Przekierowanie search.getstranto.club (Mac)

Znany również jako: Porywacz przeglądarki search.getstranto.club
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki search.getstranto.club z Mac?

Czym jest search.getstranto.club?

Witryna search.getstranto.club to fałszywa wyszukiwarka podobna do wielu innych stron tego typu, takich jak searchnewworld.com, go.coloringmaster.net i search.wizconvert.com. Programiści promują search.getstranto.club za pomocą oprogramowania zwanego porywaczami przeglądarki - które zmienia ustawienia przeglądarki (np. Safe Finder). Zaobserwowano, że porywacze przeglądarki promujące search.getstranto.club dodały funkcję "Zarządzane przez twoją organizację" do przeglądarek Google Chrome.

search.getstranto.club browser hijacker on a Mac computer

Search.getstranto.club jest promowana przez programy do pobierania/instalatory, które przypisują tę fałszywą wyszukiwarkę jako domyślną wyszukiwarkę, stronę główną i adres URL nowej karty. Zwykle te nieuczciwe konfiguratory atakują przeglądarki, takie jak Google Chrome, Mozilla Firefox i Safari. W takim przypadku użytkownicy porwanej przeglądarki są zmuszeni do odwiedzenia witryny search.getstranto.club po otwarciu nowego okna lub nowej karty przeglądarki lub wpisaniu zapytania wyszukiwania w pasku adresu URL. Zasadniczo tych modyfikacji (zmian w ustawieniach przeglądarki) nie można cofnąć, ponieważ nieuczciwe konfiguratory instalują „obiekty pomocnicze" - aplikacje przeglądarki (rozszerzenia, wtyczki lub dodatki), które uniemożliwiają użytkownikom zmianę któregokolwiek z wyżej wymienionych ustawień. Aby cofnąć zmiany, użytkownicy muszą najpierw odinstalować te aplikacje przeglądarki. Aplikacje przeglądarkowe zbierają dane, które programiści udostępniają innym stronom (potencjalnie cyberprzestępcom). Zbierane dane obejmują geolokalizacje użytkowników, adresy IP, adresy URL odwiedzanych witryn, wprowadzone zapytania wyszukiwania i inne podobne szczegóły związane z przeglądaniem, jednak czasami zapisują również poufne informacje. Korzystanie z search.getstranto.club jest bezcelowe, ponieważ nie zapewnia ona żadnych unikalnych wyników wyszukiwania - po prostu prezentuje wyniki generowane przez Yahoo. Zauważ, że search.getstranto.club przekierowuje użytkowników do search.safefinderformac.com (również fałszywej wyszukiwarki). Gdy zapytanie wyszukiwania jest wpisane w pasku wyszukiwania tej witryny, przekierowuje ona użytkowników do search.yahoo.com. Wyszukiwarki, które zapewniają wyniki generowane przez inne, legalne wyszukiwarki, są bezużyteczne.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Porywacz przeglądarki search.getstranto.club
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, fałszywa wyszukiwarka, malware Mac, wirus Mac
Obsługiwany adres IP 52.27.30.167
Objawy Twój Mac staje się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory flash player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata prywatnych informacji.
Usuwanie

Aby wyeliminować Porywacz przeglądarki search.getstranto.club, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Zwykle programiści nakłaniają ludzi do korzystania z fałszywych wyszukiwarek, promując je jako przydatne i legalne wyszukiwarki. Większość z nich nie zapewnia żadnych oryginalnych wyników. Ponadto zbierają dane, które są często udostępniane innym stronom. Aby uniknąć problemów z prywatnością, bezpieczeństwem przeglądania itp., zalecamy odinstalowanie wszystkich niechcianych aplikacji promujących fałszywe wyszukiwarki i korzystanie wyłącznie z legalnych wyszukiwarek, takich jak Google, Yahoo itp.

Jak zainstalowano search.getstranto.club na moim komputerze?

Jak wspomniano, programiści search.getstranto.club promują tę witrynę za pomocą nieuczciwych programów do pobierania/instalowania. Ukrywają informacje o zmianie ustawień przeglądarki i pobraniu/zainstalowaniu niechcianych aplikacji w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" opcjach/ustawieniach konfiguratora. Ta zwodnicza metoda marketingowa nazywa się sprzedażą wiązaną i jest powszechnie używana do promowania fałszywych wyszukiwarek i niechcianych aplikacji, jednak działa tylko wtedy, gdy ludzie pozostawiają niezmienione i niezaznaczone nieuczciwe ustawienia pobierania/instalacji.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Unikaj klikania natrętnych reklam, zwłaszcza jeśli są wyświetlane na podejrzanych witrynach, na przykład związanych z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią itp. Po kliknięciu reklamy te otwierają potencjalnie złośliwe strony lub uruchamiają skrypty, które pobierają/instalują potencjalnie niechciane lub złośliwe aplikacje. Pobieraj oprogramowanie z oficjalnych źródeł (witryn) i korzystaj wyłącznie z bezpośrednich linków do pobierania. Nie można ufać innym źródłom, takim jak sieci peer-to-peer (klienci torrent, eMule itp.), nieoficjalnym stronom, zewnętrznym programom do pobierania i innym podobnym kanałom. Nie kończ pobierania/instalacji bez uprzedniego sprawdzenia wszystkich dostępnych ustawień („Zaawansowanych", „Niestandardowych" itd.) oraz odznaczenia sugestii instalacji/pobrania dodatkowego, niechcianego oprogramowania. Jeśli domyślna przeglądarka powoduje niechciane przekierowania i regularnie wyświetla natrętne reklamy, może to być spowodowane niechcianymi aplikacjami już zainstalowanymi w systemie. Usuń wszystkie niechciane, nieznane rozszerzenia, wtyczki i dodatki z przeglądarki oraz programy z systemu operacyjnego, a następnie sprawdź, czy problem został rozwiązany. Jeśli komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeskanowanie go za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Zwodnicze instalatory promujące search.getstranto.club:

Delusive installer used to promote search.getstranto.club search.getstranto.club promoting browser hijacker installation setup

Porywacz przeglądarki Safe Finder (promujący search.getstranto.club) zainstalowany w przeglądarce Safari:

Safe Finder promoting search.getstranto.club installed onto Safari

Safe Finder (search.getstranto.club) ustawiony jako domyślna przeglądarka w Google Chrome:

search.getstranto.club set as default in Chrome

Funkcja "Managed by your organization" dodana do Google Chrome przez porywacza przeglądarki promującego search.getstranto.club:

Managed by your organization feature added to Chrome by browser hijacker promoting search.getstranto.club

Wygląd Safe Finder promującego search.getstranto.club (GIF):

Safe Finder promoting search.getstranto.club appearance GIF

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Porywacz przeglądarki search.getstranto.club: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Porywacz przeglądarki search.getstranto.club. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywacze przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania search.getstranto.club:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z search.getstranto.club z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z porywacz przeglądarki search.getstranto.club:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki porywacz przeglądarki search.getstranto.club z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z porywacz przeglądarki search.getstranto.club z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.getstranto.club z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z porywacz przeglądarki search.getstranto.club z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Porywacz przeglądarki search.getstranto.club kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Porywacz przeglądarki search.getstranto.club na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Porywacz przeglądarki search.getstranto.club dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.