FacebookTwitterLinkedIn

Jak usunąć adware ValidGeneration?

Znany również jako: Reklamy ValidGeneration
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć ValidGeneration z Mac?

Czym jest ValidGeneration?

ValidGeneration jest sklasyfikowana jako adware i porywacz przeglądarki: wyświetla reklamy oraz promuje adresy z6airr.com i adjustablesample.com (fałszywe wyszukiwarki) poprzez zmianę ustawień przeglądarki. Ponadto może odczytywać poufne informacje z przeglądarek. Z reguły użytkownicy nieświadomie i nieumyślnie pobierają aplikacje typu adware oraz porywacze przeglądarki. Dlatego ValidGeneration i inne aplikacje tego typu są sklasyfikowane jako potencjalnie niechciane aplikacje (PUA).

ValidGeneration adware

W większości przypadków aplikacje takie jak ValidGeneration wyświetlają reklamy banerowe, kuponowe, pop-up, ankietowe i/lub inne. Problem polega na tym, że te reklamy często mają na celu promowanie niewiarygodnych witryn. W niektórych przypadkach mogą również powodować niechciane pobrania i/lub instalacje. Ponadto ValidGeneration zmienia ustawienia przeglądarki na z6airr.com.com w przeglądarce Safari i na adjustablesample.com w przeglądarce Chrome. Ustawia jeden lub drugi adres (w zależności od porwanej przeglądarki) jako adres domyślnej wyszukiwarki, strony głównej i nowej karty. Warto wspomnieć, że zarówno z6airr.com, jak i adjustablesample.com zapewniają wyniki wygenerowane przez Yahoo (przekierowują użytkowników do search.yahoo.com). Zwykle użytkownicy nie mogą usunąć adresu wyszukiwarki, która jest promowana przez zainstalowanego porywacza przeglądarki (w tym przypadku ValidGeneration), o ile ta PUA jest zainstalowana w przeglądarce i/lub komputerze. Kolejnym problemem związanym z aplikacją ValidGeneration jest to, że może odczytywać poufne informacje, takie jak hasła, dane karty kredytowej, numery telefonów (i niektóre inne dane, takie jak historia przeglądania). Informacje te mogą zostać wykorzystane do różnych złośliwych celów. Na przykład w celu kradzieży kont osobistych (np. poczty elektronicznej, mediów społecznościowych), tożsamości, dokonywania oszukańczych zakupów i transakcji. Dlatego użytkownicy ValidGeneration mogą stać się ofiarami kradzieży tożsamości, utracić dostęp do różnych kont osobistych, ponieść straty pieniężne, mieć problemy z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością w internecie i/lub napotkać inne problemy.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Reklamy ValidGeneration
Typ zagrożenia Adware, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia Avast (MacOS:AdAgent-L [Adw]), AVG (MacOS:AdAgent-L [Adw]), ESET-NOD32 (wiele wykryć), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Adload.h), Pełna lista (VirusTotal)
Dodatkowe informacje Ta aplikacja należy do rodziny malware Adload.
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie malware (Mac)

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

ValidGeneration jest bardzo podobna (lub nawet identyczna) do wielu innych aplikacji tego typu, na przykład AdjustableProduct, OperativeState, BoostCoordinator. W większości przypadków aplikacje tego typu są bezużyteczne: nie zapewniają żadnych funkcji, poprawiają jakość przeglądania itp. i są zaprojektowane tylko po to, aby pomóc ich programistom w generowaniu przychodów poprzez wyświetlanie różnych reklam, zbieranie różnych informacji i/lub promowanie fałszywych wyszukiwarek. Dlatego PUA, takie jak ValidGeneration, nigdy nie powinny być pobierane ani instalowane.

Jak zainstalowano ValidGeneration na moim komputer?

Powszechne jest, że PUA są dystrybuowane poprzez konfiguratory innych programów, będąc dołączone jako dodatkowe oferty. Gdy użytkownicy pobierają i instalują programy bez sprawdzania konfiguratora pod kątem ofert pobrania i/lub zainstalowania dodatkowo dołączonych aplikacji, pobierają i/lub instalują również te aplikacje. Zwykle oferty pobrania i/lub zainstalowania dołączonych aplikacji można odrzucić w „Zaawansowanych", „Niestandardowych", „Własnych" lub innych ustawieniach konfiguratora. Ta metoda dystrybucji jest nazywana „sprzedażą wiązaną". W niektórych przypadkach użytkownicy nieumyślnie pobierają i/lub instalują niechciane aplikacje, klikając zwodnicze reklamy, których celem jest uruchomienie określonych skryptów.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Pliki i programy należy pobierać z oficjalnych stron i za pośrednictwem bezpośrednich linków. Nieoficjalne strony, zewnętrzne programy do pobierania i/lub instalatory, sieci peer-to-peer (np. klienci torrent, eMule) itp. mogą być (i często są) wykorzystywane jako narzędzia do dystrybucji potencjalnie niechcianych, a w niektórych przypadkach nawet złośliwych aplikacji . Ponadto należy sprawdzić konfiguratory pobrania i/lub instalacji, które mają takie ustawienia, jak „Zaawansowane", „Niestandardowe" czy „Własne", aby znaleźć oferty pobrania i/lub zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji. Innym sposobem uniknięcia niechcianych pobrań i/lub instalacji jest unikanie klikania reklam wyświetlanych na podejrzanych witrynach. Reklamy tego rodzaju mogą otwierać podejrzane witryny lub powodować pobrania lub instalacje. Jeśli w przeglądarce są zainstalowane niechciane, podejrzane rozszerzenia, dodatki lub wtyczki, należy je odinstalować. To samo dotyczy oprogramowania tego rodzaju, które jest zainstalowane w systemie operacyjnym. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany ValidGeneration, zalecamy wykonanie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie usunąć to adware.

Okno pop-up wyświetlane po zakończeniu instalacji ValidGeneration:

validgenerationa adware pop-up displayed once installation is finished

Z6airr.com zapewnia wyniki wygenerowane przez Yahoo (GIF):

z6airr.com redirects to search.yahoo.com

Adjustablesample.com zapewnia wyniki wygenerowane przez Yahoo (GIF):

validgeneration adware search.adjustablesample.com provides its results

ValidGeneration zainstalowane na Safari:

validgeneration adware installed on safari

Folder instalacyjny ValidGeneration:

validgeneration adware contents folder

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie adware ValidGeneration:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z ValidGeneration z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z reklamy validgeneration:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki reklamy validgeneration z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z reklamy validgeneration z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy validgeneration z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z reklamy validgeneration z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Reklamy ValidGeneration kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Reklamy ValidGeneration na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.