FacebookTwitterLinkedIn

Oszustwo Call Windows Help Desk Immediately

Znany również jako: Call Windows Help Desk Immediately (wirus)
Typ: Adware
Poziom zniszczenia: Średni

Call Windows Help Desk Immediately removal instructions

Czym jest Call Windows Help Desk Immediately?

"Call Windows Help Desk Immediately" to fałszywa wiadomość o błędzie wyświetlana przez szkodliwą stronę internetową. Użytkownicy często odwiedzają tę stronę nieumyślnie - są przekierowywani na nią przez niechciane programy typu adware (PUP). Te aplikacje infiltrują systemy bez zgody. Poza tym, powodując niechciane przekierowania, ten typ adware generuje niechciane reklamy internetowe i stale śledzi przeglądanie Internetu przez użytkowników.

Call Windows Help Desk Immediately adware

Wiadomość o błędzie "Call Windows Help Desk Immediately" informuje, że komputer został zainfekowany, a prywatne dane (hasła, dane bankowe itp.) są zagrożone. Użytkownicy są informowani, że wirus należy usunąć natychmiast, kontaktując się z "Certyfikowanymi technikami" pod podanym numerem telefonu ("+1-844-283-9465"). Wtedy prawdopodobnie otrzymają oni pomoc w rozwiązaniu problemu. Należy jednak pamiętać, że ten komunikat o błędzie jest oszustwem. Wspomniane wirusy nie istnieją. Cyberprzestępcy próbują skłonić ofiary do kontaktu i zapłacenia za niepotrzebne usługi. Dlatego powinieneś zignorować tę wiadomość i nigdy nie próbować skontaktować się z tymi osobami. Ponadto aplikacje typu adware wykorzystują "wirtualną warstwę" do wyświetlania reklam pop-up, kuponowych, banerowych i innych podobnych. Umożliwia to umieszczenie treści graficznych osób trzecich na dowolnej stronie. W związku z tym wyświetlane reklamy często zakrywają podstawowe treści, co znacznie utrudnia przeglądanie Internetu. Reklamy te często przekierowują się na złośliwe strony - kliknięcie ich jest ryzykowne i może powodować dalsze infekcje komputerowe. Ponadto programy adware stale zapisują różne dane dotyczące aktywności przeglądania Internetu. Zapisywane informacje (adresy IP, wprowadzone zapytania, odwiedzane adresy URL, wyświetlane strony itp.) mogą zawierać dane osobowe, które deweloperzy udostępniają stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom), które generują przychody poprzez nadużywanie danych osobowych. Tak więc obecność w systemie aplikacji śledzącej informacje może powodować poważne problemy z prywatnością, a nawet kradzież tożsamości. Odinstaluj natychmiast wszystkie aplikacje typu adware.

Istnieją dziesiątki fałszywych błędów zachęcających użytkowników do zadzwonienia pod podane numery telefonów. Przykłady obejmują Windows Security Alert, Internet Security Damaged, Your PC Ran Into A Problem. Błędy wskazują, że komputer został uszkodzony w jakiś sposób. W rzeczywistości twierdzenia te są fałszywe. Jedynym celem fałszywych komunikatów o błędach i aplikacji typu adware jest generowanie przychodów dla programistów. Oferując różne "użyteczne funkcje", PUP próbują nadać wrażenie uzasadnionych i nie dostarczają użytkownikom prawdziwych wartości. Aplikacje typu adware generują niechciane reklamy online i stale zbierają dane osobowe. W powyższym przypadku PUP powodują także niechciane przekierowania.

Inny wariant tego oszustwa (używa numeru telefonu +1-844-390-0784):

call windows help desk scam variant 2

Jak zainstalowałem adware na moim komputerze?

W celu dystrybuowania aplikacji typu adware, programiści wykorzystują zwodniczą metodę marketingową zwaną "sprzedażą wiązaną", ponieważ wiedzą, że użytkownicy często pośpieszają procesy pobierania/instalacji i pominą większość czynności. Dlatego te wszystkie dołączone programy są ukryte we „Własnych"/"Zaawansowanych" ustawieniach tych procedur. Pomijanie tej sekcji często prowadzi do nieumyślnej instalacji nieuczciwych aplikacji.

Jak uniknąć zainstalowania potencjalnie niechcianych aplikacji?

Istnieją dwa proste kroki, które należy wykonać, aby zapobiec tej sytuacji. Po pierwsze, nigdy nie spiesz się przy pobieraniu i instalowaniu oprogramowania. Wybierz „Własne"/"Zaawansowane" ustawienia i dokładnie przeanalizuj każdy ich krok. Po drugie, odrzuć oferty pobrania/zainstalowania dodatkowych aplikacji i odrzuć te już dołączone.

Tekst wyświetlany w komunikacie o błędzie "Call Windows Help Desk Immediately":

Zadzwoń natychmiast do działu pomocy Windows pod numer + 1-844-283-9465

Następujące dane zostaną naruszone jeśli będziesz kontynuował:

1. Hasła

2. Historia przeglądarki

3. Informacje o karcie kredytowej

Ten wirus jest znany z kradzieży pełnej tożsamości i karty kredytowej. Dalsze korzystanie z tego komputera lub dowolnego komputera w sieci ujawnią prywatne informacje i stworzą poważne zagrożenie. Zadzwoń natychmiast do działu pomocy technicznej Windows pod numer +1-844-283-9465 "0x80070424 Ostrzeżenie: Klucz aktywacyjny uszkodzony !!! Zadzwoń do działu pomocy Windows +1-844-283-9465 (BEZPŁATNY NUMER)

Natychmiastowe automatyczne usunięcie malware: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do automatycznego usuwania malware, które jest zalecane do pozbycia się złośliwego oprogramowania. Pobierz je, klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Usuwanie adware:

Użytkownicy Windows 10:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 10

Kliknij prawym przyciskiem myszy w lewym dolnym rogu ekranu i w menu szybkiego dostępu wybierz Panel sterowania. W otwartym oknie wybierz Programy i funkcje.

Użytkownicy Windows 7:

Uzyskiwanie dostępu do Programów i funkcji (deinstalacja) w Windows 7

Kliknij Start ("logo Windows" w lewym dolnym rogu pulpitu) i wybierz Panel sterowania. Zlokalizuj Programy i funkcje.

Użytkownicy macOS (OSX):

Usuwania program z OSX (Mac)

Kliknij Finder i w otwartym oknie wybierz Aplikacje. Przeciągnij aplikację z folderu Aplikacje do kosza (zlokalizowanego w Twoim Docku), a następnie kliknij prawym przyciskiem ikonę Kosza i wybierz Opróżnij kosz.

Call Windows Help Desk Immediately adware uninstall via Control Panel

W oknie odinstalowywania programów spójrz na wszelkie ostatnio zainstalowane i podejrzane aplikacje, wybierz te wpisy i kliknij przycisk "Odinstaluj" lub "Usuń".

Po odinstalowaniu potencjalnie niechcianego programu przeskanuj swój komputer pod kątem wszelkich pozostawionych niepożądanych składników. Zalecane oprogramowanie usuwania malware.

Usuwanie adware z przeglądarek internetowych:

Film pokazujący jak usunąć potencjalnie niechciane dodatki przeglądarki:

Internet Explorer logoUsuwanie złośliwych dodatków z Internet Explorer:

Removing Call Windows Help Desk Immediately ads from Internet Explorer step 1

Kliknij ikonę "koła zębatego" Internet Explorer options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Internet Explorer) i wybierz "Zarządzaj dodatkami". Spójrz na wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij "Usuń".

Removing Call Windows Help Desk Immediately ads from Internet Explorer step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal występują problemy z usunięciem call windows help desk immediately (wirus), możesz zresetować ustawienia programu Internet Explorer do domyślnych.

Użytkownicy Windows XP: Kliknij Start i kliknij Uruchom. W otwartym oknie wpisz inetcpl.cpl. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows XP

Użytkownicy Windows Vista i Windows 7: Kliknij logo systemu Windows, w polu wyszukiwania wpisz inetcpl.cpl i kliknij enter. W otwartym oknie kliknij na zakładkę Zaawansowane, a następnie kliknij Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 7

Użytkownicy Windows 8: Otwórz Internet Explorer i kliknij ikonę koła zębatego. Wybierz Opcje internetowe.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - uzyskiwanie dostępu

W otwartym oknie wybierz zakładkę Zaawansowane.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - zakładka zaawansowane ustawienia internetowe

Kliknij przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - kliknij przycisk Reset w zakładce zaawansowanych opcji internetowych

Potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia domyślne przeglądarki Internet Explorer, klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Internet Explorer do domyślnych na Windows 8 - potwierdź reset ustawień do domyślnych klikając przycisk reset

Google Chrome logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Removing Call Windows Help Desk Immediately  ads from Google Chrome step 1

Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome options icon (w prawym górnym rogu przeglądarki Google Chrome), wybierz "Narzędzia" i kliknij na "Rozszerzenia". Zlokalizuj wszystkie ostatnio zainstalowane dodatki przeglądarki, wybierz te wpisy i kliknij na ikonę kosza.

Removing Call Windows Help Desk Immediately ads from Google Chrome step 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problem z usunięciem call windows help desk immediately (wirus), przywróć ustawienia swojej przeglądarki Google Chrome. Kliknij ikonę menu Chrome Google Chrome menu icon (w prawym górnym rogu Google Chrome) i wybierz Ustawienia. Przewiń w dół do dołu ekranu. Kliknij link Zaawansowane….

Google Chrome settings reset step 1

Po przewinięciu do dołu ekranu, kliknij przycisk Resetuj (Przywróć ustawienia do wartości domyślnych).

Google Chrome settings reset step 2

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Google Chrome do wartości domyślnych klikając przycisk Resetuj.

Google Chrome settings reset step 3

Mozilla Firefox logoUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Removing Call Windows Help Desk Immediately ads from Mozilla Firefox step 1

Kliknij menu Firefox firefox menu icon (w prawym górnym rogu okna głównego) i wybierz "Dodatki". Kliknij na "Rozszerzenia" i w otwartym oknie usuń wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane wtyczki przeglądarki.

Removing Call Windows Help Desk Immediately ads from Mozilla Firefox step 2

Metoda opcjonalna:

Użytkownicy komputerów, którzy mają problemy z usunięciem call windows help desk immediately (wirus), mogą zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych.

Otwórz Mozilla Firefox i w prawym górnym rogu okna głównego kliknij menu Firefox firefox menu icon. W otworzonym menu kliknij na ikonę Otwórz Menu Pomocfirefox help menu.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

Wybierz Informacje dotyczące rozwiązywania problemów.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - uzyskiwanie dotępu

W otwartym oknie kliknij na przycisk Reset Firefox.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - klikając

W otwartym oknie potwierdź, że chcesz zresetować ustawienia Mozilla Firefox do domyślnych klikając przycisk Reset.

Resetowanie ustawień Mozilla Firefox do domyślnych - potwierdzanie resetu klikając

safari browser logoUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie adware z Safari - 1

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna, kliknij menu Safari i wybierz Preferencje....

Usuwanie adware z Safari - 2

W otwartym oknie kliknij rozszerzenia, zlokalizuj wszelkie ostatnio zainstalowane podejrzane rozszerzenia, wybierz je i kliknij Odinstaluj.

Metoda opcjonalna:

Upewnij się, że Twoja przeglądarka Safari jest aktywna i kliknij menu Safari. Z rozwijanego menu wybierz Wyczyść historię i dane witryn...

Usuwanie adware z Safari - 3

W otwartym oknie wybierz całą historię i kliknij przycisk wyczyść historię.

Usuwanie adware z Safari - 4

Logo Microsoft Edge (Chromium)Usuwanie złośliwych rozszerzeń z Microsoft Edge:

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 1

Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz "Rozszerzenia". Znajdź wszystkie ostatnio zainstalowane podejrzane dodatki przeglądarki i kliknij "Usuń" pod ich nazwami.

Usuwanie oprogramowania reklamowego z Microsoft Edge krok 2

Metoda opcjonalna:

Jeśli nadal masz problemy z usunięciem aktualizacji modułu Microsoft Edge przywróć ustawienia przeglądarki Microsoft Edge. Kliknij ikonę menu Edge Ikona menu Microsoft Edge (Chromium) (w prawym górnym rogu Microsoft Edge) i wybierz Ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 1

W otwartym menu ustawień wybierz Przywróć ustawienia.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 2

Wybierz Przywróć ustawienia do ich wartości domyślnych. W otwartym oknie potwierdź, że chcesz przywrócić ustawienia Microsoft Edge do domyślnych, klikając przycisk Przywróć.

Kasowanie Microsoft Edge (Chromium) krok 3

  • Jeśli to nie pomogło, postępuj zgodnie z tymi alternatywnymi instrukcjami wyjaśniającymi, jak przywrócić przeglądarkę Microsoft Edge.

Podsumowanie:

Podsumowanie program adwareNajpopularniejsze adware i potencjalnie niechciane aplikacje infiltrują przeglądarki internetowe użytkownika poprzez pobrania bezpłatnego oprogramowania. Zauważ, że najbezpieczniejszym źródłem pobierania freeware są strony internetowe jego twórców. Aby uniknąć instalacji adware bądź bardzo uważny podczas pobierania i instalowania bezpłatnego oprogramowania. Podczas instalacji już pobranego freeware, wybierz Własne lub Zaawansowane opcje instalacji - ten krok pokaże wszystkie potencjalnie niepożądane aplikacje, które są instalowane wraz z wybranym bezpłatnym programem.

Pomoc usuwania:
Jeśli masz problemy podczas próby usunięcia adware call windows help desk immediately (wirus) ze swojego komputera, powinieneś zwrócić się o pomoc na naszym forum usuwania malware.

Opublikuj komentarz:
Jeśli masz dodatkowe informacje na temat call windows help desk immediately (wirus) lub jego usunięcia, prosimy podziel się swoją wiedzą w sekcji komentarzy poniżej.

Źródło: https://www.pcrisk.com/removal-guides/10904-call-windows-help-desk-immediately-scam

▼ Pokaż dyskusję

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Instrukcje usuwania w innych językach
Instrukcje deinstalacji oprogramowania
Kod QR
Call Windows Help Desk Immediately (wirus) kod QR
Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Call Windows Help Desk Immediately (wirus) na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Usuń infekcje malware na Windows już dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ
Pobierz Combo Cleaner

Platforma: Windows

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Ocena redaktoraZnakomita!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest 7-dniowy bezpłatny okres próbny. Combo Cleaner jest własnością i jest zarządzane przez Rcs Lt, spółkę macierzystą PCRisk. Przeczytaj więcej.