fałszywe wiadomości ma na celu nakłonienie ludzi do zakupu niepotrzebnego oprogramowania lub usług technicznych online. Niechciane aplikacje, które prowadzą do tych witryn, są w większości podobne i mają ten sam cel: generowanie przychodów poprzez zbieranie danych, powodowanie niechcianych przekierowań i karmienie użytkowników reklamami. Programiści promują je jako „przydatne aplikacje", ale są to jedynie próby nakłonienia ludzi do pobrania i zainstalowania fałszywego oprogramowania. Te aplikacje powodują problemy związane z prywatnością i bezpieczeństwem przeglądania.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre potencjalnie niechciane aplikacje mają swoje oficjalne witryny, z których można je pobrać. Jednak większość użytkowników instaluje je za pomocą natrętnych (podejrzanych) reklam lub gdy programiści używają „sprzedaży wiązanej", oszukańczej metody marketingowej używanej do nakłaniania ludzi do instalowania niechcianych programów razem ze zwykłym oprogramowaniem (zwykle bezpłatnym). Programiści ukrywają PUA w „Niestandardowych", „Zaawansowanych", „Własnych" i innych podobnych ustawieniach/opcjach konfiguratora pobierania/instalacji - nie ujawniają poprawnie informacji dotyczących tych instalacji. Ponadto wielu użytkowników pomija kroki instalacji podczas instalowania oprogramowania, co prowadzi do instalacji dodatkowych PUA.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Unikaj korzystania z zewnętrznych programów do pobierania/instalowania oprogramowania lub niewiarygodnych witryn do pobierania oprogramowania. Używaj wyłącznie oficjalnych, wiarygodnych witryn i bezpośrednich linków. Podczas instalacji sprawdź "Niestandardowe", "Zaawansowane" i inne podobne ustawienia/opcje. Zrezygnuj z niechcianych ofert, funkcji, dodatków itd. Dopiero wtedy zakończ instalację. Zachowaj ostrożność podczas przeglądania sieci i unikaj klikania natrętnych reklam, nawet jeśli wydają się uzasadnione. Niektóre przekierowują do podejrzanych (potencjalnie złośliwych) witryn, takich jak z pornografią, randkami dla dorosłych, hazardem itp. Jeśli napotkasz te natrętne reklamy (lub spowodowane przez nie przekierowania), sprawdź zainstalowane programy na komputerze oraz rozszerzenia, dodatki i wtyczki zainstalowane w twojej przeglądarce. Jeśli znajdziesz niechciane/podejrzane wpisy, natychmiast je usuń. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby je automatycznie usunąć.

Tekst prezentowany w oknie pop-up oszustwa „This computer is blocked":

VIRUS ALERT FROM MICROSOFT
This computer is BLOCKED
Do not close this windows and restart your computer
Your computer's registration key is Blocked.
Why we blocked your computer?
The window's registration key is illegal.
This window is using pirated software.
this window is sending virus over the Internet.
This window is hacked or used from undefined location.
We block this computer for your security
Contact microsoft helpline to reactivate your computer.

Tekst prezentowany na czerwonym tle „This computer is blocked":

Windows Support Alert
Your System Detected Some Unusual Activity
It might harm your computer data and track your financial activities
Please report this activity to +1-855-552-7755
[Ignore Alert] [Chat Now]

Wygląd okna pop-up „This computer is blocked" (GIF):

This computer is blocked scam gif

Inny wariant okna pop-up „This computer is blocked" (kryminaliści używają numeru telefonu "+1-844-813-1513") :

second This computer is blocked fake virus alert pop-up

Wygląd tego wariantu (GIF):

second This computer is blocked fake virus alert pop-up gif

Inny wariant tego oszustwa (oszuści używają numeru telefonu "+1-877-211-5018", a tekst błędu jest właściwie taki sam):

Zrzut ekranu witryny:

This Computer Is Blocked pop-up scam

Wygląd witryny (GIF):

This Computer Is Blocked Scam GIF

Wygląd niemieckiego wariantu oszustwa pop-up „This Computer Is Blocked":

German variant of This Computer Is Blocked pop-up scam

Prezentowany w nim tekst:

Dieser Computer ist blockiert

Rufen Sie jetzt die Hotline an 0800-180-1054 (gebührenfrei)

[Zurück sur Sicherheit] [Jetzt aussteigen]

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus This computer is blocked: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus This computer is blocked. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

This computer is blocked adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "this computer is blocked", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "this computer is blocked", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "this computer is blocked", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/14093-this-computer-is-blocked-pop-up-scam

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wirus This computer is blocked kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "This computer is blocked" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus This computer is blocked dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny.