FacebookTwitterLinkedIn

Bitdefender Antivirus Plus

Pudełko Bitdefender Antivirus Plus

Wielu recenzentom i dziennikarzom kończą się sposoby, aby powiedzieć, jak dobry Bitdefender był niezmiennie przez ostatnie kilka lat.

Niemniej jednak, jeśli ktoś szuka recenzji, która nie podąża za tym trendem, musi szukać gdzie indziej, ponieważ pomimo tego, jak krytyczna staje się ta publikacja, Bitdefender Antivirus Plus jest nadal świetnym produktem, z niewielkimi zastrzeżeniami.

W sumie Bitdefender oferuje trzy płatne modele subskrypcji, które mogą chronić systemy Windows, macOS, Android i iOS. Antivirus Plus to opcja na poziomie podstawowym, ale nie powinno to zniechęcać kupujących do myślenia, że otrzymują produkt na poziomie podstawowym.

Działa z: Windows

Pobierz
Bitdefender Antivirus Plus

Aby móc korzystać z pełnego produktu, należy zakupić licencję. Dostępny jest 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Panel Bitdefender Antivirus Plus

Przegląd

Jedyną możliwą wadą dla tych, którzy chcą chronić urządzenia z różnymi systemami operacyjnymi, jest to, że jedynym wyborem jest Total Security, flagowy produkt firmy. Tymczasem Antivirus Plus jest dostępny tylko dla systemu Windows. Jak się okaże, niewiele można zarzucić funkcjom i ogólnej wydajności, co powinno zniechęcić potencjalnych nabywców.

Kosztujący około 30 $ program Antivirus Plus jest dostarczany z trzema licencjami, z których można korzystać na różnych urządzeniach. Dodatkowo, licencje można także dokupić w razie potrzeby, a ceny są konkurencyjne.

Można kupić do 10 licencji, a Bitdefender oferuje dwu- i trzyletnie plany subskrypcji ze znacznymi zniżkami. Szybka wizyta na ich stronie internetowej pozwoli w logiczny sposób przedstawić wszystkie opcje dostępne dla klientów, bez typowych problemów związanych z zakupami, z których znane są niektóre sklepy internetowe.

Niektóre z dodatkowych funkcji pakietu Antivirus Plus obejmują niszczarkę plików, ochronę mediów społecznościowych, skaner podatności na ataki i bezpieczne narzędzia bankowe.

Dostępny jest również dostęp do VPN ograniczony do 200 MB dziennie. Niektórzy mogą uważać, że jest to podstęp mający na celu nakłonienie cię do zakupu pełnego dostępu, ale warto wspomnieć o fakcie, że VPN jest wliczony w cenę w tym przedziale cenowym.

Instalacja i wygląd

Proces instalacji jest szybki i zwykle automatyczny. Oprogramowanie zostanie zainstalowane po wykonaniu kilku prostych podpowiedzi i kliknięć. Użytkownik końcowy wymaga niewielkiej konfiguracji, ponieważ większość składników ochrony importu jest domyślnie włączona. Spowoduje to dodanie kilku nowych procesów do Menedżera zadań systemu Windows, ale w większości przypadków nie powinno to powodować żadnych spadków wydajności.

Należy zauważyć, że po zainstalowaniu Bitdefender wykona pełne skanowanie systemu; może to zająć godzinę. Wydaje się, że standardem branżowym jest wstępne skanowanie trwające 20 minut. Może to być jedna z tych drobnych skarg, o których mowa powyżej. Na szczęście kolejne skany zajmują tylko ułamek czasu potrzebnego do skanowania początkowego.

Skan Bitdefender Antivirus Plus

Jeśli chodzi o interfejs użytkownika, prostota jest słowem kluczowym. Panel jest ułożony intuicyjnie, a najważniejsze narzędzia są wyświetlane z przodu i pośrodku. Obejmuje to opcje skanowania i dostęp VPN.

Znalezienie dodatkowych funkcji nie jest trudne, korzystając z paska bocznego z ikonami przycisków nawigacyjnych. Niektóre narzędzia są wyświetlane, ale są dostępne tylko dla wyższych poziomów par. Mają one zablokowane ikony pokazujące użytkownikowi, że nie ma tej funkcji, bez konieczności przeglądania menu.

Ogólnie rzecz biorąc, wrażenia użytkownika są tak dopracowane, jak można by oczekiwać. Nadal zapewnia wystarczające opcje konfiguracji dla bardziej zaawansowanych użytkowników, zachowując jednocześnie delikatną równowagę między łatwością obsługi dla tych, którzy chcą ustawić i zapomnieć.

Ustawienia Bitdefender Antivirus Plus

Wyniki laboratorium

Ważną częścią wyboru produktu antywirusowego, która jest często pomijana, jest ocena produktu przez niezależne laboratoria. Z tego powodu w tej publikacji zwykle omawiamy te testy w sposób, miejmy nadzieję, łatwiejszy do zrozumienia, ponieważ metodologie testowania mogą być czasami odrobinę niejasne. Jeśli chodzi o Bitdefender, wykorzystano trzy niezależne laboratoria i ich wyniki.

Pierwszym z nich jest AV-Comparatives, w którym Bitdefender otrzymał najwyższą nagrodę w trzech głównych testach. Są to test ochrony w świecie rzeczywistym, który trwał od lipca do października 2023 r., najnowszy test wydajności i najnowszy test ochrony przed malware. We wszystkich trzech Bitdefender uzyskał ocenę Advanced+, najwyższą nagrodę laboratoryjną.

