FacebookTwitterLinkedIn

Odinstaluj porywaczy przeglądarki, które utworzyły Managed by your organization

Znany również jako: Wpis Managed by your organization
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć porywacza przeglądarki Chrome "Managed by your organization" z Mac?

Czym jest Chrome "Managed by your organization"?

„Managed by your organization" to wpis, który można znaleźć w menu głównym Google Chrome. Jest to legalna funkcja Google Chrome, która pozwala administratorom organizacji zarządzać różnymi ustawieniami przeglądarki Chrome dla użytkowników w ich organizacji. Mówiąc wprost, „Managed by your organization" oznacza, że jedna lub więcej zasad jest ustawiona w Chrome i jest zarządzana przez pewną grupę, organizację itp. Jednak często użytkownicy Chrome, którzy nie są częścią żadnej organizacji, widzą „Managed by your organization" również w ustawieniach swojej przeglądarki. Zwykle ma to miejsce, gdy pewne potencjalnie niechciane aplikacje (PUA), porywacz przeglądarki lub nawet złośliwy program zainstalowany w przeglądarce Chrome określają zasady kontrolujące sposób działania ich przeglądarki.

Chrome

Ta funkcja zarządzania zasadami Chrome może być używana przez organizacje do ustawiania adresu strony głównej, zapobiegania drukowaniu użytkowników/członków, blokowania dostępu do różnych witryn internetowych, instalowania różnych rozszerzeń itd. Istnieją setki zasad, które administratorzy mogą ustawić i używać jako narzędzia do kontrolowania działania przeglądarki Chrome. Niestety istnieje wiele porywaczy przeglądarki (i innych PUA), a nawet złośliwych programów, które mogą również zarządzać tymi ustawieniami. Zwykle porywacze przeglądarki mają na celu promowanie różnych fałszywych wyszukiwarek poprzez zmianę takich ustawień przeglądarki, jak adres domyślnej wyszukiwarki, strona główna i nowa karta. Oznacza to, że ich użytkownicy są zmuszeni odwiedzić adres fałszywej wyszukiwarki, gdy otwierają przeglądarkę, nową kartę i wprowadzają wyszukiwane hasła w pasku adresu URL. W większości przypadków można to cofnąć, odinstalowując zainstalowane PUA (lub PUA). Jeśli jednak porywacz przeglądarki spowodował pojawienie się elementu „Managed by your organization" może być trudniej rozwiązać problem i cofnąć wprowadzone przez niego zmiany. Instrukcje dotyczące rozwiązania tego problemu znajdują się poniżej.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wpis Managed by your organization
Typ zagrożenia Porywacz przeglądarki, malware Mac, wirus Mac
Nazwy wykrycia złośliwego instalatora, który tworzy "Managed by your organization" Avast (MacOS:Bundlore-EA [Adw]), AVG (MacOS:Bundlore-EA [Adw]), DrWeb (Adware.Mac.Bundlore.775), Kaspersky (Not-a-virus:HEUR:AdWare.OSX.Bnodlero.ah), Pełna lista (VirusTotal)
Objawy Twój Mac stał się wolniejszy niż normalnie, widzisz niechciane reklamy pop-up, jesteś przekierowywany na podejrzane witryny.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player, pobrania pliku torrent.
Zniszczenie Śledzenie przeglądania Internetu (potencjalne problemy prywatności), wyświetlanie niechcianych reklam, przekierowania na podejrzane witryny, utrata informacji prywatnych.
Usuwanie

Aby usunąć możliwe infekcje malware, przeskanuj komputer Mac profesjonalnym oprogramowaniem antywirusowym. Nasi analitycy bezpieczeństwa zalecają korzystanie z Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner dla Mac
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.

Kilkoma przykładami porywaczy przeglądarki są NiceTab StartPage, SearchMine i MacAppExtensions. Zwykle te aplikacje mają na celu zmusić użytkowników do odwiedzania/korzystania z fałszywych wyszukiwarek. Ponadto większość aplikacji tego typu działa również jako narzędzia do śledzenia informacji. Zbierają różne dane związane z nawykami przeglądania użytkownika, takie jak adresy IP, geolokalizacje, wprowadzone zapytania wyszukiwania, adresy odwiedzanych witryn itp. W niektórych przypadkach są to również poufne dane osobowe. Często ich programiści sprzedają zebrane dane stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które wykorzystują je w inny sposób. Podsumowując, aplikacja tego typu nie zapewnia żadnej wartości/funkcji i może powodować problemy, takie jak kradzież tożsamości, problemy z bezpieczeństwem przeglądania, prywatnością itd.

Jak niechciane aplikacje, które powodują pojawienie się „Managed by your organization", zostały zainstalowane na moim komputerze?

Zwykle ludzie niechcący pobierają i/lub instalują PUA, gdy klikają reklamy, które powodują pobierania i instalacje poprzez uruchamianie określonych skryptów, lub gdy pobierają i/lub instalują oprogramowanie, które zawiera niechciane aplikacje w konfiguratorze. Druga metoda dystrybucji nosi nazwę „sprzedaży wiązanej". Deweloperzy wykorzystują ją w celu nakłonienia ludzi do pobrania i/lub zainstalowania PUA wraz z oprogramowaniem, które użytkownicy chętnie pobierają i/lub instalują. Zwykle informacje o dodatkowo dołączonych aplikacjach można znaleźć w „Niestandardowych", „Zaawansowanych" i innych podobnych ustawieniach konfiguratora. Jednak użytkownicy często pozostawiają te ustawienia niezaznaczone i niezmienione, co oznacza, że pozwalają na pobranie i/lub zainstalowanie PUA wraz z pożądanym oprogramowaniem.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Nie zalecamy korzystania z zewnętrznych programów do pobierania (i instalatorów), nieoficjalnych witryn internetowych, sieci peer-to-peer (takich jak klienci torrent, eMule) i innych podobnych kanałów jako narzędzi do pobierania oprogramowania. Najbezpieczniejszym sposobem pobierania oprogramowania jest korzystanie z oficjalnych i wiarygodnych witryn internetowych oraz bezpośrednich linków do pobierania. Ważne jest również sprawdzenie ustawień konfiguratorów pobierania i instalacji oraz odrzucenie ofert pobrania i/lub zainstalowania niechcianych, dodatkowo dołączonych programów. Natrętne reklamy wyświetlane na podejrzanych witrynach nie powinny być klikane. Przekierowują użytkowników na niewiarygodne strony internetowe lub powodują pobrania/instalacje niechcianych aplikacji. Jeśli istnieje powód, by sądzić, że w twojej przeglądarce jest zainstalowana niechciana aplikacja, zalecamy sprawdzenie, jakie rozszerzenia, wtyczki lub dodatki są zainstalowane w przeglądarce i natychmiastowe usunięcie wszystkich niechcianych/podejrzanych wpisów. Programy tego rodzaju, które są zainstalowane na twoim komputerze/systemie operacyjnym, również powinny zostać usunięte. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany porywaczami przeglądarki, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je usunąć.

Okno Chrome, które otwiera się po kliknięciu wpisu „Managed by your organization" w ustawieniach Chrome:

window that gets opened after clicking managed your organization item

Zrzut ekranu zwodniczej witryny zaprojektowanej w celu promowania fałszywego instalatora Adobe Flash Player, który instaluje porywacza przeglądarki SearchMine i dodaje wpis „Managed by your organization":

download page of a rogue installer

Zrzut ekranu wspomnianego fałszywego instalatora Adobe Flash Player:

fake Adobe Flash Player installer

Zrzut ekranu fałszywego instalatora Adobe Flash Player z dołączonymi niechcianymi aplikacjami:

fake Adobe Flash Player installer

Instrukcje, jak usunąć aplikacje, które powodują pojawianie się wpisu "Managed by your organization" w ustawieniach Chrome:

Ręczne usuwanie:

1) Na początek musisz znaleźć wszystkie podejrzane/ostatnio zainstalowane aplikacje i usunąć je.

2) Po wykonaniu tej czynności usuń wszystkie złośliwe profile z systemu (zaleca się usunięcie wszystkich istniejących profili, nie tylko tych związanych z Google Chrome).

Krok 1: Na pasku menu kliknij ikonę "Preferencje" i wybierz "Profile"

remove profiles related to managed by your organization step 1

Krok 2: Wybierz profil "Ustawienia Chrome" i usuń go. Zalecamy usunięcie również innych istniejących profili.

remove profiles related to managed by your organization step 2

3) Przywróć Google Chrome:

WAŻNA UWAGA! Przywrócenie ustawień przeglądarki spowoduje utratę wszystkich danych (zapisanych loginów/haseł, historii przeglądania, pamięci podręcznej itp.) przechowywanych w przeglądarce.

