FacebookTwitterLinkedIn

Jak odinstalować potencjalnie niechcianą aplikację PC Accelerate?

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja PC Accelerate
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania PC Accelerate

Czym jest PC Accelerate?

PC Accelerate to oprogramowanie polecane jako narzędzie do optymalizacji systemów operacyjnych. Podobno jest w stanie tworzyć pliki kopii zapasowych, aktualizować stare pliki rejestru, usuwać błędy itd. Ze względu na podejrzane techniki jej rozpowszechniania, uważa się, że jest to PUA (potencjalnie niechciana aplikacja). Oprogramowanie tego typu często nie działa i może nawet mieć niewymienione, złośliwe zdolności.

PC Accelerate unwanted application

Podejrzane metody promocji i dystrybucji nie są rzadkością w przypadku legalnych produktów, jednak częściej są wykorzystywane do promowania niewiarygodnego i potencjalnie szkodliwego oprogramowania. Niektóre PUA, na przykład fałszywe antywirusy/narzędzia czyszczenia i optymalizacji systemu, wymagają aktywacji (czyli zakupu) w celu zapewnienia reklamowanych funkcji. Jednak po aktywacji pozostają nieaktywne (tj. obiecane funkcje nie działają). Jednak niechciane aplikacje mogą mieć ukryte zdolności. PUA mogą wymuszać otwieranie różnych witryn zorientowanych na sprzedaż, niewiarygodnych, nieuczciwych, porwanych, oszukańczych, a nawet złośliwych. Adware prowadzą natrętne kampanie reklamowe, tj. generują reklamy pop-up, banerowe, ankietowe, kuponowe i inne. Reklamy te utrudniają przeglądanie, nakładając się na zawartość strony i spowalniając szybkość przeglądania. Dodatkowo, po kliknięciu natrętne reklamy przekierowują na niewiarygodne i złośliwe strony. Inny typ PUA - zwany porywaczami przeglądarki przypisuje adresy fałszywych wyszukiwarek jako stronę główną przeglądarek, domyślną wyszukiwarkę oraz adresy URL nowej karty/okna. Dlatego też, mając zainstalowanego porywacza przeglądarki: każda otwarta nowa karta/okno przeglądarki i wyszukiwanie w internecie dokonywane za pomocą paska adresu URL - przekierowują na promowany adres. Fałszywe wyszukiwarki rzadko są w stanie zapewnić wyniki wyszukiwania, więc przekierowują do Google, Yahoo, Bing i legalnych. Porywacze przeglądarki mogą również przywrócić wszelkie zmiany, które użytkownicy próbują wprowadzić w swoich przeglądarkach, jeśli w ogóle zezwalają na dostęp do ustawień przeglądarki. Co więcej, większość PUA ma możliwości śledzenia danych, które są wykorzystywane do śledzenia aktywności przeglądania sieci przez użytkowników. Interesujące informacje obejmują: odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wyszukiwane zapytania, adresy IP, geolokalizacje i inne dane osobowe. Zebrane dane są zwykle udostępniane i/lub sprzedawane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Dlatego obecność niechcianego oprogramowania na urządzeniach może prowadzić do infekcji systemu, strat finansowych, poważnych problemów prywatności, a nawet kradzieży tożsamości. Aby zapewnić integralność urządzenia i bezpieczeństwo użytkownika, wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki muszą zostać niezwłocznie usunięte.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja PC Accelerate
Typ zagrożenia PUP (potencjalnie niechciany program), PUA (potencjalnie niechciana aplikacja)
Rzekoma funkcjonalność Optymalizacja systemu
Nazwy wykrycia Avast (Win32:Adware-gen [Adw]), BitDefender (Gen:Variant.Mikey.100845), ESET-NOD32 (wariant Win32/Adware.PCAccelerate), Kaspersky (HEUR:Hoax.Win32.PCAccelerator.vho), Pełna lista wykrycia (VirusTotal)
Objawy Na twoim komputerze pojawił się program, którego instalowania sobie nie przypominasz. Nowa aplikacja wykonuje skany komputerowe i wyświetla wiadomości z ostrzeżeniem o "znalezionych" problemach. Prosi o płatność za usunięcie rzekomo znalezionych błędów.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player.
Zniszczenie Strata pieniężna (niechciane zakupy fałszywego oprogramowania), niechciane ostrzeżenia pop-up, wolna wydajność komputera.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

ScanUtilities, Perfect Optimizer, RocketFixio to kilka przykładów PUA podobnych do PC Accelerate. Aplikacje wydają się legalne i nieszkodliwe. Zachęcają użytkowników do pobrania/instalacji ofertami różnych „przydatnych" i „korzystnych" funkcji; od narzędzi czyszczących system po narzędzia łatwego dostępu (np. szybkiego dostępu do prognozy pogody, konwertery formatów plików itp.). Jednak pomimo tego, jak dobrze obiecane funkcje mogą brzmieć - rzadko działają. Jedynym celem niechcianych aplikacji jest generowanie przychodów dla programistów. Dla użytkowników są bezwartościowe i mogą powodować poważne problemy. Zamiast spełniać jakiekolwiek obietnice, PUA mogą powodować przekierowania, prowadzić natrętne kampanie reklamowe, porywać przeglądarki i/lub zbierać prywatne dane.

Jak potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Niektóre PUA (np. PC Accelerate) mają swoje „oficjalne" promocyjne strony internetowe, z których można je pobrać. Te aplikacje można również pobrać/zainstalować razem z innym oprogramowaniem. Ta fałszywa technika marketingowa polegająca na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłych produktów nazywa się „sprzedażą wiązaną". Przyspieszanie procesów pobierania/instalacji (np. ignorowanie warunków, pomijanie kroków i sekcji, używanie „Szybkich"/„Ekspresowych" opcji zwiększa ryzyko niechcącego wpuszczenia dołączonych produktów do systemu. Natrętne reklamy również rozpowszechniają PUA. Po kliknięciu mogą uruchamiać skrypty, aby je potajemnie pobierać/instalować.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zdecydowanie zaleca się sprawdzenie produktów przed ich pobraniem/instalacją i/lub zakupem. Wszystkie pliki do pobrania muszą pochodzić z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Ponieważ niewiarygodne kanały, takie jak: nieoficjalne i bezpłatne witryny z hostingiem plików, sieci udostępniania peer-to-peer i inne programy do pobierania stron trzecich często oferują zwodnicze i/lub dołączone produkty. Zaleca się, aby podczas pobierania/instalowania przeczytać warunki, sprawdzić wszystkie dostępne opcje, skorzystać z „Własnych" lub „Zaawansowanych" ustawień i zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Natrętne reklamy wyglądają na uzasadnione, jednak przekierowują do różnych podejrzanych witryn (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itp.). W przypadku napotkania reklam i/lub przekierowań tego rodzaju, użytkownicy muszą sprawdzić swoje urządzenia i natychmiast usunąć z nich wszystkie podejrzane aplikacje i rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd aplikacji PC Accelerate (GIF):

Appearance of PC Accelerate PUA (GIF)

Witryna promująca aplikację PC Accelerate:

Website used to promote PC Accelerate PUA

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PC Accelerate adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj "PC Accelerate" i wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji i przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

W czasie badań program PC Accelerate nie instalowała żadnych niechcianych rozszerzeń przeglądarki, jednak niektóre niechciane aplikacje mogą być instalowane razem z adware i porywaczami przeglądarki. Jeśli podczas przeglądania Internetu napotkasz niechciane reklamy lub przekierowania, przejdź do poniższego przewodnika usuwania.

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja pc accelerate, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja pc accelerate, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem potencjalnie niechciana aplikacja pc accelerate, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware potencjalnie niechciana aplikacja pc accelerate ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat potencjalnie niechciana aplikacja pc accelerate lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/18626-acceleratepcpro-unwanted-application

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja PC Accelerate kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja PC Accelerate na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.