Kolejnym laboratorium, po którym następuje ta publikacja, jest AV-TEST. Dzieli ono swój test na trzy parametry, a mianowicie ochronę, wydajność i użyteczność, przy czym w każdym dziale śledzonych jest kilka wskaźników. Następnie produkt jest oceniany w skali od sześciu.

Bitdefender osiągnął najwyższe wyniki w zakresie ochrony, wydajności i użyteczności. Tę rundę doskonałych wyników uzyskano zarówno w testach wrześniowych, jak i październikowych. Doskonałe wyniki oznaczały, że Bitdefender otrzymał nagrodę laboratorium za najlepszy produkt.

Ostatnim laboratorium, któremu warto przyjrzeć się, jest SE Labs, a poprzednie testy Bitdefender miały miejsce w pierwszym kwartale 2023 roku. Chociaż nie jest to ostatnia runda testów, można wyciągnąć wnioski co do jakości Bitdefendera.

Laboratorium posiada metodologie testowania, które są podzielone na trzy oddzielne grupy. Są to: Ocena Dokładności Ochrony i Uzasadniona Ocena Dokładności, połączone w celu uzyskania Całkowitej Ocena Dokładności.

Bitdefender uzyskał 100% zarówno w ocenach Dokładności Ochrony, jak i Uzasadnionej Dokładności, dając produktowi łączną ocenę Całkowitej Dokładności na poziomie 100%. Ten doskonały wynik oznaczał, że Bitdefender otrzymał nagrodę AAA od SE Labs, najwyższą nagrodę za ochronę punktów końcowych klasy konsumenckiej.

Podsumowując, można śmiało powiedzieć, że gdy niezależne laboratorium oceniło Bitdefender, uzyskane wyniki są doskonałe lub przynajmniej tak bliskie ideału, jak to możliwe.

Funkcje

Antivirus Plus ma kilka godnych uwagi funkcji, które same w sobie wypełniłyby artykuł. Poniżej znajduje się krótkie omówienie godnych uwagi funkcji, które często działają w tle, ale okazują się doskonałymi narzędziami zapobiegającymi włamywaniu się do komputera przez hakerów.

Funkcje ochrony Bitdefender Antivirus Plus

Ochrona sieci

Antivirus Plus zawiera pełną gamę narzędzi bezpieczeństwa, które zapewnią bezpieczeństwo tobie i twoim aktywnościom internetowym. Moduł ochrony sieci oprogramowania oferuje doskonałą blokadę złośliwych łączy i porównanie ochrony przed phishingiem. Testowany przez AV-Comparatives zablokował 96% złośliwych zagrożeń, co stanowi znaczną poprawę w porównaniu z ostatnim takim testem, w którym brał udział Bitdefender.

Oprócz wyżej wymienionej ochrony, Antivirus Plus zawiera także menedżera haseł o nazwie Portfel. Ta funkcja umożliwia przechowywanie danych kart kredytowych, haseł do sieci bezprzewodowych, loginów do aplikacji i kluczy licencyjnych, danych uwierzytelniających i szczegółów serwera poczty e-mail oraz różnych danych osobowych.

Co więcej, Portfel może tworzyć wiele baz danych haseł i synchronizować je na wszystkich urządzeniach wyposażonych w Bitdefender.

Skaner podatności

Bez względu na to, jak zaawansowana jest ochrona przed zagrożeniami oferowana przez produkt, jeśli nie zaktualizujesz oprogramowania i sprzętu, będziesz narażony na atak poprzez luki wykryte w tym sprzęcie lub oprogramowaniu.

Skaner podatności Bitdefender sprawdza twój system pod kątem brakujących aktualizacji aplikacji i krytycznych poprawek systemu Windows. Sprawdzi także słabe hasła do kont Windows i proste problemy z siecią Wi-Fi, a także obejmie więcej kontroli zmienionych i źle skonfigurowanych ustawień systemowych. Wszystkie te metody są preferowanymi metodami kompromisu w przypadku niektórych aktorów zagrażających.

Ograniczony VPN

Podobnie jak w przypadku naszej ostatniej recenzji, Antivirus Plus nadal obejmuje ograniczoną sieć VPN o wartości 200 MB dziennie. Ogranicza to jego użycie tylko do najbardziej wrażliwych operacji, w których wymagana jest dodatkowa warstwa bezpieczeństwa, takich jak bankowość internetowa.

Użytkownicy mogą kupić premium VPN Bitdefender za około dodatkowe 7 $ miesięcznie. Ograniczona sieć VPN jest przydatna w ostateczności. Można to jednak uznać za jedną z tych drobnych skarg, o których mowa.

Funkcje prywatności Bitdefender Antivirus Plus

Wniosek

Trudno winić Bitdefender Antivirus Plus. Robi to, co obiecuje i więcej. Wyniki niezależnych laboratoriów pokazują, że oprogramowanie spełnia podstawową rolę antywirusa i zawsze jest godnym pretendentem do korony najlepszego w swojej klasie.

Dodatkowe funkcje i zabezpieczenia sieciowe są również dobre i wymagają niewielkiej konfiguracji. W rzeczywistości cały pakiet wymaga niewielkiej konfiguracji i nadal chroni użytkownika końcowego.

Początkowe skanowanie jest strasznie powolne w porównaniu do konkurencji, ale zrozumiałe. Ograniczoną sieć VPN można wyrzucić i nie zmniejszyć wartości oferowanej przez produkt.

Wygląd Bitdefender Antivirus Plus:

Wygląd Bitdefender Antivirus Plus

▼ Pokaż dyskusję

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware