Usuń aplikacje, które otwierają takie oszustwa, jak Windows Defender - Security Warning?

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Windows Defender - Security Warning
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania "Windows Defender - Security Warning"

Czym jest "Windows Defender - Security Warning"?

Z reguły oszuści stojący za oszustwami związanymi z pomocą techniczną, takimi jak to, próbują oszukać użytkowników, aby uwierzyli, że ich komputery są zainfekowane, są na nich błędy itp. Użytkownicy dzwonią pod podany numer, a następnie płacą za niepotrzebne usługi lub oprogramowanie. W niektórych przypadkach oszuści stojący za takimi stronami próbują nakłonić odwiedzających do zapewnienia zdalnego dostępu do komputera. W większości przypadków użytkownicy trafiają na takie strony za pośrednictwem innych podejrzanych stron, klikając zwodnicze reklamy lub gdy zainstalowane PUA otwierają dla nich takie strony. Tak czy inaczej, użytkownicy nie odwiedzają celowo zwodniczych stron, takich jak ta. Warto wspomnieć, że ta strona jest hostowana przy użyciu usługi Amazon AWS zapewnianej przez Amazon. Oszuści i cyberprzestępcy często wykorzystują tę usługę do złośliwych celów.

Windows Defender - Security Warning scam

Zgodnie z informacjami w okienkach pop-up, które pojawiają się po odwiedzeniu tej witryny pomocy technicznej, wykryto trojana, oprogramowanie szpiegujące, kod błędu #0x898778, a dostęp do komputera został zablokowany. Naruszone zostały takie informacje, jak dane poczty e-mail, dane logowania do Facebooka, hasła bankowe, zdjęcia i dokumenty. W celu przywrócenia dostępu do komputera, naprawy wykrytego błędu i usunięcia wykrytych zagrożeń, odwiedzający mogą zadzwonić pod numer +1-(888)-351-4098. Z reguły, gdy kontaktujemy się z oszustami stojącymi za witrynami takimi jak ta, próbują oni sprzedać niczego niepodejrzewającym użytkownikom niepotrzebne oprogramowanie lub nakłonić ich do zapłacenia za niepotrzebne usługi. Często też proszą użytkowników o pozwolenie na zdalny dostęp do ich komputerów. W takich przypadkach wykorzystują udostępniony dostęp do kradzieży poufnych informacji, infekowania komputerów malware (np. ransomware, trojanami) lub do innych złośliwych celów. Tak czy inaczej, oszustwa związane z pomocą techniczną muszą być ignorowane. Jak wspomniano na początku, dość często użytkownicy trafiają na takie strony, ponieważ w ich przeglądarce/komputerze są zainstalowane pewne PUA, które mają na celu promowanie (otwieranie) takich stron.

Powszechne jest, że PUA są przeznaczone nie tylko do otwierania podejrzanych stron (takich jak oszustw związanych z pomocą techniczną), ale także do zbierania różnych informacji i/lub wyświetlania reklam. Zbierają takie szczegółowe informacje, jak adresy IP, geolokalizacje, adresy odwiedzanych witryn, wprowadzone zapytania itp. W niektórych przypadkach są również w stanie uzyskać dostęp do poufnych informacji. Problem polega na tym, że ich programiści mogą sprzedawać zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom) lub wykorzystywać je do generowania przychodów w inny sposób. Ponadto, PUA mogą być zaprojektowane do wyświetlania reklam kuponowych, banerowych, pop-up, ankietowych i/lub innych typów reklam. Po kliknięciu większość tych reklam otwiera niewiarygodne witryny, a czasami uruchamiają skrypty zaprojektowane w celu pobrania i/lub zainstalowania niektórych PUA.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Windows Defender - Security Warning
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Witryna wykryła oprogramowanie szpiegujące, trojana i błąd
Numer telefonu fałszywego wsparcia technicznego oszustów +1-(888)-351-4098
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, złośliwe reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Oszustwo wsparcia technicznego Windows Defender - Security Warning, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

"Trojan Spyware Alert", "ERROR # 0x6a4-0xf9fx3999", "Activation Failed! (Error Code 001)" i "Windows Error Code: DLL011150" to przykłady innych oszustw związanych z pomocą techniczną. Jak wspomniano w poprzednich akapitach, oszuści stojący za takimi witrynami próbują oszukać niczego nie podejrzewających użytkowników, aby uwierzyli, że stało się coś złego z ich systemem operacyjnym/komputerem i aby zadzwonili pod podany numer. Ich głównym celem jest wyłudzenie pieniędzy lub udzielenie im zdalnego dostępu do komputerów. Jeśli przeglądarka często otwiera tego typu strony internetowe, jest bardzo prawdopodobne, że ma zainstalowane jakieś PUA.

