Wirus POP-UP Your Computer Has Been Locked

Znany również jako: Wirus "Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage"
Typ: Adware
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Instrukcje usuwania Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage

Czym jest Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage?

Podobny do Microsoft Has Blocked The Computer, Windows Failed To Find Any Security Tool, Call Windows Help Desk Immediately i wielu innych, „Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage" to fałszywy komunikat o błędzie informujący, że system operacyjny jest uszkodzony. Ten błąd jest wyświetlany przez złośliwą witrynę internetową, którą użytkownicy często odwiedzają nieumyślnie - są na nią przekierowywani przez różne potencjalnie niechciane programy (PUP), które infiltrują systemy bez pozwolenia. Te podejrzane programy są również znane z niewłaściwego wykorzystywania zasobów systemowych, generowania złośliwych reklam (kuponowych, pop-up, banerowych itp.) oraz zbierania informacji. Działania te są wykonywane bez zgody użytkowników.

Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage adware

Komunikat „Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage" informuje, że wykryto wirusa typu ransomware wysokiego ryzyka, a klucz aktywacyjny systemu wygasł. Z tych powodów wrażliwe dane (loginy/hasła, informacje bankowe itp.) są zagrożone. Zachęca się użytkowników do niezwłocznego kontaktu z „ekspertami ds. bezpieczeństwa" (pod podanym numerem telefonu "+39 0426 270 222" Następnie podobno otrzymują pomoc w usunięciu malware i rozwiązywaniu innych problemów. W rzeczywistości „Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage" jest fałszywy i nie należy mu ufać - to oszustwo. Cyberprzestępcy twierdzą, że są „certyfikowanymi technikami" i oferują swoją pomoc (która nie jest wymagana, ponieważ malware nie istnieje) za określoną opłatą. Osoby te często wymagają zdalnego dostępu do komputera dzwoniącego. Robią to, aby zainstalować złośliwe oprogramowanie i/lub zmienić ustawienia systemu. Następnie twierdzą, że wykryją więcej błędów i oferują dalszą pomoc za dodatkowe opłaty. Z tych powodów nigdy nie dzwoń pod podany numer telefonu. Komunikat „Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage" można usunąć, po prostu zamykając przeglądarkę internetową (najlepiej przez Menedżera zadań) lub ponownie uruchamiając system.

Badania pokazują, że niektóre potencjalnie niechciane programy i podejrzane (złośliwe) strony internetowe wykorzystują górników kryptowaluty lub zasoby systemowe w inny sposób. W ten sposób te PUP/strony internetowe znacznie utrudniają przeglądanie i zmniejszają ogólną wydajność komputera. Cyberprzestępcy wykorzystują również potencjalnie niechciane programy do generowania przychodów ze „złośliwych reklam". Programy te generują różne niechciane reklamy, które zwykle nakładają się na zawartość odwiedzanej witryny, co jeszcze bardziej zmniejsza komfort przeglądania. Niektóre przekierowują do złośliwych stron internetowych, a nawet uruchamiają skrypty, które pobierają/instalują złośliwe oprogramowanie/PUP. Dlatego kliknięcie ich grozi dalszymi infekcjami komputerowymi. Ponadto potencjalnie niechciane programy stale zbierają poufne dane, które są później sprzedawane stronom trzecim. Ta forma śledzenia informacji może spowodować poważne problemy z prywatnością. Zdecydowanie zalecamy natychmiastowe odinstalowanie wszystkich potencjalnie niechcianych programów.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Wirus "Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage"
Typ zagrożenia Phishing, oszustwo, inżynieria społeczna, oszustwo finansowe
Fałszywe twierdzenie Pop-upy twierdzą, że system jest zniszczony i zachęca użytkowników do skontaktowania się z fałszywymi technikami.
Numer telefonu fałszywego wsparcia technicznego +39 0426 270 222, +44-800-861-1148, +1-888-834-8756
Powiązane domeny mailsupportt[.]live
Objawy Fałszywe wiadomości o błędzie, fałszywe ostrzeżenia systemowe, błędy pop-up, fałszywy skan komputera.
Metody dystrybucji Zainfekowane witryny, zwodnicze reklamy internetowe pop-up, potencjalnie niechciane aplikacje.
Zniszczenie Utrata wrażliwych informacji, strata pieniężna, kradzież tożsamości, możliwe infekcje malware.
Usuwanie

