FacebookTwitterLinkedIn

Malwarebytes Premium

Pudełko Malwarebytes Premium

Z biegiem lat wykrywanie malware w oparciu o sygnatury okazało się podatne na nadużycia ze strony twórców szkodliwego oprogramowania. Dobre firmy szybko dostosują się do nowych wersji malware, tworząc nowe i lepsze sygnatury do jego wykrywania.

Jednak pomiędzy odkryciem a wykryciem nadal występuje opóźnienie czasowe. Analiza behawioralna ma na celu ograniczenie niepowodzeń wykrywania na podstawie sygnatur poprzez wykrywanie nowoczesnego polimorficznego złośliwego oprogramowania. W ostatnich latach Malwarebytes opracowali analizę behawioralną i kilka innych technologii, aby zapewnić produkt zapewniający doskonałą ochronę. Pytanie brzmi, czy osiągnęli swoje cele?

Działa z: Windows, MacOS, Chromebook, iOS, Android

Pobierz
Malwarebytes Premium

Aby móc korzystać z pełnego produktu, należy zakupić licencję. Dostępny jest 14-dniowy bezpłatny okres próbny.

Malwarebytes Premium 2024

Przegląd

Zanim będzie można odpowiedzieć na to nadrzędne pytanie, należy omówić koszt produktu. W przedziale cenowym na jeden rok w przypadku jednej licencji, cena Malwarebytes jest nieco wyższa niż średnia.

Średnia cena wynosi 40 $. Cena Malwarebytes jest tylko trochę wyższa, ponieważ kosztuje 45 $ rocznie, ale na poziomie trzech licencji Premium spełnia średnią. Na poziomie trzech licencji Premium kosztuje 60 $, co znacznie mieści się w średniej cenie wywoławczej konkurencji. Za 80 $ można otrzymać pięć licencji.

Oczywiste jest, że Malwarebytes chce, abyś zdecydował się na pakiety z wieloma licencjami, ustalając konkurencyjną cenę. Być może wynika to z punktu końcowego, którego konsumenci często potrzebują do ochrony wielu urządzeń.

Skanowanie Malwarebytes Premium 2024

Instalacja i wygląd

Zgodnie z obecnym standardem, instalacja po pobraniu pliku odbywa się możliwie bez użycia rąk. Proces instalacji jest szybki, a nawet bardzo szybki. Po otwarciu aplikacji pojawia się główne okno Malwarebytes z trzema dużymi panelami u dołu, wyświetlającymi następujące opcje: Historia wykrywania, Skaner i Ochrona w czasie rzeczywistym.

Wygląda prawie tak samo jak wersja bezpłatna, z tą różnicą, że włączone są funkcje Premium, takie jak ochrona w czasie rzeczywistym i zaplanowane skanowanie. Nad tymi panelami znajduje się obszar zawierający informacje i porady dotyczące stanu urządzenia. Po wyjęciu z pudełka zaleca uruchomienie wstępnego skanowania. Niektóre inne produkty zamiast to po prostu polecać, przeprowadzą skanowanie.

Osoby korzystające z poprzednich wersji produktu zauważą nowy dodatek. Ta funkcja, zwana Zaufanym Doradcą, raportuje stan Twojej ochrony i oferuje porady, jak działać jeszcze lepiej.

Jeśli zdecydujesz się na skanowanie, aplikacja jest domyślnie ustawiona tak, aby przeprowadzała pełne skanowanie w poszukiwaniu zagrożeń. Może wykonać to skanowanie w ciągu pięciu minut. Jest to niewiarygodnie szybkie, ponieważ czas skanowania u konkurentów firmy zajmuje dwie godziny. Pełne skanowanie systemu przez Malwarebytes trwało tylko nieco dłużej niż pięć minut.

Wreszcie skanowanie obejmuje mnóstwo funkcji planowania i innych funkcji zakupów Premium.

Wyniki niezależnych laboratoriów

Długoletni czytelnicy tej witryny będą wiedzieć, że zwykle śledzimy działania trzech niezależnych laboratoriów testujących produkty antywirusowe. Te laboratoria to AV-TEST, AV-Comparatives i SE Labs.

Niestety, SE Labs nie przetestowało niedawno Malwarebytes Premium ani innych produktów oferowanych przez tę firmę. Jednak w chwili pisania tego tekstu MRG-Effitas właśnie opublikowało test trzeciego kwartału dla 2023, który obejmuje testy produktu Malwarebytes.

Przyglądając się bliżej testowi, laboratorium przyjmuje metodologię zaliczenia/niezaliczenia, która testuje różne typy złośliwego oprogramowania pod kątem testowanych produktów. Produkty, które odpierają wszystkie ataki, natychmiast otrzymują certyfikat poziomu 1, natomiast te, które usuwają wszelkie ślady malware w ciągu 24 godzin, przechodzą na poziom 2.

Oddzielne testy dotyczące ransomware, złośliwego oprogramowania bezplikowego, eksploitów i ataków związanych z bankowością są bezwzględnie zaliczone/niezaliczone. Malwarebytes otrzymało poziom 1 w certyfikacie oceny 360°. Malwarebytes przeszło cały szereg innych testów, które zakończyły się wynikiem pozytywnym lub negatywnym, i otrzymały certyfikaty tych testów.

Podsumowując, działanie Malwarebyte było na tyle bliskie bezbłędności, na ile pozwalał na to szeroki zakres testów.

AV-TEST przeprowadza testy w trzech głównych parametrach: ochrony, wydajności i użyteczności. Każdy z nich jest rdzeniem z sześciu; im wyżej, tym lepiej.

Jeśli chodzi o ochronę, Premium uzyskało 5,5 z 6 oraz 5,5 za wydajność i pełne oceny za użyteczność. To było niewystarczające, aby produkt otrzymał nagrodę dla najlepszego produktu w laboratorium. Jest to coś, czy może się pochwalić wielu jego konkurentów.

AV-Comparatives stanowią zagadkę, ponieważ Premium nie był ostatnio testowany w ramach testów laboratoryjnych na poziomie konsumenckim. W przeszłości Malwarebytes radziło sobie całkiem nieźle, ale bez niedawnych testów uważa się, że Premium nie może być polecane na podstawie dotychczasowych wyników w stale zmieniającym się krajobrazie zagrożeń.

Jednakże w wynikach MRG-Effitas można polecić Premium, ponieważ zwykle ujawnia one niektóre wady produktu, z których wykryto bardzo niewiele.

Co więcej, w innych testach przeprowadzonych przez szanowane podmioty, możliwości ochrony przed złośliwym oprogramowaniem Malwarebytes okazały się niezwykle skuteczne. Choć wyniki laboratoryjne są mieszane, Premium jest niewątpliwie produktem, który można polecić wyłącznie w oparciu o ochronę przed malware.

Następne pytanie brzmi: czy dodatkowe funkcje uzasadniają wyższą cenę w porównaniu z wersją bezpłatną?

Wyniki skanowania Malwarebytes Premium 2024

Funkcje

W Premium są zawarte w szczególności dwie wyjątkowe funkcje, które z pewnością zasługują na uwagę. Te dwa elementy to doskonała ochrona przed phishingiem i równie dobra ochrona przed ransomware.

Ochrona przed phishingiem

Phishing, czyli nakłanianie osób do przekazywania poufnych informacji za pomocą inżynierii społecznej i korzystania z fałszywych formularzy internetowych, był ulubioną taktyką hakerów przez niemal cały okres istnienia internetu.

Jest nadal tak samo skuteczny jak zawsze, ponieważ cyberprzestępcy wykorzystują technologię, aby maksymalnie ułatwić kradzież informacji, a jednocześnie uczynić tę próbę możliwie najbardziej przekonującą. W najgorszym przypadku ataki te mogą naruszyć dane logowania do bankowości internetowej lub dane karty kredytowej, powodując poważne straty finansowe.

Premium zwalcza tę plagę, blokując dostęp użytkowników do fałszywych witryn i witryn postrzeganych jako oszukańcze. Podczas testów aplikacja blokowało 99% prób phishingu, znacznie przewyższając wbudowane zabezpieczenia przeglądarki zapobiegające tego rodzaju atakom. Te przeglądarki to Chrome, Edge i Safari. Tylko kilka produktów osiągnęło w przeszłości wynik 100%, więc 99% to wynik plasuje się znacznie powyżej średniej.

Ochrona Malwarebytes Premium 2024

Ochrona przed ransomware

Ransomware to współczesna plaga cyberbezpieczeństwa, z którą boryka się każdy. Chociaż gangi zajmujące się ransomware zaczęły atakować firmy z listy Fortune 500, użytkownicy domowi nadal są celem kilku rodzin ransomware. Każdy produkt antywirusowy powinien zawierać jakąś formę specjalistycznej ochrony przed ransomware, aby zapobiec szyfrowaniu danych.

Aby chronić się przed ransomware, Malwarebytes wykorzystuje kilka ściśle zintegrowanych warstw zabezpieczeń, począwszy od monitorowania systemu w czasie rzeczywistym, aby wykrywać i blokować operacje ransomware, takie jak szyfrowanie danych.

Pierwsza warstwa to stosowane przez firmę metody wykrywania zachowań. Infekcje ransomware zwykle przebiegają zgodnie z określonymi procedurami lub zachowaniami. Jeśli warstwa ta zostanie odpowiednio dostrojona, wykrycie zachowań może nastąpić, zanim ransomware zdąży zdobyć przyczółek.

Pozostałe warstwy mogą następnie monitorować próby modyfikacji plików i inne działania związane z ransomware. Współpracując, warstwy te stanowią niezwykle skuteczną ochronę przed ransomware. Co więcej, wydaje się, że ta konfiguracja będzie działać przeciwko nieznanym wcześniej odmianom ransomware, ponieważ chociaż może przedostać się przez warstwę, warstwa wykrywania behawioralnego jest przygotowana i gotowa do powstrzymania ataku.

Ustawienia Malwarebytes Premium 2024

Wniosek

Kilka lat temu Malwarebytes był najbardziej znane ze swojego bezpłatnego skanera złośliwego oprogramowania, który wykonał sporo pracy, której inne produkty zabezpieczające nie były skłonne wykonać. Od tego czasu firma z sukcesem opracowała pełnoprawny pakiet antywirusowy. Tak, ten produkt zapewnia doskonałą ochronę.

Działa jednak na rynku, na którym panuje silna konkurencja. Malwarebytes Premium jest z pewnością konkurentem i powinien być na twoim radarze, gdy szukasz kompletnego produktu zabezpieczającego.

Wygląd Malwarebytes Premium:

Wygląd Malwarebytes Premium 2024 (GIF)

▼ Pokaż dyskusję

O nas

PCrisk to portal bezpieczeństwa cybernetycznego, informujący internautów o najnowszych zagrożeniach cyfrowych. Nasze artykuły są tworzone przez ekspertów ds. bezpieczeństwa i profesjonalnych badaczy złośliwego oprogramowania. Przeczytaj więcej o nas.

Usuwanie wirusów i malware

Ta strona zawiera informacje o tym, jak uniknąć infekcji z powodu malware lub wirusów.

Usuwanie malware