W jaki sposób potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Często zdarza się, że użytkownicy pobierają i/lub instalują programy, które mają „Niestandardowe", „Zaawansowane" lub inne ustawienia w swoich konfiguratorach, bez ich zmiany. Dlatego też pozwalają na pobranie i/lub zainstalowanie dołączonych PUA. Z reguły wyżej wymienione ustawienia mogą służyć do odrzucania ofert pobrania i/lub zainstalowania PUA. Ta metoda dystrybucji PUA jest nazywana „sprzedażą wiązaną". W niektórych przypadkach niechciane pobrania i/lub instalacje mogą być spowodowane klikaniem zwodniczych i niewiarygodnych reklam. Chociaż tylko tych, które są przeznaczone do wykonywania określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Dość często zewnętrzne programy do pobierania, instalatory, nieoficjalne strony, sieci peer-to-peer, takie jak klienci torrent, eMule itp., są używane jako narzędzia do dystrybucji różnych PUA. Dlatego pliki i programy należy pobierać z oficjalnych witryn oraz za pośrednictwem bezpośrednich linków do pobierania. Konfiguratory pobierania i/lub instalacji z takimi ustawieniami, jak „Niestandardowe", „Zaawansowane" czy „Własne", często zawierają oferty pobrania i/lub zainstalowania potencjalnie niechcianego oprogramowania. Powyższe ustawienia należy zawsze sprawdzić przed zakończeniem pobierania i instalacji. Nie należy również klikać natrętnych reklam, które pojawiają się na podejrzanych, nieoficjalnych witrynach. Mogą one być przeznaczone do otwierania różnych potencjalnie złośliwych witryn lub powodować niechciane pobrania lub instalacje. Jeśli są jakieś podejrzane, niechciane, nieznane rozszerzenia, wtyczki i/lub dodatki są zainstalowane w przeglądarce lub programy tego typu są zainstalowane w systemie operacyjnym, należy je usunąć/odinstalować. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Malwarebytes, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up "Windows Defender - Security Warning" (GIF):

Appearance of Windows Defender - Security Warning scam

Tekst prezentowany w początkowym oknie pop-up:

Windows Firewall Protection

 

Microsoft
Trojan Spyware Alert - Error Code: #0x898778
Access to this PC has been blocked for security reasons.

 

Contact Windows Support: +1-(888)-351-4098

 

Threat Detected - Trojan Spyware

App: Ads.financetrack(1).exe

 

Run Anyway Back to Safety

Tekst w drugim oknie pop-up:

Windows Defender - Security Warning
** ACCESS TO THIS PC HAS BEEN BLOCKED FOR SECURITY REASONS **

 

Your computer has alerted us that it has been infected with a Trojan Spyware. The following data has been compromised.

 

> Email Credentials
> Banking Passwords
> Facebook Login
> Pictures & Documents

 

Windows Defender Scan has found potentially unwanted Adware on this device that can steal your passwords, online identity, financial information, personal files, pictures or documents.

 

You must contact us immediately so that our engineers can walk you through the removal process over the phone.

 

Call Microsoft Support immediately to report this threat, prevent identity theft and unlock access to this device.

 

Closing this window will put your personal information at risk and lead to a suspension of your Windows Registration.

 

Call Microsoft Support: +1-(888)-351-4098 (USA Toll Free)

 

OK Cancel

Tekst w tle:

Error: Unknown System Failure!

 

Contact Support

 

+1-(888)-351-4098

 

(USA Toll Free)

 

LIVE CHAT
 

 Windows Defender Scan

 

 Settings Help

 

You Are Protected
Protection Updates: Current

 

Last Scan: Not available | Quick Scan

 

Licenses Used: 1 of 5 | Install on Another Device

 

Security Protected Identity Protected Performance Protected Firewall Protected

 

SUBSCRIPTION STATUS: 2 Days Remaining

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Oszustwo wsparcia technicznego Windows Defender - Security Warning: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Oszustwo wsparcia technicznego Windows Defender - Security Warning. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego windows defender - security warning, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego windows defender - security warning, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego windows defender - security warning, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/18999-windows-defender-security-warning-pop-up-scam

Kliknij, aby opublikować komentarz

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Windows Defender - Security Warning kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Windows Defender - Security Warning na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Oszustwo wsparcia technicznego Windows Defender - Security Warning dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.