Aby wyeliminować Wirus Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Malwarebytes.
▼ Pobierz Malwarebytes
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Jak wspomniano powyżej, istnieją dziesiątki fałszywych błędów, takich jak „Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage". Wszystkie twierdzą, że system jest uszkodzony, jednak te błędy mają na celu oszukanie niczego nie podejrzewających użytkowników, aby zadzwonili i zapłacili za pomoc techniczną, która nie jest potrzebna. Potencjalnie niechciane programy zostały zaprojektowane wyłącznie w celu generowania przychodów dla programistów. Oferują wiele „przydatnych funkcji", jednak większość z nich jest bezużyteczna dla zwykłych użytkowników - twierdzenia są jedynie próbą sprawienia wrażenia bycia uzasadnionymi. PUP powodują przekierowania (w ten sposób budując ruch dla złośliwych witryn), zmniejszają wydajność systemu, generują złośliwe reklamy i zapisują dane. Potencjalnie niechciane programy stanowią bezpośrednie zagrożenie dla prywatności i bezpieczeństwa przeglądania Internetu.

Jak zainstalowano adware na moim komputerze?

W niektórych przypadkach potencjalnie niechciane programy mają swoje oficjalne witryny do pobrania, jednak większość z nich jest dystrybuowana za pomocą zwodniczej metody marketingowej zwanej „sprzedażą wiązaną" i za pośrednictwem wspomnianych wcześniej złośliwych reklam. Dlatego z powodu nieostrożnego zachowania i braku wiedzy wielu użytkowników, PUP często infiltrują systemy bez zgody. „Sprzedaż wiązana" to potajemna instalacja PUP za pomocą zwykłego (zazwyczaj bezpłatnego) oprogramowania. Programiści nie ujawniają odpowiednio instalacji dodatkowych programów - ukrywają je w różnych sekcjach (zwykle we „Własnych"/„Zaawansowanych" ustawieniach) procesów pobierania/instalacji. W ten sposób pomijanie kroków pobierania/instalacji i klikanie różnych reklam naraża systemy na ryzyko różnych infekcji oraz narusza prywatność użytkowników.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Aby zapobiec infiltracji systemu przez PUP, zwracaj szczególną uwagę podczas pobierania/instalowania oprogramowania i ogólnie przeglądania Internetu. Dokładnie przeanalizuj każde okno dialogowe pobierania/instalacji i odrzuć wszystkie dodatkowe programy. Pobieraj oprogramowanie wyłącznie z oficjalnych źródeł i najlepiej za pomocą bezpośredniego linku do pobierania. Należy pamiętać, że narzędzia do pobierania/instalacji innych firm mają zwykle dołączone podejrzane aplikacje i dlatego nigdy nie powinny być używane. Należy również pamiętać, że reklamy ze złośliwymi reklamami zwykle wyglądają na autentyczne, ponieważ przestępcy inwestują dużo zasobów w ich projektowanie. Można je jednak rozpoznać po przekierowaniach - większość z nich prowadzi do witryn z hazardem, randkami dla dorosłych, pornografią, ankietami i innych podejrzanych witryn. Jak wspomniano powyżej, reklamy są zwykle wyświetlane przez złośliwe aplikacje - jeśli je napotkasz, natychmiast usuń wszystkie podejrzane programy i wtyczki do przeglądarek.

Tekst prezentowany na złośliwej stronie internetowej:

Twój komputer został zablokowany, aby zapobiec uszkodzeniom

Zadzwoń teraz: +39 0426270222

Zagrożenie: Wykryto atak ransomware.

Dotyczy zabezpieczeń internetowych

Twój komputer o adresie IP został zainfekowany trojanem Zeus - klucz aktywacyjny systemu wygasł, a twoje informacje (na przykład hasła, wiadomości i karty kredytowe) są bliskie kradzieży. Zadzwoń na numer pomocy +39 0426 270 222, aby zabezpieczyć swoje pliki i zidentyfikować potencjalne dalsze uszkodzenia.

