Jak odinstalować Total Mac Fixer PUA?

Znany również jako: Potencjalnie niechciana aplikacja Total Mac Fixer
Dystrybucja: Niska
Poziom zniszczenia: Średni

Jak usunąć "Total Mac Fixer" z Mac?

Czym jest "Total Mac Fixer"?

Total Mac Fixer to aplikacja promowana jako narzędzie zdolne do optymalizacji działania systemu poprzez usuwanie niechcianych plików, zarządzanie aplikacjami i poprawę szybkości uruchamiania systemu. Ponieważ większość użytkowników nieumyślnie pobiera/instaluje Total Mac Fixer, uważa się ją za PUA (potencjalnie niechcianą aplikację). Aplikacje w tej kategorii są zwykle niewiarygodne i mogą mieć złośliwe zdolności. Na przykład powodowanie przekierowań do niewiarygodnych/złośliwych stron internetowych, przeprowadzanie natrętnych kampanii reklamowych, zmienianie przeglądarek i zbieranie informacji związanych z przeglądaniem.

Total Mac Fixer unwanted application

Podejrzane metody dystrybucji mogą być stosowane do legalnego oprogramowania, jednak częściej stosuje się je do rozsyłania podejrzanych podejrzanych produktów. PUA sklasyfikowane jako fałszywe produkty czyszczenia/optymalizacji systemu wymagają zwykle aktywacji (tj. zakupu) w celu wykonania obiecanych funkcji. Jednak po aktywacji - to oprogramowanie zwykle nie działa - i jest bardzo prawdopodobne, że tak jest również w przypadku Total Mac Fixer. Jak wspomniano na początku, większość PUA ma dodatkowe/inne zdolności. Mogą wymuszać otwieranie niewiarygodnych/nieuczciwych, zainfekowanych, oszukańczych/zwodniczych i złośliwych stron internetowych. Programy typu adware mogą wyświetlać reklamy pop-up, banerowe, kuponowe i inne natrętne reklamy. Po kliknięciu przekierowują na niebezpieczne strony, a niektóre mogą nawet potajemnie pobierać/instalować oprogramowanie (np. PUA). Inny typ PUA, zwany porywaczami przeglądarki wprowadza modyfikacje ustawień przeglądarki w celu promowania nielegalnych wyszukiwarek. Po zainstalowaniu takiego oprogramowania, każda otwierana nowa karta/okno przeglądarki i zapytanie wpisane w pasku adresu URL - przekierowują na promowany adres. Fałszywe wyszukiwarki zwykle nie są w stanie zapewnić wyników wyszukiwania, więc przekierowują do Yahoo, Google, Bing i innych legalnych. Co więcej, większość PUA ma możliwość śledzenia danych. Mogą śledzić aktywność przeglądania (odwiedzane adresy URL, przeglądane strony, wpisywane wyszukiwane hasła itp.) i zbierać wynikające z nich dane osobowe (adresy IP, geolokalizacje i inne szczegóły). Często zarabia się na wrażliwych danych poprzez ich udostępniania i lub sprzedaż stronom trzecim (potencjalnie cyberprzestępcom). Podsumowując, obecność niechcianych aplikacji na urządzeniach może prowadzić do strat finansowych, infekcji systemu, poważnych problemów prywatności i kradzieży tożsamości. Aby zapewnić bezpieczeństwo urządzenia/użytkownika - wszystkie podejrzane aplikacje oraz rozszerzenia/wtyczki przeglądarki muszą zostać usunięte natychmiast po wykryciu.

Podsumowanie zagrożenia:
Nazwa Potencjalnie niechciana aplikacja Total Mac Fixer
Typ zagrożenia PUP (potencjalnie niechciany program), PUA (potencjalnie niechciana aplikacja), malware Mac, wirus Mac
Rzekoma funkcjonalność Czyszczenie systemu i optymalizacja wyadjności.
Objawy Na twoim komputerze pojawił się nagle program, którego instalowania sobie nie przypominasz. Nowa aplikacja wykonuje skany komputerowe i wyświetla ostrzeżenia o "znalezionych problemach"'. Prosi o płatność za usunięcie rzekomo znalezionych błędów.
Metody dystrybucji Zwodnicze reklamy pop-up, instalatory bezpłatnego oprogramowania (sprzedaż wiązana), fałszywe instalatory Flash Player.
Zniszczenie Strata pieniężna (niepotrzebne zakupy fałszywego oprogramowania), niechciane ostrzeżenia pop-up, wolna wydajność komputera.
Usuwanie

Aby wyeliminować Potencjalnie niechciana aplikacja Total Mac Fixer, nasi badacze malware zalecają przeskanowanie twojego komputera Combo Cleaner.
▼ Pobierz Combo Cleaner
Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer jest zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.

Quick Mac BoosterMacRepairTotal Mac Care - to kilka przykładów innych niechcianych aplikacji podobnych do Total Mac Fixer. Choć wydają się uzasadnione i przydatne, rzadko działają. Funkcjonalność i bezpieczeństwo użytkownika są nieistotne, ponieważ jedynym celem PUA jest generowanie zysków dla programistów. Dlatego zamiast spełniać jakiekolwiek obietnice, aplikacje te prowadzą natrętne kampanie reklamowe, zmuszają do otwierania niewiarygodnych i złośliwych stron internetowych, porywają przeglądarki i zbierają prywatne dane.

Jak zainstalowano potencjalnie niechciane aplikacje na moim komputerze?

Niektóre PUA (np. Total Mac Fixer) mają swoje „oficjalne" strony promocyjne, z których można je pobrać i/lub kupić. Te aplikacje można również pobrać/zainstalować razem z innym oprogramowaniem. „Sprzedaż wiązana" to termin używany do określenia tej fałszywej techniki marketingowej polegającej na dołączaniu niechcianych lub złośliwych dodatków do zwykłych produktów. Pośpieszanie pobierania plików/instalacji (np. pomijanie lub ignorowanie warunków, pomijanie kroków i sekcji, używanie wstępnie ustawionych opcji itp.) zwiększa ryzyko przypadkowego wyrażenia zgody na dołączenie dodatkowych programów na urządzenia. Natrętne reklamy również mogą infiltrować takie aplikacje do systemów. Po kliknięciu mogą uruchamiać skrypty zaprojektowane do pobierania/instalowania PUA bez zgody użytkownika.

Jak uniknąć instalacji potencjalnie niechcianych aplikacji?

Zawsze zaleca się sprawdzanie oprogramowania przed jego pobraniem instalacją i/lub zakupem. Wszystkie pobrania plików muszą być wykonane z oficjalnych i zweryfikowanych źródeł. Niewiarygodne kanały pobierania, takie jak: nieoficjalne i bezpłatne witryny hostujące pliki, sieci udostępniania peer-to-peer i aktualizatory stron trzecich - często oferują zwodnicze i/lub dołączone materiały. Należy ostrożnie obchodzić się z procesami pobierania i instalacji. Dlatego ważne jest, aby przeczytać warunki, zapoznać się ze wszystkimi dostępnymi opcjami, użyć „Niestandardowych"/„Zaawansowanych" ustawień oraz zrezygnować z dodatkowych aplikacji, narzędzi, funkcji itp. Natrętne reklamy wyglądają zwykle na uzasadnione, jednak przekierowują na podejrzane strony internetowe (np. z hazardem, pornografią, randkami dla dorosłych itd.). Jeśli użytkownicy napotkają takie reklamy/przekierowania, muszą sprawdzić system i natychmiast usunąć z niego wszystkie podejrzane aplikacje i/lub rozszerzenia/wtyczki przeglądarki. Jeśli twój komputer jest już zainfekowany PUA, zalecamy przeprowadzenie skanowania za pomocą Combo Cleaner, aby automatycznie je wyeliminować.

Wygląd aplikacji Total Mac Fixer (GIF):

Total Mac Fixer unwanted application appearance gif

Konfigurator instalacji Total Mac Fixer:

Installation setup of Total Mac Fixer PUA

Witryna promująca aplikację Total Mac Fixer:

Website used to promote Total Mac Fixer PUA

Natychmiastowe automatyczne usunięcie Potencjalnie niechciana aplikacja Total Mac Fixer: Ręczne usuwanie zagrożenia może być długim i skomplikowanym procesem, który wymaga zaawansowanych umiejętności obsługi komputera. Combo Cleaner to profesjonalne narzędzie do usuwania złośliwego oprogramowania, które jest zalecane do pozbycia się Potencjalnie niechciana aplikacja Total Mac Fixer. Pobierz go klikając poniższy przycisk:
▼ POBIERZ Combo Cleaner (Mac) Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny. Pobierając jakiekolwiek oprogramowanie wyszczególnione na tej stronie zgadzasz się z naszą Polityką prywatności oraz Regulaminem.

Szybkie menu:

Film pokazujący, jak usunąć adware i porywaczy przeglądarki z komputera Mac:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji:

Usuwanie potencjalnie niechcianych aplikacji powiązanych z twojego folderu "Aplikacje":

mac browser hijacker removal from applications folder

Kliknij ikonę Fnder. W oknie Finder wybierz "Aplikacje". W folderze aplikacji poszukaj "MPlayerX", "NicePlayer" lub innych podejrzanych aplikacji i przenieś je do Kosza. Po usunięciu potencjalnie niechcianych aplikacji, które powodują reklamy internetowe, przeskanuj swój Mac pod kątem wszelkich pozostałych niepożądanych składników.

Usuwanie plików i folderów powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja total mac fixer:

Finder go to folder command

Kliknij ikonę Finder na pasku menu, wybierz Idź i kliknij Idź do Folderu...

step1Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchAgents:

removing adware from launch agents folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchAgents

removing adware from launch agents folder step 2W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itd. Adware powszechnie instaluje wiele plików z tym samym rozszerzeniem.

step2Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/Application Support:

removing adware from application support folder step 1

W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/Application Support

removing adware from application support folder step 2
W folderze "Application Support" sprawdź wszelkie ostatnio dodane i podejrzane foldery. Przykładowo "MplayerX" lub "NicePlayer" oraz przenieś te foldery do Kosza..

step3Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze ~/Library/LaunchAgents:

removing adware from ~launch agents folder step 1


W pasku Przejdź do Folderu... i wpisz: ~/Library/LaunchAgents

removing adware from ~launch agents folder step 2

W folderze "LaunchAgents" poszukaj wszelkich ostatnio dodanych i podejrzanych plików oraz przenieś je do Kosza. Przykłady plików wygenerowanych przez adware - "installmac.AppRemoval.plist", "myppes.download.plist", "mykotlerino.ltvbit.plist", "kuklorest.update.plist" itp. Adware powszechnie instaluje szereg plików z tym samym rozszerzeniem.

step4Poszukaj plików wygenerowanych przez adware w folderze /Library/LaunchDaemons:

removing adware from launch daemons folder step 1
W pasku Przejdź do Folderu... wpisz: /Library/LaunchDaemons

removing adware from launch daemons folder step 2W folderze "LaunchDaemons" poszukaj wszelkich podejrzanych plików. Przykładowo: "com.aoudad.net-preferences.plist", "com.myppes.net-preferences.plist", "com.kuklorest.net-preferences.plist", "com.avickUpd.plist" itp. oraz przenieś je do Kosza.

step 5 Przeskanuj swój Mac za pomocą Combo Cleaner:

Jeśli wykonałeś wszystkie kroki we właściwej kolejności, twój Mac powinien być wolny od infekcji. Aby mieć pewność, że twój system nie jest zainfekowany, uruchom skanowanie przy użyciu programu Combo Cleaner Antivirus. Pobierz GO TUTAJ. Po pobraniu pliku kliknij dwukrotnie instalator combocleaner.dmg, w otwartym oknie przeciągnij i upuść ikonę Combo Cleaner na górze ikony aplikacji. Teraz otwórz starter i kliknij ikonę Combo Cleaner. Poczekaj, aż Combo Cleaner zaktualizuje bazę definicji wirusów i kliknij przycisk "Start Combo Scan" (Uruchom skanowanie Combo).

scan-with-combo-cleaner-1

Combo Cleaner skanuje twój komputer Mac w poszukiwaniu infekcji malware. Jeśli skanowanie antywirusowe wyświetla "nie znaleziono żadnych zagrożeń" - oznacza to, że możesz kontynuować korzystanie z przewodnika usuwania. W przeciwnym razie, przed kontynuowaniem zaleca się usunięcie wszystkich wykrytych infekcji.

scan-with-combo-cleaner-2

Po usunięciu plików i folderów wygenerowanych przez adware, kontynuuj w celu usunięcia złośliwych rozszerzeń ze swoich przeglądarek internetowych.

