FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć aplikacje zaprojektowane do promowania oszustwa Trojan Spyware Alert?

Znany również jako: Oszustwo wsparcia technicznego Trojan Spyware Alert
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania aplikacji zaprojektowanych do promowania takich stron, jak oszustwo Trojan Spyware Alert

Czym jest oszustwo Trojan Spyware Alert?

Oszuści stojący za tym oszustwem związanym z pomocą techniczną próbują oszukać niczego nie podejrzewających użytkowników, aby uwierzyli, że ich komputer jest zainfekowany trojanem i/lub oprogramowaniem szpiegującym, oraz zadzwonili pod podany numer. W większości przypadków użytkownicy, którzy kontaktują się z oszustami stojącymi za witrynami takimi jak ta, są zachęcani do zapłacenia za niepotrzebne usługi i/lub oprogramowanie, a nawet do zapewnienia zdalnego dostępu do ich komputera. Tak czy inaczej należy ignorować witryny tego typu. Ta konkretna strona jest hostowana przy użyciu Amazon AWS - legalnej usługi świadczonej przez Amazon. Nie jest to pierwszy przypadek, gdy cyberprzestępcy/oszuści wykorzystują tę usługę do złośliwych celów.

Trojan Spyware Alert scam

Podobnie jak większość stron z oszustwami związanymi z pomocą techniczną, ta ma wyglądać jak oficjalna witryna firmy Microsoft. Chociaż prawdziwa firma Microsoft nie ma nic wspólnego ani z tą, ani z żadną inną tego typu witryną. Ta konkretna strona wyświetla dwa zwodnicze okienka pop-up powiadamiające odwiedzających, że wykryła „Trojan Spyware", znalazła kod błędu „#0x898778" i zablokowała dostęp do komputera ze względów bezpieczeństwa. Twierdzi również, że dane takie jak dane logowania do poczty e-mail, hasła bankowe, dane logowania do Facebooka, zdjęcia i dokumenty również zostały naruszone. Odwiedzający są proszeni o rozwiązanie zaistniałego problemu z pomocą „Wsparcia Windows", dzwoniąc pod numer +1-(877)-570-9733 tak szybko, jak to możliwe. W większości przypadków oszuści stojący za takimi stronami próbują nakłonić użytkowników do zapłacenia pieniędzy za rzekomo legalne usługi pomocy technicznej, oprogramowanie lub umożliwienie im zdalnego dostępu do komputera i kontrolowania go za pomocą narzędzia zdalnego dostępu/administracji (RAT). Warto wspomnieć, że mając taki dostęp cyberprzestępcy/oszuści mogą zainfekować komputer jakimś złośliwym oprogramowaniem (np. ransomware, trojanem), wykraść dane osobowe lub wykonać inne złośliwe działania.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Oszustwo wsparcia technicznego Trojan Spyware Alert
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywa obietnica Komputer jest zainfekowany i zablokowany z przyczyn bezpieczństwa
Numer telefonu wsparcia technicznego oszustów +1-(877)-570-9733
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputerowy.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji prywatnych, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie malware (Windows)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Kilka przykładów innych podobnych oszustw to "ERROR # 0x6a4-0xf9fx3999", "Activation Failed! (Error Code 001)" i "Windows Error Code: DLL011150". Podsumowując, w większości przypadków oszuści stojący za takimi stronami próbują nakłonić odwiedzających do uwierzenia, że coś jest nie tak z ich komputerami i zadzwonić pod określony numer. Po zadzwonieniu oszuści próbują wyciągnąć pieniądze od dzwoniących lub nakłonić ich do zainstalowania RAT. Warto wspomnieć, że większość użytkowników nie odwiedza celowo witryn tego rodzaju - takie strony są otwierane przez inne podejrzane witryny, oszukańcze reklamy lub przez zainstalowane potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

W jaki sposób potencjalnie niechciane aplikacje zostały zainstalowane na moim komputerze?

Jednym z najczęściej używanych sposobów dystrybucji/promowania PUA jest ich dołączenie w konfiguratorach pobierania i/lub instalacji innych programów jako dodatkowe oferty. Ta metoda dystrybucji jest nazywana „sprzedażą wiązaną". Użytkownicy pobierają i/lub instalują PUA wraz z innymi programami, gdy pozostawiają niezmienione takie ustawienia, jak „Zaawansowane", „Niestandardowe" (lub niezaznaczają dostępnych pól wyboru). Mówiąc najprościej, gdy użytkownicy nie odrzucają ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Ponadto w niektórych przypadkach użytkownicy powodują niechciane pobrania i/lub instalacje, klikając zwodnicze reklamy, których celem jest wykonanie określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie zaleca się pobierania oprogramowania ani plików z nieoficjalnych witryn, za pośrednictwem sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule), zewnętrznych programów do pobierania itp. ani też instalowania oprogramowania za pomocą instalatorów innych firm. Pliki i programy należy pobierać wyłącznie z oficjalnych witryn i za pośrednictwem bezpośrednich linków. Innym sposobem zapobiegania niechcianym pobraniom i/lub instalacjom jest sprawdzanie programów pobierania i/lub instalatorów pod kątem „Niestandardowych", „Zaawansowanych" lub innych ustawień oraz sprawdzenie, czy nie zawierają one ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych aplikacji. Nie należy również klikać natrętnych reklam, które pojawiają się na różnych podejrzanych stronach - dość często takie reklamy mają na celu promowanie innych podejrzanych witryn, a nawet powodują pobranie i/lub instalowanie niechcianych aplikacji. Wszystkie niechciane, podejrzane rozszerzenia, dodatki i wtyczki zainstalowane w przeglądarce powinny zostać usunięte. To samo dotyczy programów tego rodzaju, które są zainstalowane w systemie operacyjnym/na komputerze. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Wygląd oszustwa pop-up Trojan Spyware Alert (GIF):

Appearance of Trojan Spyware Alert scam

Tekst prezentowany w początkowym oknie pop-up oszustwa Trojan Spyware Alert:

Windows Defender

 

Trojan Spyware Alert - Error Code: #0x898778
Access to this PC has been blocked for security reasons.

 

Contact Windows Support: +1-(877)-570-9733

 

Threat Detected - Trojan Spyware
App: Ads.financetrack(1).exe

 

Run Anyway Back to Safety

Zrzut ekranu drugiego okna pop-up:

trojan spyware alert pop-up scam second pop-up

Tekst w tym oknie pop-up:

Windows Defender - Security Warning
** ACCESS TO THIS PC HAS BEEN BLOCKED FOR SECURITY REASONS **

 

Your computer has alerted us that it has been infected with a Trojan Spyware. The following data has been compromised.

 

> Email Credentials
> Banking Passwords
> Facebook Login
> Pictures & Documents

 

Windows Defender Scan has found potentially unwanted Adware on this device that can steal your passwords, online identity, financial information, personal files, pictures or documents.

 

You must contact us immediately so that our engineers can walk you through the removal process over the phone.

 

Call Microsoft Support immediately to report this threat, prevent identity theft and unlock access to this device.

 

Closing this window will put your personal information at risk and lead to a suspension of your Windows Registration.

 

Call Microsoft Support: +1-(877)-570-9733 ( USA Toll Free )

 

Cancel

Tekst na stronie w tle:

Error: Unknown System Failure!

 

Contact Support

 

+1-(877)-570-9733

 

( USA Toll Free )

 

 LIVE CHAT

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

PUAs uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianej aplikacji, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie zwodniczych rozszerzeń z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing rogue extensions from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing rogue extensions from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego trojan spyware alert, przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing rogue extensions from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego trojan spyware alert, mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing rogue extensions from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem oszustwo wsparcia technicznego trojan spyware alert, możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware oszustwo wsparcia technicznego trojan spyware alert ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat oszustwo wsparcia technicznego trojan spyware alert lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/18915-trojan-spyware-alert-pop-up-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Oszustwo wsparcia technicznego Trojan Spyware Alert kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Oszustwo wsparcia technicznego Trojan Spyware Alert na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.