Krok 1: Przejdź do ustawień Google Chrome, klikając trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu i wybierając "Ustawienia":

remove managed by your organization chrome step 1

Krok 2: Przejdź do sekcji "Przywróć ustawienia" klikacją przycisk "Zaawansowane" po lewej stronie ekranu i wybierając "Przywróć ustawienia". Po wykonaniu tych czynności przywróć ustawienia przeglądarki Google Chrome, klikając przycisk "Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych" i potwierdź je.

remove managed by your organization chrome step 2
Alternatywna metoda:

Krok 1: Otwórz okno "Idź do katalogu" klikając jednocześnie przyciski "Command", "Shift" i "G" (Command+Shift+G) i wpisz "~/Library/Preferences":

managed by your organization alternative removal step 1

Krok 2: Znajdź plik "com.google.Chrome.plist" i usuń go.

managed by your organization alternative removal step 2
4) Po usunięciu złośliwych profili i przywróceniu przeglądarki Google Chrome do domyślnego stanu, uruchom ponownie system.

Automatyczne usuwanie:

1) Wyczyść system za pomocą oprogramowania antywirusowego Combo Cleaner:

Krok 1: Uruchom skanowanie Combo wybierając "Dashboard" i klikając "Start Combo Scan":

managed by your organization removal with combo cleaner step 1

Krok 2: Wybierz wszystkie wykryte zagrożenia i usuń je, klikając "Remove Selected" i potwierdzając proces poprzez uwierzytelnienie konta (pojawi się okienko pop-up uwierzytelnienia):

managed by your organization removal with combo cleaner step 2

Krok 3: Przywróć Google Chrome, przechodząc do sekcji "Privacy Scanner" i wybierając "Full reset", włączając opcję "Chrome Full Reset" i klikając "Remove" (przed zrobieniem tego upewnij się, aby zamknąć przeglądarkę Chrome klikając prawym przyciskiem myszy jej ikonę w Docku i wybierając "Wyjdź"):

WAŻNA UWAGA! Przywrócenie ustawień przeglądarki spowoduje utratę wszystkich danych (zapisanych loginów/haseł, historii przeglądania, pamięci podręcznej itp.) przechowywanych w przeglądarce.

managed by your organization removal with combo cleaner step 3

2) Po usunięciu wszystkich zagrożeń i przywróceniu przeglądarki Google Chrome do domyślnego stanu, uruchom ponownie system.

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware na Mac: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania na Mac. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner dla Mac Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie przekierowania Chrome "Managed by your organization":

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z Chrome "Managed by your organization" z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Finder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z wpis managed by your organization:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza.

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

 

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki wpis managed by your organization z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z wpis managed by your organization z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie preferencji wybierz "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich znalezieniu kliknij przycisk "Odinstaluj" obok każdego z nich. Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie jest istotne dla jej normalnego funkcjonowania.

Zmiana twojej strony domowej:

changing homepage in safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Ogólne". Aby ustawić URL swojej preferowanej strony domowej (na przykład: www.google.com) wpisz go w polu Strony domowej. Możesz również kliknąć przycisk "Ustaw obecną stronę", jeśli chcesz ustawić obecnie odwiedzaną stronę jako swoją stronę domową.

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Safari browser

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Szukaj". Tutaj znajdziesz rozwijane menu nazwane "Wyszukiwarka:" po prostu wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z rozwijanej listy.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z wpis managed by your organization z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing mozilla firefox homepage

Aby zmienić swoją stronę domową kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome) i wybierz "Preferencje" z rozwijanego menu. Aby ustawić twoją stronę domową, wpisz URL preferowanej strony (przykładowo: www.google.com) w polu Strona domowa.

Zmiana domyślnej wyszukiwarki:

mozilla firefox about config

W pasku adresu URL wpisz "about:config" i kliknij przycisk "Będę ostrożny, obiecuję!".

changing mozilla firefox default Internet search engine

W polu „Szukaj:" wpisz nazwę porywacza przeglądarki. Kliknij prawym przyciskiem znalezione preferencje oraz kliknij "Przywróć" z rozwijanego menu.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z wpis managed by your organization z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

Zmiana twojej strony domowej:

changing Google Chrome homepage

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Podczas uruchamiania" kliknij link "Ustaw strony" obok opcji "Otwórz konkretną stronę lub zestaw stron". Usuń URL porywacza przeglądarki (na przykład trovi.com) i wprowadź URL swojej preferowanej strony (na przykład, google.com).

Zmiana twojej domyślnej wyszukiwarki:

changing the default Internet search engine in Google Chrome

Kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) i wybierz "Ustawienia". W sekcji "Szukaj" kliknij przycisk "Zarządzaj wyszukiwarkami...". W otwartym oknie usuń niechcianą wyszukiwarkę klikając znajdujący się obok niej przycisk "X". Wybierz swoją preferowaną wyszukiwarkę z listy i kliknij znajdujący się obok niej przycisk "Ustaw jako domyślną".

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Google Chrome.

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Wpis Managed by your organization kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wpis Managed by your organization na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na komputerze Mac już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner dla Mac

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.