Zadzwoń teraz: +39 0426270222

Automatycznie zgłaszaj do Google szczegóły potencjalnych incydentów bezpieczeństwa.

Wykryto ransomware

Obiekt

Błąd nr 268D3 (nieautoryzowany dostęp)

Regio

Rosja, Chiny, Wietnam

Porwane informacje

1) Dane logowania Facebooka

2) Dane karty kredytowej

3) Dane logowania do konta e-mail

 

Działaj

Nie wyłączaj ani nie uruchamiaj ponownie komputera. Zadzwoń do eksperta ds. bezpieczeństwa i przeskanuj teraz urządzenia i sieci.

+39 0426 270222 (bezpłatny numer)

Wygląd okna pop-up "Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage" (GIF):

Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage scam gif

Tekst prezentowany w okienku pop-up:

TWÓJ komputer został ZABLOKOWANY

Błąd nr 268D3

Zadzwoń do nas natychmiast pod numer: +39 0426 270222

Nie ignoruj tej strony. Dostęp do twojego komputera zostanie wyłączony, aby zapobiec dalszym szkodom w naszej sieci.

Twój komputer powiadomił nas, że został zainfekowany podejrzaną aktywnością. Kradzione są następujące informacje...

> Dane logowania Facebooka

> Dane karty kredytowej

> Dane logowania do konta e-mail

> Zdjęcia zapisane na tym komputerze

 

Musisz natychmiast skontaktować się z nami, aby nasi inżynierowie mogli przeprowadzić cię przez proces usuwania przez telefon. Zadzwoń do nas w ciągu 5 minut, aby zapobiec wyłączeniu komputera.

Inny wariant tego oszustwa (oszuści wsparcia technicznego używają numeru telefonu +44-800-861-1148):

computer locked to prevent damage tech support scam sample 2

Wygląd tego oszustwa technicznego:

computer locked to prevent damage tech support scam appearance sample 2 gif

Tekst prezentowany w tym wariancie oszustwa wsparcia technicznego:

Alert bezpieczeństwa Microsoft!

Zapora sieciowa wykryła „podejrzane" przychodzące połączenia sieciowe. Zalecamy kliknięcie „Powrót do bezpieczeństwa"

Twój komputer został zablokowany, aby zapobiec uszkodzeniom

Zadzwoń teraz: +44-800-8611-1148

Kod błędu - M01XCGQ

Twój komputer z adresem IP został zainfekowany trojanem Zeus - Klucz aktywacji systemu wygasł, a twoje informacje (na przykład hasła, wiadomości i karty kredytowe) są bliskie kradzieży. Zadzwoń do działu pomocy Windows + 44-800-861-1148, aby chronić swoje pliki i tożsamość przed dalszymi uszkodzeniami.

Zadzwoń teraz: +44-800-8611-1148

Następujące dane zostaną naruszone, jeśli będziesz kontynuować:
1. Hasła

2. Historia przeglądarki

3. Informacje o karcie kredytowej

Ten wirus jest dobrze znany z całkowitej kradzieży tożsamości i karty kredytowej. Dalsze działania za pośrednictwem tego komputera lub dowolnego komputera w sieci ujawnią prywatne informacje i pociągną za sobą poważne ryzyko.

Natychmiast zadzwoń do działu pomocy Windows pod numer + 44-800-861-1148

Inny wariant oszustwa pop-up "Your Computer Has Been Locked":

Your Computer Has Been Locked pop-up scam

Tekst prezentowany na tej stronie:

Pop-up:

 

****Nie ignoruj tego powiadomienia Windows****
Zadzwoń do nas natychmiast pod numer: +1-888-834-8756 (bezpłatny)

Jeśli zamkniesz tę stronę, dostęp do twojego komputera zostanie wyłączony, aby zapobiec dalszym szkodom w naszej sieci.

Twój komputer powiadomił nas, że został zainfekowany trojanem i oprogramowaniem szpiegującym. Kradzione są następujące informacje...

1. Dane logowania Facebooka

2. Szczegóły karty kredytowej

3. Dane logowania do konta e-mail

4. Zdjęcia przechowywane i zapisane na tym komputerze

Musisz natychmiast skontaktować się z nami, aby nasi inżynierowie mogli przeprowadzić cię przez większość procesu przez telefon. Zadzwoń do nas w ciągu 5 minut, aby zapobiec wyłączeniu komputera.