Usuwanie strony domowej i domyślnej wyszukiwarki potencjalnie niechciana aplikacja total mac fixer z przeglądarek internetowych:

safari browser iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Safari:

Usuwanie rozszerzeń powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja total mac fixer z Safari:

safari browser preferences

Otwórz przeglądarkę Safari. Z paska menu wybierz "Safari" i kliknij "Preferencje...".

safari extensions window

W oknie "Preferencje" wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych rozszerzeń. Po ich zlokalizowaniu kliknij znajdujących się obok każdego z nich przycisk „Odinstaluj". Pamiętaj, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia ze swojej przeglądarki Safari – żadne z nich nie ma zasadniczego znaczenia dla jej prawidłowego działania.

  • Jeśli w dalszym ciągu masz problemy z niechcianymi przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Safari.

firefox browser iconUsuwanie złośliwych wtyczek z Mozilla Firefox:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja total mac fixer z Mozilla Firefox:

accessing mozilla firefox add-ons

Otwórz przeglądarkę Mozilla Firefox. W prawym górnym rogu ekranu kliknij przycisk "Otwórz Menu" (trzy linie poziome). W otwartym menu wybierz "Dodatki".

removing malicious add-ons from mozilla firefox

Wybierz zakładkę "Rozszerzenia" i poszukaj ostatnio zainstalowanych oraz podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Usuń" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Mozilla Firefox – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  • Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - Przywróć Mozilla Firefox.

chrome-browser-iconUsuwanie złośliwych rozszerzeń z Google Chrome:

Usuwanie dodatków powiązanych z potencjalnie niechciana aplikacja total mac fixer z Google Chrome:

removing malicious google chrome extensions step 1

Otwórz Google Chrome i kliknij przycisk "Menu Chrome" (trzy linie poziome) zlokalizowany w prawym górnym rogu okna przeglądarki. Z rozwijanego menu wybierz "Więcej narzędzi" oraz wybierz "Rozszerzenia".

removing malicious Google Chrome extensions step 2

W oknie "Rozszerzenia" poszukaj wszelkich ostatnio zainstalowanych i podejrzanych dodatków. Po znalezieniu kliknij przycisk "Kosz" obok każdego z nich. Zauważ, że możesz bezpiecznie odinstalować wszystkie rozszerzenia z przeglądarki Google Chrome – żadne z nich nie ma znaczącego wpływu na jej normalne działanie.

  •  Jeśli nadal doświadczasz problemów z przekierowaniami przeglądarki oraz niechcianymi reklamami - PrzywróćGoogle Chrome.

O autorze:

Tomas Meskauskas

Jestem pasjonatem bezpieczeństwa komputerowego i technologii. Posiadam ponad 10-letnie doświadczenie w różnych firmach zajmujących się rozwiązywaniem problemów technicznych i bezpieczeństwem Internetu. Od 2010 roku pracuję jako autor i redaktor Pcrisk. Śledź mnie na Twitter i LinkedIn, aby być na bieżąco z najnowszymi zagrożeniami bezpieczeństwa online. Przeczytaj więcej o autorze.

Portal bezpieczeństwa PCrisk został stworzony przez połączone siły badaczy bezpieczeństwa, którzy pomagają edukować użytkowników komputerów w zakresie najnowszych zagrożeń bezpieczeństwa online. Więcej informacji o autorach i badaczach, którzy pracują w Pcrisk, można znaleźć na naszej Stronie kontaktowej.

Nasze poradniki usuwania malware są bezpłatne. Jednak, jeśli chciałbyś nas wspomóc, prosimy o przesłanie nam dotacji.

Instrukcje usuwania w innych językach
Kod QR
Potencjalnie niechciana aplikacja Total Mac Fixer kod QR
Kod QR (Quick Response Code) to odczytywalny maszynowo kod, który przechowuje adresy URL oraz inne informacje. Kod ten może być odczytywany za pomocą kamery w smartfonie lub tablecie. Zeskanuj ten kod QR, aby mieć łatwy dostęp do przewodnika usuwania Potencjalnie niechciana aplikacja Total Mac Fixer na swoim urządzeniu mobilnym.
Polecamy:

Pozbądź się Potencjalnie niechciana aplikacja Total Mac Fixer dzisiaj:

▼ USUŃ TO TERAZ za pomocą Combo Cleaner (Mac)

Platforma: macOS

Ocena redaktora dla Combo Cleaner:
Wybitny!

[Początek strony]

Bezpłatny skaner sprawdza, czy twój komputer został zainfekowany. Aby korzystać z w pełni funkcjonalnego produktu, musisz kupić licencję na Combo Cleaner. Dostępny jest ograniczony trzydniowy okres próbny.