Zadzwoń do nas natychmiast: + 1-888-834-8756 (bezpłatny numer)

****Nie ignoruj tego powiadomienia Windows****

 

Tło:

 

Twój komputer został zablokowany

Twój komputer o adresie IP ***. **. **. ** może być zainfekowany przez trojany - ponieważ klucz aktywacyjny systemu wygasł, a twoje informacje (na przykład hasła, wiadomości i dane karty kredytowej) zostały skradzione. Zadzwoń pod numer pomocy technicznej +1-888-834-8756, aby chronić swoje pliki i tożsamość przed dalszymi uszkodzeniami.

Kod błędu aktywacji systemu: Ekran blokady 0x44578.

Aby natychmiast rozwiązać problem i zapobiec utracie danych, zadzwoń pod bezpłatny numer: +1-888-834-8756

Ostrzeżenie: Bezpieczne usuwanie dysku twardego rozpocznie się za 4:54 minuty.

Automatycznie zgłaszaj do Google szczegóły potencjalnych incydentów bezpieczeństwa. Polityka prywatności

Bezpłatny bezpłatny numer telefonu: + 1-888-834-8756

Wróć do bezpieczeństwa

Wygląd tego wariantu:

Your Computer Has Been Locked pop-up scam (GIF)

Przykład kolejnego wariantu oszustwa "Your Computer Has Been Locked":

Your Computer Has Been Locked pop-up scam (2020-08-03)

Prezentowany w nim tekst:

Pop-up:

 

**Alert WIRUSOWY** Kod błędu 0x80092ee9
Zadzwoń do certyfikowanych techników firmy Microsoft pod numer 1-888-712-0512

Dostęp do twojego komputera został wyłączony przez firmę Microsoft, aby zapobiec dalszym szkodom spowodowanym atakiem wirusa do twojej sieci.

Zadzwoń do certyfikowanych techników firmy Microsoft pod numer 1-888-712-0512

Opuść stronę Pozostań na stronie


Tło:

 

Zadzwoń pod numer 1-888-712-0512

Zatrzymaj

Twój komputer został zablokowany

Zadzwoń pod numer 1-888-712-0512

Twój komputer o adresie IP 192.84.29.40 został zainfekowany przez wirusa - z powodu wygaśnięcia tego klucza aktywacyjnego Microsoft, a twoje informacje (na przykład hasła, wiadomości i karty kredytowe) są zagrożone. Zadzwoń do certyfikowanych techników Microsoft pod numer 1-888-712-0512, aby chronić swoje pliki i tożsamość przed dalszymi uszkodzeniami.

 

Zadzwoń do certyfikowanych techników Microsoft pod numer 1-888-712-0512

Polityka prywatności

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Wirus Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Malwarebytes to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Wirus Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Malwarebytes Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows XP:

Uzyskiwanie dostępu do Dodaj lub usuń programy w Windows XP

Kliknij Start, wybierz Ustawienia i kliknij Panel sterowania. Zlokalizuj i kliknij Dodaj lub usuń programy.

Użytkownicy Windows 10, Windows 8:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Mac OSX:

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych aplikacji, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu, przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników lub możliwych infekcji malware. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący, jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę „koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu Internet Explorer) i wybierz „Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij „Usuń".

Removing Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem wirus "your computer has been locked to prevent damage", możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome), wybierz „Więcej narzędzi" i kliknij „Rozszerzenia". Zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane dodatki przeglądarki i usuń je.

Removing Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem wirus "your computer has been locked to prevent damage", przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego), i wybierz „Dodatki". Kliknij „Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszelkie ostatnio zainstalowane wtyczki przeglądarki.

Removing Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem wirus "your computer has been locked to prevent damage", mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware wirus "your computer has been locked to prevent damage" ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat wirus "your computer has been locked to prevent damage" lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/11864-your-computer-has-been-locked-to-prevent-damage-scam

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Wirus Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Wirus "Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage" na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Wirus Your Computer Has Been Locked To Prevent Damage dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Malwarebytes

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Malwarebytes:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Malwarebytes. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.